پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

اخبار زیست محیطی

 • تغییراتی در سایت پرشین پت ◄ تغییراتی در سایت پرشین پت
    برای راحتی شما عزیزان تغییراتی در پرشین پت ایجاد شد
 • قوانین ما برای ورود ◄ قوانین ما برای ورود
    مروز میخوایم یه سری حرفها بزنیم که طبق معمول به یه سری دوستان بر میخوره و ناراحت میشن و جبهه میگیرن هر مجموعه ای تشکیل شده از یک سری افراد و یک مدیر. مدیر یک سری قوانین رو برای اهداف اون مجموعه وضع میکنه که افراد موظف به رعایت اون هستند.
 • ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399 ◄ ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399
    بنا به شرایط و بیماری کرونا COVID 19 ساعت کاری پرشین پت در سال 99 به صورت نیمه وقت بود اما به در خواست شما عزیزان و احترام به خواسته شما بزرگواران ساعت کاری خود را مانند قبل کردیم .......
 • پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش ◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
    همراهان عزیز و مراجعین پرشین پت به دلیل شیوع بیماری کرونا در ایران استدعا داریم به دلیل حفظ سلامت شما عزیزان و کارکنان مجموعه حتما در زمان ورود به موارد زیر توجه داشته باشید ۱: در هنگاه ورود فقط و فقط اجازه ورود به عزیزانی داده میشود که ماسک مناسب و دستکش مناسب داشته باشند. ۲» از پذبرفتن همراهان با پت جدا معذوریم و هر پت فقط یک همراه با خود داشته باشد .
 • اطلاع از اخرید تغییرات سایت ◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
    تغییرات در جهت بهبود سایت و استفاده بهتر از امکانات در اختیار شما قرار گرفت
 • پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت ◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
    بعد از 21 سال خدمت به شما عزیزان وقت ان رسیده که باز هم تغییرات بنیادی در سایت ها و دسترسی های شما به اطلاعات را ایجاد کنیم به زودی پروژه همسان سازی سایت ها و کل دیتا در پرشین پت کلید خواهد خود
 • مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده ◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
    توله سگ ها بی نهایت جذاب هستند ولی در عین حال به مراقبت و دقت بسیاری برای نگه داری نیاز دارند. انتقال توله ها از پیش مادر و برادر و خواهرها به یک محیط جدید فرآیندی بسیار استرس زا برای آنان خواهد بود بنابراین لازم هست شرایط زندگی مناسبی برای آنان در نظر گرفت. توله ها و حتی حیوانات بالغ نیازهای بسیار فراتر از خوردن و آشامیدن و قضای حاجت دارند!!! در این مقاله سعی می کنیم حداقل مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده را یادآوری کنیم.
