پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

مقالات مشابه

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

وقتی یک منتقد جان فیلمساز ایرانی را نجات داد

 

 

روزگارنو: محسن اميريوسفي كارگردان جوان سينماي ايران كه از هفته‌ي گذشته به دليل گرفتگي عروق مغزي در بيمارستان بستري است، گفت: تنها نشانه بيماري‌‌، سر دردهايي بود كه داشتم و البته آن‌ها را جدي نمي‌گرفتم و آقاي دكتر اميد روحاني بودند كه بيماري‌ام را متوجه شده و پيگيري‌هاي ايشان باعث شد كه وضعيت سلامتي‌ام وخيم نشود.
هاميريوسفي درباره علت بستري شدنش در بيمارستان گفت: ابتدا فقط سر درد‌هايي بود كه هيچ توجهي به آنها نداشتم تا اينكه چند روز قبل، پس از نمايش مستند «كهريزك چهار نگاه» از سفر بازگشتم و سر درد‌هايم باعث شد كه با اصرار آقاي دكتر اميد روحاني (بازيگر، منتقد سينما) يك ام.آر.آي از سرم انداختم و آزمايش خون هم دادم كه باز هم اين عكس و آزمايش هيچ چيزي را نشان نداد.
 
وي در عين حال گفت: آقاي روحاني باز هم پيگيري كردند و در عكس آم. آر.آي مجدد مشخص شد كه گرفتگي عروق مغزي دارم و سپس خودم به بيمارستان آمدم. جالب است كه دكترها مي‌گفتند اگر اين تشخيص و پيگيري 4ـ5 ساعت ديرتر انجام مي‌شد، احتمالا به كما مي‌رفتم چرا كه لخته خوني در رگ‌ها ايجاد شده بود.
 
كارگردان «آتشكار» درباره‌ي دليل لختگي خون، توضيح داد: طبق آزمايش‌هايي كه داده‌ام، دكتر‌هاي گفته‌اند كه خوشبختانه مشكل خاصي نيست. آنها مي‌گويند لختگي خون حاصل فشار‌هاي عصبي است كه متاسفانه اين فشار‌هاي بر روي بسياري از همكاران‌ ما وجود دارد. جالب است كه تازه دوستاني مانند آقاي كاهاني به من مي‌گويند «تو كف خونسردي در سينما هستي»
 
كارگردان «خواب تلخ» كه نسبت به روز‌هاي گذشته وضعيت عمومي‌اش بسيار بهتر شده است و به گفته خودش راه رفتن را دوباره آغاز كرده است، افزود: خدا را شكر خطر رفع شده است و فعلا يكي، دو روز است كه از تخت پايين مي‌آيم و گاهي يادم مي‌رود كه مريضم. در هر صورت آنقدر با مرگ شوخي كردم تا او هم تصميم گرفت تلافي كند و با من شوخي كند! باز هم خدا را شكر كه فقط شوخي كرده بودم!
 
اميريوسفي در پايان از تمام افرادي كه در اين مدت بيماري جوياي حال او بوده‌اند، تشكر كرد و در عين حال از برخي نام برد و ادامه داد: از آقاي ميرعلائي (رييس بنياد فارابي) که همان ساعات اوليه در بيمارستان حضور پيدا کردند تشکر مي‌کنم. همچنين بايد از حضورآقاي عسگرپور (رئيس خانه سينما)، اعضاي شوراي‌هاي مرکزي انجمن مستندسازان، مجمع فيلمسازان سينماي ايران، کانون کارگردانان سينماي ايران، انجمن فيلم کوتاه، روابط عمومي شهرداري تهران، کانون ايران نوين، دکتر محسني زاده، دکتر زماني، دکترعادي بيگ و پرسنل بخش سي سي يو بيمارستان توس و مرکز ام. آر.آي جام جم و آزمايشگاه مرکزي تهران تشکر کنم. در اين مدت دوستان و اهالي سينما با حضور پرتعدادشان در بيمارستان و يا تماس‌هايشان جوياي احوالم شدند كه بايد از آنها هم تشکر کنم.
 
اين كارگردان درپايان به ايسنا گفت: ناجي اصلي من دکتر اميد روحاني بود که پيگري‌هاي ايشان باعث تشخيص به موقع و درمان گرفتگي عروق مغزي‌ام شد. فکر کنم اين اولين باري است که يک منتقد سينما باعث نجات جان يک فيلمساز مي‌شود!
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


mofos