پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

دلار و گرانی رو ول کل سگ بازی رو بچسب !!!!

دو خبرگزاری دولتی امروز در اقدامی جالب به صورت مفصل به موضوع جریمه کردن افرادی که سگ نگهداری می کنند پرداخته اند این در حالی است که طرح این موضوع از مبادی رسمی آخرین بار دو سال پیش و به صورت طرحی بی سرانجام از سوی چند تن از نمایندگان مجلس دوره قبل مطرح شده است و معلوم نیست این دو خبرگزاری با چه انگیزه ای دوباره این موضوع را آن هم به صورت همزمان مطرح کرده اند.

 گ بازی و سگ گردانی طی سالهای اخیر به یکی از معضلات پایتخت نشینان تبدیل شده است بطوریکه علاوه بر ایجاد مزاحمت برای برخی شهروندان رواج دهنده فرهنگ غرب است. پلیس نیز اعلام کرده با این پدیده برخورد می‌کند اما شهروندان تاکنون برخورد قاطع و جدی از ماموران را در این زمینه ندیده اند.

به گزارش مهر، کافی است سری به خیابان های شمال تهران بزنید و با انواع مختلف سگ در محله ها روبرو می شوید که صاحبانشان آنها را برای گردش به خیابان آورده اند. تا چند سال قبل زنان بیشتر به نگهداری سگ علاقمند بودند اما حالا پسران جوان نیز به طرفداران سگ های خانگی پیوسته اند و با قرار دادن سگ ها روی صندلی جلوی خودروها در خیابان های شمال تهران تردد می کنند.

تهیه طرحی در مجلس
39 نماینده مجلس سال 89 طرحی را تهیه کردند که بر اساس آن گرداندن حیواناتی مانند سگ در اماکن و معابر عمومی ممنوع و مرتکب شونده به ضبط حیوان و جزای نقدی محکوم می‌شود. این طرح که در قالب الحاق یک ماده به قانون مجازات اسلامی ابتدای اسفند ماه سال 89 در صحن علنی مجلس اعلام وصول شد؛ شامل یک ماده واحده و یک تبصره بود.
بر اساس ماده واحده آن، گرداندن حیوانات خطرناک یا حیواناتی که برای سلامت عمومی مضر بوده یا نجس‌العین می‌باشند، از قبیل سگ در اماکن و معابر عمومی و وسائط نقلیه ممنوع است و مرتکب شونده علاوه بر جزای نقدی از یک میلیون ریال تا پنج میلیون ریال به ضبط حیوان مذکور محکوم می‌شود.
همچنین نگهداری حیوانات مذکور در آپارتمان‌ها ممنوع و در منازل مسکونی چنانچه موجب نارضایتی هر یک از ساکنان شود ممنوع است. نگه‌دارنده در مرتبه اول موظف است با اخطار دادسرا ظرف 10 روز رفع مزاحمت کند.در مرتبه دوم و یا در صورت عدم رفع مزاحمت به جزای نقدی از پانصد هزار ریال تا پنج میلیون ریال محکوم و در هر صورت حیوانات مذکور ضبط خواهد شد.
بر اساس تبصره این طرح، وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی موظف شد فهرست حیوانات نجس‌العین و خطرناک و مضر برای سلامت عمومی به جز سگ ظرف 3 ماه از تاریخ تصویب این قانون را تهیه و اعلام کند.طراحان این طرح در مقدمه توجیهی تاکید کرده‌اند که تهیه این طرح اقدامی برای مقابله با روند فزاینده سگ‌گردانی در معابر و نگه‌داری آن در آپارتمان‌ها در شهرهای بزرگ، به‌ویژه تهران است.
این نمایندگان که در بین آنان اسامی برخی از نمایندگان شاخص روحانی مجلس نیز دیده می‌شد، رواج سگ‌گردانی و نگه‌داری را معضلی فرهنگی، اجتماعی و نوعی تقلید کورکورانه از فرهنگ مبتذل غربی دانسته‌اند. طراحان این طرح در مقدمه توجیهی آن خاطر نشان کردند که نگه‌داری از حیواناتی نظیر سگ مضرات بسیار زیاد بهداشتی دارد و برای سلامت عمومی جامعه نیز مضر است.
طرح مجازات اسلامی شامل این مصوبه طبق اصل 85 قانون اساسی در کمیسیون قضایی مجلس تصویب شد، اما هنوز در انتظار تایید شورای نگهبان است .طرحی که هیچ گاه قانون نشد.
دلار و گرانی رو ول کل سگ بازی رو بچسب !!!!
فرهنگ غربی نگهداری سگ بین جوانان رو به رواج است
دکتر حسینی – آسیب شناس اجتماعی- در این زمینه می گوید : رواج سگ گردانی رواج فرهنگ مخرب غرب در جامعه است. متاسفانه این فرهنگ در جامعه رو به رشد بوده و نیاز است با آن برخورد جدی صورت گیرد. در ایران سگ ها برای نگهداری از احشام و خانه ها استفاده می شدند و به دلیل اینکه ایرانیان این حیوان را نجس می دانند از ورودش به داخل خانه خودداری می کردند.
وی افزود : اما حالا با رواج فرهنگ غربی در کشور شاهد آن هستیم این حیوان به راحتی به خانه ها راه یافته و وسیله ای برای تجمل گرایی است. نگهداری از سگ های گرانقیمت با هزینه های بالا در بین جوانان رو به رواج است. متاسفانه شاهد هستیم حس برخی از زنان به سگ هایشان باعث شده آنها دیگر تمایلی به بچه دار شدن نداشته باشند.
پلیس: برخورد می کنیم
در همین رابطه فرمانده نیروی انتظامی نیز از برخورد پلیس با سگ گردانی در خیابان های پایتخت خبر داد و می گوید: پلیس درباره برخورد با موضوع سگ گردانی نیز تصمیماتی گرفته است چون بر اساس قانون حمل سگ و حیوانات به طور کلی باید دارای ضوابط خاص باشد و برای این موضوع از خودروهای مخصوص استفاده شود، چون ما جامعه اسلامی هستیم و سگ نیز حیوانی نجس است که نباید در معابر وجود داشته باشد. بنابراین پلیس با کسانی که اقدام به حمل سگ در معابر عمومی کنند، برخورد خواهد کرد و هماهنگی های نیروی انتظامی تهران بزرگ نیز در این باره صورت گرفته است.
دلار و گرانی رو ول کل سگ بازی رو بچسب !!!!
بیماری هایی که سگ بازان را تهدید می کند
متاسفانه اغلب کسانی که در ایران به دنبال نگهداری حیوانات خانگی هستند این موضوع برایشان بیشتر جنبه خودنمایی دارد، به خصوص در سال‌های اخیر که خرید و فروش حیوانات خانگی با قیمت‌های بالا و نامگذاری‌های عجیب و غریب روی آنها بیشتر به یک مد شباهت پیدا کرده است. اما این مدگرایی فارغ از مزاحمت‌هایی که برای دیگر شهروندان در پی دارد نگهدارنده این حیوانات را نیز دچار مشکل می‌کند.
سگ از نظر فقه اسلام جزء نجاسات شمرده شده و خرید و فروش آن حرام است. البته به فتوای مراجع معظم تقلید خرید و فروش و نگهداری سگ شکاری-سگ گله و زراعت و سگ باغ و بستان و خانه و انواع سگهای مطرح شده از این حکم استثناء شده است ولی نجاست آنها به قوت خود باقی است. از سوی دیگر افرادی که از سگهای خانگی نگهداری می ‌کنند به دلیل این‌که اغلب پس از تماس با حیوان دست ‌های خود را نمی ‌شویند یا ممکن است این حیوان به رختخواب صاحب خود نیز راه پیدا کند، در بیشتر موارد میکروب ‌های سگ به افراد منزل منتقل شده و احتمال انتشار میکروب بین اعضای خانواده نیز بیشتر می ‌شود.
تقریبا تمام کسانی که سگ دارند با سگ شان غذا می ‌خورند و بیش از نیمی از آن ها به این حیوان اجازه می‌دهند که روی تختخواب شان کنار آن ها بخوابد.همچنین طبق تحقیقات پژوهشگران آمریکایی آزمایشات نشان می دهد بسیاری از میکروب های مدفوع سگ، در اثر انگشتِ صاحبان آنها، وجود دارد. 10 درصد از افرادی که در خانه سگ دارند دارای زنجیره‌های باکتریایی " E coli " هستند که هم در حیوان و هم در صاحب آن مشاهده می شود.

