پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

داروهایی که در برخی رسانه ها تبلیغ می شوند تا چه اندازه مفید و موثر هستند؟


برای درمان چاقی، فریب انواع در برخی رسانه ها تبلیغ می شوند را نخورید
بهترین درمان لاغری، رژیم غذایی مناسب در کنار فعالیت‌های فیزیکی و تغییر در رفتار و نحوه زندگی است چرا که با افزایش وزن تدریجی علاوه بر این که قابل تحمل‌تر است عوارض نداشته و تقریبا غیر قابل بازگشت است، مضرات نامطلوب داروهای لاغری برای کاهش وزن خیلی بیشتر از مزایای این داروهاست و متخصصان تغذیه افراد را از استفاده آنها منع می‌کنند، بنابراین رژیم غذایی مناسب بهترین جایگزین برای درمان داروهای لاغری است.
به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز ، حتی قویترین داروهای درمان چاقی برای درمان این مشکل قطعی نبوده و این داروها تنها می‌توانند حداکثر بین ۵ تا ۱۰ کیلوگرم از وزن افراد چاق را در طی یک سال مصرف، کاهش دهند.
داروهای لاغری که سازمان نظارت بر غذا و داروی امریکا موسوم به fda مجاز دانسته دو دسته هستند، که مصرف آنها تنها به توصیه پزشکان مجاز است و برای بیماران چاق در صورتی که بیماری قلبی و عروقی خاصی نداشته باشند. و متخصصان تغذیه تحت هیچ شرایطی بدون در نظر گرفتن سن، وزن، موقعیت‌های فیزیولوژیکی، بیماری‌های زمینه‌ای و داروهای مصرفی افراد، رژیم غذایی یا داروهای لاغری را حتی اگر مورد تایید باشند، تجویز نمی‌کنند، به این دلیل که تداخل غذا و دارو ممکن است عوارضی جدی را در آن مدت برای فرد مصرف کننده ایجاد کند.
مصرف داروهای درمان چاقی تنها برای استفاده از دوره‌های کوتاه و موقت که باعث ایجاد انگیزه در فرد جهت اقدام برای کاهش وزن می‌شود، ممکن است مورد نظر قرار گیرد.
درمان چاقی با قرص‌ها و داروهای لاغری درمان قطعی و دائمی نیست و حتی مصرف قوی‌ترین این داروها حداکثر ۵ تا ۱۰ کیلوگرم از وزن افراد چاق را در طول یکسال کاهش می‌دهد. این در حالی است که فرد باید متحمل هزینه‌های گزاف خرید این داروها شود و مخارج زیادی را بابت مصرف آنها پرداخت نماید.
تغییر شیوه زندگی به سمت تحرک بیشتر و مصرف غذاهای سالم‌تر تنها راه حل مبارزه با مشکل چاقی است در خصوص افرادی که دارای نمایه توده بدنی ( bmi ) بالای ۲۵ بوده و مبتلا به چاقی مفرط هستند درمان‌های دارویی حتی به شکل موقت نیز پاسخگوی این افراد نبوده ضمن آن که رژیم‌های غذایی نیز در این افراد تاثیر کمی به دنبال دارد.

