پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
بعدی 1 قبلی

مقالات مشابه

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

قابل توجه کسانی که خواستار افزایش جمعیت هستند (+تصاوير)

دادنا: تا چند روز دیگر جمعیت جهان به هفت میلیارد نفر خواهد رسید؛ خبری که چندان خوشحال کننده به نظر نمی رسد و کمبود مواد غذایی، استفاده بی رویه از منابع دریایی و جنگل ها، منابع نفتی و از بین بردن بسیاری از پوشش های گیاهی برای ساخت خانه و آلودگی های محیط زیستی همه از عوارض جمعیت زیاد دنیاست اما زمین به تناسب افزایش جمعیت دنیا رشد نمی کند و منابع همان هست که بود.

به نقل از آمارهای اعلام شده توسط سازمان ملل، افزایش پدیده گرمایش زمین نیز و در نتیجه بالا رفتن سطح آب دریاها و به زیر آب رفتن بسیاری از جزایر مسکونی تا چند دهه دیگر و از بین رفتن پوشش گیاهی و جانوری آن مناطق ارتباط مستقیمی با افزایش جمعیت و فعالیت های انسان دارد.
 
10 کشوری که در دنیا بیشترین نرخ جمعیت را دارند خود جزو کشورهای فقیر دنیا محسوب می شوند که امکانات درمانی و بهداشتی و آموزشی برای پرورش فرزندان آنها در دسترس نیست. به قولی اسباب تأسف است اما خود ساکنان این کشورها گویی از هنرهای جهان فقط تولید مثل را یاد گرفته اند و اوضاع‌شان سال‌به‌سال بدتر می شود.

بیشترین نرخ رشد جمعیت متعلق به کشور آفریقایی زیمباوه با نرخ 4.31 درصد و کمترین آن متعلق به بلغارستان با حدود منفی 1.5 درصد است. ایران نیز با داشتن نرخ رشد جمعیت 1.25 در مکان نود و چهارم جهان جای دارد و امید است که نرخ رشد جمعیت آن از این بیشتر نشود. کشور چین به عنوان پرجمعیت ترین کشور جهان با اجرای برنامه سختگیرانه کنترل جمعیت موفق شده نرخ رشد جمعیت خود را به 0.49 درصد یعنی کمتر از نیم درصد در سال برساند اما دومین کشور پرجمعیت جهان یعنی هندوستان با نرخ 1.34 درصد به زودی از چین پیشی خواهد گرفت و پرجمعیت ترین کشور جهان خواهد شد. نرخ رشد جمعیت آمریکا در سال 2011 میلادی 0.96 درصد، ایتالیا، فرانسه، انگستان و اسپانیا نیم درصد است.
 
از میان کشورهای همسایه ایران، کشور عراق با داشتن 2.40 درصد نرخ جمعیت دارای بیشترین نرخ افزایش جمعیت است و بعد از آن افغانستان با داشتن 2.38 درصد و پاکستان با نرخ 1.57 درصد قرار دارند.

1- زیمباوه، نرخ رشد جمعیت 4.31 درصد

 


کشور زیمباوه تحت حاکمیت "رابرت موگابه" است که به مدت سی سال در این کشور حکمرانی می کند. نرخ بیکاری در این کشور رکورددار نرخ افزایش جمعیت، به حدود 90 درصد می رسد و ارزش پول آن بشدت سقوط کرده است. حدود ۶۸ درصد مردم زیمبابوه زیر خط فقر زندگی می‌کنند و نرخ تورم آن بیش از صد هزار درصد است. جمعیت کنونی این کشور نیز 12 میلیون نفر است. میانگین سن جمعیت فقط 18 سال است و معمولاً مردم این کشور تا رسیدن به سن 50 سالگی می میرند. در این کشور هر زن به طور متوسط چهار بچه به دنیا می آورد و 15 درصد جمعیت آن به بیماری ایدز مبتلا هستند.

