پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

چرا ویندوز من دیر بالا میاد

 

باید بگم شما تنها فردی نیستی که این مشکل رو داره اما خوشبختانه با یک سری ترفندهای جزئی و کوچیک میشه سرعت بالا آمدن ویندوز رو حتی تا حد چشمگیری افزایش داد؛ بدون نیاز به نصب مجدد ویندوز و یا تغییرات سخت‌افزاری!

 

قضیه نسبتاً ساده‌ست! رایانه شما هنگام شروع به کار ویندوز،  چندین برنامه و سرویس را به طور کامل بارگذاری می‌کند (نگاهی به تمام آیکون‌های موجود در کنار ساعت ویندوز خود داشته باشید). با سر و سامان دادن این  لیست، زمان بوت شدن سیستم شما تا حدودی کاهش می‌یابد.

یکی از ابزارهای جالبی که در این زمینه پیدا کردم و خودم هم تستش کردم برنامه تقریباً کوچکی به اسم Soluto است که با کمک اون تونستم زمان بالا آمدن ویندوزم رو از ۳:۲۶ دقیقه به ۱:۴۵ دقیقه کاهش بدم، فقط با چند کلیک ساده و بدون درد سر!

ویندوزم خیلی دیر میاد بالا! چه کنم؟ 

بعد از نصب Soluto، برنامه‌های سیستم شما که در شروع اولیه ویندوز دخیل هستند به سه دسته کلی نقسیم می‌شوند. همان‌طور که در شکل هم مشاهده می‌کنید این دسته‌ها با سه رنگ سبز، نارنجی و خاکستری مشخص شده‌اند.

 

* دسته سبز رنگ برنامه‌هایی هستند که می‌توانید براحتی از لود شدن آن‌ها هنگام بوت شدن ویندوز جلوگیری کنید و چندین ثانیه سرعت را افزایش دهید.

* دسته نارنجی رنگ برنامه‌هایی هستند که خودتان باید راجع به حذف یا عدم حذف آن‌ها تصمیم بگیرید. در واقع با توجه به کاری که این برنامه ها برای شما انجام می‌دهند و این‌که آیا بودن یا نبودن ‌آن‌ها ضرورتی دارد یا خیر، می‌توانید نسبت به آن‌ها تصمیم‌گیری کنید.

* دسته خاکستری رنگ برنامه‌هایی هستند که باید در هنگام بوت شدن ویندوز اجرا شوند و شما نمی توانید آن‌ها را حذف کنید!

البته شما می‌توانید با این دسته از برنامه‌ها به دو شکل رفتار کنید: با کلیک بر روی Pause برنامه موردنظر به طور کامل از لیست برنامه‌هایی که هنگام شروع کار ویندوز لود می شوند، حذف خواهد شد. و با کلیک بر روی Delay شما اجازه ‌می‌دهید که برنامه به صورت خودکار اجرا شود اما نه فوراً و هنگام شروع کار ویندوز.

Soluto برنامه‌هایی که شما آن‌ها را Delay کرده‌اید را بعد از بوت شدن کامل ویندوز و سر فرصت اجرا خواهد کرد! در واقع اگر برنامه‌هایی روی سیستم شما موجود هستند که نیازی نیست حتماً هنگام بوت شدن ویندوز اجرا شوند می‌توانید آن‌ها را Delay کنید.

شما هم چنین می‌توانید با با حرکت دادن نشانگر موس روی برنامه‌ها، مدت زمانی که هر کدام  از آن‌ها به زمان بالا‌ آمدن ویندوز اضافه می کنند، مشاهده کنید.

نگران نباشید. Soluto  این امکان را برای شما فراهم کرده است که تنها با یک کلیک (Undo all)، لیست برنامه‌ها را به حالت اصلی بازگردانید.

ویندوزم خیلی دیر میاد بالا! چه کنم؟ 

بعد از اعمال تغییرات در لیست این برنامه ها، سیستم خود را ریبوت کنید و تفاوت موجود در زمان بالا آمدن ویندوزتان را مشاهده کنید!

Soluto رو از کجا دریافت کنم؟

soluto.com سایت رسمی این برنامه است اما شما می توانید آن را به صورت مستقیم از اینجا دریافت کنید.

 

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


mofos