پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

پریدن غذا در گلوی گربه

پریدن غذا در گلوی گربه (Choking on something ) امری شایع نیست. گربه ها موجوداتی دقیق و تاحدی وسواسی اند و عموما اشیاء یا خوراکی های تیز و زبر و خشن را فرو نمیدهند . برخلاف سگ ها، گربه ها علاقهء چندانی به فرو دادن توپ های کوچک ، تکه های چوب ، استخوان و یا لقمه های بزرگ غذا نیستند. اگرچه به ندرت نخ و سوزن را قورت می دهند. اثر مخرب بلعیده شدن اینگونه اشیاء توسط گربه بیشتر در سیستم گوارشی گربه است و نه سیستم تنفسی.


پریدن غذا در گلوی گربهغضروفی که نای گربه را از دیگر بخش های بدن جدا کرده و از آن حفاظت می کند بسیار حساس است با این حال پریدن غذا در گلوی گربه بسیار نادر است و در بیشتر موارد دندان های افتادهء خود گربه هستند که باعث ایجاد این مسئله می گردند. از آنجا که پریدن غذا در گلوی گربه امری بسیار نادر است توصیه می شود که در صورت مشاهدهء این پدیده در گربه، از 

هرگونه کمک های اولیه اجتناب کنید و سریعا گربه را به نزد دامپزشک ببرید. سعی نکنید به گربه تنفس مصنوعی دهید . سعی نکنید با ضربه زدن به پشت یا سینهء گربه به او کمک کنید. وقت را هدر ندهید . فورا گربه را نزد دامپزشک ببرید.


اگر واقعا مشکل گربهء شما پریدن غذا در گلو باشد او در شرائط بسیار بد تنفسی به سر می برد و هرگونه کمک شما در خانه برای بهبود وضعیت او می تواند باعث بدتر شدن شرائط تنفسی گربه شود. گربه ها در زمانی که دچار مشکل تنفسی می گردند موجوداتی به شدت آسیب پذیر و ترسیده اند. هرگونه دخالت انسان برای کمک به چنین گربه ای ممکن است به مرگ گربه بر اثر استرس و ترس منجر شود. اگر گربه شما مدام سلفه می کند، با پنجهء خود به صورت خود می زند ، صورت خود را می فشارد و به 


سختی تنفس می کشد، او را فورا به نزد دامپزشک ببرید . در یک مرکز دامپزشکی با تزریق داروی آرامبخش یا بیهوشی ، پزشک به گربهء شما کمک می کند تا استرس حاصل از کمبود اکسیژن را برطرف کند. هر گونه ابتکار عمل شخصی شما برای کمک به این گربه می تواند به مرگ او منجر شود . پس سریعا گربه را به یک مرکز دامپزشکی منتقل کنید.

البته باید توجه داشت که مشکلات دیگری هستند که تغریبا علائم یکسانی با پریدن غذا در گلوی گربه دارند . باید دقت داشت که ایجاد این عارضه ها را با پریدن غذا در گلوی گربه اشتباه نکنیم . آسم در گربه ها ،مشکلات قلبی گربه، بیماری های مرتبط با غدد لنفاوی گربه و حتی کرم قلب گربه می توانند علائم و نشانه هایی شبیه به نشانه های پرش غذا در گلوی گربه داشته باشند.به یاد داشته باشید که از هرگونه تلاش برای کمک به گربه ای که دچار پرش غذا در گلو شده جدا جلوگیری کنید. هرگونه ایجاد استرس در گربه ای که به شدت نیازمند اکسیژن است می تواند مرگبار باشد. اگرچه انتقال گربه با اتومبیل به مرکز درمانی نیز تا حدی استراس زاست ولی بی شک این استرس بسیار کمتر از ترسی است که شما با تلاش احتمالی خود برای کمک به گربه ای که در حال خفگی است، به او منتقل می کنید.بستن قلاده ای تنگ و محکم به گردن گربه می تواند از دلائل پریدن غذا در گلوی گربه باشد.
PersianPet Forum - www.mypet.ir http://persianpet.org/forum/thread161304.html#ixzz3sVEwupzY 
Under Creative Commons License: Attribution 
Follow us: @persianpet on Twitter | mypersianpet on Facebook
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


mofos