پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

کمک های اولیه برای شکستگی استخوان در گربه

شکستن استخوان گربه ، بسيار دردناک و يک تجربه ي ناگوار براي گربه است. در حالي که اسخوان شکسته ي گربه بايد هميشه توسط دامپزشک معاينه و درمان شود، شما مي توانيد کمک هاي اوليه اي را قبل از اينکه به دکتر مراجعه کنيد، در خانه انجام دهيد. اينجا به شما نشان مي دهيم که چگونه با گربه اي که استخوانش شکسته برخورد کنيد. 1) با دقت و آرامي نزديک شدن به گربه
کمک های اولیه برای شکستگی استخوان در گربه

هنگامي که گربه شما به خاطر دعوا ، تصادف با ماشين ، سقوط و ... زخمي شود، وحشت مي کند و درد زيادي را متحمل مي شود. او ممکن است سردرگم شود. در اين مواقع گربه چنان دردي را متحمل مي شود که ممکن است شما را نشناسد ، و هنگامي که به او نزديک مي شويد گازتان بگيرد يا چنگ بزند.

دراين مواقع آرام و صبور باشيد و از گربه خود احساس نااميدي نکنيد .
به چشمان گربه خيره نشويد ، زيرا آنان اين را تهديدي براي خود مي دانند. خود و لحنتان را آرام کنيد. سر و صداي آرامش بخشي ايجاد کنيد ، و اگر گربه از آن ها رنج نبرد ، شما مي توانيد به آرامي نزديک شويد و با نوازش کردن اطراف گوش ها و زير چانه اش ، او را آرام کنيد.


2 ) به آرامي بلند کردن گربه


هنگامي که گربه خود را آرام کرديد ، شما مي توانيد او را به آرامي برداريد . با يک حوله يا پتو گربه خود را ، به خصوص سر و پنجه هايش را ، بپوشانيد. با گرفتن شانه ها و پشت گربه به طور همزمان ،او را در آغوش بگيريد. گربه را به آرامي و بادقت حرکت دهيد ؛ شما نمي خواهيد که آسيبي به او برسد.

3 ) تمييز کردن هرگونه زخم باز


در صورتي که مي توانيد گربه را به سرعت به دامپزشک برسانيد، مي توانيد اين مرحله را انجام ندهيد.اگر شما نمي توانيد به موقع گربه خود را به دامپزشک برسانيد ، بايد با دقت هرگونه زخم بازي را که گربه متحمل شده است را با استفاده از دستمال تمييز و آب گرم ، تمييز کنيد و زخم را با استفاده از باند هاي استريل شده پانسمان کنيد.


4 ) تحرک گربه را به حداقل برسانيد


اگر گربه ي شما دچار يک يا چند شکستگي شده باشد ، شما بايد تا آن جايي که ممکن است از تحرک گربه جلوگيري کنيد و حرکات او را به حداقل برسانيد. در خانه ، شما با محکم پيچاندن گربه خود در يک حوله اين کار را انجام دهيد. اگر شکستگي در يکي از پاها رخ داده است ؛ شما مي توانيد براي باز داشتن از حرکت پاها ، آن ها را با استفاده از حوله اي به بدن گربه محکم ببنديد.

5 ) مراقبت هاي دامپزشکي در اسرع وقت


گربه شما به مراقبت هاي دامپزشکي ، براي درمان شکستگي ها نياز دارد. گربه شما ممکن است دچار شوک شود و اين وضعيت نياز به درمان هاي پزشکي دارد. دامپزشک به گربه دارو بيهوشي تجويز مي کند و هرگونه شکستگي که گربه متحمل شده را برطرف مي کند. برخي از شکستگي ها ممکن است به جراحي نياز داشته باشند مانند شکستگي استخوان جمجمه و فک.


از باکس حمل براي بردن گربه خود به دامپزشک استفاده کنيد. به ياد داشته باشيد که گربه شما نمي تواند در اين مواقع رفتار عادي داشته باشد. گربه ای که زخمی شده باشد ، خود ترسیده است و قرار دادن او در ماشین بدون باکس حمل ، بر وحشت او می افزاید.


6 ) مراقبت های خانگی برای بهبودی شکستگی


زمانی که به خانه بر می گردید ، باید مطمئن شوید که گربه گچ یا پانسمانش را گاز نمی گیرد یا نمی جود. برای جلوگیری از این کار گربه باید تا زمان بهبود شکستگی پوشیده شود. یقه مخصوص برای این کار مناسب است. وقتی که گربه را حمام می کنید ، پانسمان او را با استفاده از بسته بندی های پلاستیکی ببندید، در نتیجه خیس نمی شود.


در طول روند بهبودی ، گربه در معرض ابتلا به عفونت های ثانویه در محل شکستگی است. هر گونه علائم پزشکی باید به دامپزشک اطلاع داده شود.


PersianPet Forum - www.mypet.ir http://persianpet.org/forum/thread161564-5.html#ixzz3tivPqDYI 
Under Creative Commons License: Attribution 
Follow us: @persianpet on Twitter | mypersianpet on Facebook
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


mofos