پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

دروازه بان پرسپولیس کفتر باز است !

 کفتر هم در فوتبال سابقه ای دیرین دارد. غیر از کفترهایی که هواداران قرمز و آبی در داربی ها هوا می کنند و گاهی سرشان هم توسط هوادران رقیب بریده می شود، فوتبالیست هایی هم داشتیم که علاقه زیادی به نگهداری از کبوترها نشان می دادند. وحید قلیچ به این که می گویند «طبیعت دوست» بوده افتخار می کند.

 
به نوشته مجله تماشاگر: خودش را عاشق طبیعت و خصوصا پرنده ها می داند. زمانی که تلویزیون راز بقا پخش می کند، وحید قلیچ مشتری ثابت اش است. معرفت و معصومیت پرنده ها را بیشتر از فوتبالیست ها می داند و معتقد است این کار بهتر از پروتز کردن لب و ابرو برداشتن این روزهای فوتبالیست ها است. گفت و گویی داشتیم با پیشکسوت پرنده بازی در میان فوتبالیست ها.
 
*از چه زمانی به کبوتر علاقه مند شدید؟
 
من به خاطر این که پدرم کبوتر نگه می داشت و این کار را دوست داشت از 8، 9 سالگی به کبوتر علاقه مند شدم.
 
*تو کار مسابقه هم بودید؟
 
نه؛ من فقط همین جوری به پرنده ها علاقه مند بودم.
 
*چه چیز پرنده شما را جذب خودش کرد؟
 
معصومیت و بی آزار بودن پرنده ها مرا جذب کرده بود.
 
*هنوز هم پرنده دارید؟
 
الان دیگر مثل سابق دنبال این کار نیستم ولی زمان قدیم 70، 80 پرنده داشتیم.
 
*هزینه ها باعث شد این کار را کنار بگذارید یا مساله دیگری؟
 
الان که با بالارفتن دلار دیگر پرنده بازی هم نمی شود کرد؛ دلار روی غذای پرنده ها هم تاثیر گذاشته است! زمان قدیم کاری نداشتیم ولی الان حوصله اش نیست و باید از صبح تا شب دنبال یک لقمه نان برای زن و بچه باشیم.
 
*چرا زمانی که بازی هم می کردید دنبال پرنده ها بودید؟
 
آن زمان در وقت بیکاری کفتربازی می کردم چون این طوری فکرم معطوف به پرنده ها بود و دنبال کارهای دیگر نمی رفتم و ما را از کارهای خلاف دور نگه می داشت.
 
*چقدر هزینه می کردید؟
 
فکر کنم 30 هزار تومان در هفته هزینه می کردم که تقریبا به اندازه هزینه های یک خانوار می شد.
 
*فوتبال و پرنده از نظر وحید قلیچ؟
 
فوتبال و پرنده هر دو معصوم هستند و برای همین است که پرنده هم مثل فوتبال در دنیا پرطرفدار است.
 
*آن وقت چه تفاوت هایی دارند؟
 
راستش را بخواهید معرفت و معصومیت پرنده ها از فوتبالیست های این دوره و زمانه بیشتر است. اگر پرنده ات گم شود دوباره برمی گردد جایی که نان و آب خورده اما چندتا شاگرد تحویل این جامعه دادم، یک زنگ هم نمی زنند حالمان را بپرسند.
 
*قبول دارید این نوع تفریح در جامعه صورت خوشی ندارد؟
 
آن زمان که کفتربازی می کردم بد نبود و جامعه قبول داشت ولی حالا دور از شان ورزشکار می دانند. زمان ما پشت بام ها به هم راه داشت و همه به همدیگر اعتماد داشتند ولی حالا پشت بام ها بلند شده و دیگر آن اعتماد وجود ندارد. دیگر همه پشت شیشه هایشان را نرده کشیده اند و دوتا پرده هم زده اند.
 
*از همدوره های شما چه کسانی اهل پرنده و طبیعت و این جور کارها بودند؟
 
از نظر من حرکت بدی نبود و افتخار می کنم کفترباز بودم؛ پرنده داشتن به نظر من بهتر است تا این فوتبالیست های فعلی که لب شان را پروتز می کنند و ابرو برمی دارند. زمان ما چند نفری این کار را می کردند ولی چون شاید دوست نداشته باشند، اسم نمی برم.
 
*سودی هم داشت این پرنده بازی؟
 
نه، فقط از جیب هزینه می کردیم چون من تو کار شرط بندی نبودم. من به طور کلی انواع و اقسام پرنده مثل قناری و مینا را دوست دارم و هنوز هم که تلویزیون راز بقا پخش می کند حتی اگر دو ساعت هم باشد می بینم.
 