تنها راه درمان افرادی که دچار چاقی مفرط هستند شیوه‌های جراحی ذکر است و این افراد ممکن است با رژیم‌های دارویی و غذایی بتوانند وزن بدنشان را کاهش دهند. از طرفی در معرض بیماری‌های مهلک و خطرناک قرار دارند، لذا بهترین روش درمان برای این افراد استفاده از روش‌های جراحی است.
شیوه‌های درمانی کمربندهای لاغری و لباس‌های مخصوص جهت درمان چاقی تبلیغاتی و بی‌اثر است .
با توجه به پیشرفت تکنولوژی و توسعه جهان کنونی و بالطبع رشد جمعیت و افزایش روزافزون رستوران‌ها و فست‌فودها از سویی و همچنین کاهش تحرک از سویی دیگر، هر روز به تعداد افراد چاق در جهان افزوده می‌شود. چاقی که امروزه به مشکلی عمومی تبدیل شده است، بسیاری از فعالیت‌های روزمره زندگی را مختل می‌سازد؛ چنان‌که بسیاری از ما با افزایش وزن خود و یا اطرافیان مواجه هستیم و از این مساله رنج می‌بریم.
در این بین تبلیغات انواع و اقسام داروهای لاغری از کانال های ماهواره ای مزید بر علت شده است تا افراد چاق به دنبال حل مشکل خود در کوتاه‌مدت باشند و از عاقبت کار بی‌خبر.
چاقی نوعی بیماری است، چرا که می‌تواند عوارض خطرناکی در پی داشته، سلامت افراد جامعه را تهدید کند و علاوه بر این هزینه‌بردار نیز باشد. کسانی که از لحاظ ظاهری چاق به نظر می‌رسند در محاسبات پزشکی نیز به طور معمول چاق خواهند بود
.
عوارض چاقی :
از عوارض چاقی می‌توان به این موارد اشاره کرد؛ دیابت نوع ۲، دیابت بارداری، فشار خون بالا، اختلالات چربی خون و بیماری‌های عروق کرونر که در بیماران چاق بیشتر از معمول دیده می‌شود؛ از طرفی اختلالات در قاعدگی خانم ها، آرتروز، سنگ کیسه صفرا، کبد چرب، ریفلاکس و بعضی از انواع سرطان‌ها مانند ( سرطان مری، کیسه صفرا، روده بزرگ، رحم، پروستات و پستان).
داروهای لاغری و معایب آن‌
افراد چاقی که داروهای لاغری مصرف می‌کنند به طور معمول اعتیاد به دارو ندارند اما به هر حال با ورود و عرضه قرص‌های جدید در جامعه می‌توان گفت اعتیادآور هستند و اگر بیماری به مصرف این‌گونه داروها عادت کند و نحوه رفتاری خود را در زندگی تغییر ندهد هیچ گاه نمی‌تواند موفق شود.
برای کاهش وزن به طور حتم باید از مثلث رژیم غذایی، دارو و فعالیت فیزیکی پیروی کرد، چرا که کاهش وزن در کنار رژیم غذایی سالم و کم کالری یعنی کالری زیر ۱۲۰۰ و همچنین وجود فعالیت فیزیکی می‌تواند برای فرد چاق نجات‌بخش باشد، این به مثابه فردی است که بیماری دیابت دارد؛ همان طور که باید در کنار رژیم غذایی مناسب انسولین مصرف کند اگر تنها انسولین مصرف کند و رژیم نداشته باشد این امر امکان‌پذیر نیست.

عوارض ناگوار داروهای لاغری بر دستگاه گوارش :
سیبوترامین که یکی از داروهای تأیید شده از سوی سازمان نظارت بر غذا و داروی امریکاست عوارض جانبی نظیر سردرد، اضطراب، یبوست، و فشار خون را به همراه دارد؛ همچنین در مصرف زنیکال، عوارضی چون دفع مدفوع مکرر و چرب، اسهال، دل‌درد، اضطراب، سرگیجه و ناراحتی‌های روده‌ای بروز می‌کند و در موارد نادری موجب خشکی پوست و اختلال در مفاصل می‌گردد، البته باید یادآور شد که در تمام این موارد اگر رژیم غذایی مناسب جواب ندهد و چاقی بیش از حد باشد مصرف این داروها تجویز می‌شود.
البته باید این نکته را در نظر داشت که این عوارض تنها مربوط به داروهای مجاز لاغری است که مورد تایید مراکز معتبر جهانی است؛ اثرات داروهای تقلبی لاغری که در سایت‌های اینترنتی و شبکه‌های ماهواره‌ای به نحو چشمگیری تبلیغ می‌شود جای بحث خود را دارد و بماند که چه عوارض خطرناک و مهلکی در پی دارد.

** بررسی قرص های لاغری و تاثیرات آن بر بدن
آنچه بايد درباره قرص هاي لاغري بدانيد .
به نظر شما اگر ۸۰ درصد افرادي كه از قرص هاي رژيمي استفاده مي كنند، كاهش وزن داشته باشند، نشانه تأثير گذار بودن اين گونه قرص هاست؟ پاسخ به اين پرسش بدون توجه به پاسخ سوالات زير امكانپذير نيست.
آيا پس از قطع قرص ها، روند اضافه وزن ادامه خواهد داشت؟
آيا استفاده از اين داروها، بيماري هاي قلبي و عوارض ديگري را به دنبال نخواهد داشت؟
آيا استفاده از اين قرص ها اعتيادآور نيستند؟
بنابراين، كاهش وزن تنها معيار سنجش تأثير قرص هاي رژيمي نيست. بايد توجه كرد كه استفاده از اين گونه داروها هرگز راه حل مناسبي براي كاهش وزن سريع و آسان نبوده است.

