پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

برخی ورزشکاران هنگام سرود ملی آدامس می‌جوند/مقابل زیاده‌خواهی 3 استقلالی ایستادم

فارس: امیر رضا واعظ آشتیانی در گفت و گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در مورد حضور کارشناسان فوتبال برنامه 90 برای آسیب شناسی فرهنگی در فوتبال اظهار داشت: اینکه در هر برنامه چه مهمانی حاضر شوند سلیقه صدا و سیما است و به ذائقه تهیه کننده آن برمی‌گردد و نمی‌توان زیاد به این مسئله ایراد گرفت.

وی ادامه داد: باید دقت کرد مباحث فرهنگی و حتی فنی فوتبال به کارشناسان مربوطه نیاز دارد. بحث کارشناسی نیز مانند فرمول ریاضی و یا همان دو دو تا چهار تای خودمان است که کارشناس از تجربیات و دانش خود سخن می‌گوید اما وقتی برخی افراد نظرات شخصی خودشان را به عنوان بحث کارشناسی مطرح می‌کنند در مباحث کارشناسی تضاد ایجاد می‌شود.

مدیر عامل پیشین استقلال تاکید کرد: نمی‌توانیم کتمان کنیم که فوتبال بیشتر از رشته‌های دیگر مخاطب دارد و برای بحث کارشناسی و آسیب شناسی فرهنگی در این رشته باید از کارشناسی استفاده شود که دغدغه فرهنگی در فوتبال داشته باشند همانند مدیران عاملی که کار فرهنگی کردند و در این حوزه درگیر بودند. حتی اگر یک کارشناس خبره هم بیاید به دلیل آنکه کار اجرایی نکرده فقط می‌تواند فرمول ارائه دهد. اینکه حرف‌های تکراری بزنیم و مدام این طرف دنیا را با آن طرف دنیا مقایسه کنیم مشکلی از ناهنجاری در فوتبال ما حل نمی‌کند.

واعظ آشتیانی تصریح کرد: باید در چنین مباحث و بررسی مسائل فرهنگی از مدیرانی استفاده شود که در پس زمینه ذهنشان دغدغه فرهنگی داشته‌اند. در آن صورت حتی مدیر ممکن است جرات پیدا کند و بگوید که در بخشی از کار وقتی قصد داشته فعالیت فرهنگی کند به بن بست خورده که این مسئله ریشه در بخشی از جامعه دارد که باید آن را برطرف کنیم.

وی در مورد اینکه ریشه‌های بد اخلاقی در فوتبال کجا است، به فارس گفت: اگر این ریشه‌ها را رصد کنیم به این مسئله می‌رسیم که مدیران و سرمربیان برخی باشگاه‌ها دغدغه فرهنگی ندارند. رفتار و کردار و حتی ادبیات گفتاری آنها این مسئله را نشان می‌دهد اما آنچه که در فرهنگ سازی مهم و موثر است ابتدا ساختار یک باشگاه است. اگر باشگاهی ساختار منظم داشته باشد و سیستم بر آن حاکمیت کند و عوامل اجرایی باشگاه هر کدام در چارچوب وظایف‌شان عمل کنند در آن صورت پایه فرهنگی آن باشگاه گذاشته شده است.

وی افزود: اکنون اغلب باشگاه‌های ما ساختار و سیستم ندارند و افرادی که در آن باشگاه‌ها کار می‌کنند دغدغه ذهنی‌شان فرهنگ و مسائل فرهنگی نیست. مهمتر از آن این است که کار فرهنگی حتی در فدراسیون فوتبال انجام نمی‌شود و یا در مجموعه کلان‌ در مجموعه ورزش نیز شاهد کار فرهنگی نیستیم.

واعظ آشتیانی با اشاره به حضور ورزشکاران ایرانی در رقابت‌های بین المللی عنوان کرد: ساده ترین و ابتدایی ترین کار فرهنگی این است که ورزشکار سرود ملی کشورش را حفظ باشد اما برخی اوقات شاهدیم ورزشکاران هنگام پخش سرود ملی یا موهای خود را درست می‌کنند یا آدامس می‌جوند. ورزشکاران ما حتی نمی‌دانند هنگام پخش سرود ملی باید دست‌شان را روی سینه خودشان بگذارند یا در کنارشان. سرمربیان و مدیر عامل نیز از این مسائل به سادگی می‌گذرند و به آنها توجهی نمی‌کنند.

