پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

ورود ۴ ببر دیگر تا بهار

ورود ۴ ببر دیگر تا بهار/ اسارت مادام العمر ماده ببر بیوه و استفاده از ابعاد زیبایی شناسی آن!Resigzed Image Click this bar to view the full image.
 ورود ۴ ببر دیگر تا بهار


دیده بان حقوق حیوانات
: معاون محیط طبیعی سازمان محیط زیست از احتمال انتقال چهار قلاده ببر سیبری تا پایان سال جاری و یا بهار آینده به پناهگاه حیات وحش میانکاله خبر داد.

به گزارش مهر اصغر فاضل گفت: ارتباط ما با طرف روسی برای تبادل ببر سیبری سه جنبه مجزا دارد بخشی از این ارتباط ارتباطات رسمی است که بایستی ترتیبات رسمی، قانونی و قضایی بین سازمان محیط زیست ایران و روسیه از طریق دیپلماتیک طی شود و مجوز برای خروج و ورود رسمی این ببرها از مجاری رسمی پیگیری شود.

وی افزود، بخش دیگر این تبادل مباحث اجرایی است که از نظر چگونگی انتقال و اینکه با چه تکنیک پرواز و داروهای آرام بخشی و همچنین در چه روزی این ببرها به کشور وارد شوند هماهنگی ها توسط دفتر حیات وحش انجام می شود.
فاضل اظهار داشت: پس از ورود ببرها به کشور تصمیمات اجرایی مبنی بر اینکه این ببرها در قرنطینه سمسکده یا پارک پردیسان نگهداری شوند و یا مستقیماً به پناهگاه حیات وحش میانکاله منتقل شوند اتخاذ می شود.
وی ادامه داد: بخشی از این تبادل نیز به مباحث فنی مربوط می شود که موضوع از نظر مسائل ژنتیکی، بیولوژیک، فیزیولوژیک، بهداشتی و دامپزشکی بررسی می شود و کارشناسانی از گروه گربه سانان IUCN ، اتحادیه باغ وحش های اروپا و دانشگاه محیط زیست بر روند انتقال و تکثیر در اسارت نظارت می کنند.معاون محیط طبیعی سازمان محیط زیست تصریح کرد: سازمان محیط زیست از آذرماه برای دریافت ۴ قلاده ببر سیبری اعلام آمادگی کرده اما طرف روسی این تبادل را موکول به دو سفر کرده است.
به گفته وی، یکی از این سفرها سفر کارشناسان روسی برای بازدید از محل نگهداری ببرها در میانکاله و بررسی مناسب بودن این مکان است و دیگری اعزام تعدادی از کارشناسان سازمان محیط زیست به روسیه برای دیدن آموزش های لازم است.
فاضل افزود: سازمان محیط زیست یک تیم پنج نفره متشکل ازکارشناسان محیط زیست، یک محیط بان و یک دامپزشک معرفی کرده اما هنوز اعزام نشده اند.وی در پاسخ به اینکه پیش از این اعلام شده بود فصل مناسب برای ورود ببر های سیبری به ایران زمستان است و با توجه به زمان باقی مانده از این فصل می توان امیدوار بود که تا پایان سال این تبادل انجام شود گفت: امیدواریم تا پایان سال این اتفاق بیافتد چون بهترین زمان انتقال فصل زمستان است اما اگر روند مذکور طی نشود انتقال در فروردین و اردیبهشت بلامانع است.
فاضل در پاسخ به اینکه در ازای این ببر ها ایران چه گونه ای را به طرف روسی اهدا می کند گفت: از آنجایی که جمعیت پلنگ قفقاز یعنی همان پلنگی که در ایران وجود دارد در منطقه رو به کاهش است طرف روسی تمایل دارد مانند دفعه قبل این گونه را دریافت کند.
به گفته وی، از آنجایی که زمانیکه جمعیت یک گونه به یک قلمرو خاص محدود شود تبادلات ژنتیکی به همان قلمرو محدود می شود و در نتیجه مانند ازدواج های فامیلی این تبادلات ژنتیکی که اصطلاحاً به آنها تبادلات خویشاوندی گفته می شود منجر به افزایش احتمال بیماری و یا فرسایش ژنتیکی در یک گونه می شود بنابراین ما نیز از این پیشنهاد استقبال می کنیم.وی در پاسخ به اینکه آیا پلنگها یی که اهدا می شوند مانند ببرهای دریافتی از میان پلنگهای در اسارت انتخاب می شوند گفت: در حال حاضر برنامه ما این است که پلنگ های در اسارت به طرف روسی بدهیم اما ممکن است از طبیعت هم زنده گیری کنیم.
فاضل در پاسخ به اینکه در اینصورت به نظر می رسد که ایران از این تبادل ضرر می کند گفت: در طی سال چندین قلاده پلنگ در کشور در اثر حادثه و تصادف از بین می رود بنابراین نمی توان گفت که صد در صد ضرر می کنیم و ممکن است در دراز مدت این اقدام به نفع محیط زیست کشور باشد.وی در خصوص انتقال ببر ماده سیبری که در باغ وحش ارم در شرایط قرنطینه به سر می برد به پناهگاه حیات وحش میانکاله گفت: اگرچه در حال حاضر این ببردر شرایط خوبی به سر می برد اما چون ممکن است که به صورت نهفته ناقل بیماری مشمشمه باشد هرگز برای تکثیر در اسارت به میانکاله منتقل نمی شود و تنها می توان از ابعاد زیبایی شناسی و تحقیقاتی در باغ وحش ها از آن استفاده کرد.  