2- نیجر، نرخ رشد جمعیت 3.64 درصد

 


نیجر کشوری است در غرب آفریقا. بیشتر این سرزمین صخره‌ای و شن‌زار است و یکی از فقیرترین کشورهای جهان به شمار می‌رود. بیش از 16 میلیون نفر جمعیت دارد و ۶۳ درصد از مردم آن زیر خط فقر زندگی می‌کنند. میانگین جمعیت آن 15 سال و میانگین عمر مردمانش 53 سال است. در این کشور هر زن به طور متوسط دارای هشت بچه است که از هر 100 نفر فقط 28 نفر سواد خواندن و نوشتن دارند.

3- اوگاندا، نرخ رشد جمعیت 3.58 درصد

 


شورش‌های مسلحانه در شمال و شرق کشور آفریقایی اوگاندا یکی از بزرگ‌ترین جمعیت‌های آواره آفریقا را به وجود آورده‌ است. اين شورش در مدتي نزدیک به دو دهه بیش از شش میلیون نفر از مردم اوگاندا را مجبور به پناه گرفتن در اردوگاه‌های پناهندگان كرده است. تعداد آوارگان داخل این کشور از سال ۲۰۰۲ تقریباً سه برابر شده است. سوء تغذیه کودکان در بعضی مناطق تا ۳۰ درصد برآورد شده‌ اما تاثیری بر روی عطش مردم برای بچه‌زایی نگذاشته است و مردم در این کشور خرگوش وار در حال تولیدمثلند. 35 میلیون نفر جمعیت با میانگین سنی 15 سال دارد. میانگین عمر 53 سال است و هر زن به صورت میانگین دارای هفت بچه است و هفت درصد از جمعیت به بیماری ایدز مبتلاست.


4- بوروندی، نرخ رشد جمعیت 3.46 درصد

 


جمهوری بوروندی کشوری است در مرکز آفریقا. حدود 10 میلیون نفر جمعیت دارد و میانگین سنی آن 17 سال است. ضمن اینکه میانگین عمر مردم در این کشور نیز 58 سال است. هز زن به طور متوسط شش بچه دارد و نرخ ابتلا به بیماری های مختلف مانند ایدز در این کشور بسیار بالا گزارش شده است.

5- امارات متحده عربی، نرخ رشد جمعیت 3.28 درصد

 


امارات متحده عربی در این لیست استثناست زیرا با وجود انکه نرخ رشد جمعیت بالایی دارد اما کشور ثروتمندی محسوب می شود. میانگین سنی این کشور پنج میلیون نفری، حدود سی سال است اما میانگین عمرش به نسبت بالاست یعنی 77 سال. هر زن اماراتی به طور متوسط سه بار بچه دار می شود. نرخ ابتلا به بیماری در این کشور بسیار پایین است و یکی از کشورهای امن دنیا برای سرمایه گذاری محسوب می شود. افزایش نرخ رشد جمعیت این کشور بی ارتباط با تشویق دولت برای افزایش جمعیت در کنار بالا بردن سطح رفاه اقتصادی مردم ارزیابی می شود.


6- نوار غزه، نرخ رشد جمعیت 3.20 درصد

 


نوار غزه رسماً یک کشور محسوب نمی شود و بازمانده دوران جنگ اعراب و اسرائیل و مسئله غامض فلسطین است. این منطقه یک میلیون و 600 هزار نفر جمعیت دارد و میانگین سنی مردم آن 17 سال و میانگین عمرشان 74 سال است. هر زن به طور متوسط پنج فرزند دارد. کنترل این منطقه هم اکنون در دست حماس است. فقر، بی‌کاری و شرایط نامساعد زندگی در این منطقه به وفور به چشم می‌خورد و دلایل این وضعیت به نرخ بسیار بالای تولد و محاصره این منطقه از سوی اسرائیل برمی‌گردد. بسیاری از مردم نیز از سوءتغذیه رنج می برند.


7- اتیوپی، نرخ رشد جمعیت 3.19 درصد

 


اتیوپی کشوری است محصور در خشکی که در شاخ آفریقا قرار گرفته‌ است. این کشور 91 میلیون نفر جمعیت دارد. 40 درصد از مردم آن زیر خط فقر زندگی می‌کنند و نرخ تورم در آن 16 درصد است. میانگین سنی در این کشور نیز 17 سال و میانگین عمر 56 سال است. هر زن اهل اتیوپی دارای شش فرزند است. این کشور گرفتار بیماری های مختلف از جمله مالاریاست و حدود 60 درصد جمعیت نیز بی سوادند.


