پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

اخبار زیست محیطی

 • قوانین ما برای ورود ◄ قوانین ما برای ورود
    مروز میخوایم یه سری حرفها بزنیم که طبق معمول به یه سری دوستان بر میخوره و ناراحت میشن و جبهه میگیرن هر مجموعه ای تشکیل شده از یک سری افراد و یک مدیر. مدیر یک سری قوانین رو برای اهداف اون مجموعه وضع میکنه که افراد موظف به رعایت اون هستند.
 • ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399 ◄ ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399
    بنا به شرایط و بیماری کرونا COVID 19 ساعت کاری پرشین پت در سال 99 به صورت نیمه وقت بود اما به در خواست شما عزیزان و احترام به خواسته شما بزرگواران ساعت کاری خود را مانند قبل کردیم .......
 • پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش ◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
    همراهان عزیز و مراجعین پرشین پت به دلیل شیوع بیماری کرونا در ایران استدعا داریم به دلیل حفظ سلامت شما عزیزان و کارکنان مجموعه حتما در زمان ورود به موارد زیر توجه داشته باشید ۱: در هنگاه ورود فقط و فقط اجازه ورود به عزیزانی داده میشود که ماسک مناسب و دستکش مناسب داشته باشند. ۲» از پذبرفتن همراهان با پت جدا معذوریم و هر پت فقط یک همراه با خود داشته باشد .
 • اطلاع از اخرید تغییرات سایت ◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
    تغییرات در جهت بهبود سایت و استفاده بهتر از امکانات در اختیار شما قرار گرفت
 • پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت ◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
    بعد از 21 سال خدمت به شما عزیزان وقت ان رسیده که باز هم تغییرات بنیادی در سایت ها و دسترسی های شما به اطلاعات را ایجاد کنیم به زودی پروژه همسان سازی سایت ها و کل دیتا در پرشین پت کلید خواهد خود
 • مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده ◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
    توله سگ ها بی نهایت جذاب هستند ولی در عین حال به مراقبت و دقت بسیاری برای نگه داری نیاز دارند. انتقال توله ها از پیش مادر و برادر و خواهرها به یک محیط جدید فرآیندی بسیار استرس زا برای آنان خواهد بود بنابراین لازم هست شرایط زندگی مناسبی برای آنان در نظر گرفت. توله ها و حتی حیوانات بالغ نیازهای بسیار فراتر از خوردن و آشامیدن و قضای حاجت دارند!!! در این مقاله سعی می کنیم حداقل مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده را یادآوری کنیم.
 • جرب در سگ ها ◄ جرب در سگ ها
    دیمودکس نام یک جربی است که روی پوست اغلب پستانداران زندگی می کند ولی در حالت عادی بیماری زا نیست. این جرب روی بدن سگ های سالم زندگی میکند ولی فقط در صورتی که سگ ها دارای ضعف سیستم ایمنی باشند یا به علت یک بیماری یا مشکل دیگری ضعیف شده باشند در آن ها ایجاد بیماری میکند. این مشکل اغلب در ارتباط با توله ها بوجود می آید. مادرانی که آلوده به دیمودکس (Demodex) هستند و به نوزادان شیر می دهند به علت تماس زیاد توله ها با مادر وارد پوست توله ها شده و آنان را مبتلا می سازند.
 • غذای سگ، راهنمای جامع و کامل ◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
    برای من و شما که صاحب سگ هستیم حتما پیش اومده که سر این دوراهی قرار بگیریم که غذای سگ خانگی رو در منزل تهیه کنیم یا از پت شاپ بخریم؟ امروز میخوایم درباره خوبی ها و معایب غذاهای خانگی و غذای خشک سگ براتون بگیم؛ اینطوری میتونین راحت تر تصمیم گیری کنین که کدوم غذا سالم تر و اقتصادی تره و سگمون رو بیشتر خوشحال میکنه. پس با مقاله غذای سگ، راهنمای جامع و کامل همراه باشین…
 • مشکلات پوستی در سگ‌ها ◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
    مشکلات پوستی و پوششی سگ‌تون یکی از موارد جدیه و می تونه در سگ های مختلف در سنین و نژادها و انواع مختلفی اتفاق بیفته. با اینکه مشکلات پوستی در مقایسه با بیماری های دیگه خیلی جدی به نظر نمیرسه به ویژه وقتی که با بیماری هایی مثل مشکلات قلبی یا سرطان مقایسه میشه، با این حال، مشکلات پوستی برای سگ‌تون خیلی ناراحت کننده، تحریک کننده و دردناکه و همچنین ممکنه یک یا چند مشکل دیگه هم به وجود بیاره.
 • تغذیه هاسکی ◄ تغذیه هاسکی
    هاسکی های سیبریایی نسبت به سایزشون مقدار کمی غذا نیاز دارن. متابولیسم خیلی بالایی دارن، یعنی با یه ذره غذا، مسافت زیادی رو روی پا می مونن. اجدادشون برای سفر با مسافت زیاد و حمل بار سبک با خوردن کمترین مقدار غذا تربیت شده بودن.
 • گندخواری در سگ‌ها ◄ گندخواری در سگ‌ها
    علاقه سگ ها به خوردن و بلعیدن مواد غیرخوراکی را پیکا می نامیم. البته مدفوع خواری یا کوپروفاژیا که مفصل درباره اش به صورت جداگانه صحبت شد هم زیر مجموعه ای از اختلال پیکا به شمار می رود ولی به خاطر حساسیت خاص نسبت به آن گاهی به صورت جداگانه بررسی می شود. در ادامه مقاله امروز پتچی به بررسی موضوع پیکا (Pica) یا گندخواری در سگ‌ها خواهیم پرداخت.
 • آیا سگ‌ها خواب می بینن؟ ◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
    تاحالا به این موضوع فکر کردین که آیا سگ‌ها خواب می بینن؟ از نظر علمی ثابت نشده که سگ ها می تونن خواب ببینن یا نه، اما سخته تصور کنیم که نمی بینن! همه مون دیدیم که سگ هامون یه سری حالت ها تو خواب دارن که شبیه حالت های بیداری‌شونه. تکون دادن دست و پاهاشون، ناله کردن، خرخر کردن، دم تکون دادن، جویدن و تکون دادن دماغ‌شون باعث میشه به این فکر کنیم که دارن چه خوابی می بی
12345678910بعدیآخرین
(1 - 12) / 28902    |     صفحه 1 از 2409
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,12

