پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

قابلیت روان درمانی سگ های درمانگر

سگ های درمانگر به حادثه دیدگان محبت می کنند و به صحبت های آنها گوش می دهند. آنها تاثیر شگفت انگیزی بر روحیه افراد آسیب دیده دارند و اولین بار در سال 2008 شروع به کار کرده اند.

 کمک سگ ها به بازماندگان تیراندازی مدرسه سندی هوک

 
سگ های درمانگر به حادثه دیدگان محبت می کنند و به صحبت های آنها گوش می دهند. آنها تاثیر شگفت انگیزی بر روحیه افراد آسیب دیده دارند و اولین بار در سال 2008 شروع به کار کرده اند.
 

به گزارش زیست بوم، تقریباً بلافاصله بعد از حادثۀ کشتار در مدرسه «سندی هوک» در نیوتاون واقع در ایالت کنتیکت امریکا در روز ۱۴ دسامبر که به کشته شدن ۲۰ نفر از دانش آموزان و ۶ نفر از پرسنل مدرسه انجامید، ۹ سگ «درمان گر» مخصوص موسوم به گروه K9، متعلق به یک بنیاد خیریه وابسته به کلیسا در ایالت ایلینویز به این شهر منتقل شدند.

در حالی که این فاجعۀ تکان دهنده احساسات جامعه امریکا و وجدان جمعی بین الملل را جریحه ­دار کرده و سبب بروز انتقادات جدی نسبت به قوانین مالکیت سلاح در این کشور شده است، در روزهایی که از حادثه می گذرد این سگها به مدارس، کلیساها و خانه های افراد مختلفی که به نحوی درگیر با این حادثه بوده و دچار صدمات روحی شده اند، برده شده اند تا به نوعی نقش یک روان درمانگر را برای آسیب دیدگان ایفا نمایند.
البته این سگها تنها به مکانهایی برده می­شوند که به آنجا دعوت شده­ باشند، و برای اجتناب از آسیب دیدن افرادی که به حیوانات آلرژی داشته و یا از سگها می­ترسند، مراقبین آنها دقت دارند که این خود افراد باشند که داوطلبانه به سگها نزدیک می شوند و با آنها ارتباط برقرار میکنند.
به گزارش زیست بوم انگلیسی به نقل از نشنال جئوگرافیک، وقتی یکی از پسربچه هایی نجات یافته از حادثه که قادر نبود تمامی ابعاد تجربۀ دهشت بار خود را حتی با پدر و مادرش در میان بگذارد، به صورت طلائی رنگ یکی از همین سگها چشم دوخت و شروع به بازگو کردن حادثۀ آن روز کرد و یا زمانی که یکی از دختربچه های بازماندۀ این حادثه که پس از روز تیراندازی هرگز با کسی سخن نگفته بود، بعد از مدتی بازی کردن با یکی از این سگها بند از زبانش برداشته شد و با مادرش شروع به صحبت کرد همه به کارایی این «سگهای درمانگر» پی بردند.
به گفتۀ تیم هتزنر، سرپرست تیم سگهای درمانگر، نتیجۀ حضور این سگها منحصر به فرد بوده است. سگها از این قابلیت برخوردارند که به فردی که با آنها صحبت می­کند گوش فرا دهند و می­توانند به مخاطب خود محبتی بدون قید و شرط ابراز کنند و مهمتر از همه آنکه بر خلاف انسانها کسی را قضاوت نیز نمی­کنند.
از این سگها پیش از این برای درمان صدمات روحی بازماندگان سوانح طبیعی از جمله طوفان اخیر سندی و همچنین برای بهبود روحیۀ افرادی که در خانه های سالمندان زندگی می­کنند استفاده شده بود. ایدۀ این کار در سال ۲۰۰۸ و پس از حادثۀ تیراندازی مشابهی که در دانشگاه ایلینویز شمالی اتفاق افتاد زمانی به ذهن تیم هتزنر خطور کرد که او واکنش مثبت حادثه دیدگان به سگها را مشاهده کرد و گروه K9 را با ۱۵ سگ درمانگر بنیان گذاشت و هم اکنون ۲۰ سگ جدید نیز به این گروه اضافه شده است.
 
