پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

آیا داشتن دو تا سگ بهتر از داشتن یک سگ است؟

شاید یکی از سوالات بسیاری از دوستداران سگ این باشد که آیا داشتن فقط یک سگ می تواند حس سگ دوستی یک فرد را ارضا کند؟ اصلا یک عاشق سگ چگونه میتواند خود را به داشتن فقط یک نوع سگ راضی نماید؟ از طرفی اگر سگ شما یک همبازی داشته باشد شرایط بهتر نخواهد بود؟

شاید یکی از سوالات بسیاری از دوستداران سگ این باشد که آیا داشتن فقط یک سگ می تواند حس سگ دوستی یک فرد را ارضا کند؟ اصلا یک عاشق سگ چگونه میتواند خود را به داشتن فقط یک نوع سگ راضی نماید؟ از طرفی اگر سگ شما یک همبازی داشته باشد شرایط بهتر نخواهد بود؟ اما قبل از اینکه شما تصمیم به خرید یک سگ دیگر بگیرید، باید بدانید که برخی از نگرانی های مهم در مورد سگ فعلی شما نباید نادیده گرفته شود. برای کسب اطلاعات بیشتر خواندن این مطلب را به شما توصیه می کنیم. آیا داشتن دو تا سگ بهتر از داشتن یک سگ است؟
تطابق شخصیت ها و جنسیت ها
قبل از هر چیز باید بدانید که سگی که در حال حاضر دارید کاملا وابسته و عاشق شما است اما وقتی بفهمد که قرار است این حس دوست داشتن با سگ دیگری تقسیم شود، آن وقت چه احساسی خواهد داشت؟ از طرفی اگر سگ جدید، دوست داشتنی، شیرین، بانمک، چاپلوس و مطیع باشد به راحتی می تواند با قلدری ترس و ناامیدی را به زندگی سگ اولتان بیاورد. در عین حال سگتان به شما اجازه نخواهد داد تمام توجهتان را به توله جدید معطوف کنید و مطمئنا حسادت خواهد کرد.
اگر سگ شما با قلدری با سگ جدید رفتار می کند و توله جدید نیز از این حرکت تبعیت می کند باید مواظب باشید و آنها را از این رفتار نهی کنید چرا که اگر آن ها کنار هم باشند با هم به جنگ خواهند پرداخت تا سگ قدرتمندتر مشخص شود. البته گاهی اوقات اگر هر دو سگ، شخصیت های غالب و حاکم و به اصطلاح قلدر داشته باشند، این جنگ هرگز پایانی نخواهد داشت و به جراحات هر دو می انجامد. هر چند که این درگیریها میان سگ های نر بیشتر دیده می شود. پس از این زد و خوردهای جزیی و مراجعه به دامپزشک ممکن است که از خرید یک سگ دیگر پشیمان شوید! 
بهترین شانس شما برای اضافه کردن یک سگ جدید، خرید سگی با رفتارهای منطبق با خلق و خوی سگ اول شما است. سگی که نه خیلی قلدر و حاکم و نه خیلی مطیع و رام باشد چرا که احتمال پذیرش چنین سگی از سوی سگ اول و بقای او در خانواده بیشتر است.
اهمیت سایز و اندازه سگ جدید 
مورد بعدی که باید به آن توجه داشته باشید، اندازه سگ شما است. در صورتی که یک تریر کوچک دارید باید از خرید یک توله گریت دین اجتناب کنید زیرا این نوع توله ها بسیار پرانرژی و پرقدرت هستند و حتی به صورت تصادفی می توانند بارها و بارها به سگ های کوچک صدمه بزنند. بنابر این علاوه بر جنسیت و خلق و خو، مد نظر قرار دادن جثه سگ جدید هم بسیار حائز اهمیت است.
شما قبل از انتخاب یک دوست برای سگ خود ابتدا باید به صورت آزمایشی سگ مورد نظر را به خانه بیاورید و از نزدیک چند روزی رفتار آنها با هم را ارزیابی کنید و بعد تصمیم نهایی را بگیرید. در عین حال، برای این کار حداقل یک هفته وقت لازم است. 
ماده های ایرادگیر و حسود
اگر سگ ماده شما یک سگ غیر قابل تغییر است و رفتار او همواره ثابت است، او ممکن است بسیار ناراضی باشد که یک سگ ماده دیگر وارد حریمش شود. حتی ممکن است بعد از عقیم شدن هم رفتاری پرخاشگرانه با سگ جدید باشته باشدو به او حمله کند. بنابر این در این شرایط خریدن یک سگ نر به عنوان همبازی بهترین و عاقلانه ترین انتخاب است. اما باید مواظب باشید که با بالغ شدن سگ ها ناگهان متوجه نشوید که صاحب یک جین سگ شده اید. به همین دلیل باید در زمان بلوغ برای تغییر حداقل یکی از آنها اقدام کنید. (یکی از آنها و یا هر دو را عقیم کنید)
تفاوت سنی سگ قدیم و جدید
اگر سگی را که قصد خرید آن را دارید کم سن و سال تر از سگ فعلی شما است باید همه جوانب کار را در نظر بگیرید. زیرا توله ها بسیار فعال تر و بازیگوش تر از سگ های بالغ هستند و جز به بازی و شیطنت به چیز دیگری فکر نمی کنند اما سگهای مسن تر اغلب به دنبال آرامش و سکوت هستند و ترجیح می دهند بیشتر استراحت کنند. بنابر این بهترین گزینه خرید یک همبازی تقریبا هم سن و سال با سگ شما است.
توجه به خصوصیات رفتاری نژادهای مختلف
نژادهای مختلف سگ رفتارهای خاص خود را دارند و نمی توان گفت که همه سگ های کوچک مثل هم و همه سگ های بزرگ از نزادهای مختلف خصوصیت رفتاری مشابهی دارند. مثلا یگ سگ حسود و سگ دیگر لجباز است و این در حالی است که هر دو از نظر جثه کاملا شبیه هم هستند و فقط از دو نژاد متفاوتند. بنابر این بهترین راه این است که برای سگتان یک همبازی از نژاد خودش و یا یک نژاد با خصوصیات رفتاری مشابه (نه متفاوت) انتخاب کنید.

در نهایت باید گفت همه سگ ها شخصیت های مستقل و رفتارهای خاص به خود را دارند و زحمت نگهداری و مراقبت از دو سگ به مراتب دوبرابر بیشتر است اما اگر شرایط محیا باشد و بهترین انتخاب را داشته باشید لذت آن هم صدبرابر خواهد بود.
مترجم: پریسا


PersianPet Forum - www.mypet.ir http://persianpet.org/forum/thread39930.html#ixzz3X5LIjK16 
Under Creative Commons License: Attribution 
Follow us: @persianpet on Twitter | mypersianpet on Facebook

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


mofos