پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

غذا هایی که نباید به سگ و گربه ها داد

خیلی راحت باید گفت که با دادن غذای خام ،شکلات،پیاز،سیر،،انگور و کشمش به سگ وگربه تان انها را چند قدمی به مرگ نزدیک تر میکنید.شاید بعضی از شما بگویید که ما چند بار بهشون اینا رو دادیم هیچی هم نشده است.در جواب باید گفت که یا خوش شانس بودید یا مقدار انها کم بوده که باز هم شانس اورده اید.

شکلات حاوی تئوبرومین است که ترکیبی شبیه به قهوه است.سک ها به مقادیر کم تئوبرومین نیز حساسند.90 میلی گرم تئوبرومین به ازای هر کیلو میتواند برای سگ مسمومیت زا و کشنده باشد یعنی برای مسمومیت یک سگ 5 کیلویی تنها 450 میلی گرم از این ماده کافی است.هر چه شکلات تلختر باشد میزان تئوبرمین ان بیشتر و احتمال مسمویت بالاتر خواهد رفت

.غذا هایی که نباید به سگ و گربه ها داد

پیاز و سیر حاوی پروپیل دی سولفاید هستند که این ماده باعث صدمه زدن به دیواره گلوبولهای قرمز شده و باعث کم خونی میگردند سگ وگربه هایی که  5-10 گرم به ازای هر کیلو وزن خود پیاز یا سیر بخورند میتوانند دچار کم خونی شوند.در تحقیقی که انجام شده به سگهایی که روزانه 30 گرم پیاز به ازای هر کیلو خورانده شده بعد از 3 روز تمام سگها دچار کم خونی شدید شدند.

 

انگور و کشمش در بعضی از سگها حتی به مقدارکم نیز میتواند در عرض 48ساعت باعث نارسایی حاد کلیه شود.15-20 گرم به ازای هر کیلو از انگور یا کشمش میتواند باعث مسمومیت شود.تمام سگهایی که انگور یا کشمش میخورند علایمی از مسمومیت نشان نمی دهند اما در تحقیق انجام شده تقریبا یک سوم سگها میتوانند دچار مسمومیت شوند .علت ایجاد نارسایی کلیه معلوم نیست .اما به نظر میرسد اکراتوکسین ماده مسمومیت زا در این میوه باشد.

 

غذای خام نیز حاوی انواع و اقسام باکتری ،سم باکتری ،قارچ و سم قارچ هستند.تمام اینها میتواند باعث ایجاد مسمومیت و بیماری در سگ وگربه شوند که بعضی از انها میتواند به انسان نیز انتقال پیدا کند.

 

اگر سگ و یا گربه خود را دوست دارد این توصیه ها را جدی بگیرید .در سال موارد زیادی از این مسمویت ها به کلینیک و بیمارستان های دامپزشکی  ارجاع داده شده که متاسفانه بعضی از این مسمومیت ها پادزهری ندارند و به سختی درمان میشوند.
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


mofos