پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

مقالات مشابه

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

تاریخچه تاسیس مراکز رسمی تربیت سگ پلیس

تاریخچه تاسیس مراکز رسمی تربیت سگ پلیس

 


 

سگها برای قرنها در جنگ و صلح در کنار انسانها بودند و خیلی زود اعتبار خود را در سرویس دهی به افرادی همچون کاراگاهان و پلیسان برای کشف قاتلین و مجرمان بدست آوردن.

در زمان سلطنت پیرهیوس پادشاه ایپریوس (در یونان باستان) در قرن سوم (۲۷۲_۳۰۰) پیش از میلاد، برده ای توسط دو مرد به قتل رسید. سگ مرد برده شاهد قتل صاحبش بود. پادشاه در حال عبور از شهر بود که جنازۀ مرد را دید و دستور داد که او را به خاک بسپارند و سگ را با خود به دربارش برد. زمان سپری شد و سگ، شاه را به عنوان صاحب جدید پذیرفت و همیشه در کنار او بود. روزی پادشاه به همراه سگش برای بازدید از سپاه در میان صفوف سربازان در حرکت بودند که ناگهان سگ به دو تن از سربازان با خشونت زیادی حمله می کند. در این زمان دو سرباز برای نجات دادن خود از حملۀ سگ به قتل برده اعتراف می کنند.

 

سگهای پلیس در سال های اولیه فرانسه

نیروی پلیس در سال ۱۳۰۰ از سگهای تربیت شده برای گشت زنی در خیابان مالوی فرانسه استفاده می کردند. در مرکز شهر نیز نیروهای مسلح فرانسوی از سگهای نگهبان استفاده می کردند. این روند به طور ناگهانی در سال ۱۷۷۰ متوقف شد و علت آن حملۀ سگ پلیس در زمان حکومت نظامی به یک افسر جوان نیروی دریایی بود که سبب مرگ وی شد. از آن زمان سگهای پلیس تبدیل به یک سنبل وحشتناک واقعی در خیابان مالو در فرانسه شدند.

از سگها قرنها برای محا فظت استفاده شده است. تربیت سگهای آموزش دیده برای استفاده در کادر پلیس از اواخر دهۀ ۱۸۰۰ در اروپا آغاز گردید. پس از تاسیس و استفاده از سگهای آموزش دیده، برای اجرای قانون در سراسر اروپا، مخصوصا در ولز انگلستان و در نهایت ایالات متحدۀ آمریکا گسترش چشمگیری یافت.

تاریخچه تاسیس مراکز رسمی تربیت سگ پلیس

خدمات سگهای پلیس قبل از سال ۱۸۹۵

یک رویداد قابل توجه در استفاده از سگهای پلیس که سبب به رسمیت شناختن و ادامۀ تربیت سگهای پلیس شد در شهر گنت بلژیک صورت گرفت که می توان به طور کلی گنت را به عنوان اولین شهری که در آن مدرسه ای رسمی برای تربیت سگهای پلیس تاسیس شد، اشاره کرد.

برنامۀ گنت به صورت رسمی در سال ۱۸۹۹ آغاز شد. اما قبل از آن آموزش سگهای پلیس در آلمان از سال ۱۸۹۶ و در فرانسه از سال ۱۹۹۵ آغاز شده بود اما این آموزشها حالت رسمی نداشتند و مراکز تربیت سگ هیچ یک به ثبت نرسیده بودند.

برنامۀ آموزشی سگهای گنت در ابتدا از طریق تلاشهای کمیسر پلیس ای. وان وسینمایل (E.Van wesenmael) صورت گرفت. در ماه مارس سال ۱۸۹۹، ۱۰ سگ پلیس در شهر گنت مورد تربیت قرار گرفت. قبل از کریسمس ۱۸۹۹ جمعیت گنت حدود ۱۷۵۰۰۰ نفر با زمینی به وسعت ۶۴۰۰ هکتار بود. کار تربیت سگ از ۶ صبح تا ۱۰ شب با ۱۰ نگهبان صورت می گرفت.

 کمیسر وان تلفنی موفقیت کاری خود را به شهردار ارائه داد و اجازۀ خریر و آموزش ۶ سگ پلیس دیگر را دریافت کرد و در سال ۱۹۰۶ در حدود ۱۲۰ مربی همراه با ۵۰ تا ۶۰ سگ پلیس در گنت مورد تربیت قرار گرفتند.