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


اخبار زیست محیطی

 • پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش ◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
    همراهان عزیز و مراجعین پرشین پت به دلیل شیوع بیماری کرونا در ایران استدعا داریم به دلیل حفظ سلامت شما عزیزان و کارکنان مجموعه حتما در زمان ورود به موارد زیر توجه داشته باشید ۱: در هنگاه ورود فقط و فقط اجازه ورود به عزیزانی داده میشود که ماسک مناسب و دستکش مناسب داشته باشند. ۲» از پذبرفتن همراهان با پت جدا معذوریم و هر پت فقط یک همراه با خود داشته باشد .
 • اطلاع از اخرید تغییرات سایت ◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
    تغییرات در جهت بهبود سایت و استفاده بهتر از امکانات در اختیار شما قرار گرفت
 • پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت ◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
    بعد از 21 سال خدمت به شما عزیزان وقت ان رسیده که باز هم تغییرات بنیادی در سایت ها و دسترسی های شما به اطلاعات را ایجاد کنیم به زودی پروژه همسان سازی سایت ها و کل دیتا در پرشین پت کلید خواهد خود
 • مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده ◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
    توله سگ ها بی نهایت جذاب هستند ولی در عین حال به مراقبت و دقت بسیاری برای نگه داری نیاز دارند. انتقال توله ها از پیش مادر و برادر و خواهرها به یک محیط جدید فرآیندی بسیار استرس زا برای آنان خواهد بود بنابراین لازم هست شرایط زندگی مناسبی برای آنان در نظر گرفت. توله ها و حتی حیوانات بالغ نیازهای بسیار فراتر از خوردن و آشامیدن و قضای حاجت دارند!!! در این مقاله سعی می کنیم حداقل مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده را یادآوری کنیم.
 • جرب در سگ ها ◄ جرب در سگ ها
    دیمودکس نام یک جربی است که روی پوست اغلب پستانداران زندگی می کند ولی در حالت عادی بیماری زا نیست. این جرب روی بدن سگ های سالم زندگی میکند ولی فقط در صورتی که سگ ها دارای ضعف سیستم ایمنی باشند یا به علت یک بیماری یا مشکل دیگری ضعیف شده باشند در آن ها ایجاد بیماری میکند. این مشکل اغلب در ارتباط با توله ها بوجود می آید. مادرانی که آلوده به دیمودکس (Demodex) هستند و به نوزادان شیر می دهند به علت تماس زیاد توله ها با مادر وارد پوست توله ها شده و آنان را مبتلا می سازند.
 • غذای سگ، راهنمای جامع و کامل ◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
    برای من و شما که صاحب سگ هستیم حتما پیش اومده که سر این دوراهی قرار بگیریم که غذای سگ خانگی رو در منزل تهیه کنیم یا از پت شاپ بخریم؟ امروز میخوایم درباره خوبی ها و معایب غذاهای خانگی و غذای خشک سگ براتون بگیم؛ اینطوری میتونین راحت تر تصمیم گیری کنین که کدوم غذا سالم تر و اقتصادی تره و سگمون رو بیشتر خوشحال میکنه. پس با مقاله غذای سگ، راهنمای جامع و کامل همراه باشین…