 • جرب در سگ ها ◄ جرب در سگ ها
    دیمودکس نام یک جربی است که روی پوست اغلب پستانداران زندگی می کند ولی در حالت عادی بیماری زا نیست. این جرب روی بدن سگ های سالم زندگی میکند ولی فقط در صورتی که سگ ها دارای ضعف سیستم ایمنی باشند یا به علت یک بیماری یا مشکل دیگری ضعیف شده باشند در آن ها ایجاد بیماری میکند. این مشکل اغلب در ارتباط با توله ها بوجود می آید. مادرانی که آلوده به دیمودکس (Demodex) هستند و به نوزادان شیر می دهند به علت تماس زیاد توله ها با مادر وارد پوست توله ها شده و آنان را مبتلا می سازند.
 • غذای سگ، راهنمای جامع و کامل ◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
    برای من و شما که صاحب سگ هستیم حتما پیش اومده که سر این دوراهی قرار بگیریم که غذای سگ خانگی رو در منزل تهیه کنیم یا از پت شاپ بخریم؟ امروز میخوایم درباره خوبی ها و معایب غذاهای خانگی و غذای خشک سگ براتون بگیم؛ اینطوری میتونین راحت تر تصمیم گیری کنین که کدوم غذا سالم تر و اقتصادی تره و سگمون رو بیشتر خوشحال میکنه. پس با مقاله غذای سگ، راهنمای جامع و کامل همراه باشین…
 • مشکلات پوستی در سگ‌ها ◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
    مشکلات پوستی و پوششی سگ‌تون یکی از موارد جدیه و می تونه در سگ های مختلف در سنین و نژادها و انواع مختلفی اتفاق بیفته. با اینکه مشکلات پوستی در مقایسه با بیماری های دیگه خیلی جدی به نظر نمیرسه به ویژه وقتی که با بیماری هایی مثل مشکلات قلبی یا سرطان مقایسه میشه، با این حال، مشکلات پوستی برای سگ‌تون خیلی ناراحت کننده، تحریک کننده و دردناکه و همچنین ممکنه یک یا چند مشکل دیگه هم به وجود بیاره.
 • تغذیه هاسکی ◄ تغذیه هاسکی
    هاسکی های سیبریایی نسبت به سایزشون مقدار کمی غذا نیاز دارن. متابولیسم خیلی بالایی دارن، یعنی با یه ذره غذا، مسافت زیادی رو روی پا می مونن. اجدادشون برای سفر با مسافت زیاد و حمل بار سبک با خوردن کمترین مقدار غذا تربیت شده بودن.
 • گندخواری در سگ‌ها ◄ گندخواری در سگ‌ها
    علاقه سگ ها به خوردن و بلعیدن مواد غیرخوراکی را پیکا می نامیم. البته مدفوع خواری یا کوپروفاژیا که مفصل درباره اش به صورت جداگانه صحبت شد هم زیر مجموعه ای از اختلال پیکا به شمار می رود ولی به خاطر حساسیت خاص نسبت به آن گاهی به صورت جداگانه بررسی می شود. در ادامه مقاله امروز پتچی به بررسی موضوع پیکا (Pica) یا گندخواری در سگ‌ها خواهیم پرداخت.
12345678910بعدیآخرین
(1 - 12) / 28903    |     صفحه 1 از 2409
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,12