*به لحاظ روحی و روانی چه چیزی باعث می شود که یک دروازه بان به کفتر بازی روی بیاورد؟
 
من روح لطیفی داشتم و الان هم همان روحیه را دارم و پرنده ها هم چنین روحیه ای دارند.
 
*ولی به چهره تان نمی خورد که این قدر لطیف باشید؟
 
من در پشت این چهره خشن، قلبی از طلا دارم. (خنده)
 
*از این که پرنده ها را در داربی ها رنگ می کردند و بعد کله شان را می کنند چه احساسی دارید؟
 
زمان ما نبود و همه روحیه لطیفی داشتند. یک بار یک پرنده آبی رنگ را گرفتم و همه شعار دادند که کله اش را بکنم اما گذاشتم زیر لباسم و بعد از بازی دادم به اطرافیان چون به دردم نمی خورد.
 
*چه تفاوتی میان تفریحات آن زمان فوتبالیست با الان است؟
 
زمان ما فوتبالیست ها دنبال این مسائل که الان هست نبودند. بازیکنان این دوره و زمانه کاش کفتر باز می شدند؛ به خدا بهتر از ابرو برداشتن و قلیان کشیدن یا با ماشین مدل بالا در خیابان ها ویراژ دادن است. امروز جایی بودم که چهار فوتبالیست حضور داشتند؛ همه شان دماغ عمل کرده بودند. آن زمان من 9 بار دماغم شکست و عمل نکردم؛ نسل ما منقرض شده آقا!
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
کاربران با این تگها این مقاله را پیدا کرده اند :

