پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

چند خطی برای کسانی که میخواهند گربه نگه دارند

علاوه بر اقداماتی که برای کنترل جمعیت گربه ها انجام میشود ، همیشه در بهار افزایش چشمگیر جمعیت بچه گربه ها را مشاهده میکنیم . شاید این پاداشی برای جبران زمستان طولانی باشد ! بچه گربه ها هیچوقت خسته کننده نیستند ، بلکه پر انرژی و انگیزه بخش هستند . اگر شما تمایل به داشتن یک گربه دارید ، در اینجا چند راهنمایی برای شما داریم که این تجربه را برایتان لذت بخش تر میکند . در ابتدا ممکن است برایتان مشکل باشد ولی نتیجه آن ، سالها برای شما و گربه تان لذت بخش خواهد بود .

چند خطی برای کسانی که میخواهند گربه نگه دارند
اولین تصمیم مهم ، انتخاب زمان مناسب برای آوردن حیوان خانگی است . اگر بچه گربه زیر ۸ هفته سن دارد دست نگه دارید ، اجازه دهید حداقل تا ۱۰ هفتگی با مادر و خواهر و برادرهایش بماند . در این دوره بچه گربه ها مهارت های مهمی مثل اینکه چطور گاز بگیرند ، چطور بازی کنند و چگونه از جعبه خاکشان استفاده کنند را از مادر و خواهر و برادرهایشان یاد میگیرند .
 
بچه گربه ها عاشق بازی و شکار کردن هستند . آنها هرچیزی که تکان بخورد را شکار میکنند ! بهتر است ۲بچه گربه را همزمان به منزل بیاورید تا همبازی هم باشند و شما راحت تر باشید . داشتن دو بچه گربه خیلی راحت تر یکی است .
 
بازی دیگری که بچه گربه ها عاشق آن هستند ، کوه نوردی است ! آنها عاشق بالا رفتن از وسایل هستند و در همین دوره است که پریدن از ارتفاع را یاد میگیرند . اگر اینهمه شیطنت شما را آزار میدهد و نمیتوانید ان را تحمل کنید ، بهتر است بجای بچه گربه ، یک گربه بالغ به خانه بیاورید تا آرام در کنار شما بنشیند و دردسر درست نکند !
 
اگر تمایل به نگهداری از بچه گربه دارید به شما نکاتی را آموزش میدهیم که برای سلامت و امنیت او ضروری است . مثل بچه های کوچک ، گربه ها هم ممکن است دچار جراحت شوند . آنها خیلی کنجکاو هستند و ممکن است به مکانهای خطرناک بروند پس هر چیزی که ممکن است باعث آسیب دیدن او شود از دسترسش دور کنید . قبل از اینکه وسایل برقی را روشن کنید مطمئن شوید او در مکان امنی است ، حتی وقتی روی مبل مینشینید مراقب باشید . بچه گربه ها ممکن است داخل پارچه ها بروند و این موجب خفگی آنها شود .
 
وقتی نمیتوانید مراقب آنها باشید ، آنها را با وسایلی که احتیاج دارند مثل آب ، غذا ، باکس خاک و اسباب بازی در اتاق های امن بگذارید . در اتاق اسکرچر و وسیله ای که بتواند از آن بالا برود قرار دهید .
 
اگر میخواهید او را عقیم کنید باید اینکار را قبل از ۷ماهگی انجام دهید و در غیر اینصورت با مشکلات جفت گیری و زایمان آنها روبرو خواهید شد . عمل عقیم سازی بدون خطر و لازم است . با دامپزشک خود مشورت کنید ، هرچه اینکار را زودتر دهید بهتر است .
 
در مورد مشکلات ناخن کشیدن گربه میتوانید پنجه هایش را جراحی کرده و ناخن هایش را بردارید ولی این عمل توصیه نمیشود چون بسیار دردناک است و عوارض و مشکلاتی نیز در پی دارد . 
 
همه بدنبال گربه های مهربان و اجتماعی هستند . این شخصیت آنها از نوزادی شان شکل میگیرد پس این وظیفه شماست که برایش امکان ملاقات با حیوانات و انسانهای دیگر را فراهم کنید و شخصیت اجتماعی اش را پرورش دهید . بچه گربه ها به شما اعتماد دارند و میدانند که اجازه نمیدهید کسی آنها را اذیت کند . 
 
درمورد عادات غذایی آنها هم این وظیفه شماست که آنها را با انواع غذاهای کنسروی و خشک آشنا کنید . گربه هایی که فقط یک نوع غذا بخورند ، در آینده مشکلات تغذیه خواهند داشت و از خوردن غذاهای دیگر امتناع میکنند ‌. 
 
مهمترین امر برای بچه گربه ها ، توجه شما به آنهاست . آنها در کنار شما احساس امنیت میکنند ، شما مثل مادر آنها هستید . آنها را نوازش کنید ، با آنها بازی کنید و به آنها عشق بورزید . هیچوقت اجازه ندهید بچه گربه با دست یا پای شما بازی کند چون به این کار عادت میکند و موجب جراحت شده و در سنین بزرگسالی مشکلات بیشتری خواهید داشت . 
گربه ها تمایل غریزی به بازی و شکار کردن دارند پس برایشان اسباب بازی های ایمن تهیه کنید تا سرگرم شوند .

در کنار بچه گربتان سالهای زیادی با عشق زندگی خواهید کرد و او تمام خستگی شما را میگیرد پس عاشق فرزند جدیدتان باشید ....
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


mofos