خبر + عکسی که در ایران منتشر شد:
لحظه بیداری «انسانیت» در برزخ توحش
آلوارو مونرو ماتادور معروف اسپانيايى افتاد و گريه كرد... چون فهميد كه حيوان نمى خواهد با او بجنگد... او گفت: "ناگهان او در چشمان من نگاه کرد، نگاه معصومی که همه حیوانات دارند، این حس به شدت بر من تاثیر گذاشت. می توانم اینگونه شرح دهم که انگار او برای بخشش التماس میکرد! من احساس یک کثافت را داشتم! "

دروغ اینترنتی گاوباز پشیمان+ تصاویر
پس از این اتفاق آلوارو مونیرا در میانه مسابقه این کار را رها کرد و از آن پس از مخالفین گاوبازی شد!
داستان واقعی:
مونیرا که یک گاوباز در کلمبیا و بعد در اسپانیا بود در میانه یک گاوبازی در سال 1984به خاطر ضریه شدید گاوی از نژاد مارکز که اسمش " ترکیوپیلو" بود به شدت آسیب دید.
گاو مهره پنجم کمر او را شکست و علاوه بر آن جراحت های شدیدی به مونیرا وارد کرد. او ابتدا در اسپانیا و بعد در میامی امریکا تحت مراقبت پزشکی قرار گرد. این گاوباز با خوش شانسی از مرگ جان بدر برد ولی مدت 4 سال را در بیمارستان گذراند و بالاخره توانست بر روی ویلچر حرکت کند!

دروغ اینترنتی گاوباز پشیمان+ تصاویر
آلوارو مونیرادروغ اینترنتی گاوباز پشیمان+ تصاویرترکیوپیلودروغ اینترنتی گاوباز پشیمان+ تصاویرلحظه ضربه زدن گاو به مونیرادروغ اینترنتی گاوباز پشیمان+ تصاویرمونیرا در بیمارستان
پس از آن به دلایل مختلف از گاوبازی دست کشید و برای مبارزه با سرگرمی خطرناک و غیر انسانی گاوبازی فعالیت کرد. مونیرا هیچگاه تا زمان زخمی شدن و اجبار به ترک میدان با برانکادر برای گاوی دلسوزی نکرد و خودخواسته گاوبازی را رها نکرد بلکه یک گاو او را از صحنه بیرون انداخت.

دروغ اینترنتی گاوباز پشیمان+ تصاویرمونیرا هنوز روی ویلچر است.
زندگینامه آلوارو را اینجا می توانید بخوانید.

اما این شخص که در عکس مشهور به گاوباز پشیمان می بینید اصلاً آلوارو مونیرا نیست و ربطی به پشیمانی ندارد!این عکس مربوط می شود به ماتادوری به نام فرانسیسکو خاویر سانچر ورا که در یک روز توانست 6 گاو نر را از پای در بیاورد! 

دروغ اینترنتی گاوباز پشیمان+ تصاویرفرانسیسکو سانچز ورادروغ اینترنتی گاوباز پشیمان+ تصاویرفرانسیسکو سانچر ورا
جملات رمانتیکی که در خصوص آن تصویر در همه جای جهان دست به دست شد، از مقاله یک نویسنده اسپانیایی به نام آنتونیو گالا ولاسکو در روزنامه ال پائیس منتشر شده در سال 1995 استخراج شده است و به هیچ وجه واقعیت ندارد. 
گاوبازی هنوز در کشور اسپانیا به عنوان یک ورزش ملی انجام می شود، ماتادورها مانند قدیس ها ستایش می شوند، عکس و پوستر آنها همراه با گاوهایی که تن شان از نیزه های کوچک و بزرگ خون آلود شده است همه جا دیده می شود…
برای خاتمه دادن به این خونریزی و جانور آزاری وحشیانه، نیازی به جعل این اخبار نیست. گاوبازی شاید برای انسان فقط یک "بازی” باشد اما برای این جانور بازی نیست، "مرگ” دردناک است!
این وحشیگری مدرن باید زودتر خاتمه یابد. ماتادورها ستایش و افتخار را با نگاه یک گاو عوض نمی کنند، آنها هنوز تا این اندازه خردمند و با عاطفه نیستند!