پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

مردم سرگردان عابر بانک ها

 

مردم سرگردان عابر بانک ها
در حالی که طرح شاپرک طی یک ماه گذشته مشکلات بسیاری را برای پرداخت ها به وجود آورده است علیرغم وعده مسئولان بانک مرکزی مبنی بر درست شدن این سامانه اما باز هم بعضی از فروشندگان از دریافت کارت بانکی خودداری می کنند.

 

به گزارش خبرنگار اقتصادی آریا،  شاپرک (شبکه الکترونیکی پرداخت کارت) که از مرداد ماه سالجاری به اجرا درآمد این روزها صدای همه را در آورده و فروشندگان کالا فقط به صورت نقدی کالای خود را به مشتری می فروشند.

شبکه شاپرک این روزها به صورت خوب به وظیفه ای که برای آن تعریف شده است عمل نکرده است و شکایات زیادی را این امر نیز به همراه داشته است.

یکی از فروشندگان پوشاک وقتی در برابر خواست مشتری برای کشیدن کارت مشتری قرار گرفت در مقابل این خواسته مدعی شد که از کشیدن کارت تا واریز پول به حسب او بین یک تا دو روز زمان لازم است و با توجه به اینکه هم اکنون تمام خرید های عمده به صورت نقدی انجام می شود کشیدن کارت برای او صرفه اقتصادی ندارد و فقط از مشتری پول نقد دریافت می کند.

همچنین یکی از سوپر مارکت داران نیز خود از این امر گلایه داشت که از وقتی شبکه شاپرک با مشکل مواجه شده علیرغم میل باطنی خود باید به صورت نقدی از مشتری پول را دریافت کند.

این خرده فروش با اشاره به اینکه مشکلات دریافت پول نقد بسیار زیاد است ، گفت: از جمله این مشکلات دستبرد به مغازه است و همچنین یافتن پول خرد برای باقیمانده حساب مشتری است.
بر اساس این گزارش یکی از فروشندگان لوازم خانگی در بازار نیز با بیان اینکه در طی یک ماه گذشت در نقل و انتقال پول با مشکلات بسیاری مواجهه شده، اظهار داشت: دریافت پول زیاد نقد ار مشتری برای خود اصناف و بازاریان مشکلات زیادی را به همراه دارد،ولی اصناف چاره ای جز این کارندارند و اگر شبکه شاپرک به صورت آنی پرداخت ها را انجام دهد دیگر هیچ کدام از مشکلات به وجود آمده برای خریداران و فروشندگان به وجود نمی آید.

در همین زمینه احمد کریمی اصفهانی دبیر كل جامعه انجمن‌های اسلامی اصناف و بازار در مورد اجرای طرح شاپرک از سوی بانک مرکزی  و مشکلاتی که برای نقل  وانتقالات پول بوجود آمده است به خبرنگار آریا می گوید: :طبیعی است که اگر سیستم بانکی به خوبی به وظیفه خود عمل کند در مقابل طرح های خود هیچ وقت یک فروشنده با توجه به مشکلاتی که نقدینگی به همراه خود دارد این کار را انجام نمی دهد.

این مقام صنفی تاکید می کند: این امر به این دلیل است که اصناف و بازاریان از این امر متضرر شدند و این برمی گردد به اینکه بانک مرکزی به وظایف خود عمل نکرده است .

همچنین یکی از فروشندگان لوازم صوتی و تصویری با بیان اینکه تاخیر در واریز پول به حساب فروشنده یک بحث است ، معتقد است بحث مهم تر عدم اطمینان فروشندگان به واریز پول به خساب خود است و این عدم اطمینان باعث می شود که تمام خرید ها به صورت نقدی انجام شود.

در همین زمینه دبیر كل جامعه انجمن‌های اسلامی اصناف و بازار  معتقد است: در حال حاضر شما تاخیر ارسال پول را محاسبه می کنید زمانی که از کارت مشتری به حساب فروشنده می رود اما یک خطر دیگری نیز تهدید می کند این است که چه اطمینانی وجود دارد که این پول  اصلا واریز شود.
یک دیگر از فروشندگان لوازم خانگی با اشاره به مشکلات به وجود آمده برای سامانه شاپرک طی یک ماه گذشته ، اذعان داشت: بانک مرکزی و سیستم بانکی باید در این زمینه اعتماد سازی کنند و به اصناف و بازار یان این اطمینان را دهند که بعد از کشیدن کارت بلافاصله پول به حساب آنها واریز خواهد شد.
همچنین دبیر كل جامعه انجمن‌های اسلامی اصناف و بازار  در این زمینه به خبرنگار آریا می گوید:  فروشنده باید اطمینان داشته باشد از واریز وجه به حسابش در غیر اینصورت او چاره ای  جزء دریافت نقدی وجه کالا یا خدمات خود ندارد.

کریمی اصفهانی تاکید می کند هر عقل سلیمی می گوید که اگر امکان چک کردن پول نباشد باید از این کار امتناع ورزید و به صورت نقدی کار انجام  شود.

 بر اساس این گزارش فروشندگان و خریداران مشکلات زیادی را برای حمل پول نقد  برشمردند که می توان به امکان دزدی ، گم شدن ، معطلی ، در صف بانک ماندن ، از کار های دیگر عقب افتادن و.... اشاره کرد.

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


mofos