پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

اخبار زیست محیطی

 • تغییراتی در سایت پرشین پت ◄ تغییراتی در سایت پرشین پت
    برای راحتی شما عزیزان تغییراتی در پرشین پت ایجاد شد
 • قوانین ما برای ورود ◄ قوانین ما برای ورود
    مروز میخوایم یه سری حرفها بزنیم که طبق معمول به یه سری دوستان بر میخوره و ناراحت میشن و جبهه میگیرن هر مجموعه ای تشکیل شده از یک سری افراد و یک مدیر. مدیر یک سری قوانین رو برای اهداف اون مجموعه وضع میکنه که افراد موظف به رعایت اون هستند.
 • ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399 ◄ ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399
    بنا به شرایط و بیماری کرونا COVID 19 ساعت کاری پرشین پت در سال 99 به صورت نیمه وقت بود اما به در خواست شما عزیزان و احترام به خواسته شما بزرگواران ساعت کاری خود را مانند قبل کردیم .......
 • پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش ◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
    همراهان عزیز و مراجعین پرشین پت به دلیل شیوع بیماری کرونا در ایران استدعا داریم به دلیل حفظ سلامت شما عزیزان و کارکنان مجموعه حتما در زمان ورود به موارد زیر توجه داشته باشید ۱: در هنگاه ورود فقط و فقط اجازه ورود به عزیزانی داده میشود که ماسک مناسب و دستکش مناسب داشته باشند. ۲» از پذبرفتن همراهان با پت جدا معذوریم و هر پت فقط یک همراه با خود داشته باشد .
 • اطلاع از اخرید تغییرات سایت ◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
    تغییرات در جهت بهبود سایت و استفاده بهتر از امکانات در اختیار شما قرار گرفت
 • پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت ◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
    بعد از 21 سال خدمت به شما عزیزان وقت ان رسیده که باز هم تغییرات بنیادی در سایت ها و دسترسی های شما به اطلاعات را ایجاد کنیم به زودی پروژه همسان سازی سایت ها و کل دیتا در پرشین پت کلید خواهد خود
 • مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده ◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
    توله سگ ها بی نهایت جذاب هستند ولی در عین حال به مراقبت و دقت بسیاری برای نگه داری نیاز دارند. انتقال توله ها از پیش مادر و برادر و خواهرها به یک محیط جدید فرآیندی بسیار استرس زا برای آنان خواهد بود بنابراین لازم هست شرایط زندگی مناسبی برای آنان در نظر گرفت. توله ها و حتی حیوانات بالغ نیازهای بسیار فراتر از خوردن و آشامیدن و قضای حاجت دارند!!! در این مقاله سعی می کنیم حداقل مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده را یادآوری کنیم.
 • جرب در سگ ها ◄ جرب در سگ ها
    دیمودکس نام یک جربی است که روی پوست اغلب پستانداران زندگی می کند ولی در حالت عادی بیماری زا نیست. این جرب روی بدن سگ های سالم زندگی میکند ولی فقط در صورتی که سگ ها دارای ضعف سیستم ایمنی باشند یا به علت یک بیماری یا مشکل دیگری ضعیف شده باشند در آن ها ایجاد بیماری میکند. این مشکل اغلب در ارتباط با توله ها بوجود می آید. مادرانی که آلوده به دیمودکس (Demodex) هستند و به نوزادان شیر می دهند به علت تماس زیاد توله ها با مادر وارد پوست توله ها شده و آنان را مبتلا می سازند.
 • غذای سگ، راهنمای جامع و کامل ◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
    برای من و شما که صاحب سگ هستیم حتما پیش اومده که سر این دوراهی قرار بگیریم که غذای سگ خانگی رو در منزل تهیه کنیم یا از پت شاپ بخریم؟ امروز میخوایم درباره خوبی ها و معایب غذاهای خانگی و غذای خشک سگ براتون بگیم؛ اینطوری میتونین راحت تر تصمیم گیری کنین که کدوم غذا سالم تر و اقتصادی تره و سگمون رو بیشتر خوشحال میکنه. پس با مقاله غذای سگ، راهنمای جامع و کامل همراه باشین…
 • مشکلات پوستی در سگ‌ها ◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
    مشکلات پوستی و پوششی سگ‌تون یکی از موارد جدیه و می تونه در سگ های مختلف در سنین و نژادها و انواع مختلفی اتفاق بیفته. با اینکه مشکلات پوستی در مقایسه با بیماری های دیگه خیلی جدی به نظر نمیرسه به ویژه وقتی که با بیماری هایی مثل مشکلات قلبی یا سرطان مقایسه میشه، با این حال، مشکلات پوستی برای سگ‌تون خیلی ناراحت کننده، تحریک کننده و دردناکه و همچنین ممکنه یک یا چند مشکل دیگه هم به وجود بیاره.
 • تغذیه هاسکی ◄ تغذیه هاسکی
    هاسکی های سیبریایی نسبت به سایزشون مقدار کمی غذا نیاز دارن. متابولیسم خیلی بالایی دارن، یعنی با یه ذره غذا، مسافت زیادی رو روی پا می مونن. اجدادشون برای سفر با مسافت زیاد و حمل بار سبک با خوردن کمترین مقدار غذا تربیت شده بودن.
 • گندخواری در سگ‌ها ◄ گندخواری در سگ‌ها
    علاقه سگ ها به خوردن و بلعیدن مواد غیرخوراکی را پیکا می نامیم. البته مدفوع خواری یا کوپروفاژیا که مفصل درباره اش به صورت جداگانه صحبت شد هم زیر مجموعه ای از اختلال پیکا به شمار می رود ولی به خاطر حساسیت خاص نسبت به آن گاهی به صورت جداگانه بررسی می شود. در ادامه مقاله امروز پتچی به بررسی موضوع پیکا (Pica) یا گندخواری در سگ‌ها خواهیم پرداخت.
12345678910بعدیآخرین
(1 - 12) / 28903    |     صفحه 1 از 2409
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,12

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

دستگاه گردش خون و خون


تاژک داران و آپی کمپلکساها تک یاخته های دستگاه گردش خون و خون پرندگان می باشند.

