شکستگی استخوان در چینچیلا ها:

مانند انسان ها,استخوان های بدن چینچیلاها نیز به راحتی می شکنند.اگر استخوان ان ها اسیب ببیند یا بشکند ,ان ها مجبورند درد بسیار زیادی را تحمل کنند.در طول درمان چینچیلا به محیطی ارام و مناسب احتیاج دارد تا مراحل درمان را به خوبی پشت سر بگذارد.استخوان شکسته چینچیلاها به راحتی درمان می شود(البته اگر شما زود به دامپزشک مراجعه کنید)

نشانه ها:

شکستگی استخوان باعث می شود حیوان درد زیادی بکشد.ان ها قادر به راه رفتند نیستند و اطراف منطقه اسیب دیده متورم می شود.اگر نقطه اسیب دیده را مالش دهید ,ممکن است حتی صدای استخوان های چینچچیلا را بشنوید.

دلایل شکستگی:

شکستگی استخوان به دلیل ضربه شدید به وجود میاید.اگر پای چینچیلا میان نرده های قفس گیر کند و یا جسمی سنگین روی او بیوفتد,استخوانش صدمه جدی می بیند.رژیم غذایی نامناسب هم باعث شکستگی و اسیب به استخوان ها می شود زیرا کمبود کلسیم موجب نرم شدن استخوان ها و در نتیجه اسیب دیدن ان ها می شود.


تشخیص:

دامپزشک می تواند به راحتی با مشاهده علائم بالینی چینچیلا,محل شکستگی را تشخیص دهد اما برای اطمینان استفاده از اشعه X ممکن است لازم باشد.


درمان:

اگر فکر می کنید استخوان چینچیلایتان صدمه دیده فورا به دامپزشک مراجعه کنید.دامپزشک خیلی سریع محل اسیب دیده را پانسمان می کند.اگر زخم هم بر روی پوست حیوان وجود داشته باشد دامپزشک باید برای جلوگیری از عفونت انتی بیوتیک تجویز کند.همچنین استفاده از مکمل های فیبر و کلسیم برای چینچیلای اسیب دیده لازم است.

استفاده از مکمل ها به بهبودی چینچیلا کمک می کنند.

مراقبت از چینچیلای اسیب دیده:

معمولا تا 10 روز طول می کشد تا شکستگی بر طرف شود.در طول این چند روز شما باید قفس چینچیلا را در دید قرار دهید و حرکات رو را به خوبی زیر نظر داشته باشید.همچنین باید رژیم غذایی حیوان را تغییر دهید و از کلسیم بیشتر در رژیم غذایی گربه استفاده کنید.باید سر ساعت دارو های حیوان را به او بدهید و طبق گفته دامپزشک عمل کنید تا چینچیلا درمان شود

منبع:petmd
مترجم:تارا