پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

اخبار زیست محیطی

 • قوانین ما برای ورود ◄ قوانین ما برای ورود
    مروز میخوایم یه سری حرفها بزنیم که طبق معمول به یه سری دوستان بر میخوره و ناراحت میشن و جبهه میگیرن هر مجموعه ای تشکیل شده از یک سری افراد و یک مدیر. مدیر یک سری قوانین رو برای اهداف اون مجموعه وضع میکنه که افراد موظف به رعایت اون هستند.
 • ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399 ◄ ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399
    بنا به شرایط و بیماری کرونا COVID 19 ساعت کاری پرشین پت در سال 99 به صورت نیمه وقت بود اما به در خواست شما عزیزان و احترام به خواسته شما بزرگواران ساعت کاری خود را مانند قبل کردیم .......
 • پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش ◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
    همراهان عزیز و مراجعین پرشین پت به دلیل شیوع بیماری کرونا در ایران استدعا داریم به دلیل حفظ سلامت شما عزیزان و کارکنان مجموعه حتما در زمان ورود به موارد زیر توجه داشته باشید ۱: در هنگاه ورود فقط و فقط اجازه ورود به عزیزانی داده میشود که ماسک مناسب و دستکش مناسب داشته باشند. ۲» از پذبرفتن همراهان با پت جدا معذوریم و هر پت فقط یک همراه با خود داشته باشد .
 • اطلاع از اخرید تغییرات سایت ◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
    تغییرات در جهت بهبود سایت و استفاده بهتر از امکانات در اختیار شما قرار گرفت
 • پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت ◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
    بعد از 21 سال خدمت به شما عزیزان وقت ان رسیده که باز هم تغییرات بنیادی در سایت ها و دسترسی های شما به اطلاعات را ایجاد کنیم به زودی پروژه همسان سازی سایت ها و کل دیتا در پرشین پت کلید خواهد خود
 • مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده ◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
    توله سگ ها بی نهایت جذاب هستند ولی در عین حال به مراقبت و دقت بسیاری برای نگه داری نیاز دارند. انتقال توله ها از پیش مادر و برادر و خواهرها به یک محیط جدید فرآیندی بسیار استرس زا برای آنان خواهد بود بنابراین لازم هست شرایط زندگی مناسبی برای آنان در نظر گرفت. توله ها و حتی حیوانات بالغ نیازهای بسیار فراتر از خوردن و آشامیدن و قضای حاجت دارند!!! در این مقاله سعی می کنیم حداقل مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده را یادآوری کنیم.
 • جرب در سگ ها ◄ جرب در سگ ها
    دیمودکس نام یک جربی است که روی پوست اغلب پستانداران زندگی می کند ولی در حالت عادی بیماری زا نیست. این جرب روی بدن سگ های سالم زندگی میکند ولی فقط در صورتی که سگ ها دارای ضعف سیستم ایمنی باشند یا به علت یک بیماری یا مشکل دیگری ضعیف شده باشند در آن ها ایجاد بیماری میکند. این مشکل اغلب در ارتباط با توله ها بوجود می آید. مادرانی که آلوده به دیمودکس (Demodex) هستند و به نوزادان شیر می دهند به علت تماس زیاد توله ها با مادر وارد پوست توله ها شده و آنان را مبتلا می سازند.
 • غذای سگ، راهنمای جامع و کامل ◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
    برای من و شما که صاحب سگ هستیم حتما پیش اومده که سر این دوراهی قرار بگیریم که غذای سگ خانگی رو در منزل تهیه کنیم یا از پت شاپ بخریم؟ امروز میخوایم درباره خوبی ها و معایب غذاهای خانگی و غذای خشک سگ براتون بگیم؛ اینطوری میتونین راحت تر تصمیم گیری کنین که کدوم غذا سالم تر و اقتصادی تره و سگمون رو بیشتر خوشحال میکنه. پس با مقاله غذای سگ، راهنمای جامع و کامل همراه باشین…
 • مشکلات پوستی در سگ‌ها ◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
    مشکلات پوستی و پوششی سگ‌تون یکی از موارد جدیه و می تونه در سگ های مختلف در سنین و نژادها و انواع مختلفی اتفاق بیفته. با اینکه مشکلات پوستی در مقایسه با بیماری های دیگه خیلی جدی به نظر نمیرسه به ویژه وقتی که با بیماری هایی مثل مشکلات قلبی یا سرطان مقایسه میشه، با این حال، مشکلات پوستی برای سگ‌تون خیلی ناراحت کننده، تحریک کننده و دردناکه و همچنین ممکنه یک یا چند مشکل دیگه هم به وجود بیاره.
 • تغذیه هاسکی ◄ تغذیه هاسکی
    هاسکی های سیبریایی نسبت به سایزشون مقدار کمی غذا نیاز دارن. متابولیسم خیلی بالایی دارن، یعنی با یه ذره غذا، مسافت زیادی رو روی پا می مونن. اجدادشون برای سفر با مسافت زیاد و حمل بار سبک با خوردن کمترین مقدار غذا تربیت شده بودن.
 • گندخواری در سگ‌ها ◄ گندخواری در سگ‌ها
    علاقه سگ ها به خوردن و بلعیدن مواد غیرخوراکی را پیکا می نامیم. البته مدفوع خواری یا کوپروفاژیا که مفصل درباره اش به صورت جداگانه صحبت شد هم زیر مجموعه ای از اختلال پیکا به شمار می رود ولی به خاطر حساسیت خاص نسبت به آن گاهی به صورت جداگانه بررسی می شود. در ادامه مقاله امروز پتچی به بررسی موضوع پیکا (Pica) یا گندخواری در سگ‌ها خواهیم پرداخت.
 • آیا سگ‌ها خواب می بینن؟ ◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
    تاحالا به این موضوع فکر کردین که آیا سگ‌ها خواب می بینن؟ از نظر علمی ثابت نشده که سگ ها می تونن خواب ببینن یا نه، اما سخته تصور کنیم که نمی بینن! همه مون دیدیم که سگ هامون یه سری حالت ها تو خواب دارن که شبیه حالت های بیداری‌شونه. تکون دادن دست و پاهاشون، ناله کردن، خرخر کردن، دم تکون دادن، جویدن و تکون دادن دماغ‌شون باعث میشه به این فکر کنیم که دارن چه خوابی می بی
12345678910بعدیآخرین
(1 - 12) / 28902    |     صفحه 1 از 2409
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,12