تاژک داران
گونه های تریپانوزوم عالبا در خون طوطی کاکاتو (طوطی کاکل سفید) یافت می شود و بندرت بیماری کلینیکی ایجاد می نمایند. مانند تریپانوزوماهای پستانداران این تک یاختۀ تاژک دار گلبول های قرمز را آلوده نمی کند. این تک یاخته ظاهری مشخص، تاژک خلفی و یک پردۀ مواج دارد.

آپی کمپلکساها
گونه های هموپروتئوس معمولا در داخل گلبول های قرمز طوطی کاکاتو ماکو سبز بال و برخی گونه های کونور یافت می شوند. این انگل خونی بندرت علائم بالینی نظیر کم خونی ایجاد می نماید. گونه های هموپروتئوس با بدنی سوسیسی شکل و آبی رنگ در سیتوپلاسم گلبول قرمز مشخص می شوند. ممکن است سطح بدن تک یاخته با دانه های آبی رنگ پوشیده باشد. آلودگی در برخی از طیور آبزی ممکن است تلفات ایجاد نماید.
گونه های پلاسمودیوم عامل مالاریای پرندگان می باشند. این انگل در برخی نقاط ایالات متحده در قناری تلفات ایجاد می نماید. این تلفات ممکن است در اثر انتقال سویه های منطقه ای غیر فعال به وسیلۀ پشه های میزبان واسط قناری های حساس انجام شود. تک یاخته ممکن است در یاخته های خون محیطی دیده نشود.
بسیاری از مراحل سیر تکاملی گونه های پلاسمودیوم در اندامهای داخلی مانند کبد و طحال دیده می شود. فرم حلقۀ انگشتری انگل در داخل گلبول قرمز پرنده هسته را جابجا می نماید، معمولا این شکل از انگل بیشتر دیده می شود.
بافت های مشکوک به آلودگی با مراحل تکاملی گونه های پلاسمودیوم باید برای تشخیص به وسیلۀ دامپزشک آسیب شناس یا انگل شناس به آزمایشگاه هیستوپاتولوژی ارسال شود. تشخیص آلودگی با گونه های پلاسمودیوم
با آزمایش گسترش های تهیه شده از اندامها و آزمایشات هیستوپاتولوژی کبد و طحال میسر است.
گونه های لوکوسیتوزون گلبولهای سفید پرندگان شکارچی مانند جغد، باز و قوش را آلوده می کنند. حضور این تک یاخته های بزرگ موجب تغییر شکل ظاهر گلبول سفید می گردد. اشکال مختلقی را می توان مشاهده کرد که موجب آلودگی گلبولهای سفید و بیماری می گردند. این تک یاخته ها بیشتر به شکل میله ای یا موزی شکل دیده می شوند.
گونه های اژیپسیانلا (Aegyptianella) اغلب در پرندگان دست آموز نظیر طوطی سبز آفریقایی یافت می شود. این تک یاخته ها مشکلات کلینیکی کمی ایجادمی
نمایند. این تک یاخته گلبول های قرمز را آلوده می نمایند و به شکل نقاطی در حاشیه گلبول قرمز دیده می شود.

دستگاه تنفس
آپی کمپلکساها تک یاخته های آلوده کنندۀ دستگاه تنفسی پرندگان می باشند.
آتوکسوپلاسما سرینی (Atoxoplasma serini) تک یاختۀ انگلی قناری و سهره است. آتوکسوپلاسما اندام های مختلف از جمله دستگاه تنفس را آلوده می سازند و در گسترش های تهیه شده از ریه، کبد و طحال دیده می شوند.

ادامه دارد...

 

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
کاربران با این تگها این مقاله را پیدا کرده اند :

گربه

سگ

مار

نام

ماهی

ماهي

مرگ

حیوانات

مورد

اهلی

عکس

پرندگان

خانگی

بیماری

طیور

بیماریهای

پستانداران

انسان

جغد

ی

قرمز

قناری

خرگوش

مرغ

رودخانه

خون

فرق

جانوران

دستگاه

چند

ماهیان

اهلي

مواد

طوطی

تصاویر

رابطه

پرنده

دیگر

سفید

تصویر

ازمایش

خانواده

جانداران

گردش

تفاوت

تنفس

ارتباط

سیستم

خرچنگ

خزندگان

مختلف

کبوتر

تکامل

مقاله

تاریخچه

سيستم

گوارش

اطلاعات

تخصصی

عكس

تصوير

قند

توضیحات

گوارشي

پرنگان

دانلود

تکاملی

سیر

درپرندگان

انیمیشن

آپی

کمپلکساها

یاخته

گلبول

هــــا

بـه

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


10 خبر اخر سایت

◄ تغییراتی در سایت پرشین پت
◄ قوانین ما برای ورود
◄ ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399
◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
بعدی 1 قبلی