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

رفتارهای خوکچه هندی(ترجمه)

خوکچه ها توسط صداها و رفتارشان با یکدیگر ارتباط برقرار میکنند. آنها حتی میتوانند احساساتشان را به انسانها نیز نشان دهند. معمولا حرکات بدن با صداهایی که خودشان میسازند همراه است. در زیرلیستی از رفتارهایی که ممکن است خوکچه ها از خودشان نشان دهند به همراه توضیح آنها آورده شده است.
رفتارهای خوکچه هندی(ترجمه)
پرخاشگری
Barbering یا جویدن موها
درخواست غذا
گاز گرفتن
جویدن میله های قفس
کوپروفاژی (خوردن مدفوع)
افسردگی
حالت انجماد

آرایش کردن
خرناس کشیدن
اشاره با بینی
جست و خیز کردن
فرار کردن
علامت گذاری
خراش دادن
خوابیدن
کشش
فهمیدن شما

پرخاشگری
یک خوکچه عصبانی به زودی شروع به ساییدن دندانها به هم میکند. این صدا زمانی به گوش میرسد که آنها دندانهای خود را به هم میزنند. در هر صورت این اتفاق نادر است ولی زمانی که رو به شما این کار را میکنند به این معنی است که از آنها فاصله بگیرید. پس لطفا اگر این حرکت را در خوکچه خود مشاهده کردید او را بیشتر آزرده نکنید و از او فاصله بگیرید. خیلی کم اتفاق می افتد که خوکچه ها در برابر انسان دندانهای خود را به هم بسایند و به ندرت پیش می آید که گاز بگیرند ولی این نکته را باید بدانید در زمانی که خوکچه ها خیلی ناراحت و عصبانی باشند ممکن است لگد بزنند. زمانی که یک خوکچه برای خوکچه دیگری دندانهای خود را به هم بساید به زودی دعوا رخ میدهد.این دعواها معمولا زمانی رخ میدهد که دو خوکچه نر برای اولین بار یکدیگر را ملاقات کنند و بخواهند از قلمرو ود دفاع کنند. این موضوع ممکن است در مورد دو خوکچه ماده که برای اولین بار یکدیگر را ملاقات میکنند نیز پیش بیاید. معمولا در این زمان موهای گردنشان پف میکند تا آنها را بزرگتر نشان دهد. آنها از یک طرف قفس به طرف دیگر رفته و بسیار پریشان به نظر میرسند. ممکن است دندانهای خود را نشان دهند. اگر دیدید یک خوکچه در مقابل خوکچه دیگر این رفتارها را از خود نشان میدهد بهترین راه این است که قبل از شروع دعوا آنها را از هم جدا کنید. فقط مراقب دستهای خود باشید. یک حوله را در بین آنها بگذارید تا حواسشان پرت شود و بعد آنها را از هم جدا کنید.

Barbering یا جویدن موها
بعضی از خوکچه ها عادت دارند موهای خود را بجوند گاهی اوقات موهای خوکچه ای که با آنان زندگی میکند را میجوند. در هر صورت این رفتار به ندرت در خوکچه ها دیده میشود. برای اطلاعات بیشتر به لینک زیر مراجعه کنید.


Barbering

درخواست غذا

خوکچه ها عاشق این هستند که غذای مورد علاقه شان را از شما درخواست کنند.زمانی که اعتماد آنها بیشتر میشود نه تنها زمانی که احساس کنند شما مشغول آوردن غذای مورد علاقه شان هستید سوت میزنند بلکه روی دو پای عقب می ایستند درست مانند سگها.


ادامه دارد...


مترجم: نیلوفر عباس نژاد
منبع: http://jackiesguineapiggies.com


" تمامی حق و حقوق ترجمه متعلق به سایت پرشین پت است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع مجاز نمی باشد."

گاز گرفتن
به ندرت اتفاق می افتد که خوکچه ها صاحب خود را گاز بگیرند. معمولا آنها از گاز گرفتن به عنوان راهی برای ارتباط برقرار کردن استفاده میکنند. مخصوصا خوکچه های جوانتر که تازه در حال آزمایش محیط اطراف خود هستند. دلایل زیادی برای گاز گرفتن خوکچه ها وجود دارد. ممکن است خوکچه به درستی در دست قرار نگرفته باشد ، نگران باشد ، ترسیده باشد یا ناراحت باشد. اگر مدت زمان طولانی است که خوکچه خود را در دست دارید ممکن است از گاز گرفتن برای فهماندن این موضوع که به دستشویی نیاز دارند استفاده کنند. سعی کنید آنها را بیش از 10 الی 15 دقیقه در دست نگیرید.
برخی از خوکچه ها تصادفا زمانی که مشغول غذا دادن به آنها هستید گاز میگیرند. ممکن است دست شما را با غذا اشتباه بگیرند و آن را گاز بگیرند. خوکچه ها ممکن است به علت بیماریهای پوستی پوست محل آسیب دیده را گاز بگیرند تا از شر آن خلاص شوند.اگر دست شما نزدیک محل آسیب دیده شود ممکن است به اشتباه دست شما را گاز بگیرند.