آزمایشات گنت در شهرهای دیگر نیز جلب توجه کرد و استفاده از این سگهای پلیس بسیار مورد توجه قرار گرفت. مقامات آلمانی پس از مطالعۀ برنامۀ گنت به کشور خود بازگشتند و در سال ۱۹۱۰ بیش از ۶% شهر آلمان به استفاده از خدمات سگ پلیس پرداختند.

علاوه بر آلمان نیروهای پلیس متعددی در مجارستان، اتریش، ایتالیا و همچنین نیروهای بلژیکی شروع به استفاده از روش گنت نمودند.

تاریخچه تاسیس مراکز رسمی تربیت سگ پلیس

تصویب تاسیس مراکز تربیت سگ پلیس در انگلستان.

استفاده از موفقیت های بدست آمده توسط برنامۀ گنت سبب شد تا انگلستان نیز به تاسیس مراکز تربیت سگ روی آورد. البته تاریخ دقیقی از این تصویب درج نشده است اما در حدود سال ۱۹۱۰ می باشد. در ابتدا تصمیم به بهره برداری رسمی با یک برنامه ریزی بسیار سازمان یافته بود. تنها افسران پلیس برای گشت زنی از سگهای تربیت شده استفاد می کردند و از هیچ روش آموزشی خاص و نژاد مشخصی استفاده نمی شد. در اوایل استفادۀ غیر رسمی از سگهای پلیس رواج داشت. در سال ۱۹۳۴ مطالعاتی توسط وزارت کشور صورت گرفت، اما تنش های بین المللی که قبل از جنگ جهانی دوم  ایجاد گردید سبب شد این مطالعات و آموزشها در سال ۱۹۳۹ متوقف شود.

تاریخچه تاسیس مراکز رسمی تربیت سگ پلیس

استفاده از سگ پلیس در ایالات متحدۀ آمریکا.

کمتر از ۸ سال پس از آزمایشات گنت، حداقل یک آژانس پلیس آمریکا به استفاده از سگهای پلیس تربیت شده در عملیات های خود پرداخت و در شهر نیویورک به طور رسمی شروع به تربیت سگهای پلیس نمودند. اما متاسفانه بعد از جنگ جهانی دوم هرگز استفاده از سگ در نیروی پلیس به طور کامل توسعه نیافت و در سال ۱۹۵۱ رها شد. علت اصلی متوقف شدن استفاده و تربیت سگهای پلیس، نداشتن بوجۀ کافی، دشواری در تهیه نژادهای مناسب، کمبود مربیان حرفه ای، نیاز به نیروی نظامیی که در حال خدمت بودند و عدم پذیرش عمومی را می توان نام برد.

 

اما پس از جنگ آمریکا و کره، دولت به حمایت از استفاده و تربیت سگهای پلیس نمود و علت آن بالا رفتن میزان نرخ جرم و جنایت بود. مخصوصا در زمینۀ درگیریها و جرایم و جنایات خیابانی استفاده از سگهای پلیس صورتی اپیدمی به خود گرفت.

 

در سال ۱۹۵۷ در بالتیمو /MD/ گروهی سازمان یافته از پلیس یک واحد سگ بسیار موثر ایجاد گردید که با برنامۀ گنت به آموزش سگهای پلیس پرداخت و فعالیت این سگها مبارزه با انواع معینی از جرم بود که باعث شد تعداد زیادی از شهرهای بزرگ که بیش از ۸۰ بخش را دربر داشتند مانند سنت لویس، واشنگتن، شیکاگو، فیلادلفیا و میامی همانند بالتیمو از سگهای پلیس استفاده کنند. و در این روند بود که به این واحد از سگها پلیس لغب K_9 (سگهای تربیت شده مخصوص نیروی پلیس) داده شد. که شامل سگهای گشت، سگهای موادیاب، سگهای موادیاب حرفه ای، سگهای مواد منفجره و مین یاب، ردیاب و جستجو گر می شدند.

این مطالب تنها نمای کلی از تاریخچه و برنامۀ سگهای K-9 بود.

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


mofos