پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

علت توقف عملیات لایروب پسیخان ستاد اجرایی فرمان در گیلان: سند زمین متعلق به ما است

 
 

 

 

 بزرگنمایی
سبزپرس- گروه محیط طبیعی؛ لیلا مسروری: شکایت ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در گیلان بعنوان مالک سند دار زمین ، موجب تعطیلی بخشی از پروژه بزرگ احیای تالاب انزلی شده است.

     به گزارش خبرنگار سبزپرس 38 روز پس از آغاز فعالیت احداث بزرگترین تله رسوبگیر طرح احیای تالاب انزلی ، این بخش از پروژه با طرح شکایت " ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در گیلان" بعنوان مالک زمین در مرجع قضایی و اخذ حکم قضایی توقف عملیات ، از ادامه کار باز مانده است.

اردشیر روحی ماسوله رییس سازمان جهاد کشاورزی گیلان در گفتگو با خبرنگار سبز پرس ضمن تایید این خبر گفت: محیط زیست زمین و مکان فعالیت را که برای آغاز فعالیتهای ما تعرفه کرده است. که محل تعیین شده شده برای اجرای تله رسوبگیر پسیخان هم از این قاعده مستثنی نبود، اینک معلوم شده زمین در تملک ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در گیلان است که با طرح دعوی این ستاد در مرجع قضایی، حکم قضایی توقف عملیات صادرشد.

رییس جهاد کشاورزی گیلان افزود: در این پروژه، کارفرمای جهاد کشاورزی، محیط زیست است و ماهم موضوع را برای پی گیری به محیط زیست ارجاع کردیم تا برای رفع شکایت ستاد اجرایی فرمان امام (ره) ورود کنند . وی اشاره کرد استاندار هم برای کمک به حل موضوع نامه ای نوشته  و ما امیدواریم که این مشکل حل شود وی تصریح کرد البته این فقط یکی از نقاط بود و در نقاط دیگر کار به خولی پیش می رود.

رای تعیین کننده مقام قضایی

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان گیلان در پاسخ به سبز پرس گفت:  در جلساتی که کمیته راهبردی احیای تالاب که وظیفه هدایت و احیا و برنامه ریزی این طرح را برعهده دارد کسی مطلع از سند دار بودن زمین محل مذکور نبود و اشاره به ملکیت زمین نشده بود .

امیر عبدوس افزود: آنچه مورد تاکید بحثها و مد نظر ما بود یافتن مناسب ترین مکانهای اجرا بود بویژه آنکه اصرار داشتیم برای احداث تله ها و انتخاب محلهای دپو ، وارد حریم و عمق مناطق حفاظت شده نشویم و چنانکه اشاره شد کسی نمی دانست ستاد اجرای فرمان امام (ره) برای این زمین سند گرفته است.

مدیر کل حفاظت محیط زیست گیلان تصریح کرد: ما در حال تنظیم دادخواست ابطال سند و رفع توقف پروژه هستیم علاوه بر آن ماده 16 قانون حفاظت و بهسازی محیط زیست نیز در این مورد می تواند موثر باشد، اما بدیهی است در نهایت رای و نگاه مقام قضایی تعیین کننده نهایی خواهد بود.

گفتنی است برای ارائه تصویری از محل می توان اینگونه به آن اشاره کرد که محل مورد مناقشه در واقع یک مرتع وسیع است و از قدیم در اختیار چرای احشام محلی ها، بویژه گاو میش ها و گله های اسب بوده است و به لحاظ موقعیتی و ارتفاع آب رودخانه نسبت به آن غرقابی بوده و با بارندگی در بالادست دچار آبگرفتگی می شود. طبق اظهارات کارشناسان هر فعالیتی که بخواهد در این زمین انجام بگیرد نیاز به بالا آوردن ارتفاع آن دارد یعنی کاری که به طریق اولی تاثیر ثانوی احداث تله رسوبگیر در محل است.

باید در نظر داشت اگرچه پروژه های احیا تالاب به کلی مسکوت نشده اما بیش از دو هفته است  بخشی که بیشترین پیشرفت را با سرعت لایروبی معادل 4000 متر مکعب در روز آن هم در یکی از محلهای طغیان خیز که حتی بارندگی های اوایل تابستان جاری منطقه را متاثر کرده بود ، متوقف شده که علاوه بر زیان مالی، از نظر زمانی با توجه به فصل بارش نیز به ضرر پروژه است.

