پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

نگهداری چند گربه پرشین نر در کنار هم

این روزها تعداد کسانیکه دوست دارند بیشتر از یک گربه پرشین داشته باشند کم نیست. درحالیکه بسیاری از افراد ترجیح می دهند که یک گربهء نر و یک گربهء ماده داشته باشند ، تعدادی از عزیزان هستند که به خاطر مشکلات خاص رفتاری گربه های ماده ، دوست دارند هر دو گربه شان نر باشند. این عزیزان در اکثر مواقع یک نگرانی و دغدغه دارند و اون هم ترس از دعوای دو گربهء نر با همیگر هست. بسیاری از مواقع از من سوال پرسیده میشه که آیا میشه چند گربهء نر را با هم در منزل نگهداری کرد ؟ پاسخ من همیشه مثبت هست. در ادمه از من می پرسند آیا باید حتما گربه نرها را اخته کنیم تا با هم دعوا نکنند؟ و من همیشه با اطمینان میگم خیر ! هیچ نیازی به این کار نیست.

نگهداری چند گربه پرشین نر در کنار هم

دوستان عزیز توجه داشته باشید. نگهداری از دو یا چند گربهء نر با هم در یک منزل نه تنها کاملا ممکنه ، بلکه گزینهء بسیار ماسبی هم هست. گربه های نر عموما از گربه های ماده آرام تر هستند . مضاف بر اینکه مشکلات رفتاری که در گربه های ماده در زمان جفتگیری ایجاد میشند ( ایجاد صداهای بلند و آزار دهنده) در گربه های نر وجود ندارند. دغدغه های دوران بارداری و زایمان هم در گربه های نر قاعدتا وجود نداره. پس نگهداری از دو گربه نر پرشین در یک منزل انتخابی بسیار مناسب و درسته.
حقیقت اینه که گربه های نر هرگز با هم دعوا نمی کنند و روابط بسیار خوب و صمیمی ای باهم خواهند داشت ، تا زمانیکه ماده ای در منزل وجود نداشته باشه. تمام درگیری ها و شکلات رفتاری زمانی بروز می کنند که رقابت ها بر سر گربه های ماده آغاز میشه. پس اگر شما گربهء ماده ای در منزل ندارید ، می تونید دو یا حتی چند گربهء نر را با هم نگهداری کنید. این دو گربهء نر از حیث عاطفی و روحی به هم بسیار نزدیک خواهند شد و دوستانی بسیارخوب و صمیمی برای همدیگر خواهند بود، تا پایان عمر.


پس پاسخ من به تمام عزیزانی که در این مورد از من پرسش می کنند اینه :
* اگر شما در منزل گربهء ماده ای ندارید ، می تونید با خیال راحت دو گربهء نر را درکنار همدیگر نگهداری کنید و مطمئن باشید که هرگز هیچ درگیری ای ایجاد نخواهد شد ، چون اساسا دلیلی برای درگیری وجود نداره.
* اگر شما در منزل گربهء ماده ای دارید ، شما نمی توانید بیش از یک گربهء نر داشته باشید، چون احتمال بروز درگیری بین نرها بر سر تصاحب ماده و مسائل قلمرویی بسیار بالاست.
نکتهء مهم این که اگر قصد دارید دو گربه پرشین داشته باشید بهتر هست هر دو را با هم یا در فاصله زمانی کم ( حداکثر چند هفته ای) وارد منزل کنید. و حتما هر دو را از زمان کودکی و بچه گربه ای وارد منزل کنید.


PersianPet Forum - www.mypet.ir http://persianpet.org/forum/thread161973.html#ixzz3sVMMzm4q 
Under Creative Commons License: Attribution 
Follow us: @persianpet on Twitter | mypersianpet on Facebook
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


mofos