مقالات مشابه

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

مشکلات معمول عضلانی سگها

شکلات معمول عضلانی سگها


Resigzed Image Click this bar to view the full image.


مشکلات عضلانی سگ ها عادی است اما میتواند به سختی هم قابل تشخیص باشد .درصورتی کسی میتواند بگوید که سگش مبتلا به مشکل عضلانی است که سگ نشانه ای از درد (گریه ، واق واق و ...) ، بیشتر بودن قدرت یک پا نسبت به دیگری ویا انرژی در سطح پایی نشان میدهد .

مشکلات شایع عضلانی شامل :
1-
اسپاسم ها
2- ضعف عصاب
3- گرفتگی عضلات
ترجمه : علیرضا فروغی فر

منبع vetinfo
ادامه دارد ...

 

 
اسپاسم های عضلانیاسپاسم انقباض غیر ارادی عضلات است . بعضی از اسپاسم ها درد زیادی به وجود نمی اورند در حالی که برخی دیگر میتواند باعث از پا در اوردن سگ شود . اسپاسم های عضلانی سگ میتواند به دلیل اختلالات عصبی یا مشکلات جسمی ایجاد شوند از قبیل:

1- اسیب به کمر یا ساق پا
2- تشنج
3- از دست دادن عملکرد عصبی

4- سندروم استرس سگ ها
5- کم شدن آب بدن
6- ضعف عضلات
7- مرض ها
ری
8- تومور مغزی
9- تورم مغز .

اسپاسم های عضلانی در سگ ها معمولا زیاد طول نمیکشند .

بهترین راه درمان اسپاسم های عضلانی جلوگیری از آن است . صاحب سگ باید مطمئن باشید که اب بدن سگ در همه اوقات کافی است .برای اسپاسم های شدید کمک یک
فیزیوتراپیست حیوان یا مرکز توانبخشی با انجام حرکات کششی ملایم و ارائه ماساژهای تخصصی میتواند موثر باشد
مترجم : علیرضا فروغی فر

منبع : Vetinfo

 

ضعف عصاب

Resigzed Image Click this bar to view the full image.ضعف اعصاب سگ میتواند در نتیجه یک تجربه جدی درد ، راه رفتن ناشیانه و یا سعی برای گاز گرفتن محل درد خود باشد.
این شرایط باعث ایجاده فشار زیادی در محیط اطراف عصب میشود . این احساس درد را میتوان با احساس برخورد سنجاقها و سوزن ها یا یک سیخ تیز مقایسه کرد . زمانی که برای یک سگ طول میکشد تا از ضعف اعصاب تسکین پیدا کنید بستگی به شدت ان دارد .
در موارد جدی تر، اگر داروها کافی نباشد توصیه میشود که یک متخصص مغز و اعصاب دامپزشکی برای ازبین بردن درد به سگ کمک کندمترجم : علیرضا فروغی فر

منبع : VETINFO
ادامه دارد ...

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
گرفتگی عضلات

Resigzed Image Click this bar to view the full image.


یک عضله ای که انقباض داشته و برای ماندن در فعالیت خود به خصوص بعد از اسپاسم فشار زیادی را وارد میکند اغلب گرفتگی عضله نامید میشود.

گرفتگی ها برای یک سگ بسیار دردناک هستند و میتوانند باعث شوند که دامنه حرکت سگ محدود شده و به خوبی راه نرود .

ماساژ و گرما درمانی معمولا جهت کمک به سگ برای تسکین گرفتگی عضلات توصیه میشوند. اگر عضلات متورم هستند سرما درمانی ممکن است برای کمک به کاهش هر نوع ورم مورد استفاده قرار گیرد .

مترجم : علیرضا فروغی فر

منبع : VET INFO


ادامه دارد
گرفتگی عضلات

Resigzed Image Click this bar to view the full image.


یک عضله ای که انقباض داشته و برای ماندن در فعالیت خود به خصوص بعد از اسپاسم فشار زیادی را وارد میکند اغلب گرفتگی عضله نامید میشود.

گرفتگی ها برای یک سگ بسیار دردناک هستند و میتوانند باعث شوند که دامنه حرکت سگ محدود شده و به خوبی راه نرود .

ماساژ و گرما درمانی معمولا جهت کمک به سگ برای تسکین گرفتگی عضلات توصیه میشوند. اگر عضلات متورم هستند سرما درمانی ممکن است برای کمک به کاهش هر نوع ورم مورد استفاده قرار گیرد .

مترجم : علیرضا فروغی فر

منبع : VET INFO


ادامه دارد .....
.....

 

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


10 خبر اخر سایت

◄ قوانین ما برای ورود
◄ ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399
◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
بعدی 1 قبلی
mofos