پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

اخبار زیست محیطی

 • تغییراتی در سایت پرشین پت ◄ تغییراتی در سایت پرشین پت
    برای راحتی شما عزیزان تغییراتی در پرشین پت ایجاد شد
 • قوانین ما برای ورود ◄ قوانین ما برای ورود
    مروز میخوایم یه سری حرفها بزنیم که طبق معمول به یه سری دوستان بر میخوره و ناراحت میشن و جبهه میگیرن هر مجموعه ای تشکیل شده از یک سری افراد و یک مدیر. مدیر یک سری قوانین رو برای اهداف اون مجموعه وضع میکنه که افراد موظف به رعایت اون هستند.
 • ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399 ◄ ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399
    بنا به شرایط و بیماری کرونا COVID 19 ساعت کاری پرشین پت در سال 99 به صورت نیمه وقت بود اما به در خواست شما عزیزان و احترام به خواسته شما بزرگواران ساعت کاری خود را مانند قبل کردیم .......
 • پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش ◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
    همراهان عزیز و مراجعین پرشین پت به دلیل شیوع بیماری کرونا در ایران استدعا داریم به دلیل حفظ سلامت شما عزیزان و کارکنان مجموعه حتما در زمان ورود به موارد زیر توجه داشته باشید ۱: در هنگاه ورود فقط و فقط اجازه ورود به عزیزانی داده میشود که ماسک مناسب و دستکش مناسب داشته باشند. ۲» از پذبرفتن همراهان با پت جدا معذوریم و هر پت فقط یک همراه با خود داشته باشد .
 • اطلاع از اخرید تغییرات سایت ◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
    تغییرات در جهت بهبود سایت و استفاده بهتر از امکانات در اختیار شما قرار گرفت
 • پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت ◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
    بعد از 21 سال خدمت به شما عزیزان وقت ان رسیده که باز هم تغییرات بنیادی در سایت ها و دسترسی های شما به اطلاعات را ایجاد کنیم به زودی پروژه همسان سازی سایت ها و کل دیتا در پرشین پت کلید خواهد خود
 • مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده ◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
    توله سگ ها بی نهایت جذاب هستند ولی در عین حال به مراقبت و دقت بسیاری برای نگه داری نیاز دارند. انتقال توله ها از پیش مادر و برادر و خواهرها به یک محیط جدید فرآیندی بسیار استرس زا برای آنان خواهد بود بنابراین لازم هست شرایط زندگی مناسبی برای آنان در نظر گرفت. توله ها و حتی حیوانات بالغ نیازهای بسیار فراتر از خوردن و آشامیدن و قضای حاجت دارند!!! در این مقاله سعی می کنیم حداقل مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده را یادآوری کنیم.
 • جرب در سگ ها ◄ جرب در سگ ها
    دیمودکس نام یک جربی است که روی پوست اغلب پستانداران زندگی می کند ولی در حالت عادی بیماری زا نیست. این جرب روی بدن سگ های سالم زندگی میکند ولی فقط در صورتی که سگ ها دارای ضعف سیستم ایمنی باشند یا به علت یک بیماری یا مشکل دیگری ضعیف شده باشند در آن ها ایجاد بیماری میکند. این مشکل اغلب در ارتباط با توله ها بوجود می آید. مادرانی که آلوده به دیمودکس (Demodex) هستند و به نوزادان شیر می دهند به علت تماس زیاد توله ها با مادر وارد پوست توله ها شده و آنان را مبتلا می سازند.
 • غذای سگ، راهنمای جامع و کامل ◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
    برای من و شما که صاحب سگ هستیم حتما پیش اومده که سر این دوراهی قرار بگیریم که غذای سگ خانگی رو در منزل تهیه کنیم یا از پت شاپ بخریم؟ امروز میخوایم درباره خوبی ها و معایب غذاهای خانگی و غذای خشک سگ براتون بگیم؛ اینطوری میتونین راحت تر تصمیم گیری کنین که کدوم غذا سالم تر و اقتصادی تره و سگمون رو بیشتر خوشحال میکنه. پس با مقاله غذای سگ، راهنمای جامع و کامل همراه باشین…
 • مشکلات پوستی در سگ‌ها ◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
    مشکلات پوستی و پوششی سگ‌تون یکی از موارد جدیه و می تونه در سگ های مختلف در سنین و نژادها و انواع مختلفی اتفاق بیفته. با اینکه مشکلات پوستی در مقایسه با بیماری های دیگه خیلی جدی به نظر نمیرسه به ویژه وقتی که با بیماری هایی مثل مشکلات قلبی یا سرطان مقایسه میشه، با این حال، مشکلات پوستی برای سگ‌تون خیلی ناراحت کننده، تحریک کننده و دردناکه و همچنین ممکنه یک یا چند مشکل دیگه هم به وجود بیاره.
 • تغذیه هاسکی ◄ تغذیه هاسکی
    هاسکی های سیبریایی نسبت به سایزشون مقدار کمی غذا نیاز دارن. متابولیسم خیلی بالایی دارن، یعنی با یه ذره غذا، مسافت زیادی رو روی پا می مونن. اجدادشون برای سفر با مسافت زیاد و حمل بار سبک با خوردن کمترین مقدار غذا تربیت شده بودن.
 • گندخواری در سگ‌ها ◄ گندخواری در سگ‌ها
    علاقه سگ ها به خوردن و بلعیدن مواد غیرخوراکی را پیکا می نامیم. البته مدفوع خواری یا کوپروفاژیا که مفصل درباره اش به صورت جداگانه صحبت شد هم زیر مجموعه ای از اختلال پیکا به شمار می رود ولی به خاطر حساسیت خاص نسبت به آن گاهی به صورت جداگانه بررسی می شود. در ادامه مقاله امروز پتچی به بررسی موضوع پیکا (Pica) یا گندخواری در سگ‌ها خواهیم پرداخت.
12345678910بعدیآخرین
(1 - 12) / 28903    |     صفحه 1 از 2409
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,12

