پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

اعتراف نیویورک تایمز به نفرت مردمی از انگلیس

ایرنا: این روزنامه در مطلب 'نخستین شیطان بزگ ایران، انگلیس بوده است'، افزود: اگر كشوری روی زمین یافت شود كه فریاد 'مرگ بر انگلیس' هنوز در آن طنین افكن است و مردمش همچنان در صف منزجران از حكمرانان سفیدپوست انگلیسی قرار دارند كه زمانی نه چندان دور سیاست تبعیض نژادی در آفریقای جنوبی را اداره می كردند، آن كشور بدون تردید ایران است.

این نشریه نوشت: در ایران دو واژه 'خشم' و 'انگلیس ' به خوبی نظیر یكدیگرند.

نیویورك تایمز درباره تاریخچه حضور استعماری انگلیس در ایران نیز نوشت: لندن اولین بار در قرن ۱۹ چشم امپراتوری خود را به ایران دوخت كه این خواسته بیشتر جنبه جغرافیایی و با هدف دستیابی به یك راه زمینی برای رسیدن به هند پیگیری شد و به گفته مردم ایران، اقدام به غارت كشورشان كرد.

این روزنامه در ادامه افزود: شركت های انگلیسی امتیاز تاسیس بانك، چاپ اسكناس، اكتشاف و استخراج مواد معدنی، احداث راه انتقال (ترانزیت) و حتی كشت تنباكو را در ایران به دست آوردند.

'در سال ۱۹۱۳ دولت انگلیس با عقد قراردادی صاحب شركت نفت ایران شد و شش سال بعد طی توافقنامه ای تحمیلی، كنترل ارتش و خزانه داری این كشور را به دست گرفت كه این اقدامات، موجی از خشم علیه لندن را در ایران برانگیخت كه هنوز هم فروكش نكرده است'.

نیویورك تایمز ادامه داد: اشغال ایران در جنگ جهانی دوم توسط انگلیس واقعه ای ناگوار بود. این كشور منبع مهم و حیاتی تامین نفت و مسیر ترانزیت انتقال آذوقه و تداركات برای روسیه به شمار می رفت.

'در دوران اشغال، گرسنگی و بیماری در سراسر ایران شیوع یافت، اما همان زمان انگلیس در فكر تامین غذا برای نیروهای خود بود'.

'در دوران اشغال ایران، انگلیس كه نقش مهمی در به سلطنت رساندن رضا خان داشت، وی را قابل اعتماد تشخیص نداد و از شاهی خلع كرد و سپس پسرش محمدرضا را به عنوان جانشین پدر بر تخت سلطنت نشاند'.

این روزنامه آمریكایی افزود: با پایان یافتن جنگ، محمد مصدق نخست وزیر وقت، تلاش ها در مسیر بازگشت حاكمیت ایران را آغاز كرد.

'وی كه با توافقنامه سال ۱۹۱۹ میان تهران و لندن مخالف بود، كتابی نیز در محكومیت مصونیت قضایی اتباع خارجی در ایران (كاپیتولاسیون)، نوشت'.

'مصدق پس از بر عهده گرفتن سمت نخست وزیری در سال ۱۹۵۱، از مجلس خواست گامی غیرقابل تصور برای ملی كردن صنعت نفت بردارد كه با موافقت تمام نمایندگان تصویب شد و این جرقه، ستیز تاریخی ایران و انگلیس را شعله ور كرد'.

نیویورك تایمز نوشت: حتی 'آوریل هریمن' فرستاده ویژه 'هری ترومن' رییس جمهوری وقت آمریكا به ایران برای بررسی اختلافات تهران و لندن، در گزارش خود نوشته است: انگلیس موضع كاملا' استعماری مربوط به قرن نوزدهم را در مقابل ایران اتخاذ كرده و نخست وزیر این كشور هم كاملا سرسخت است.

مصدق در پاسخ به هریمن كه گفته بود در انگلیس آدم های خوب هم یافت می شوند، پاسخ داده بود: نمی دانید آنها چقدر ماهرند، چقدر شیطان صفتند. نمی دانید، هر چیزی را كه بدست می آورند، به گند می كشند.

این روزنامه آمریكایی افزود: سرانجام انگلیس كه از كنترل مجدد نفت ایران مایوس شد، كوشید نخست وزیر را در هم كوبد و دولت او را تحت تحریم های اقتصادی مشابه آنچه كه اكنون هم علیه تهران اعمال می شود، قرار داد.

'انگلیس پس از شكست در این میدان، به دسیسه چینی با همراهی آمریكا روی آورد و توطئه كودتا علیه دولت ایران را سازماندهی كرد.

این كودتا در اوت ۱۹۵۳ به دموكراسی در ایران خاتمه داد و به محمدرضا پهلوی نیز كمك كرد تا با برقراری یك حكومت دیكتاتوری در دوران جنگ سرد، متحد انگلیس و آمریكا بماند.

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


mofos