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


اخبار زیست محیطی

 • پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت ◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
    بعد از 21 سال خدمت به شما عزیزان وقت ان رسیده که باز هم تغییرات بنیادی در سایت ها و دسترسی های شما به اطلاعات را ایجاد کنیم به زودی پروژه همسان سازی سایت ها و کل دیتا در پرشین پت کلید خواهد خود
 • مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده ◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
    توله سگ ها بی نهایت جذاب هستند ولی در عین حال به مراقبت و دقت بسیاری برای نگه داری نیاز دارند. انتقال توله ها از پیش مادر و برادر و خواهرها به یک محیط جدید فرآیندی بسیار استرس زا برای آنان خواهد بود بنابراین لازم هست شرایط زندگی مناسبی برای آنان در نظر گرفت. توله ها و حتی حیوانات بالغ نیازهای بسیار فراتر از خوردن و آشامیدن و قضای حاجت دارند!!! در این مقاله سعی می کنیم حداقل مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده را یادآوری کنیم.
 • جرب در سگ ها ◄ جرب در سگ ها
    دیمودکس نام یک جربی است که روی پوست اغلب پستانداران زندگی می کند ولی در حالت عادی بیماری زا نیست. این جرب روی بدن سگ های سالم زندگی میکند ولی فقط در صورتی که سگ ها دارای ضعف سیستم ایمنی باشند یا به علت یک بیماری یا مشکل دیگری ضعیف شده باشند در آن ها ایجاد بیماری میکند. این مشکل اغلب در ارتباط با توله ها بوجود می آید. مادرانی که آلوده به دیمودکس (Demodex) هستند و به نوزادان شیر می دهند به علت تماس زیاد توله ها با مادر وارد پوست توله ها شده و آنان را مبتلا می سازند.
 • غذای سگ، راهنمای جامع و کامل ◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
    برای من و شما که صاحب سگ هستیم حتما پیش اومده که سر این دوراهی قرار بگیریم که غذای سگ خانگی رو در منزل تهیه کنیم یا از پت شاپ بخریم؟ امروز میخوایم درباره خوبی ها و معایب غذاهای خانگی و غذای خشک سگ براتون بگیم؛ اینطوری میتونین راحت تر تصمیم گیری کنین که کدوم غذا سالم تر و اقتصادی تره و سگمون رو بیشتر خوشحال میکنه. پس با مقاله غذای سگ، راهنمای جامع و کامل همراه باشین…
 • مشکلات پوستی در سگ‌ها ◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
    مشکلات پوستی و پوششی سگ‌تون یکی از موارد جدیه و می تونه در سگ های مختلف در سنین و نژادها و انواع مختلفی اتفاق بیفته. با اینکه مشکلات پوستی در مقایسه با بیماری های دیگه خیلی جدی به نظر نمیرسه به ویژه وقتی که با بیماری هایی مثل مشکلات قلبی یا سرطان مقایسه میشه، با این حال، مشکلات پوستی برای سگ‌تون خیلی ناراحت کننده، تحریک کننده و دردناکه و همچنین ممکنه یک یا چند مشکل دیگه هم به وجود بیاره.
 • تغذیه هاسکی ◄ تغذیه هاسکی
    هاسکی های سیبریایی نسبت به سایزشون مقدار کمی غذا نیاز دارن. متابولیسم خیلی بالایی دارن، یعنی با یه ذره غذا، مسافت زیادی رو روی پا می مونن. اجدادشون برای سفر با مسافت زیاد و حمل بار سبک با خوردن کمترین مقدار غذا تربیت شده بودن.
 • گندخواری در سگ‌ها ◄ گندخواری در سگ‌ها
    علاقه سگ ها به خوردن و بلعیدن مواد غیرخوراکی را پیکا می نامیم. البته مدفوع خواری یا کوپروفاژیا که مفصل درباره اش به صورت جداگانه صحبت شد هم زیر مجموعه ای از اختلال پیکا به شمار می رود ولی به خاطر حساسیت خاص نسبت به آن گاهی به صورت جداگانه بررسی می شود. در ادامه مقاله امروز پتچی به بررسی موضوع پیکا (Pica) یا گندخواری در سگ‌ها خواهیم پرداخت.
 • آیا سگ‌ها خواب می بینن؟ ◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
    تاحالا به این موضوع فکر کردین که آیا سگ‌ها خواب می بینن؟ از نظر علمی ثابت نشده که سگ ها می تونن خواب ببینن یا نه، اما سخته تصور کنیم که نمی بینن! همه مون دیدیم که سگ هامون یه سری حالت ها تو خواب دارن که شبیه حالت های بیداری‌شونه. تکون دادن دست و پاهاشون، ناله کردن، خرخر کردن، دم تکون دادن، جویدن و تکون دادن دماغ‌شون باعث میشه به این فکر کنیم که دارن چه خوابی می بی
 • خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه! ◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
    خیلی از ما سگ ها و گربه ها رو به خاطر زیباییشون دوست داریم. شاید براتون جالب باشه که خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه رو بشناسیم و بدونیم بهترین نژاد ها توی جهان کدوماست؟ حالا در این مقاله می خوایم همین موضوع رو بفهمیم. با پتچی همراه باشید.
 • محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی ◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
    سگ و گربه ها حیواناتی هستن که خیلی از مردم به دلایل مختلف مثل تنها نموندن، حیوان دوستی، امنیت بیشتر و… دوست دارن از اون ها در خونه خودشون نگهداری کنن. امروزه در شهرهای بزرگ تعداد کسانی که در آپارتمان زندگی می‌کنن به‌مراتب بیشتر از تعداد کسانی هست که خانه حیاط‌دار و ویلایی دارن و به همین دلیل حیوانات‌ خانگی باید بتونن خودشون رو با آپارتمان‌نشینی مطابقت بدن.
 • وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها ◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
    اضافه شدن یک دوست جدید پشمالو، یک رویداد هیجان انگیز در زندگیه. ورود حیوان خانگی جدید، با مسئولیتی بزرگ روی دوش شما و مقدار زیادی وسایل همراه می شه. آماده سازی، کلیدی برای موفقیت است – تهیه برخی از وسایل و مواردی که می دانید احتیاج میشه نگهداری از کوچولوتون رو بسیار راحت تر میکنه! نگهداری از این حیوانات دوست داشتنی نیازمند فراهم آوردن وسایلی است که راحتی را هم برای شما و هم برای این حیوانات آسان تر میکنه در ادامه وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها را به شما همراهان همیشگی معرفی می کنیم.
 • چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟ ◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
    برای آوردن بچه گربه به خونتون، باید خونتون رو برای حضور اون آماده کنین. گربه هایی که همه وسایل مورد نیازشون رو داشته باشن، شادترن و زندگی براشون زیبا تره، پس قبل از اینکه بچه گربه به خونتون بیاد، چک لیست نیازهای گربه رو بررسی کنید و آماده باشین.این وسایل باعث می شود تا برای نگهداری گربه خود راحت تر باشید.در ادامه برای شما توضیح خواهیم داد که چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟ همراه ما باشید.
12345678910بعدیآخرین
(1 - 12) / 28898    |     صفحه 1 از 2409
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,12
mofos