پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

چگونه با گربه عصبی بر خورد کنیم؟

بعضی از گربها رفتار خشونت امیز و عصبانی دارند.مهم نیست شما چه رفتاری با اون دارید یا او با شما, چه شما برای خوشحالی او اسباب بازی جدید میخرید , یا زمانی که رفتار محبت امیز با او دارید. گربهای عصبی وقتی سرو صدای زیاد یا صداهای ترستاک میشنوند عصبی و شروع به فرار میکنند.برای اینکه گربه شما با این ترس ها و صدا های نااشنا , اشنا شود نیاز به کمک شما دارد.

همین موضوع سوالی را ایجاد میکند :
چرا گربه من عصبی و نگران است؟


از شایع ترین دلایل این موضوع میتوان به :
تجربهای ترسناک و درد اور : معمولا گربها بعد از یک تجربه ترسناک و حراص انگیز , بطور طبیعی و طبق رفتار های طبیعی بدن و سیستم دفاعی , دیگر سراغ منشا ان تجربه نمیروند.
ژنتیک و نژاد : همانطور که نژاد های متفاوت سگ , رفتاری های متفاوت دارند , گربه ها هم بر حسب نژاد رفتار های بخصوص و خلق و خویه خاص خود رو دارند.
عدم داشتن اعتماد به نفس : بهترین زمان برای رشد و پیشرفت اعتماد به نفس یک گربه در جوانی و خردسالی است , و در صورتی که گربه شما در سنین جوانی خود تجربه های ترسناک و یا با موضوعاته دردناک را تجربه کرده باشند یا مهمتر از همه : به دور از 

خانواده و اجتماع و مردم و انسان ها رشد کرده باشند ; قطعا رفتار متفاوتی با انسان های غریبه یا کلا انسان ها و صداها دارند
اگر گربه ها اجتماعی شوند و از کودکی در کنار انسان ها و روابط و مسائل های ان ها بزرگ شوند , قطعا اعتماد به نفس بیشتر و اشنایی بیشتر با محیط و انسان ها دارند تا گربه ای که نیمی از سنه خود را در اسارت یا مریضی به سر برده است.

چگونه با گربه عصبی بر خورد کنیم؟(ترجمه)


ترسیدن از صدا :
اگر گربه شما بعد از شنیدن صداهای جدید مانند : رعد و برق و یا جیغ داد و یا صداهای بلند تغییراته رفتاری داشت و رفتارش عوض شد فقط یه راه میتوانند به گربه شما کمک کند :
اون را داخل گوشه از اتاق(داخل جعبه یا محدوده) قرار دهید ( ترجیحا اشپز خانه یا مکان هایی دارای محل هایی برای مخفی شدن است نباشد).پوشش جعبه یا محدوده را با پتو بپوشانید.این بهترین راه برای معرفی صداهای جدید و اجتماعی کردن گربه خود در مدت زمان کم و با ارامش و سر و صدای کم است .داشتن اسباب بازی یا تشویقی باعث میشود تا گربه احساس ارامش و راحتی کند.هنگامی که گربه درحال اشنایی با جعبه یا محدوه است , کنار او بشینید و شروع به صحبت کردن با او کنید , بعد از دیگران نیز 

درخواست کنید تا بیایند و با صداهای متفاوت شروع به حرف زدن با گربه شما کنند تا گربه شما با صدای دیگر و افراد دیگر اشنا شود. بعد از مدتی ;
خیلی سخته که بشه گفت چقدر زمان میبرد تا یه گربه به صداهای متفاوت عادت کند چون گربها دارای شخصیت های متفاوت هستند.این تکنیک میتواند کمکی باشد برای عادت دادن گربه به مکان های جدید و صداها و ادم های جدید

چگونه با گربه عصبی بر خورد کنیم؟(ترجمه)رفتن به نزد دامپزشکان :
شاید برای شما غیر ممکن یا سخت باشد که گربه خود را در زمانی که عصبانی یا نگران است داخل باکس قرار داده و سوار ماشین شوید و به دامزشکی بروید.و بهترین راه برای اروم کردن یک گربه برای رفتن به نزد دامپزشک تخلیه کردن انرژیه گربه میباشد!
اینکار اصلا سخت نیست!تنها چیزی که شما نیاز دارید یک حیاط یا فضای باز برای بازی کردن گربتان با لوازم و اسباب بازیهش است.زمانی که گربه خود را در فضای باز قرار میدهید لوازم و اسباب بازی های اورا نیز در محل هایی از فضای باز قرار دهید و او را تشویق به پیدا کردن او کنید.
و یکی از بهترین بازی و سرگرمی برای گربه استفاده از لیزری با نور قرمز است.گربها خیلی علاقه دارند تا به دنبال چیزهایی که در حاله فرار هستند بدوند و صد در صد یک لیزر میتوانند انرژی گربه شما را با این بازی تخلیه کند


بازی :
گربها چه بی اعتماد به نفس چه با اعتماد با نفس چه ترسو یا عصبی , عاشق بازی هستند.بازی کردن با یک اسباب بازی مانند پرنده یا طناب میتواند به رشد و بلوغ غریز شکار گربه و بالا رفتن اعتماد به نفس گربه کمک کند
با این حال , سعی کنید به گربه خود فشار زیادی برای جلوگیری از ترس و عصبانیت نیارید و خیلی اهسته مراحل را طی کنید.اگر گربه شما نمیخواد با اسباب بازی ها بازی کند , گربه را با لوازم و اسباب بازی هایش تنها بگذارید.
PersianPet Forum - www.mypet.ir http://persianpet.org/forum/thread161564-6.html#ixzz3wvu2DmC2 
Under Creative Commons License: Attribution 
Follow us: @persianpet on Twitter | mypersianpet on Facebook
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


mofos