 
گروهی از افراد داوطلب نیز از این سگها نگهداری می­کنند که وظیفۀ اصلی آنها این است که بعد از هر دو ساعت کار سگها را به یک زنگ تفریح برده با آنها بازی کنند. البته برخی از این افراد در زمینه روانشناسی و یا نگهداری از حیوانات نیز سوابقی دارند، اما مهترین نقش آنها در فرآیند درمان این است که ساکت بمانند و اجازه دهند حیوان و بیمار با یکدیگر ارتباط عاطفی برقرار کنند.
یکی از اشتباهات متداولی که افراد در شرایط بحرانی مرتکب می­شوند این است که احساس می­کنند وظیفه دارند به آسیب دیدگان مشاوره بدهند، در حالی که اغلب افراد آسیب دیده تنها نیاز دارند که احساسات درونی خود را بیان کنند.
اما چرا حضور در کنار حیوانات سبب می­شود ما احساس بهتری داشته باشیم. به اعتقاد دکتر برایان هیر، مدیر مرکز سگ سانان دانشگاه دوک، تنها زیبا و با مزه بودن این حیوانات نیست که به ما کمک می­کند. به گفتۀ دکتر هیر ارتباط میان انسان و سگ به هزاران سال قبل باز می­گردد. سگها از زمانی که انسان به یکجا نشینی رو آورد و جوامع بشری اولیه را پایه گذاری کرد از گرگها جدا شده، به زندگی در کنار انسانها که همواره محیط اطرافشان مملو از مواد غذایی دور ریخته شده بود روی آوردند. بهره مندی از موهبت همجواری با انسان و خوی تهاجمی کمتر آنها نسبت به سایر گرگها سبب شد سگها به مرور زمان به حیوانات خانگی مبدل شوند.
یکی از ویژگیهای منحصر به فرد سگها این است که آنها یکی از معدود گونه­هایی هستند که معمولاً «بیگانه هراسی» (Xenophobia) از خود نشان نمی­دهند. بر اساس تحقیقی که دکتر هیر و همکارانش بر روی سگها انجام داده­اند، اغلب سگها نه تنها بیگانه هراسی از خود نشان نداده اند بلکه حتی می­توان گفت«بیگانه دوست» (Xenophilic) نیز هستند. حتی انسانها نیز نسبت به یکدیگر همواره به اندازۀ سگها پذیرا و مشتاق نیستند.
تعامل با سگها برای انسان نیز می­تواند مزایای بسیاری به همراه داشته باشد، کاهش سطح هورمونهای استرس­زا، تنظیم تنفس و کاهش فشار خون از جملۀ این مزایا هستند. علاوه بر این نتایج تحقیقات دیگری نشان می­دهد که نگهداری از حیوانات سبب افزایش میزان اکسی توسین در خون می­شود که هورمونی است که با احساس تعلق و محبت در انسانها و سگها ارتباط دارد.
اما پرسش اینجاست که آیا سگها واقعاً از حس همدردی برخوردارند؟ به گفتۀ دبی کاستانس، روانشناس کالج گلداسمیت دانشگاه لندن سگها موجوداتی اجتماعی هستند که در پاسخگویی به ما از حساسیت بالایی برخوردارند و به نظر می­رسد قادر هستند به احساسات ما نیز واکنش نشان دهند. کاستانس اخیراً تحقیقی را به منظور بررسی وجود حس همدردی در سگها به انجام رسانیده است. او در این تحقیق از افراد داوطلب درخواست نمود یکبار به گریه کردن تظاهر کنند و سپس از خود صدای زمزمۀ عجیب و غریب دربیاورند تا بررسی شود آیا سگها به این تفاوت پی خواهند برد یا خیر؟
نتایج این تحقیق خارق العاده بوده است. تقریباً همۀ سگها به فردی که در حال گریه کردن بوده است نزدیک شده و پوزۀ خود را به او مالیده­اند و یا شروع لیس زدن وی کرده­اند و این کار ارتباطی به اینکه آن فرد صاحب آنها و یا یک فرد غریبه بوده نداشته است. در حالی که همین سگها به افرادی که از خود صدای زمزمه در می­آوردند توجه اندکی نشان دادند.
البته دکتر کاستانس می­گوید با انجام این آزمایش نمی­توان مدعی شد که سگها به طور قطع از حس همدردی برخوردارند، اما دست کم می­توان فهمید چرا مردم فکر می­کنند که سگها چنین حسی دارند.
اگر چه استفاده از سگها برای انجام آنچه «درمان با کمک حیوانات» خوانده می­ شود از حیوانات دیگر بسیار متداول تر است اما از سایر حیوانات مانند اسب، گربه، خرگوش، خوکچه هندی، پرنده و حتی حیواناتی مثل مرغ و خروس نیز برای این منظور استفاده شده است. در ایالات متحده سازمانی مخصوص وجود دارد که با دارا بودن ۱۱ هزار تیم متشکل از حیوانات درمانگر و مراقبین آنها به خانه­های سالمندان، بیمارستانها، مدرسه­ها، قربانیان سوانح و حوادث مختلف مراجعه کرده به افراد در بر طرف کردن مشکلات روحیشان کمک می­ کنند.
به گفتۀ ریچل رایت مدیر این سازمان، حضور حیوانات به امکان شروع مکالمه میان مشاور و فرد درمان شونده و یا حتی امکان بروز احساسات بدون به کارگیری الفاظ کمک فراوانی می کند. این سازمان قصد دارد تیمهای متعددی از سگهای درمانگر را در آیندۀ نزدیک به نیوتاون گسیل دارد تا روند التیام آسیب دیدگان سانحه این شهر را تسریع نماید.
البته ممکن است ایدۀ فرستادن یک سگ برای آرام کردن روح آسیب دیدۀ بازماندگان این سانحه ساده لوحانه به نظر برسد، اما کاستانس معتقد است سادگی همان چیزی است که رابطۀ میان انسانها و سگها را تا این حد قدرتمند می­کند.
به گفتۀ این روانشناس «وقتی انسانها محبت خود را به ما ابراز می کنند، معمولاً این محبت با انواع انتظارات و قضاوتها همراه است. اما در کنار یک سگ، همه چیز خیلی ساده، بدون چالش و بدون عواقب ناخوشایند است. اگر کسی حادثۀ تلخی را پشت سر گذاشته باشد، بودن در کنار چنین موجودی یک اتفاق بسیار خوشایند است.»