8- صحرای غربی، نرخ رشد جمعیت 3.10 درصد

 


صحرای غربی منطقه‌ای است در شمال غرب آفریقا و جنوب کشور مراکش که جبهه آزادی‌بخش پولیساریو و پادشاهی مراکش بر سر کنترل آن مناقشه دارند. نیم میلیون نفر جمعیت دارد و میانگین سنی اش 20 سال و میانگین عمرش نیز 60 سال است.


9- بورکینافاسو، نرخ رشد جمعیت 3.09 درصد

 


بورکینافاسو کشوری است در غرب آفریقا با 17 میلیون نفر جمعیت. این کشور فقیر که در جنوب صحرا واقع شده است، کشوری است محصور در خشکی که دشتهای پهناور آن، فاقد هرگونه پوشش گیاهی مناسب است. بورکینافاسو یکی از فقیرترین کشورهای جهان، در دو دهه گذشته گرفتار خشکسالی شدید بوده است. میانگین سنی آن 17 سال و طول عمر مردمش 53 سال است.  هر زن در بورکینافاسو شش بچه دارد.


10- زامبیا، نرخ رشد جمعیت 3.06 درصد

 


کشور 14 میلیونی زامبیا در جنوب آفریقا قرار دارد. هر زن در این کشور فقیر پنج بچه دارد و مردم معمولا بیش از 53 سال عمر نمی کنند.

