پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

تهران داراي نقشه آلودگي صوتي مناطق خواهد شد


سهم موتورسيكلت ها در توليد آلودگي صدا 49 درصد است
تهران داراي نقشه آلودگي صوتي مناطق خواهد شد

سبزپرس- گروه محيط انساني: تهران تنها شهري در كشور است كه نقشه آلودگي صوتي و ايستگاه هاي سنجش صدا دارد.

مديرعامل شركت كنترل كيفيت هوا با اعلام اين مطب گفت: از سال 2001 و همزمان با مصوبه استانداردهاي اتحاديه اروپا جهت تهيه نقشه‌ هاي صوتي براي مناطق و کاربري‌ هاي مختلف شهري و صنعتي، كه کشورهاي عضو را ملزوم به تهيه اين نقشه ها مي‌کند، در اين زمينه در شركت كنترل كيفيت هوا اقداماتي آغاز شد.
دكتر يوسف رشيدي افزود: قرار بود كه اين نقشه ها تا سال 2007 آماده شود، در سال 2008 طرح هاي كاهشي آلودگي صوتي ارايه و اتحاديه اروپا در سال 2009 استراتژي هاي كاهش را معرفي كند.
او گفت: همزمان با اقدامات اتحاديه اروپا، شركت كنترل كيفيت هوا در تهران در زمينه تهيه نقشه آلودگي صوتي پايتخت اقدام كرده و هم اكنون اين نقشه ها در شرف آماده شدن است.
دكتر رشيدي افزود: حدود دو سال است كه 22 ايستگاه سنجش آلودگي صدا به صورت ثابت در مناطق 22 گانه مستقر شده است و پيش از آن نيز ايستگاه هاي سنجش سيار در مناطق مستقر بود.
او در تعريف آلودگي صوتي گفت: هر صدايي كه سبب برهم خوردن آرامش شهروندان شود آلودگي صوتي گفته مي شود. مهمترين منبع آلودگي صدا در تهران خودروها هستند. هواپيما و قطار نيز از ديگر منابع آلودگي صدا به شمار مي روند.
مديرعامل شركت كنترل كيفيت هوا گفت: بيش از 49 درصد صداي منتشر شده در دسته خودروها ناشي از موتورسيكلت ها بوده و پس از آن سهم خودروهاي سواري بيشتر است.
او حد مجاز آلودگي صوتي براي مناطق مسكوني را در روز 55 دسي بل و در شب 45 دسي بل عنوان كرد و افزود: اكنون شهروندان در خيابان هاي تهران آلودگي صوتي نزديك به 80 دسي بل را نيز متحمل مي شوند.
دكتر رشيدي افزود: استاندارد آلودگي صدا در مناطق مسكوني- تجاري و تجاري بالاتر از حد مناطق مسكوني است اما در اين مناطق نيز وضعيت صداهاي منتشر شده مطلوب نيست.
او پيرامون اقدامات اين شركت گفت: شركت كنترل كيفيت هوا يك شركت تحقيقاني است اما در اين زمينه بيكار ننشسته و انجام اقداماتي نظير نصب ديواره صوتي براي منطقه اي به مساحت 30 هزار مترمربع و امكان سنجي و جانمايي براي استقرار ايستگاه هاي سنجش آلودگي صوتي را به نام خود ثبت كرده است.
اين مقام مسئول افزود: حدود مجاز صداي منتشر شده از موتورسيكلت در كميسيون عمران شهرداري و به دنبال آن در شوراي شهر تهران به تصويب رسيده و قرار است به دستگاه هاي اجرايي ابلاغ خواهد شد.
او گفت: پيگيري صوت منتشر شده از ساخت و سازهاي شبانه نيز از جمله اقدامات اين شركت است.
دكتر رشيدي افزود: پيشنهاد مي كنم كميته اي نيز براي بررسي و كاهش وضعيت آلودگي صوتي در هر كلانشهر از جمله تهران تشكيل شود.
او خاطرنشان كرد: تاكنون تنها شهرداري تهران شبكه منسجمي براي پايش آلودگي صوتي شهر ايجاد كرده است. اين اطلاعات به زودي بر وبسايت شهرداري قرار خواهد گرفت تا شهروندان از اين اطلاعات مطلع شوند.
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


mofos