قبل از استفاده از قرص هاي رژيمي، به نكات زير توجه كنيد.
a) تمام قرص هاي كاهش وزن و رژيم هاي جدي، براي افراد بسيار چاق در نظر گرفته مي شود. اينها داروهاي ضد چاقي هستند؛ نه قرص هاي كاهش وزن سريع. بيشتر تحقيقات نشان داده‌اند كه اين داروها و مكمل‌ها در كوتاه مدت، وزن افراد را كنترل مي كنند.
b) استفاده از قرص هاي رژيمي را جزئي از برنامه جامع رژيمي خود قرار دهيد. اين برنامه بايد شامل تمرينات ورزشي و رژيم غذايي كم كالري و مناسب باشد. در غير اين صورت شما به جاي از دست دادن وزن خود، پول و وقت خود را از دست داده ايد.
c) از قرص هايي كه به عنوان قرص هاي گياهي با تركيبات طبيعي تبليغ مي شوند، پرهيز كنيد. تنها راه مؤثر و سالمي كه به طور مستقيم متابوليسم و سوخت ساز را افزايش مي دهد و چربي ها را مي سوزاند، ورزش است.
d) هميشه پيش از خريد قرص هاي رژيمي، با پزشك خود مشورت كنيد. حتماً درباره، عوارض جانبي و خطرات احتمالي اين داروها از پزشك خود نظر خواهي كنيد. هميشه طبق دستورالعمل قرص ها رفتار كنيد.
e) مطالعات نشان داده است برخي از قرص هاي رژيمي فشار خون، كلسترول و تري گليسريد را كاهش مي دهند و از سوئي دوام و مقاومت انسولين خون را افزايش مي دهند.
به خاطر داشته باشيد:
داروهاي بازدارنده اشتها معجزه نمي كنند. در واقع آنها به هيچ وجه نمي توانند جاي يك رژيم غذايي خوب و مناسب را بگيرند. نقش اصلي اين داروها كمك به فرد در گرفتن رژيم مناسب و انجام تمرينات ورزشي به منظور كاهش وزن اضافه و ثابت ماندن در وزن ايده آل است.

