پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

اخبار زیست محیطی

 • قوانین ما برای ورود ◄ قوانین ما برای ورود
    مروز میخوایم یه سری حرفها بزنیم که طبق معمول به یه سری دوستان بر میخوره و ناراحت میشن و جبهه میگیرن هر مجموعه ای تشکیل شده از یک سری افراد و یک مدیر. مدیر یک سری قوانین رو برای اهداف اون مجموعه وضع میکنه که افراد موظف به رعایت اون هستند.
 • ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399 ◄ ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399
    بنا به شرایط و بیماری کرونا COVID 19 ساعت کاری پرشین پت در سال 99 به صورت نیمه وقت بود اما به در خواست شما عزیزان و احترام به خواسته شما بزرگواران ساعت کاری خود را مانند قبل کردیم .......
 • پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش ◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
    همراهان عزیز و مراجعین پرشین پت به دلیل شیوع بیماری کرونا در ایران استدعا داریم به دلیل حفظ سلامت شما عزیزان و کارکنان مجموعه حتما در زمان ورود به موارد زیر توجه داشته باشید ۱: در هنگاه ورود فقط و فقط اجازه ورود به عزیزانی داده میشود که ماسک مناسب و دستکش مناسب داشته باشند. ۲» از پذبرفتن همراهان با پت جدا معذوریم و هر پت فقط یک همراه با خود داشته باشد .
 • اطلاع از اخرید تغییرات سایت ◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
    تغییرات در جهت بهبود سایت و استفاده بهتر از امکانات در اختیار شما قرار گرفت
 • پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت ◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
    بعد از 21 سال خدمت به شما عزیزان وقت ان رسیده که باز هم تغییرات بنیادی در سایت ها و دسترسی های شما به اطلاعات را ایجاد کنیم به زودی پروژه همسان سازی سایت ها و کل دیتا در پرشین پت کلید خواهد خود
 • مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده ◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
    توله سگ ها بی نهایت جذاب هستند ولی در عین حال به مراقبت و دقت بسیاری برای نگه داری نیاز دارند. انتقال توله ها از پیش مادر و برادر و خواهرها به یک محیط جدید فرآیندی بسیار استرس زا برای آنان خواهد بود بنابراین لازم هست شرایط زندگی مناسبی برای آنان در نظر گرفت. توله ها و حتی حیوانات بالغ نیازهای بسیار فراتر از خوردن و آشامیدن و قضای حاجت دارند!!! در این مقاله سعی می کنیم حداقل مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده را یادآوری کنیم.
 • جرب در سگ ها ◄ جرب در سگ ها
    دیمودکس نام یک جربی است که روی پوست اغلب پستانداران زندگی می کند ولی در حالت عادی بیماری زا نیست. این جرب روی بدن سگ های سالم زندگی میکند ولی فقط در صورتی که سگ ها دارای ضعف سیستم ایمنی باشند یا به علت یک بیماری یا مشکل دیگری ضعیف شده باشند در آن ها ایجاد بیماری میکند. این مشکل اغلب در ارتباط با توله ها بوجود می آید. مادرانی که آلوده به دیمودکس (Demodex) هستند و به نوزادان شیر می دهند به علت تماس زیاد توله ها با مادر وارد پوست توله ها شده و آنان را مبتلا می سازند.
 • غذای سگ، راهنمای جامع و کامل ◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
    برای من و شما که صاحب سگ هستیم حتما پیش اومده که سر این دوراهی قرار بگیریم که غذای سگ خانگی رو در منزل تهیه کنیم یا از پت شاپ بخریم؟ امروز میخوایم درباره خوبی ها و معایب غذاهای خانگی و غذای خشک سگ براتون بگیم؛ اینطوری میتونین راحت تر تصمیم گیری کنین که کدوم غذا سالم تر و اقتصادی تره و سگمون رو بیشتر خوشحال میکنه. پس با مقاله غذای سگ، راهنمای جامع و کامل همراه باشین…
 • مشکلات پوستی در سگ‌ها ◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
    مشکلات پوستی و پوششی سگ‌تون یکی از موارد جدیه و می تونه در سگ های مختلف در سنین و نژادها و انواع مختلفی اتفاق بیفته. با اینکه مشکلات پوستی در مقایسه با بیماری های دیگه خیلی جدی به نظر نمیرسه به ویژه وقتی که با بیماری هایی مثل مشکلات قلبی یا سرطان مقایسه میشه، با این حال، مشکلات پوستی برای سگ‌تون خیلی ناراحت کننده، تحریک کننده و دردناکه و همچنین ممکنه یک یا چند مشکل دیگه هم به وجود بیاره.
 • تغذیه هاسکی ◄ تغذیه هاسکی
    هاسکی های سیبریایی نسبت به سایزشون مقدار کمی غذا نیاز دارن. متابولیسم خیلی بالایی دارن، یعنی با یه ذره غذا، مسافت زیادی رو روی پا می مونن. اجدادشون برای سفر با مسافت زیاد و حمل بار سبک با خوردن کمترین مقدار غذا تربیت شده بودن.
 • گندخواری در سگ‌ها ◄ گندخواری در سگ‌ها
    علاقه سگ ها به خوردن و بلعیدن مواد غیرخوراکی را پیکا می نامیم. البته مدفوع خواری یا کوپروفاژیا که مفصل درباره اش به صورت جداگانه صحبت شد هم زیر مجموعه ای از اختلال پیکا به شمار می رود ولی به خاطر حساسیت خاص نسبت به آن گاهی به صورت جداگانه بررسی می شود. در ادامه مقاله امروز پتچی به بررسی موضوع پیکا (Pica) یا گندخواری در سگ‌ها خواهیم پرداخت.
 • آیا سگ‌ها خواب می بینن؟ ◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
    تاحالا به این موضوع فکر کردین که آیا سگ‌ها خواب می بینن؟ از نظر علمی ثابت نشده که سگ ها می تونن خواب ببینن یا نه، اما سخته تصور کنیم که نمی بینن! همه مون دیدیم که سگ هامون یه سری حالت ها تو خواب دارن که شبیه حالت های بیداری‌شونه. تکون دادن دست و پاهاشون، ناله کردن، خرخر کردن، دم تکون دادن، جویدن و تکون دادن دماغ‌شون باعث میشه به این فکر کنیم که دارن چه خوابی می بی
12345678910بعدیآخرین
(1 - 12) / 28902    |     صفحه 1 از 2409
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,12