مقالات مشابه

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

عراق سهم ایران شد

عراق سهم ایران شد
مسعود بارزانی، رئیس اقلیم کردستان عراق گفت، امریکایی‌ها ما را رها کرده‌اند. آنها حتی اگر کلاهشان هم در عراق بیفتد دیگر به عراق نمی‌آیند.

دیپلماسی ایرانی: امریکایی ها عراق را رها کرده اند. هر از گاهی که تنش ها به اوج می رسد یک مقام امریکایی آن هم نه در سطح عالی ترین مقام کشور بلکه در سطح درجه دو به عراق سفر می کند و بدون این که کاری از پیش ببرد به امریکا باز می گردد. گویی که فقط بنا بوده که یک کار روتینی را که از زمان جورج بوش، رئیس جمهوری سابق امریکا به جا مانده است را انجام بدهد. این حرف کارشناسان یا تحلیلگران نیست، حرف مقام های عراقی است. یکی از مقام های بلندپایه عراقی که نخواست نامش فاش شود به دیپلماسی ایرانی می گوید که "چندی پیش نزد مسعود بارزانی، رئیس اقلیم کردستان عراق بودم. از وضعیت جاری در کشور و تنش های سیاسی رو به افزایش آن بسیار شکایت داشت. در آخر گفت، امریکایی ها هم ما را رها کرده اند. آنها حتی اگر کلاهشان هم در عراق بیفتد دیگر سراغ عراق نمی آیند."

شواهد نیز حاکی از آن است که عراق دیگر آن جایگاه سابق را برای امریکایی ها ندارد. یک دیپلمات سفارت ایران در عراق که او نیز نخواست نامش فاش شود در این باره می گوید: «امریکایی ها فقط می خواهند تولید نفت عراق متوقف نشود. واشنگتن فقط خواستار افزایش تولید نفت عراق است تا ثبات بازار جهانی به هم نریزد. امریکایی ها توقع دارند که عراق در کنار عربستان بتواند نیازهای انرژی بازار جهانی را فورا تامین کند. غیر از این، دیگر کاری با عراق ندارند.»

میزان کارکنان سفارت امریکا در عراق از 3200 نفر ظرف حدود 18 ماه به 320 نفر رسیده است. در حالی که بنا به تعریفی که در زمان جورج بوش برای فعالیت سفارت خانه های امریکایی در عراق ارائه شده بود، تصمیم بر این بود که ایالات متحده در هر کدام از استان های عراق یک کنسولگری بزند و در سراسر استان های عراق حضوری موثر داشته باشد. اما نه تنها این هدف تحقق نیافته است بلکه سفارت امریکا در بغداد نیز فعالیت موثری در عرصه سیاسی عراق ندارد. در استان های دیگر نیز خبری از کنسولگری نیست. اگر هم هست کسی از آنها خبر ندارد. هیچ کدام از شهروندان عراقی نمی دانند که آیا امریکا در استانشان کنسولگری دارد یا خیر.

