پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google
System.InvalidOperationException: Timeout expired. The timeout period elapsed prior to obtaining a connection from the pool. This may have occurred because all pooled connections were in use and max pool size was reached. at System.Data.ProviderBase.DbConnectionFactory.TryGetConnection(DbConnection owningConnection, TaskCompletionSource`1 retry, DbConnectionOptions userOptions, DbConnectionInternal oldConnection, DbConnectionInternal& connection) at System.Data.ProviderBase.DbConnectionInternal.TryOpenConnectionInternal(DbConnection outerConnection, DbConnectionFactory connectionFactory, TaskCompletionSource`1 retry, DbConnectionOptions userOptions) at System.Data.SqlClient.SqlConnection.TryOpenInner(TaskCompletionSource`1 retry) at System.Data.SqlClient.SqlConnection.TryOpen(TaskCompletionSource`1 retry) at System.Data.SqlClient.SqlConnection.Open() at Microsoft.ApplicationBlocks.Data.SqlHelper.ExecuteDataset(String connectionString, CommandType commandType, String commandText, SqlParameter[] commandParameters) at Microsoft.ApplicationBlocks.Data.SqlHelper.ExecuteDataset(String connectionString, String spName, Object[] parameterValues) at ASP.portals__default_skins_hartz_mainpage_ascx.GetTopTabs()

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

اولین جنین گوسفند بدون ژنوم مادری شد

گروهی از پژوهشگران ایتالیایی با هدف بررسی آسیبهایی که در اولین مراحل توسعه جنینی به جنین صدمه می زنند برای اولین بار موفق شدند جنین گوسفندی ایجاد کنند که بدون ژنوم مادری است.

به گزارش خبرگزاری مهر، تیم دانشکده دامپزشکی دانشگاه ترامو به سرپرستی "پتاک دا پاسکوالینو" که پیش از این در گروه پروژه ایجاد "دالی"، اولین گوسفند شبیه سازی شده دنیا نیز شرکت داشت توانست برای اولین بار یک گوسفند "آندروژنوت" (بدون ژنوم مادری) ایجاد کند.

این گروه موفق شدند از دو dna نر یک جنین گوسفند به دست آورند. این اولین بار است که یک جنین آندروژنوت از یک حیوان بزرگ شکل می گیرد.

این بررسیها در یک پروژه سه ساله و با بودجه 400 هزار یورویی شورای تحقیقات اروپا انجام شد.این محققان سلولهای تخم را از تخمدان بعضی از نژادهای گوسفند جدا کرده و آنها را در شیشه رشد دادند. سپس از این سلولهای تخم هسته محتوی ماده ژنتیکی تخلیه و به جای این هسته دو اسپرماتوزئید گذاشته شد.

"پتاک دا پاسکوالینو" در این خصوص توضیح داد: "پس از گذشت 20 روز، توسعه جنین تک والد آندروژنتیک متوقف شد، چرا که در ادامه مراحل توسعه جنینی، ژنهای ویژه dna مادری مورد نیاز بود. به هر حال هدف ما ایجاد یک گوسفند واقعی نبود بلکه ما قصد داشتیم بر روی برخی از بیماریهای مرتبط با بارداری زنان مطالعه کنیم."

براساس گزارش گالیله، به گفته این دانشمندان، dna مادری و پدری یک نقش مکمل هم را ایفا می کنند و برای توسعه صحیح جنین به هر دو ژنوم نیاز است. ژنهای پدری مسئول توسعه جفت هستند. به این ترتیب یک نوع آندروژنوت باید یک جنین در مراحل اولیه توسعه و دارای جفت باشد.

در بیشتر بیماریهایی که در دوران بارداری به جنین آسیب می رسانند برای مثال دیابت، تغییراتی در جفت مشاهده می شود و وزن جنین زیر وزن نرمال قرار می گیرد بنابراین ایجاد یک مدل جنینی با دو ژنوم پدری می تواند در سطح ژنتیکی اجازه انجام تحقیقاتی را در خصوص این بیماریها ارائه می کند.
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


mofos