پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

نکات لازم هنگام اسباب کشی و جابه جایی با گربه

جابجایی خیلی روی گربه ها تاثیر میگذارد ، در اینجا نکاتی را به شما آموزش میدهیم که در جابجایی بعدی استرس گربه تان را کمتر کنید .‌..

نکات لازم هنگام اسباب کشی و جابه جایی با گربه

جابجایی برای تمام گربه ها استرس زاست ، بعضی گربه ها زودتر به محیط جدیدشان عادت میکنند اما اگثر گربه ها به سختی به خانه جدیدشان عادت میکنند . فرقی نمیکند که گربه شما همیشه در خانه است یا گاهی بیرون میرود ، به هر حال روزهای اول جابجایی وقتی به خانه جدید میروید بسیار برایش اهمیت دارد ‌.

عوض کردن خانه ، که در واقع قلمرو زندگی گربه به حساب می آید ، بسیار استرس زاست . در روزهای اول جابجایی حیوان را داخل یک اتاق امن قرار داده و برایش آب ، غذا و خاک بگذراید ، که احتمال فرار کردنش در حین جابجایی وسایل وجود نداشته باشد . گربه ها را باید داخل باکس مخصوص حمل قرار داده و به خانه جدید بیاورید . سعی کنید قبل از اینکه گربه را بیاورید ، اتاق را برایش آماده کنید و اطمینان حاصل کنید که محیطی راحت برایش محیا کرده اید . در این اتاق باید تعدادی از وسایل که برای گربه شما آشناست مثل جای خواب یا ظرف آب گربه تان را قرار دهید . جعبه های خالی را داخل اتاق قرار ندهید ، چون ممکن است گربه داخل آنها قایم شود و این بسیار خطرناک است .

مدت زمانی که طول میکشد یک گربه به خانه جدید عادت کند ، در گربه های مختلف متفاوت است . بعضی گربه ها بعد از چند روز در محیط جدید احساس راحتی میکنند ، اما برای بعضی گربه ها این زمان به چند هفته هم میرسد . 

نکات لازم هنگام اسباب کشی و جابه جایی با گربه

استراتژی گربه ها درمقابل یک محیط جدید ، مخفی شدن است ، شما میتوانید گربه تان را تشویق کنید که بیرون آمده و با محیط جدید آشنا شود اما نباید حیوان را مجبور کنید که بیرون بیاید . اگر گربه شما بعد از گذشت چند روز به محیط جدیدش عادت نکرد و غذا نخورد ، باید با دامپزشک خود مشورت کنید . 
بهتر است چند هفته اول جابجایی به گربه تان اجازه ندهید از خانه بیرون برود . دنیای گربه ها دنیای بویایی است ، آنها مسیرهایشان را بوسیله بو کشیدن پیدا میکنند . بنابراین آنها به جایی برمیگردند که آنجا را دوست دارند ، نه محیطی که برایشان سرشار از استرس و ترس است . 

اصلی ترین نگرانی درباره گربه هایی که از خانه بیرون میروند ، درگیری آنها با گربه های دیگر در محله است ، بنابراین بهتر است یک قرار با کسانی که در محله شما گربه دارند بگذارید تا گربه شما با دوستان جدیدش آشنا شده و اولین برخورد رودررو آنها زیر نظر شما انجام گیرد .

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


mofos