گاز گرفتن میله های قفس
بعضی از خوکچه ها به گاز گرفتن میله های قفس تمایل نشان میدهند. گاهی اوقات آنها این کار را انجام میدهند تا نشان دهند خسته هستند و نیاز به توجه بیشتری دارند. اگر این کار را برای مدت زیادی انجام دادند سعی کنید اسباب بازی جدیدی در قفسشان قرار دهید. اگر خوکچه شما به تنهایی زندگی میکند طبیعتا احساس خستگی و تنهایی میکند. حتی اگر زمان زیادی برای او صرف میکنید. آنها واقعا به یک دوست احتیاج دارند. پس سعی کنید آنها را به صورت جفت نگهداری کنید.
کوپروفاژی (خوردن مدفوع)
اگر مشاهده کردید که خوکچه تان سرش را زیر بستر فرو برده و در حال جویدن است او در حال خوردن مدفوع خود است. از دید ما انسانها این اتفاق ناگواری است ولی این رفتار در خوکچه ها کاملا عادی و طبیعی است. خرگوشها نیز این کار را میکنند. آنها مدفوع معمولی نیستند که در قفس میبینید. این مدفوعها کوچکتر و نرم تر هستند. خوکچه ها مجبورند این مدفوع نرم را بخورند زیرا سیستم گوارش خوکچه ها نمیتواند تمام ویتامینها را مستقیما از غذا جذب کند.
افسردگی
اگر خوکچه خود را در حالی مشاهده کردید که در گوشه قفس کز کرده و غمگین به نظر میرسد ممکن است دچار افسردگی شده باشد. سعی کنید غذاهای مورد علاقه اش را به او بدهید. اگر علاقه ای نشان نداد او را نزد دامپزشک ببرید. خوکچه ها ممکن است بیماری خود را از روی غریضه پنهان کنند. این به نوعی یک عمل تدافعی است. به همین دلیل است که شما باید به دقت رفتارهای خوکچه خود را زیر نظر داشته باشید.

حالت انجماد
خوکچه ها معمولا وقتی میترسند یا یک صدای نا آشنای ناگهانی میشنوند برای مدت کوتاهی صاف و بدون حرکت می ایستند. آنها با این حرکت باعث استتار میشوند و علاوه بر این به دیگر اعضای گروه میفهمانند که از چیزی نگران هستند. معمولا این حالت بی حرکت ماندن یا انجماد با یک صدای لرزش همراه است. که باز هم نشان میدهد که آنها ترسیده اند. شما ممکن است این حالت را زمانی ببینید که تلفن یا زنگ در به صدا در می آید.

آرایش کردن
با اینکه این رفتار در زمان جفتگیری دیده میشود اما میتواند یک نشانه از تسلط یک خوکچه بر خوکچه دیگر باشد.زمانی که 2 خوکچه نر برای اولین بار همدیگر را ملاقات میکنند این رفتار را نشان میدهند تا مشخص شود چه کسی برتر است. یک خوکچه ماده هم ممکن است برای جلب توجه نر این کار را انجام دهد. این رفتار کاملا طبیعی است. پس اگر آن را بین خوکچه های هم جنس دیدید تعجب نکنید ولی اگر هر دو خوکچه نر بودند منتظر نشانه های دعوا باشید. رقص واقعی کمتر از چند ثانیه طول میکشد ولی بعد از یک استراحت کوتاه دوباره شروع میشود.قبل از شروع دوباره رقص یک خوکچه به دنبال دیگری میدود. خوکچه ای که تعقیب میشود ممکن است گاهی اوقات شاکی یا اذیت شود. در زمانی که شما هیچ رفتار پرخاشگرانه ای نمیبینید صداهایی که نشانه اضطراب هستند در واقع بسیار بدتر هستند. تعقیب و گریز برای مدت طولانی ممکن است آزار دهنده و استرس زا باشد پس اگر قفس خالی دارید بهتر است برای مدتی دو خوکچه را از هم جدا کنید. به این ترتیب آنها میتوانند برای مدتی در آرامش باشند.PersianPet Forum - www.mypet.ir http://persianpet.org/forum/thread81310.html#ixzz2zYkAXE4q 
Under Creative Commons License: Attribution 
Follow us: @persianpet on Twitter | mypersianpet on Facebook
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


10 خبر اخر سایت

◄ تغییراتی در سایت پرشین پت
◄ قوانین ما برای ورود
◄ ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399
◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
بعدی 1 قبلی