______________________
تهیه و تدوین: دکتر افسانه زرگر
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


اخبار زیست محیطی

 • پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش ◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
    همراهان عزیز و مراجعین پرشین پت به دلیل شیوع بیماری کرونا در ایران استدعا داریم به دلیل حفظ سلامت شما عزیزان و کارکنان مجموعه حتما در زمان ورود به موارد زیر توجه داشته باشید ۱: در هنگاه ورود فقط و فقط اجازه ورود به عزیزانی داده میشود که ماسک مناسب و دستکش مناسب داشته باشند. ۲» از پذبرفتن همراهان با پت جدا معذوریم و هر پت فقط یک همراه با خود داشته باشد .
 • اطلاع از اخرید تغییرات سایت ◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
    تغییرات در جهت بهبود سایت و استفاده بهتر از امکانات در اختیار شما قرار گرفت
 • پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت ◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
    بعد از 21 سال خدمت به شما عزیزان وقت ان رسیده که باز هم تغییرات بنیادی در سایت ها و دسترسی های شما به اطلاعات را ایجاد کنیم به زودی پروژه همسان سازی سایت ها و کل دیتا در پرشین پت کلید خواهد خود
 • مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده ◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
    توله سگ ها بی نهایت جذاب هستند ولی در عین حال به مراقبت و دقت بسیاری برای نگه داری نیاز دارند. انتقال توله ها از پیش مادر و برادر و خواهرها به یک محیط جدید فرآیندی بسیار استرس زا برای آنان خواهد بود بنابراین لازم هست شرایط زندگی مناسبی برای آنان در نظر گرفت. توله ها و حتی حیوانات بالغ نیازهای بسیار فراتر از خوردن و آشامیدن و قضای حاجت دارند!!! در این مقاله سعی می کنیم حداقل مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده را یادآوری کنیم.
 • جرب در سگ ها ◄ جرب در سگ ها
    دیمودکس نام یک جربی است که روی پوست اغلب پستانداران زندگی می کند ولی در حالت عادی بیماری زا نیست. این جرب روی بدن سگ های سالم زندگی میکند ولی فقط در صورتی که سگ ها دارای ضعف سیستم ایمنی باشند یا به علت یک بیماری یا مشکل دیگری ضعیف شده باشند در آن ها ایجاد بیماری میکند. این مشکل اغلب در ارتباط با توله ها بوجود می آید. مادرانی که آلوده به دیمودکس (Demodex) هستند و به نوزادان شیر می دهند به علت تماس زیاد توله ها با مادر وارد پوست توله ها شده و آنان را مبتلا می سازند.
 • غذای سگ، راهنمای جامع و کامل ◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
    برای من و شما که صاحب سگ هستیم حتما پیش اومده که سر این دوراهی قرار بگیریم که غذای سگ خانگی رو در منزل تهیه کنیم یا از پت شاپ بخریم؟ امروز میخوایم درباره خوبی ها و معایب غذاهای خانگی و غذای خشک سگ براتون بگیم؛ اینطوری میتونین راحت تر تصمیم گیری کنین که کدوم غذا سالم تر و اقتصادی تره و سگمون رو بیشتر خوشحال میکنه. پس با مقاله غذای سگ، راهنمای جامع و کامل همراه باشین…
 • مشکلات پوستی در سگ‌ها ◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
    مشکلات پوستی و پوششی سگ‌تون یکی از موارد جدیه و می تونه در سگ های مختلف در سنین و نژادها و انواع مختلفی اتفاق بیفته. با اینکه مشکلات پوستی در مقایسه با بیماری های دیگه خیلی جدی به نظر نمیرسه به ویژه وقتی که با بیماری هایی مثل مشکلات قلبی یا سرطان مقایسه میشه، با این حال، مشکلات پوستی برای سگ‌تون خیلی ناراحت کننده، تحریک کننده و دردناکه و همچنین ممکنه یک یا چند مشکل دیگه هم به وجود بیاره.
 • تغذیه هاسکی ◄ تغذیه هاسکی
    هاسکی های سیبریایی نسبت به سایزشون مقدار کمی غذا نیاز دارن. متابولیسم خیلی بالایی دارن، یعنی با یه ذره غذا، مسافت زیادی رو روی پا می مونن. اجدادشون برای سفر با مسافت زیاد و حمل بار سبک با خوردن کمترین مقدار غذا تربیت شده بودن.
 • گندخواری در سگ‌ها ◄ گندخواری در سگ‌ها
    علاقه سگ ها به خوردن و بلعیدن مواد غیرخوراکی را پیکا می نامیم. البته مدفوع خواری یا کوپروفاژیا که مفصل درباره اش به صورت جداگانه صحبت شد هم زیر مجموعه ای از اختلال پیکا به شمار می رود ولی به خاطر حساسیت خاص نسبت به آن گاهی به صورت جداگانه بررسی می شود. در ادامه مقاله امروز پتچی به بررسی موضوع پیکا (Pica) یا گندخواری در سگ‌ها خواهیم پرداخت.
 • آیا سگ‌ها خواب می بینن؟ ◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
    تاحالا به این موضوع فکر کردین که آیا سگ‌ها خواب می بینن؟ از نظر علمی ثابت نشده که سگ ها می تونن خواب ببینن یا نه، اما سخته تصور کنیم که نمی بینن! همه مون دیدیم که سگ هامون یه سری حالت ها تو خواب دارن که شبیه حالت های بیداری‌شونه. تکون دادن دست و پاهاشون، ناله کردن، خرخر کردن، دم تکون دادن، جویدن و تکون دادن دماغ‌شون باعث میشه به این فکر کنیم که دارن چه خوابی می بی
 • خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه! ◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
    خیلی از ما سگ ها و گربه ها رو به خاطر زیباییشون دوست داریم. شاید براتون جالب باشه که خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه رو بشناسیم و بدونیم بهترین نژاد ها توی جهان کدوماست؟ حالا در این مقاله می خوایم همین موضوع رو بفهمیم. با پتچی همراه باشید.
 • محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی ◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
    سگ و گربه ها حیواناتی هستن که خیلی از مردم به دلایل مختلف مثل تنها نموندن، حیوان دوستی، امنیت بیشتر و… دوست دارن از اون ها در خونه خودشون نگهداری کنن. امروزه در شهرهای بزرگ تعداد کسانی که در آپارتمان زندگی می‌کنن به‌مراتب بیشتر از تعداد کسانی هست که خانه حیاط‌دار و ویلایی دارن و به همین دلیل حیوانات‌ خانگی باید بتونن خودشون رو با آپارتمان‌نشینی مطابقت بدن.
12345678910بعدیآخرین
(1 - 12) / 28900    |     صفحه 1 از 2409
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,12
mofos