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


اخبار زیست محیطی

 • پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش ◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
    همراهان عزیز و مراجعین پرشین پت به دلیل شیوع بیماری کرونا در ایران استدعا داریم به دلیل حفظ سلامت شما عزیزان و کارکنان مجموعه حتما در زمان ورود به موارد زیر توجه داشته باشید ۱: در هنگاه ورود فقط و فقط اجازه ورود به عزیزانی داده میشود که ماسک مناسب و دستکش مناسب داشته باشند. ۲» از پذبرفتن همراهان با پت جدا معذوریم و هر پت فقط یک همراه با خود داشته باشد .
 • اطلاع از اخرید تغییرات سایت ◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
    تغییرات در جهت بهبود سایت و استفاده بهتر از امکانات در اختیار شما قرار گرفت
 • پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت ◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
    بعد از 21 سال خدمت به شما عزیزان وقت ان رسیده که باز هم تغییرات بنیادی در سایت ها و دسترسی های شما به اطلاعات را ایجاد کنیم به زودی پروژه همسان سازی سایت ها و کل دیتا در پرشین پت کلید خواهد خود
 • مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده ◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
    توله سگ ها بی نهایت جذاب هستند ولی در عین حال به مراقبت و دقت بسیاری برای نگه داری نیاز دارند. انتقال توله ها از پیش مادر و برادر و خواهرها به یک محیط جدید فرآیندی بسیار استرس زا برای آنان خواهد بود بنابراین لازم هست شرایط زندگی مناسبی برای آنان در نظر گرفت. توله ها و حتی حیوانات بالغ نیازهای بسیار فراتر از خوردن و آشامیدن و قضای حاجت دارند!!! در این مقاله سعی می کنیم حداقل مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده را یادآوری کنیم.
 • جرب در سگ ها ◄ جرب در سگ ها
    دیمودکس نام یک جربی است که روی پوست اغلب پستانداران زندگی می کند ولی در حالت عادی بیماری زا نیست. این جرب روی بدن سگ های سالم زندگی میکند ولی فقط در صورتی که سگ ها دارای ضعف سیستم ایمنی باشند یا به علت یک بیماری یا مشکل دیگری ضعیف شده باشند در آن ها ایجاد بیماری میکند. این مشکل اغلب در ارتباط با توله ها بوجود می آید. مادرانی که آلوده به دیمودکس (Demodex) هستند و به نوزادان شیر می دهند به علت تماس زیاد توله ها با مادر وارد پوست توله ها شده و آنان را مبتلا می سازند.
 • غذای سگ، راهنمای جامع و کامل ◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
    برای من و شما که صاحب سگ هستیم حتما پیش اومده که سر این دوراهی قرار بگیریم که غذای سگ خانگی رو در منزل تهیه کنیم یا از پت شاپ بخریم؟ امروز میخوایم درباره خوبی ها و معایب غذاهای خانگی و غذای خشک سگ براتون بگیم؛ اینطوری میتونین راحت تر تصمیم گیری کنین که کدوم غذا سالم تر و اقتصادی تره و سگمون رو بیشتر خوشحال میکنه. پس با مقاله غذای سگ، راهنمای جامع و کامل همراه باشین…
 • مشکلات پوستی در سگ‌ها ◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
    مشکلات پوستی و پوششی سگ‌تون یکی از موارد جدیه و می تونه در سگ های مختلف در سنین و نژادها و انواع مختلفی اتفاق بیفته. با اینکه مشکلات پوستی در مقایسه با بیماری های دیگه خیلی جدی به نظر نمیرسه به ویژه وقتی که با بیماری هایی مثل مشکلات قلبی یا سرطان مقایسه میشه، با این حال، مشکلات پوستی برای سگ‌تون خیلی ناراحت کننده، تحریک کننده و دردناکه و همچنین ممکنه یک یا چند مشکل دیگه هم به وجود بیاره.
 • تغذیه هاسکی ◄ تغذیه هاسکی
    هاسکی های سیبریایی نسبت به سایزشون مقدار کمی غذا نیاز دارن. متابولیسم خیلی بالایی دارن، یعنی با یه ذره غذا، مسافت زیادی رو روی پا می مونن. اجدادشون برای سفر با مسافت زیاد و حمل بار سبک با خوردن کمترین مقدار غذا تربیت شده بودن.
 • گندخواری در سگ‌ها ◄ گندخواری در سگ‌ها
    علاقه سگ ها به خوردن و بلعیدن مواد غیرخوراکی را پیکا می نامیم. البته مدفوع خواری یا کوپروفاژیا که مفصل درباره اش به صورت جداگانه صحبت شد هم زیر مجموعه ای از اختلال پیکا به شمار می رود ولی به خاطر حساسیت خاص نسبت به آن گاهی به صورت جداگانه بررسی می شود. در ادامه مقاله امروز پتچی به بررسی موضوع پیکا (Pica) یا گندخواری در سگ‌ها خواهیم پرداخت.
 • آیا سگ‌ها خواب می بینن؟ ◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
    تاحالا به این موضوع فکر کردین که آیا سگ‌ها خواب می بینن؟ از نظر علمی ثابت نشده که سگ ها می تونن خواب ببینن یا نه، اما سخته تصور کنیم که نمی بینن! همه مون دیدیم که سگ هامون یه سری حالت ها تو خواب دارن که شبیه حالت های بیداری‌شونه. تکون دادن دست و پاهاشون، ناله کردن، خرخر کردن، دم تکون دادن، جویدن و تکون دادن دماغ‌شون باعث میشه به این فکر کنیم که دارن چه خوابی می بی
 • خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه! ◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
    خیلی از ما سگ ها و گربه ها رو به خاطر زیباییشون دوست داریم. شاید براتون جالب باشه که خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه رو بشناسیم و بدونیم بهترین نژاد ها توی جهان کدوماست؟ حالا در این مقاله می خوایم همین موضوع رو بفهمیم. با پتچی همراه باشید.
 • محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی ◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
    سگ و گربه ها حیواناتی هستن که خیلی از مردم به دلایل مختلف مثل تنها نموندن، حیوان دوستی، امنیت بیشتر و… دوست دارن از اون ها در خونه خودشون نگهداری کنن. امروزه در شهرهای بزرگ تعداد کسانی که در آپارتمان زندگی می‌کنن به‌مراتب بیشتر از تعداد کسانی هست که خانه حیاط‌دار و ویلایی دارن و به همین دلیل حیوانات‌ خانگی باید بتونن خودشون رو با آپارتمان‌نشینی مطابقت بدن.
12345678910بعدیآخرین
(1 - 12) / 28900    |     صفحه 1 از 2409
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,12
mofos