پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

اخبار زیست محیطی

 • تغییراتی در سایت پرشین پت ◄ تغییراتی در سایت پرشین پت
    برای راحتی شما عزیزان تغییراتی در پرشین پت ایجاد شد
 • قوانین ما برای ورود ◄ قوانین ما برای ورود
    مروز میخوایم یه سری حرفها بزنیم که طبق معمول به یه سری دوستان بر میخوره و ناراحت میشن و جبهه میگیرن هر مجموعه ای تشکیل شده از یک سری افراد و یک مدیر. مدیر یک سری قوانین رو برای اهداف اون مجموعه وضع میکنه که افراد موظف به رعایت اون هستند.
 • ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399 ◄ ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399
    بنا به شرایط و بیماری کرونا COVID 19 ساعت کاری پرشین پت در سال 99 به صورت نیمه وقت بود اما به در خواست شما عزیزان و احترام به خواسته شما بزرگواران ساعت کاری خود را مانند قبل کردیم .......
 • پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش ◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
    همراهان عزیز و مراجعین پرشین پت به دلیل شیوع بیماری کرونا در ایران استدعا داریم به دلیل حفظ سلامت شما عزیزان و کارکنان مجموعه حتما در زمان ورود به موارد زیر توجه داشته باشید ۱: در هنگاه ورود فقط و فقط اجازه ورود به عزیزانی داده میشود که ماسک مناسب و دستکش مناسب داشته باشند. ۲» از پذبرفتن همراهان با پت جدا معذوریم و هر پت فقط یک همراه با خود داشته باشد .
 • اطلاع از اخرید تغییرات سایت ◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
    تغییرات در جهت بهبود سایت و استفاده بهتر از امکانات در اختیار شما قرار گرفت
 • پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت ◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
    بعد از 21 سال خدمت به شما عزیزان وقت ان رسیده که باز هم تغییرات بنیادی در سایت ها و دسترسی های شما به اطلاعات را ایجاد کنیم به زودی پروژه همسان سازی سایت ها و کل دیتا در پرشین پت کلید خواهد خود
 • مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده ◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
    توله سگ ها بی نهایت جذاب هستند ولی در عین حال به مراقبت و دقت بسیاری برای نگه داری نیاز دارند. انتقال توله ها از پیش مادر و برادر و خواهرها به یک محیط جدید فرآیندی بسیار استرس زا برای آنان خواهد بود بنابراین لازم هست شرایط زندگی مناسبی برای آنان در نظر گرفت. توله ها و حتی حیوانات بالغ نیازهای بسیار فراتر از خوردن و آشامیدن و قضای حاجت دارند!!! در این مقاله سعی می کنیم حداقل مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده را یادآوری کنیم.
 • جرب در سگ ها ◄ جرب در سگ ها
    دیمودکس نام یک جربی است که روی پوست اغلب پستانداران زندگی می کند ولی در حالت عادی بیماری زا نیست. این جرب روی بدن سگ های سالم زندگی میکند ولی فقط در صورتی که سگ ها دارای ضعف سیستم ایمنی باشند یا به علت یک بیماری یا مشکل دیگری ضعیف شده باشند در آن ها ایجاد بیماری میکند. این مشکل اغلب در ارتباط با توله ها بوجود می آید. مادرانی که آلوده به دیمودکس (Demodex) هستند و به نوزادان شیر می دهند به علت تماس زیاد توله ها با مادر وارد پوست توله ها شده و آنان را مبتلا می سازند.
 • غذای سگ، راهنمای جامع و کامل ◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
    برای من و شما که صاحب سگ هستیم حتما پیش اومده که سر این دوراهی قرار بگیریم که غذای سگ خانگی رو در منزل تهیه کنیم یا از پت شاپ بخریم؟ امروز میخوایم درباره خوبی ها و معایب غذاهای خانگی و غذای خشک سگ براتون بگیم؛ اینطوری میتونین راحت تر تصمیم گیری کنین که کدوم غذا سالم تر و اقتصادی تره و سگمون رو بیشتر خوشحال میکنه. پس با مقاله غذای سگ، راهنمای جامع و کامل همراه باشین…
 • مشکلات پوستی در سگ‌ها ◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
    مشکلات پوستی و پوششی سگ‌تون یکی از موارد جدیه و می تونه در سگ های مختلف در سنین و نژادها و انواع مختلفی اتفاق بیفته. با اینکه مشکلات پوستی در مقایسه با بیماری های دیگه خیلی جدی به نظر نمیرسه به ویژه وقتی که با بیماری هایی مثل مشکلات قلبی یا سرطان مقایسه میشه، با این حال، مشکلات پوستی برای سگ‌تون خیلی ناراحت کننده، تحریک کننده و دردناکه و همچنین ممکنه یک یا چند مشکل دیگه هم به وجود بیاره.
 • تغذیه هاسکی ◄ تغذیه هاسکی
    هاسکی های سیبریایی نسبت به سایزشون مقدار کمی غذا نیاز دارن. متابولیسم خیلی بالایی دارن، یعنی با یه ذره غذا، مسافت زیادی رو روی پا می مونن. اجدادشون برای سفر با مسافت زیاد و حمل بار سبک با خوردن کمترین مقدار غذا تربیت شده بودن.
 • گندخواری در سگ‌ها ◄ گندخواری در سگ‌ها
    علاقه سگ ها به خوردن و بلعیدن مواد غیرخوراکی را پیکا می نامیم. البته مدفوع خواری یا کوپروفاژیا که مفصل درباره اش به صورت جداگانه صحبت شد هم زیر مجموعه ای از اختلال پیکا به شمار می رود ولی به خاطر حساسیت خاص نسبت به آن گاهی به صورت جداگانه بررسی می شود. در ادامه مقاله امروز پتچی به بررسی موضوع پیکا (Pica) یا گندخواری در سگ‌ها خواهیم پرداخت.
12345678910بعدیآخرین
(1 - 12) / 28903    |     صفحه 1 از 2409
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,12

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

آخرین عکس ها از یوزپلنگ های ایرانی

حضور سه توله یوز همراه با مادر!

