پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

برخورد با فروشندگان پوست جانوران وحشی در فضای مجازی

یگان حفاظت محیط زیست در واکنش به اخبار فروش پوست در رسانه های مجازی از پیگرد قانونی فروشندگان خبر داد. سرهنگ خیلدار که پیش تر از تمایل به کاهش جریمه ها خبر داده بود، با پیشنهاد ده برابر شدن جرایم تخلفات شکار وصید، جرایم فعلی را غیر بازدارنده دانست.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست از پیشنهاد افزایش ۱۰ برابری جرایم تخلفات شکار و صید در کشور خبر داد.
سرهنگ خیلدار در گفت‌وگو با خبرنگار «محیط زیست» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به این که افزایش معقول جرایم تخلفات شکار و صید از برنامه‌های اصلی سازمان حفاظت محیط زیست است گفت: قطعا افزایش غیرمعقول این گونه جرایم می‌تواند نتیجه عکس دهد.
وی با بیان این که بالای ۹۵ درصد مردم با مخالف شکار حیات وحش هستند افزود: قطعا افزایش جرایم تخلفات شکار و صید مشمول آن دسته معدود افراد متخلف می‌شود.
خیلدار ضرر و زیان شکار یک عدد یوزپلنگ را هم‌اکنون ۲۵ میلیون تومان عنوان و تاکید کرد: از نظر ما این جریمه پایین بوده و بازدارنده نیست و باید این میزان به حداقل ۲۵۰ میلیون تومان افزایش یابد تا معدود متخلفان اجازه تخلف به خود در این زمینه ندهند.
وی از پیشنهاد افزایش ۱۰ برابری جرایم تخلفات شکار و صید در کشور خبر داد و تاکید کرد: این پیشنهاد به ریاست سازمان حفاظت محیط زیست اریه شده که امیدواریم در شورای عالی محیط زیست به تصویب برسد.
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست با تاکید بر ارتقای آگاهی‌های زیست‌محیطی شهروندان گفت: در این راستا تلاش‌هایی برای گنجاندن مسایل زیست‌محیطی در کتب درسی و دانشگاهی در حال انجام است. از سوی دیگر صدا و سیما نیز باید نسبت به ارتقای آگاهی زیست‌محیطی مردم بنا بر وظایف ذاتی خود اقدام کند.
وی افزود: در کنار این امر استفاده از تجهیزات روز برای حفاظت نیز ضروری است که در این راستا برای نخستین بار در کشور بزودی نصب دوربین‌های حفاظتی در یکی از پارک‌های ملی به صورت آزمایشی آغاز می‌شود.
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست تصریح کرد: با این دوربین‌ها که از انرژی خورشیدی بهره می‌گیرند می‌توان تا ۳۵ کیلومتر هرگونه خودرو یا موتورسیکلت را مشاهده کرده کرد و تا ۷ کیلومتر از محل نصب نیز حتی پلاک خودرو را ثبت کرد.
وی از به روز رسانی بانک اطلاعات شکارچیان متخلف و یکپارچه‌سازی این بانک به عنوان یکی دیگر از طرح‌های در دست اقدام یگان حفاظت محیط زیست یاد کرد و گفت: در عین حال در نظر داریم سامانه پیامکی را راه‌اندازی کنیم که در صورت ورود افراد به داخل مناطق تحت حفاظت بر روی تلفن همراه آنها پیامک هشداردهنده ارسال شود.
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استفاده از جوامع محلی برای حفاظت مناطق را از دیگر برنامه‌های سازمان حفاظت محیط زیست یادکرد و به ایسنا گفت: در نظر داریم از توان معتمدین روستاها و تشکل‌های غیردولتی زیست‌محیطی برای حفاظت استفاده کنیم. از سوی دیگر سامانه پیامکی نیز برای دریافت گزارشات مردمی در این خصوص راه‌اندازی خواهد شد تا بتوانیم از این طریق به تخلفات در اسرع وقت رسیدگی کنیم.
وی در خصوص فروش پوست جانوران وحشی در فضای مجازی نیز گفت: قطعا در صورت دریافت هرگونه گزارشی در این خصوص با افراد متخلف برابر قانون برخورد می‌شود.برخورد با فروشندگان پوست جانوران وحشی در فضای مجازی
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


mofos