 قابلیت روان درمانی سگ های درمانگر

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


اخبار زیست محیطی

 • پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش ◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
    همراهان عزیز و مراجعین پرشین پت به دلیل شیوع بیماری کرونا در ایران استدعا داریم به دلیل حفظ سلامت شما عزیزان و کارکنان مجموعه حتما در زمان ورود به موارد زیر توجه داشته باشید ۱: در هنگاه ورود فقط و فقط اجازه ورود به عزیزانی داده میشود که ماسک مناسب و دستکش مناسب داشته باشند. ۲» از پذبرفتن همراهان با پت جدا معذوریم و هر پت فقط یک همراه با خود داشته باشد .
 • اطلاع از اخرید تغییرات سایت ◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
    تغییرات در جهت بهبود سایت و استفاده بهتر از امکانات در اختیار شما قرار گرفت
 • پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت ◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
    بعد از 21 سال خدمت به شما عزیزان وقت ان رسیده که باز هم تغییرات بنیادی در سایت ها و دسترسی های شما به اطلاعات را ایجاد کنیم به زودی پروژه همسان سازی سایت ها و کل دیتا در پرشین پت کلید خواهد خود
 • مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده ◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
    توله سگ ها بی نهایت جذاب هستند ولی در عین حال به مراقبت و دقت بسیاری برای نگه داری نیاز دارند. انتقال توله ها از پیش مادر و برادر و خواهرها به یک محیط جدید فرآیندی بسیار استرس زا برای آنان خواهد بود بنابراین لازم هست شرایط زندگی مناسبی برای آنان در نظر گرفت. توله ها و حتی حیوانات بالغ نیازهای بسیار فراتر از خوردن و آشامیدن و قضای حاجت دارند!!! در این مقاله سعی می کنیم حداقل مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده را یادآوری کنیم.
 • جرب در سگ ها ◄ جرب در سگ ها
    دیمودکس نام یک جربی است که روی پوست اغلب پستانداران زندگی می کند ولی در حالت عادی بیماری زا نیست. این جرب روی بدن سگ های سالم زندگی میکند ولی فقط در صورتی که سگ ها دارای ضعف سیستم ایمنی باشند یا به علت یک بیماری یا مشکل دیگری ضعیف شده باشند در آن ها ایجاد بیماری میکند. این مشکل اغلب در ارتباط با توله ها بوجود می آید. مادرانی که آلوده به دیمودکس (Demodex) هستند و به نوزادان شیر می دهند به علت تماس زیاد توله ها با مادر وارد پوست توله ها شده و آنان را مبتلا می سازند.
 • غذای سگ، راهنمای جامع و کامل ◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
    برای من و شما که صاحب سگ هستیم حتما پیش اومده که سر این دوراهی قرار بگیریم که غذای سگ خانگی رو در منزل تهیه کنیم یا از پت شاپ بخریم؟ امروز میخوایم درباره خوبی ها و معایب غذاهای خانگی و غذای خشک سگ براتون بگیم؛ اینطوری میتونین راحت تر تصمیم گیری کنین که کدوم غذا سالم تر و اقتصادی تره و سگمون رو بیشتر خوشحال میکنه. پس با مقاله غذای سگ، راهنمای جامع و کامل همراه باشین…