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

بیماری های مرغ مینا

بیماری آبله مرغ مینا Pox Disease ویروس های بیماری آبله طیور یکی از اعضای خانواده پوکس ویریده (Poxviridae) وجنس آبله طیور می باشد. خانواده پکس ویریده خانواده ای بزرگ و با ویروس های حاوی DNAدوگانه بزرگ است.

بیماری آبله
بیماری های مرغ مینا


بیماری آبله مرغ مینا Pox Disease

ویروس های بیماری آبله طیور یکی از اعضای خانواده پوکس ویریده (Poxviridae) وجنس آبله طیور می باشد. خانواده پکس ویریده خانواده ای بزرگ و با ویروس های حاوی DNAدوگانه بزرگ است. 

تمام ویروس های آبله پرندگان از نظر مرفولوژیکی شبیه به هم هستند، ولی درجات متفاوتی از تمایل به میزبان اختصاصی را نشان می دهند. جنس آبله پرندگان ده عضو دارد که عبارتند از آبله قناری (Canary Pox)، آبله ماکیان (Fowl Pox)، آبله جونکو (نوعی پرنده مهاجر آمریکایی) (Pox Junco)، آبله مینا (Mynah Pox)، آبله کبوتر (Pox Pigeon)، آبله طوطی (Psittacine Pox)، آبله بلدرچین (Quail Pox)، آبله گنجشک (Sparrow Pox)، آبله سار (Pox Starling)، آبله بوقلمون (Turkey Pox) و علاوه بر این ده نوع، دو نوع دیگر که عبارتند از آبله پنگوئن (Penguin Pox) و آبله طاووس (Peacock Pox) هنوز در دست مطالعه هستند. سه شکل بیماری به صورت جلدی و دیفتریایی و گاهی اوقات سیستمیک در طیور دیده شده است. در حدود 232 نوع از پرندگان در 23 راسته موجود به طور طبیعی به بیماری آبله مبتلا می شوند (Bolte ALو همکارانش)بیماری آبله طیور در مناطق مختلفی از جهان دیده شده است و این بیماری در نواحی شمالی قاره آمریکا به تازگی دیده شده است و گزارش های اخیز حاکی است که بیماری در بین پرندگان نواحی شمالی آمریکا آخرین رو به فزونی بوده است. 

