پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

هیچ یک از گونه های در معرض انقراض کشور از لیست IUCN خارج نشده است

 مدیرکل دفتر حیات وحش سازمان محیط زیست با بیان اینکه ۷ درصد از گونه های جانوری ایران در لیست قرمز اتحادیه جهانی حفاظت از طبیعت قرار دارد، گفت: هیچ یک از این گونه ها از لیست IUCN خارج نشده است.

به گزارش خبرنگار مهر دکتر حسین محمدی در نشست خبری روز جهانی تنوع زیستی که پیش از ظهر دوشنبه در سازمان محیط زیست برگزار شد گفت: بر اساس آخرین بررسی و گزارشات کارشناسان محیط زیست در حال حاضر حدود هزار و ۱۴۴ گونه جانوری در اکوسیستمهای آبی و خشکی ایران زیست می کند.

به گفته وی، از این تعداد ۵۰۰ گونه در گروه پرندگان، ۱۹۵ گونه پستاندار ، ۲۱۰ گونه خزنده ، ۱۸۰گونه ماهیان و حدود ۲۰ گونه در گروه دوزیستان جای دارند کهبیشترین غنای گونه ای مربوط به پرندگان کشور و معادل کل پرندگان قاره اروپا و کمترین غنای گونه در ایران متعلق به دوزیستان است.

محمدی اظهار داشت: البته دوزیستان با اینکه غنای گونه ای کمی در ایران دارند و لی گونه های انحصاری و شکننده ای مانند سمندر ها را خود جای داده اند که بایستی توجه ویژه ای به آنها معطوف کرد.

وی با بیان اینکه در حال حاضرحدود ۷ درصد از گونه های جانوری کشور در لیست قرمز IUCN هستند گفت: در حقیقت تعداد  گونه های جانوری ایران  که در طبقات مختلف بحرانی ، در معرض انقراض و آسیب پذیر فهرست اتحادیه جهانی حفاظت از طبیعت  قرار دارند حدود ۸۰ گونه است که البته در دنیا از ۶ هزار گونه مهره دار حدود ۱۰ درصد در حال انقراض هستند که بیشترین آمار مربوط به پستانداران است.

مدیرکل دفتر حیات وحش سازمان محیط زیست تصریح کرد: یوزپلنگ ، پلنگ، قوچ، میش، سمندر، گوزن زرد ، مارال، خرس قهوهایبسیاری از پرندگان شکاری و دیگرذ گونه ها ی جانوری کشور در این لیست قرار دارند.

وی در پاسخ به خبر نگار مهر مبنی بر اینکه تا کنون هیچ یک از گونه های لیست قرمز IUCN در کشور از این لیست خارج شده اند گفت: تا کنون هیچ گونه ای از این لیست خارج نشده اما در طبقات مختلف این لیست جایگاه آنها تغییر کرده و به عنوان مثال ازحالت بحرانی خرج شده و در طبقه در معرض انقراض و یا آۀسیب پذیر قرار گرفته اند.

محمدی در پاسخ به این پرسش که ووضعیت تجارت گونه های جانوری در کشور در حال حاضر چگونه است اظهار داشت: در حال حاضر تجارت غیر قانونی گونه های جانوری در تمام دنیا روند رو به افزایش دارد وایران نیز از این قائده مستثنی نیست اما برای کنترل و مقابله با تجارت غیر قانونی گونه ها کمیته ای تشکیل شده که قوانین سختگیرانه ای راپیگیری می کند.

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


mofos