 

 

و این هم تکه هایی از گزارش فارس با همین سوژه

جولان دلالان میلیونر سگ فروش در حیاط خلوت شهر قیمت پایه سگ‌های خارجی از ۳ میلیون شروع می‌شود. سگ‌های دندان ریشه زده وارداتی با قیمت های گزاف در بازار سگ‌فروشان میلیونر در حاشیه شهر خرید و فروش می‌شود.برخی از همین سگ‌های گران قیمت که به قول دلالان واکسن زده‌اند، ناقل بیماری های خطرناکی هستند.

به گزارش فارس، در مسیر بزرگراه آزادگان به سمت خلیج مکانی توسط دلالان برای خرید و فروش سگ‌های گران قیمت و خارجی ایجاد شده است.
قیمت سگ‌ها بستگی به نژاد، سن، مهارت و شناسامه دار بودن آنها دارد و از 150 هزار تومان شروع و تا 50 میلیون تومان ادامه دارد.
از کودک 7 و 8 ساله تا پیرمرد و پیرزن70 و 80 ساله همه برای خرید سگ به این بازار که توسط عده ای دلال به صورت غیرقانونی اداره می شود مراجعه می‌کنند و با قیمت‌های گزاف سگ های مورد دلخواه خود را تهیه می‌کنند.
.
.
.
در کلان شهر تهران تعدادی دلال اقدام به خرید و فروش سگ می‌کنند. برخی از این سگ‌ها بیمار هستند و امکان انتقال بیماری دارند.
هاری یک بیماری ویروسی فوق العاده کشنده است که موجب عفونت مرکز دستگاه عصبی می‌شود. تمامی حیوانات خونگرم ممکن است به آن دچار شوند. این بیماری به وسیله گاز گرفتن توسط حیوانات انتقال می‌یابد.
سگ هار به طرز خطرناکی حالت تهاجمی به خود گرفته، تمایل شدیدی به گاز گرفتگن اشیاء، حیوانات و انسان، از جمله صاحب خود نشان می دهد و اغلب خود را نیز گاز گرفته و زخم های شدیدی در بدن ایجاد می نماید. سگ هار تمایل به ترک محل سکونت داشته و به سگ ها و حیوانات دیگر حمله می‌کند. در مرحله آخر بیماری، تشنجات عمومی متداول است.
به گزارش فارس، سگ‌ها توسط عده‌ای دلال به راحتی در تهران خرید و فروش می شوند و دستگاه‌های مسئول از جمله شهرداری و وزارت بهداشت و دامپزشکی و غیره خیلی به این امر واکنش نشان نمی‌دهند. برخی از حیوانات بیمار هستند و می توانند مشکلات زیادی برای مردم ایجاد کنند.
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


mofos