انتقال ویروس تا حدودی به کندی صورت می گیرد و بیماری از طریق تماس مستقیم از طریق خوردن لاشه پرنده بیماری و یا تماس مستقیم بین پرنده بیمار با سالم و غیر مستقیم از طریق غذا و یا آب آلوده و یا استنشاق گرد و خاک حاوی ویروس صورت می گیرد. ویروس می تواند از خلال پوست و یا غشای مخاطی آسیب دیده وارد شود. این ویروس می تواند در پوسته های خشک و دلمه تا ماه ها و شاید تا سال ها زنده بماند. (Ciganovich EAو همکارانش 1999 و Ritchie BW1995).در یک مرغ مینای جنگلی چینی لزیون های بیماری آبله در مناطق پردار و بدون پر نواحی مختلف پوست و همچنین داخل حفره دهان و همچنین غده Uropygialمشاهده گردید. کنجیدگی های داخل پلاسمایی مشخصه بیماری در تمامی سلول های تکثیر یافته زخم ها مشاهده شد. 

در این مطالعه ساختار ژنتیکی ویروس عامل مسبب بیماری در مرغ مینا مورد بررسی قرار گرفت و مشخص شد که ویروس آبله مینا از لحاظ پلی ژنتیکی وابسته به ویروس آبله کبوتر بیشه (Wood Pigoen poxvirus) می باشد. در این گزارش برای اولین بار مشاهده شده است که ویروس آبله غده Uropygialرا درگیر ساخته است (Hsie YCو همکارانش 2005).نشانه های بیماری
عفونت آبله توام با التهاب ملتحمه چشم، کراتیت، زخم قرنیه و ضایعات بر روی پلک چشم و زخم های پوستی مناحیه سر و منقار مینای گوشواره ای و مینای بالی مشاهده شده است. ترشح چشمی توام با آدم پلک ها اولین علایم بالینی در میناهای درگیر بود (Karpinski & Clubb 1986) به نظر می رسد که واگیری ناشی از ویروس آبله و تلفات در مینا کمتر از طوطی سانان باشد (Karpinski & Clubb 1986). 

در یک ایستگاه قرنطینه در ایالات متحده امریکا 57 قطعه از 434 قطعه (14%) مرغ مینا در زمان آزادسازی دارای ضایعات قابل تشخیص آبله روی پلک چشم، سر و در اطراف منقار بودند. بسیاری از میناها قبل از ورود به قرنطینه این ضایعات را داشته اند و این نشان دهنده وقوع عفونت در زادگاه اولیه آنها در مالزی بود. پرندگانی که بهبود یافتند دچار بدشکلی و از بین رفتن رنگدانه های پلک ها شدند (Karpinski & Clubb 1986).ضایعات آبله در 6 قطعه از 15 قطعه (40%) مینای بالی (روتچیلد) در منطقه ای در نزدیک یک پارک جانور شناسی مورد توجه قرار گرفت. تصور می شود که سارهای آزاد منشاء ویروس برای این پرندگان در قفس بوده اند. مینا و سار متعلق به یک خانواده هستند، خانواده استروئیده ویروس آبله که سارهای آزاد را آلوده می کند برای میناها نیز عفونت زا تلقی می شود.


نشان داده شده است که برخی از سویه های ویروس آبله مینا برای ماکیان اهلی بسیار عفونت زا هستند، در حالی سایر انواع آبله ممکن است ماکیان را مبتلا نکنند. واکسن های آبله ماکیان، ماکیان را در برابر ویروس آبله مینا محافظت نمی کند.

سایت جامع حیوانات ایران 


PersianPet Forum - www.mypet.ir http://persianpet.org/forum/thread63052-5.html#ixzz2q1bkdJEg 
Under Creative Commons License: Attribution 
Follow us: @persianpet on Twitter | mypersianpet on Facebook
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


10 خبر اخر سایت

◄ قوانین ما برای ورود
◄ ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399
◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
بعدی 1 قبلی
mofos