 • مشکلات پوستی در سگ‌ها ◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
    مشکلات پوستی و پوششی سگ‌تون یکی از موارد جدیه و می تونه در سگ های مختلف در سنین و نژادها و انواع مختلفی اتفاق بیفته. با اینکه مشکلات پوستی در مقایسه با بیماری های دیگه خیلی جدی به نظر نمیرسه به ویژه وقتی که با بیماری هایی مثل مشکلات قلبی یا سرطان مقایسه میشه، با این حال، مشکلات پوستی برای سگ‌تون خیلی ناراحت کننده، تحریک کننده و دردناکه و همچنین ممکنه یک یا چند مشکل دیگه هم به وجود بیاره.
 • تغذیه هاسکی ◄ تغذیه هاسکی
    هاسکی های سیبریایی نسبت به سایزشون مقدار کمی غذا نیاز دارن. متابولیسم خیلی بالایی دارن، یعنی با یه ذره غذا، مسافت زیادی رو روی پا می مونن. اجدادشون برای سفر با مسافت زیاد و حمل بار سبک با خوردن کمترین مقدار غذا تربیت شده بودن.
 • گندخواری در سگ‌ها ◄ گندخواری در سگ‌ها
    علاقه سگ ها به خوردن و بلعیدن مواد غیرخوراکی را پیکا می نامیم. البته مدفوع خواری یا کوپروفاژیا که مفصل درباره اش به صورت جداگانه صحبت شد هم زیر مجموعه ای از اختلال پیکا به شمار می رود ولی به خاطر حساسیت خاص نسبت به آن گاهی به صورت جداگانه بررسی می شود. در ادامه مقاله امروز پتچی به بررسی موضوع پیکا (Pica) یا گندخواری در سگ‌ها خواهیم پرداخت.
 • آیا سگ‌ها خواب می بینن؟ ◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
    تاحالا به این موضوع فکر کردین که آیا سگ‌ها خواب می بینن؟ از نظر علمی ثابت نشده که سگ ها می تونن خواب ببینن یا نه، اما سخته تصور کنیم که نمی بینن! همه مون دیدیم که سگ هامون یه سری حالت ها تو خواب دارن که شبیه حالت های بیداری‌شونه. تکون دادن دست و پاهاشون، ناله کردن، خرخر کردن، دم تکون دادن، جویدن و تکون دادن دماغ‌شون باعث میشه به این فکر کنیم که دارن چه خوابی می بی
 • خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه! ◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
    خیلی از ما سگ ها و گربه ها رو به خاطر زیباییشون دوست داریم. شاید براتون جالب باشه که خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه رو بشناسیم و بدونیم بهترین نژاد ها توی جهان کدوماست؟ حالا در این مقاله می خوایم همین موضوع رو بفهمیم. با پتچی همراه باشید.
 • محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی ◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
    سگ و گربه ها حیواناتی هستن که خیلی از مردم به دلایل مختلف مثل تنها نموندن، حیوان دوستی، امنیت بیشتر و… دوست دارن از اون ها در خونه خودشون نگهداری کنن. امروزه در شهرهای بزرگ تعداد کسانی که در آپارتمان زندگی می‌کنن به‌مراتب بیشتر از تعداد کسانی هست که خانه حیاط‌دار و ویلایی دارن و به همین دلیل حیوانات‌ خانگی باید بتونن خودشون رو با آپارتمان‌نشینی مطابقت بدن.
12345678910بعدیآخرین
(1 - 12) / 28900    |     صفحه 1 از 2409
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,12
mofos