پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

چرا گفته میشود گربه ها 9 جان دارند؟

برخی از آدمها به این خرافات اعتقاد دارند که گربه ها 9 جان دارند زیرا اگر از ارتفاعات خیلی بلند به زمین بیافتند اگر جراحتی هم داشته باشند باز جان سالم بدر میبرند.این مسئله باعث پیدایش این عقیده شده که گربه ها بعد از یک حادثه مرگبار به زندگی بر میگردند. مسلم است که جراحات کوچکی بر میدارند مثل خونریزی بینی، شکستن دندان یا چند دنده شکسته اما زنده می مانند و بهبود پیدا می کنند.

چرا گفته میشود گربه ها 9 جان دارند؟

توانایی گربه در جان سالم بدر برن از این حوادث که میتواند برای انسان یا حیوان دیگری کشنده باشد به این دلیل نیست که گربه چند جان دارد بلکه بخاطر مزیتهای متعددی هست که گربه ها دارا هستند. بعد از افتادن از ارتفاع بلند، اندازه کوچکشان و وزن کم بدنشان از ضربه می کاهد. 

گوش میانی بسیار توسعه یافته گربه ها آنها را مجهز به احساس تعادل بسیار تیزی کرده که برای به زمین گذاشتن پاهایشان بسیار مهم است. این حس تعادل گربه ای را که دارد به صورت وارونه می افتد را قادر می سازد تا با تعیین موقعیت سریع به طور قائم بایستد، موقعیت خود را تغییر دهد و هر تنظیم لازم را انجام دهد تا مطمئن شود که روی چهار دست و پا به زمین می افتد.

از آنجائیکه گربه ها روی چهار دست و پا به زمین می افتند ضربه برخورد با زمین بین چهار پا تقسیم میشود. بعلاوه گربه ها وقتی به زمین می افتند پاهایشان را جمع می کنند که این کار با پراکنده کردن ضربه نه تنها در سرتاسر استخوانها که براحتی میتوانند بشکنند بلکه در سرتاسر ماهیچه ها و مفاصل از شدت ضربه می کاهد.

اکثر افراد از شنیدن این تعجب می کنند که شانس زنده ماندن گربه وقتی از ارتفاع بالامی افتد در مقایسه با افتادن از ارتفاع پایین بیشتر است. دامپزشکهای نیویورک اطلاعاتی را ازبیمارهای گربه سان خود جمع کردند که به طور آشکار از این حقیقت حمایت میکند.10 درصد بیمارانشان بعد از افتادن از 2-6 طبقه مردند، در حالیکه فقط 5 درصد مرگ و میر در بیمارانی رخ داد که از 7-32 طبقه افتادند.
قوانین فیزیک میتوانند این اختلاف میزان زنده ماندن را توضیح دهند. تمامی اجسامی که می افتند صرفنظر از جرم آنها در هر ثانیه از افتادنشان تا 22 مایل در ساعت می رسند. جسمی که می افتد بعد از سپری کردن فاصله معینی در هوا به سرعت نهایی خود می رسد زیرا اصطکاک شیء با هوا سرعت افتادن را کاهش می دهد. هرچقدر حجم شی کوچکتر باشد و هر چقدر فاصله تا زمین بیشتر باشد بیشتر سرعت افتادن کاهش می یابد.

گربه ای که از طبقه بالاتری می افتد بعد از اینکه افزایش سرعت به آخرین حد رسید، پاهایش را به شکل چتر باز می کند که این کار باعث می شود فضایی که به هوا فشار می آورد بیشتر شود و اصطکاک نیز افزایش یابد در نتیجه سرعت افتادن گربه نیز کاهش پیدا می کند. گربه ها بوسیله احساس تعادل بسیار پیشرفته شان زمان بیشتری برای مانور دادن بدنشان در آماده شدن برای فرود به زمین روی چهار دست و پا دارند.

چرا گفته میشود گربه ها 9 جان دارند؟

گربه ای که از ارتفاع پایین تر می افتد این فرصت را ندارد تا سطح بدنش را زیادتر کند، افتادنش را کند تر کند یا بدنش را طوری قرار دهد که روی چهار دست و پا روی زمین فرود بیاید


منبع: coolquiz.com
مترجم: maska


PersianPet Forum - www.mypet.ir http://persianpet.org/forum/thread115091.html#ixzz3SSp2ZuQQ 
Under Creative Commons License: Attribution 
Follow us: @persianpet on Twitter | mypersianpet on Facebook
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


mofos