این بی اعتنایی را در سطح عالی مقام های امریکایی نیز شاهدیم. از آغاز دور دوم ریاست جمهوری باراک اوباما، وی حتی یک بار هم به عراق نیامده است. تماس چندانی هم از سوی رئیس جمهوری امریکا با نخست وزیر عراق صورت نگرفته است. باراک اوباما حتی در ماه مارس به خاورمیانه آمد اما هیچ سری به عراق نزد. جان کری، وزیر امور خارجه نیز تنها یک بار آن هم بر سر موضوع سوریه و نه مسائل داخلی عراق به بغداد سفر کرد.

این مساله بیش از همه مخالفان مالکی را آزار می دهد. کسانی که از سال 2003 تا کنون عادت کرده اند که هر گاه تنش در عراق افزایش یابد، امریکا پا پیش بگذارد و به حل بحران به هر ترتیبی کمک کند. ایاد علاوی، نخست وزیر اسبق عراق و رئیس فهرست العراقیه که در حال حاضر از فهرستش جز نام چیزی باقی نمانده است و در انتخابات اخیر استانداری های عراق شکست سختی را تجربه کرد روز جمعه گذشته، 26 آوریل در گفت وگو با شبکه خبری الحره امریکا به انتقاد شدید از سیاست های امریکا در قبال عراق پرداخت و گفت: «امریکا در قبال عراق مسئول است. واشنگتن نمی تواند خیال کند که حالا که نیروهای نظامی اش را از عراق خارج کرده دیگر مسئولیتی در عراق ندارد. امریکایی ها عراق را به طور کامل فراموش کرده اند. نه سفیر کاری از پیش می برد و نه مقامات امریکایی توجهی به ما می کنند. باراک اوباما عراق را از اولویت سیاست خارجی خود خارج کرده است. عراق درگیر غوغای سیاسی شده و آنها هیچ توجهی به ما نمی کنند. در حالی که ما از روز اول به سیاست های آنها انتقاد داشتیم و می گفتیم که شیوه عمل آنها سراسر اشتباه است. حالا که کار به این جا رسیده همه چیز را رها کرده اند، گویی که از تعامل و جدال با عراق و تحولات آن خسته شده اند و می خواهند خود را از آن خلاص کنند. در حالی که امریکایی ها چوب سیاست های اشتباه خودشان را می خورند و نسبت به هر آن چه در عراق می افتد، مسئول هستند.»

بسیاری از تحلیلگران معتقدند که امریکایی ها واقعا عراق را رها کرده اند. آنها فکر می کنند که امریکایی ها معتقدند حضور موثر ایران در عراق بسیاری از مشکلات این کشور را حل می کند و دیگر نیازی نیست که خودشان وارد عمل شوند و به آنها برای حل مشکلات داخلی شان کمک کنند. به ویژه که اکثریت جمعیت عراق را شیعیان تشکیل می دهند و تجربه تقریبا 10 ساله حضور آنها در عراق نشان می دهد که هر سیاستی را پیش بگیرند عراقی ها در نهایت به ایران شیعی تمایل دارند. تعاملات تنگاتنگ حوزه های قم و نجف و تاثیر به سزای آیت الله سیستانی در عرصه سیاسی عراق و همچنین تغییر رویه احمد چلبی، تحصیلکرده سکولاری که با امریکایی ها وارد عراق شد اما بعدا به ایران تغییر جهت داد، شواهدی بر این ادعا هستند.

به اعتقاد تحلیلگران امریکایی ها می گویند ما نیروهای خود را از عراق بیرون کشیدیم و اعلام کردیم که جنگ ما در عراق پایان یافته، پس ماموریت ما در عراق نیز پایان یافته است. بنابر این عرصه عراق را به کشورهای ذی نفوذ در این کشور رها می کنیم و به اولویت های خود می پردازیم. اولویت آنها هم روشن است، تمرکز بر خاور دور و کاستن هر چه بیشتر از توجه به خاورمیانه و سپردن امور آن به قدرت های ذی نفوذ و با ثبات. در این میان عربستانی ها نیز به این درک رسیده اند که در عراق سهمی ندارند و مجبور به تغییر رویکرد در قبال عراق شده اند. مساله ای که گفته می شود امریکایی ها در قانع ساختن آنها نقش موثری داشته اند. برای همین است که همه نیروی خود را صرف سوریه کرده اند تا شکست حضور خود در عراق را حداقل بتوانند در سوریه جبران کنند.

به هر حال امروز و پس از گذشت نزدیک به 10 سال از حمله امریکا به عراق این نه واشنگتن بلکه تهران است که حرف اول و آخر را در عراق می زند. سفارت خانه آن بیشترین تکاپو و فعالیت را در آن دارد و در حال حاضر نیز این متحدان ایران هستند که در راس قدرت در عراق قرار دارند و پیش بینی می شود که با توجه به پیروزی ای که اخیرا در انتخابات استانداری های این کشور به دست آورده اند، همچنان در آینده نیز قدرت را در اختیار داشته باشند.

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


10 خبر اخر سایت

◄ قوانین ما برای ورود
◄ ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399
◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
بعدی 1 قبلی