چنین بیماری های پوستی گربه باید هر چه سریعتر درمان شود زیرا نه تنها سلامتی خود گربه را به خطر می اندازد بلکه باعث بیماری صاحب خویش هم میشود.انگل ها ، آلرژی ها ، قارچ ها و باکتری ها از انواع بیماری های پوستی گربه به شمار میرود.بررسی پوست و مو حداقل برای گربه هایی که زیاد بیرون میروند هر هفته یکبار و برای گربه هایی که از خانه بیرون نمیروند دوبار در ماه تجیویز شده است.
نشانه های بیماری پوستی در گربه:
گاهی یک گربه وقتی بیماری پوستی میگیرد سعی او بر این است که با لیس زدن بدنش ، خود را پاک کند و یا برای از بین بردن خارش بدنش پوستش را گاز بگیرد.علائمی دیگری هم هست که نشان دهنده ی این بیماری های پوستی میباشد.
1-خس خس
2-کاهش اشتها
3-استفراغ
4-بی حالی
5-مو در مدفوع
بعضی از شرایط پزشکی دیگر قابل درمان نیست و باید به بیمارستان های مخصوص حیوانات مراجعه کرد.
شرایط:1-تورم
تورم نشان دهنده ی عفونت است و میتواند باعث از بین رفتن تمامی بافت های بدن شود .هم چنین میتواند تهدید کننده ی زندگی گربه باشد اما فقط در بعضی نقاط بدن مانند سر و گردن.
آلرژی ها ، انگل و حشرات میتوانند باعث تورم شوند.
شرایط:2-چرک
چرک نشان میدهد که بدن گربه عفونتی شدید کرده است و به این راحتی ها قابل درمان نیست.آکنه ی گربه،سرطان،زخم پوست و زرد زخم نمونه هایی از این قبیل میباشند . در این حالت هر وقت گربه را در حالت بی حالی و یا تغییر رنگ بدنش شدید بلافاصله به دامپزشک مراجعه کنید.
شرایط:3-تغییر توده های بدن
کیست،زگیل،زخم باز چرک،هماتوم(تجمع خون در زیر پوست) و غیره و غیره نمونه هایی از برامدگی و برجستگی هایی است که نیاز به توجه فوری دارد و اگررنگ پوست گربتان تغییر کردن بدانید سرطان در بدن اوست.
شرایط : 4-غدد درون ریز
این عدم تاعدلی هورمونی تهدید کننده ی زندگی نیست با این حال اگر درمان نشود منجر به بیماری ها و مشکلات بزرگی میشود.پرکاری تیروئید یک مثال است.مشکلات غدد درون ریز چیزی شبیه به از دست دادن موها،پف کردگی یا کاهش مو است.افزایش اشتها یا تشنگی شدید است.همه ی اینها میتواند تغییر غدد درون ریز باشد.
شرایط:5-بیماری های واگیر
عفونت قارچی به عنوان یک زخم پوست به نظر میرسد.اما مشکل اینجاست که بسیار مسری است و باید فورا درمان شود.همچنین بهتر است با یک دامپزشک برای قارچ پوستی مشورت کنید.
باتشکر فراوان

ترجمه از : سمانا
5 بیماری پوست گربه که باید فورا درمان شوند
منبع:5 Cat Skin Conditions Requiring Immediate Treatment