 الاخره پایش علمی پناهگاه حیات وحش میاندشت به نتیجه ای باورنکردی رسید: حضور سه توله یوز همراه با مادر! تصاویر متعدد در دو آبشخور در این منطقه نشان از سلامتی و شرایط جسمانی مناسب این توله یوزها دارد.

 

به گزارش زیست بوم و به نقل از سایت انجمن یوزپلنگ ایرانی  این برای نخستین بار است که در شمال شرقی ایران، یک یوز همراه با ۳ توله ثبت شده و چنین خانواده ای باعث امیدواری کارشناسان به بقای یوز در این منطقه شده و لزوم توجه ویژه به این منطقه را نشان می دهد. در مرداد ۱۳۸۹ نیز یک ماده یوز همراه با دو توله توسط محیط بانان منطقه مشاهده شدند که توسط کارشناسان تیز آثار آنها رؤیت گردید. بررسی ها نشان از اهمیت بالای پناهگاه حیات وحش میاندشت برای زادآوری و بزرگ نمودن توله ها دارد.

 

یوزپلنگ ایرانی معمولا بطورمتوسط ۲ توله همراه دارد که کمتر از یوزهای آفریقایی است. موارد متعددی از خانواده های یوزپلنگ در کشور در دست می باشد که در ماه های نخست، یوز مادر سه توله همراه داشته ولی طی ماه های سال نخست یکی از توله ها ازبین رفته و تنها دو توله به سن بلوغ می رسند. برهمین اساس، نگرانی برای ازبین رفتن حداقل یکی از توله ها وجود دارد، هرچند که معمولا به صورت طبیعی رخ داده و کمتر ناشی از عوامل انسانی است.

 

پناهگاه حیات وحش میاندشت که در سالهای ابتدایی دهه ۱۳۸۰ کمتر از ۳۰۰ آهو داشت، با افزایش حمایت و فعالیتهای حفاظتی اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان شمالی درحال احیا بوده و از سال ۱۳۸۲ تاکنون، بیش از ۵۰ بار یوزپلنگ در آن مشاهده شده و جمعیت آهو در این منطقه افزایش چشمگیری داشته است. طی این سالها، در چهار نوبت انجمن یوزپلنگ ایرانی با همکاری اداره حفاظت محیط زیست جاجرم به انجام پایش جمعیت گوشتخواران در این منطقه با استفاده از دوربین های تله ای پرداخت. برهمین اساس، در سال ۱۳۸۳ در دو نوبت دوربین های تله ای از یوزپلنگ عکس گرفتند، لیکن به رغم افزایش دقت و میزان تلاشها، هیچ یوزی در سالهای ۱۳۸۶ و ۱۳۸۷ عکس گرفته نشد. در سال گذشته در دو نوبت یوزپلنگ دوباره در میاندشت عکسبرداری شد، ولی ثبت حضور این خانواده قابل توجه ترین اتفاق در سالهای اخیر درخصوص یوزپلنگ می باشد. درعین حال، برنامه های آموزشی نیز در این سالها در جوامع محلی پیرامون این منطقه اجرا شده تا باعث آشنایی عموم مردم با یوزپلنگ گردد.

تصاویر گرفته شده از یوزپلنگ اطلاعات ارزشمندی را در اختیار کارشناسان قرار می دهد. یوزها دارای خالهای منحصربفردی هستند که تصویر آنها کمک به “سرشماری” می کند. درعین حال، این تصاویر ساختار جمعیت یوزها و زادآوری آنها را نشان می دهند. به علاوه، لزوم سرکشی به دوربین ها باعث توجه و شناسایی بخشهای مختلف منطقه توسط کارشناسان و محیط بانان می گردد.

 

نتایج کارگذاری دوربین های تله ای در مناطق مختلف نشان از پایین بودن جمعیت یوزپلنگ در اکثر مناطق ایران دارد. با این حال، ثبت حضور چنین خانواده نسبتا بزرگی از یوزپلنگ در این منطقه دشتی ماهوری خبری بسیار دلگرم کننده در آستانه ۹ شهریور ماه، روز حفاظت از یوزپلنگ می باشد. تلاش ها همچنان برای یافتن آثاری از یوزهای احتمالی دیگر در این منطقه تا اوایل پاییز ادامه دارد.

 

*برای دیدن عکس ها در اندازه بزرگتر روی آنها کلیک کنید.

 

آخرین عکس ها از یوزپلنگ های ایرانی

 

آخرین عکس ها از یوزپلنگ های ایرانی

 

آخرین عکس ها از یوزپلنگ های ایرانی

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


10 خبر اخر سایت

◄ تغییراتی در سایت پرشین پت
◄ قوانین ما برای ورود
◄ ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399
◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
بعدی 1 قبلی