 • مشکلات پوستی در سگ‌ها ◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
    مشکلات پوستی و پوششی سگ‌تون یکی از موارد جدیه و می تونه در سگ های مختلف در سنین و نژادها و انواع مختلفی اتفاق بیفته. با اینکه مشکلات پوستی در مقایسه با بیماری های دیگه خیلی جدی به نظر نمیرسه به ویژه وقتی که با بیماری هایی مثل مشکلات قلبی یا سرطان مقایسه میشه، با این حال، مشکلات پوستی برای سگ‌تون خیلی ناراحت کننده، تحریک کننده و دردناکه و همچنین ممکنه یک یا چند مشکل دیگه هم به وجود بیاره.
 • تغذیه هاسکی ◄ تغذیه هاسکی
    هاسکی های سیبریایی نسبت به سایزشون مقدار کمی غذا نیاز دارن. متابولیسم خیلی بالایی دارن، یعنی با یه ذره غذا، مسافت زیادی رو روی پا می مونن. اجدادشون برای سفر با مسافت زیاد و حمل بار سبک با خوردن کمترین مقدار غذا تربیت شده بودن.
 • گندخواری در سگ‌ها ◄ گندخواری در سگ‌ها
    علاقه سگ ها به خوردن و بلعیدن مواد غیرخوراکی را پیکا می نامیم. البته مدفوع خواری یا کوپروفاژیا که مفصل درباره اش به صورت جداگانه صحبت شد هم زیر مجموعه ای از اختلال پیکا به شمار می رود ولی به خاطر حساسیت خاص نسبت به آن گاهی به صورت جداگانه بررسی می شود. در ادامه مقاله امروز پتچی به بررسی موضوع پیکا (Pica) یا گندخواری در سگ‌ها خواهیم پرداخت.
 • آیا سگ‌ها خواب می بینن؟ ◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
    تاحالا به این موضوع فکر کردین که آیا سگ‌ها خواب می بینن؟ از نظر علمی ثابت نشده که سگ ها می تونن خواب ببینن یا نه، اما سخته تصور کنیم که نمی بینن! همه مون دیدیم که سگ هامون یه سری حالت ها تو خواب دارن که شبیه حالت های بیداری‌شونه. تکون دادن دست و پاهاشون، ناله کردن، خرخر کردن، دم تکون دادن، جویدن و تکون دادن دماغ‌شون باعث میشه به این فکر کنیم که دارن چه خوابی می بی
 • خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه! ◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
    خیلی از ما سگ ها و گربه ها رو به خاطر زیباییشون دوست داریم. شاید براتون جالب باشه که خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه رو بشناسیم و بدونیم بهترین نژاد ها توی جهان کدوماست؟ حالا در این مقاله می خوایم همین موضوع رو بفهمیم. با پتچی همراه باشید.
 • محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی ◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
    سگ و گربه ها حیواناتی هستن که خیلی از مردم به دلایل مختلف مثل تنها نموندن، حیوان دوستی، امنیت بیشتر و… دوست دارن از اون ها در خونه خودشون نگهداری کنن. امروزه در شهرهای بزرگ تعداد کسانی که در آپارتمان زندگی می‌کنن به‌مراتب بیشتر از تعداد کسانی هست که خانه حیاط‌دار و ویلایی دارن و به همین دلیل حیوانات‌ خانگی باید بتونن خودشون رو با آپارتمان‌نشینی مطابقت بدن.
12345678910بعدیآخرین
(1 - 12) / 28900    |     صفحه 1 از 2409
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,12
mofos