مدیر عامل پیشین استقلال در ادامه گفت و گو با فارس خاطرنشان کرد: تا زمانی که سرمربیان و مدیران عامل باشگاه‌ها بازیکن سالاری و مربی سالاری را ترویج می‌کنند مطمئن باشید اتفاق‌هایی بدتر از آنچه در بازی پرسپولیس و داماش افتاد رخ می‌دهد. اگر مدیری مقتدرانه با بازیکن سالاری مبارز کرد، درست است. اینکه مقابل بازیکن سالاری کوتاه بیاید کار فرهنگی نیست بنابراین اولویت باشگاه‌ها باید نظم و انضباط باشد.

وی افزود: زمانی که من در استقلال بودم 3 بازیکن به نام‌های اکبرپور، کاظمی و عنایتی را از تیم کنار گذاشتم. علتش هم مشکلات فنی نبود. من مقابل زیاده خواهی ایستادم. نمی‌خواستم نبش قبر کنم و فقط منظورم این بود که باید نظم و انضباط در باشگاه حاکم باشد و مدیر عاملی که دغدغه فرهنگی داشته باشد چنین کاری انجام می دهد و نظم و انضباط را در باشگاه حاکم می‌کند. باید به بازیکنان گفت که طبق آئین نامه انضباطی در صورت تخلف با آنها برخورد می‌شود و حتی اگر اخطار نابجا بگیرند مواخذه خواهند شد. در صورتی که باشگاه‌ها نظم و انضباط و سیستم داشته باشند کمتر شاهد ناهنجاری فرهنگی خواهیم بود.

وی در مورد اینکه در زمان خودش در باشگاه استقلال در اجرای کار فرهنگی موفق بوده یا نه گفت: باید آنهایی که در زمان مدیریتم، کارم را رصد می‌کردند این موضوع را بگویند.