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

علت توقف عملیات لایروب پسیخان ستاد اجرایی فرمان در گیلان: سند زمین متعلق به ما است

 
 

 

 

 بزرگنمایی
سبزپرس- گروه محیط طبیعی؛ لیلا مسروری: شکایت ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در گیلان بعنوان مالک سند دار زمین ، موجب تعطیلی بخشی از پروژه بزرگ احیای تالاب انزلی شده است.

     به گزارش خبرنگار سبزپرس 38 روز پس از آغاز فعالیت احداث بزرگترین تله رسوبگیر طرح احیای تالاب انزلی ، این بخش از پروژه با طرح شکایت " ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در گیلان" بعنوان مالک زمین در مرجع قضایی و اخذ حکم قضایی توقف عملیات ، از ادامه کار باز مانده است.

اردشیر روحی ماسوله رییس سازمان جهاد کشاورزی گیلان در گفتگو با خبرنگار سبز پرس ضمن تایید این خبر گفت: محیط زیست زمین و مکان فعالیت را که برای آغاز فعالیتهای ما تعرفه کرده است. که محل تعیین شده شده برای اجرای تله رسوبگیر پسیخان هم از این قاعده مستثنی نبود، اینک معلوم شده زمین در تملک ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در گیلان است که با طرح دعوی این ستاد در مرجع قضایی، حکم قضایی توقف عملیات صادرشد.

رییس جهاد کشاورزی گیلان افزود: در این پروژه، کارفرمای جهاد کشاورزی، محیط زیست است و ماهم موضوع را برای پی گیری به محیط زیست ارجاع کردیم تا برای رفع شکایت ستاد اجرایی فرمان امام (ره) ورود کنند . وی اشاره کرد استاندار هم برای کمک به حل موضوع نامه ای نوشته  و ما امیدواریم که این مشکل حل شود وی تصریح کرد البته این فقط یکی از نقاط بود و در نقاط دیگر کار به خولی پیش می رود.

رای تعیین کننده مقام قضایی

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان گیلان در پاسخ به سبز پرس گفت:  در جلساتی که کمیته راهبردی احیای تالاب که وظیفه هدایت و احیا و برنامه ریزی این طرح را برعهده دارد کسی مطلع از سند دار بودن زمین محل مذکور نبود و اشاره به ملکیت زمین نشده بود .

امیر عبدوس افزود: آنچه مورد تاکید بحثها و مد نظر ما بود یافتن مناسب ترین مکانهای اجرا بود بویژه آنکه اصرار داشتیم برای احداث تله ها و انتخاب محلهای دپو ، وارد حریم و عمق مناطق حفاظت شده نشویم و چنانکه اشاره شد کسی نمی دانست ستاد اجرای فرمان امام (ره) برای این زمین سند گرفته است.

مدیر کل حفاظت محیط زیست گیلان تصریح کرد: ما در حال تنظیم دادخواست ابطال سند و رفع توقف پروژه هستیم علاوه بر آن ماده 16 قانون حفاظت و بهسازی محیط زیست نیز در این مورد می تواند موثر باشد، اما بدیهی است در نهایت رای و نگاه مقام قضایی تعیین کننده نهایی خواهد بود.

گفتنی است برای ارائه تصویری از محل می توان اینگونه به آن اشاره کرد که محل مورد مناقشه در واقع یک مرتع وسیع است و از قدیم در اختیار چرای احشام محلی ها، بویژه گاو میش ها و گله های اسب بوده است و به لحاظ موقعیتی و ارتفاع آب رودخانه نسبت به آن غرقابی بوده و با بارندگی در بالادست دچار آبگرفتگی می شود. طبق اظهارات کارشناسان هر فعالیتی که بخواهد در این زمین انجام بگیرد نیاز به بالا آوردن ارتفاع آن دارد یعنی کاری که به طریق اولی تاثیر ثانوی احداث تله رسوبگیر در محل است.

باید در نظر داشت اگرچه پروژه های احیا تالاب به کلی مسکوت نشده اما بیش از دو هفته است  بخشی که بیشترین پیشرفت را با سرعت لایروبی معادل 4000 متر مکعب در روز آن هم در یکی از محلهای طغیان خیز که حتی بارندگی های اوایل تابستان جاری منطقه را متاثر کرده بود ، متوقف شده که علاوه بر زیان مالی، از نظر زمانی با توجه به فصل بارش نیز به ضرر پروژه است.

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


10 خبر اخر سایت

◄ تغییراتی در سایت پرشین پت
◄ قوانین ما برای ورود
◄ ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399
◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
بعدی 1 قبلی