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


اخبار زیست محیطی

 • پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش ◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
    همراهان عزیز و مراجعین پرشین پت به دلیل شیوع بیماری کرونا در ایران استدعا داریم به دلیل حفظ سلامت شما عزیزان و کارکنان مجموعه حتما در زمان ورود به موارد زیر توجه داشته باشید ۱: در هنگاه ورود فقط و فقط اجازه ورود به عزیزانی داده میشود که ماسک مناسب و دستکش مناسب داشته باشند. ۲» از پذبرفتن همراهان با پت جدا معذوریم و هر پت فقط یک همراه با خود داشته باشد .
 • اطلاع از اخرید تغییرات سایت ◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
    تغییرات در جهت بهبود سایت و استفاده بهتر از امکانات در اختیار شما قرار گرفت
 • پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت ◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
    بعد از 21 سال خدمت به شما عزیزان وقت ان رسیده که باز هم تغییرات بنیادی در سایت ها و دسترسی های شما به اطلاعات را ایجاد کنیم به زودی پروژه همسان سازی سایت ها و کل دیتا در پرشین پت کلید خواهد خود
 • مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده ◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
    توله سگ ها بی نهایت جذاب هستند ولی در عین حال به مراقبت و دقت بسیاری برای نگه داری نیاز دارند. انتقال توله ها از پیش مادر و برادر و خواهرها به یک محیط جدید فرآیندی بسیار استرس زا برای آنان خواهد بود بنابراین لازم هست شرایط زندگی مناسبی برای آنان در نظر گرفت. توله ها و حتی حیوانات بالغ نیازهای بسیار فراتر از خوردن و آشامیدن و قضای حاجت دارند!!! در این مقاله سعی می کنیم حداقل مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده را یادآوری کنیم.
 • جرب در سگ ها ◄ جرب در سگ ها
    دیمودکس نام یک جربی است که روی پوست اغلب پستانداران زندگی می کند ولی در حالت عادی بیماری زا نیست. این جرب روی بدن سگ های سالم زندگی میکند ولی فقط در صورتی که سگ ها دارای ضعف سیستم ایمنی باشند یا به علت یک بیماری یا مشکل دیگری ضعیف شده باشند در آن ها ایجاد بیماری میکند. این مشکل اغلب در ارتباط با توله ها بوجود می آید. مادرانی که آلوده به دیمودکس (Demodex) هستند و به نوزادان شیر می دهند به علت تماس زیاد توله ها با مادر وارد پوست توله ها شده و آنان را مبتلا می سازند.
 • غذای سگ، راهنمای جامع و کامل ◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
    برای من و شما که صاحب سگ هستیم حتما پیش اومده که سر این دوراهی قرار بگیریم که غذای سگ خانگی رو در منزل تهیه کنیم یا از پت شاپ بخریم؟ امروز میخوایم درباره خوبی ها و معایب غذاهای خانگی و غذای خشک سگ براتون بگیم؛ اینطوری میتونین راحت تر تصمیم گیری کنین که کدوم غذا سالم تر و اقتصادی تره و سگمون رو بیشتر خوشحال میکنه. پس با مقاله غذای سگ، راهنمای جامع و کامل همراه باشین…
 • مشکلات پوستی در سگ‌ها ◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
    مشکلات پوستی و پوششی سگ‌تون یکی از موارد جدیه و می تونه در سگ های مختلف در سنین و نژادها و انواع مختلفی اتفاق بیفته. با اینکه مشکلات پوستی در مقایسه با بیماری های دیگه خیلی جدی به نظر نمیرسه به ویژه وقتی که با بیماری هایی مثل مشکلات قلبی یا سرطان مقایسه میشه، با این حال، مشکلات پوستی برای سگ‌تون خیلی ناراحت کننده، تحریک کننده و دردناکه و همچنین ممکنه یک یا چند مشکل دیگه هم به وجود بیاره.
 • تغذیه هاسکی ◄ تغذیه هاسکی
    هاسکی های سیبریایی نسبت به سایزشون مقدار کمی غذا نیاز دارن. متابولیسم خیلی بالایی دارن، یعنی با یه ذره غذا، مسافت زیادی رو روی پا می مونن. اجدادشون برای سفر با مسافت زیاد و حمل بار سبک با خوردن کمترین مقدار غذا تربیت شده بودن.
 • گندخواری در سگ‌ها ◄ گندخواری در سگ‌ها
    علاقه سگ ها به خوردن و بلعیدن مواد غیرخوراکی را پیکا می نامیم. البته مدفوع خواری یا کوپروفاژیا که مفصل درباره اش به صورت جداگانه صحبت شد هم زیر مجموعه ای از اختلال پیکا به شمار می رود ولی به خاطر حساسیت خاص نسبت به آن گاهی به صورت جداگانه بررسی می شود. در ادامه مقاله امروز پتچی به بررسی موضوع پیکا (Pica) یا گندخواری در سگ‌ها خواهیم پرداخت.
 • آیا سگ‌ها خواب می بینن؟ ◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
    تاحالا به این موضوع فکر کردین که آیا سگ‌ها خواب می بینن؟ از نظر علمی ثابت نشده که سگ ها می تونن خواب ببینن یا نه، اما سخته تصور کنیم که نمی بینن! همه مون دیدیم که سگ هامون یه سری حالت ها تو خواب دارن که شبیه حالت های بیداری‌شونه. تکون دادن دست و پاهاشون، ناله کردن، خرخر کردن، دم تکون دادن، جویدن و تکون دادن دماغ‌شون باعث میشه به این فکر کنیم که دارن چه خوابی می بی
 • خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه! ◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
    خیلی از ما سگ ها و گربه ها رو به خاطر زیباییشون دوست داریم. شاید براتون جالب باشه که خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه رو بشناسیم و بدونیم بهترین نژاد ها توی جهان کدوماست؟ حالا در این مقاله می خوایم همین موضوع رو بفهمیم. با پتچی همراه باشید.
 • محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی ◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
    سگ و گربه ها حیواناتی هستن که خیلی از مردم به دلایل مختلف مثل تنها نموندن، حیوان دوستی، امنیت بیشتر و… دوست دارن از اون ها در خونه خودشون نگهداری کنن. امروزه در شهرهای بزرگ تعداد کسانی که در آپارتمان زندگی می‌کنن به‌مراتب بیشتر از تعداد کسانی هست که خانه حیاط‌دار و ویلایی دارن و به همین دلیل حیوانات‌ خانگی باید بتونن خودشون رو با آپارتمان‌نشینی مطابقت بدن.
12345678910بعدیآخرین
(1 - 12) / 28900    |     صفحه 1 از 2409
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,12
mofos