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


اخبار زیست محیطی

 • پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت ◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
    بعد از 21 سال خدمت به شما عزیزان وقت ان رسیده که باز هم تغییرات بنیادی در سایت ها و دسترسی های شما به اطلاعات را ایجاد کنیم به زودی پروژه همسان سازی سایت ها و کل دیتا در پرشین پت کلید خواهد خود
 • مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده ◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
    توله سگ ها بی نهایت جذاب هستند ولی در عین حال به مراقبت و دقت بسیاری برای نگه داری نیاز دارند. انتقال توله ها از پیش مادر و برادر و خواهرها به یک محیط جدید فرآیندی بسیار استرس زا برای آنان خواهد بود بنابراین لازم هست شرایط زندگی مناسبی برای آنان در نظر گرفت. توله ها و حتی حیوانات بالغ نیازهای بسیار فراتر از خوردن و آشامیدن و قضای حاجت دارند!!! در این مقاله سعی می کنیم حداقل مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده را یادآوری کنیم.
 • جرب در سگ ها ◄ جرب در سگ ها
    دیمودکس نام یک جربی است که روی پوست اغلب پستانداران زندگی می کند ولی در حالت عادی بیماری زا نیست. این جرب روی بدن سگ های سالم زندگی میکند ولی فقط در صورتی که سگ ها دارای ضعف سیستم ایمنی باشند یا به علت یک بیماری یا مشکل دیگری ضعیف شده باشند در آن ها ایجاد بیماری میکند. این مشکل اغلب در ارتباط با توله ها بوجود می آید. مادرانی که آلوده به دیمودکس (Demodex) هستند و به نوزادان شیر می دهند به علت تماس زیاد توله ها با مادر وارد پوست توله ها شده و آنان را مبتلا می سازند.
 • غذای سگ، راهنمای جامع و کامل ◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
    برای من و شما که صاحب سگ هستیم حتما پیش اومده که سر این دوراهی قرار بگیریم که غذای سگ خانگی رو در منزل تهیه کنیم یا از پت شاپ بخریم؟ امروز میخوایم درباره خوبی ها و معایب غذاهای خانگی و غذای خشک سگ براتون بگیم؛ اینطوری میتونین راحت تر تصمیم گیری کنین که کدوم غذا سالم تر و اقتصادی تره و سگمون رو بیشتر خوشحال میکنه. پس با مقاله غذای سگ، راهنمای جامع و کامل همراه باشین…
 • مشکلات پوستی در سگ‌ها ◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
    مشکلات پوستی و پوششی سگ‌تون یکی از موارد جدیه و می تونه در سگ های مختلف در سنین و نژادها و انواع مختلفی اتفاق بیفته. با اینکه مشکلات پوستی در مقایسه با بیماری های دیگه خیلی جدی به نظر نمیرسه به ویژه وقتی که با بیماری هایی مثل مشکلات قلبی یا سرطان مقایسه میشه، با این حال، مشکلات پوستی برای سگ‌تون خیلی ناراحت کننده، تحریک کننده و دردناکه و همچنین ممکنه یک یا چند مشکل دیگه هم به وجود بیاره.
 • تغذیه هاسکی ◄ تغذیه هاسکی
    هاسکی های سیبریایی نسبت به سایزشون مقدار کمی غذا نیاز دارن. متابولیسم خیلی بالایی دارن، یعنی با یه ذره غذا، مسافت زیادی رو روی پا می مونن. اجدادشون برای سفر با مسافت زیاد و حمل بار سبک با خوردن کمترین مقدار غذا تربیت شده بودن.
 • گندخواری در سگ‌ها ◄ گندخواری در سگ‌ها
    علاقه سگ ها به خوردن و بلعیدن مواد غیرخوراکی را پیکا می نامیم. البته مدفوع خواری یا کوپروفاژیا که مفصل درباره اش به صورت جداگانه صحبت شد هم زیر مجموعه ای از اختلال پیکا به شمار می رود ولی به خاطر حساسیت خاص نسبت به آن گاهی به صورت جداگانه بررسی می شود. در ادامه مقاله امروز پتچی به بررسی موضوع پیکا (Pica) یا گندخواری در سگ‌ها خواهیم پرداخت.
 • آیا سگ‌ها خواب می بینن؟ ◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
    تاحالا به این موضوع فکر کردین که آیا سگ‌ها خواب می بینن؟ از نظر علمی ثابت نشده که سگ ها می تونن خواب ببینن یا نه، اما سخته تصور کنیم که نمی بینن! همه مون دیدیم که سگ هامون یه سری حالت ها تو خواب دارن که شبیه حالت های بیداری‌شونه. تکون دادن دست و پاهاشون، ناله کردن، خرخر کردن، دم تکون دادن، جویدن و تکون دادن دماغ‌شون باعث میشه به این فکر کنیم که دارن چه خوابی می بی
 • خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه! ◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
    خیلی از ما سگ ها و گربه ها رو به خاطر زیباییشون دوست داریم. شاید براتون جالب باشه که خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه رو بشناسیم و بدونیم بهترین نژاد ها توی جهان کدوماست؟ حالا در این مقاله می خوایم همین موضوع رو بفهمیم. با پتچی همراه باشید.
 • محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی ◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
    سگ و گربه ها حیواناتی هستن که خیلی از مردم به دلایل مختلف مثل تنها نموندن، حیوان دوستی، امنیت بیشتر و… دوست دارن از اون ها در خونه خودشون نگهداری کنن. امروزه در شهرهای بزرگ تعداد کسانی که در آپارتمان زندگی می‌کنن به‌مراتب بیشتر از تعداد کسانی هست که خانه حیاط‌دار و ویلایی دارن و به همین دلیل حیوانات‌ خانگی باید بتونن خودشون رو با آپارتمان‌نشینی مطابقت بدن.
 • وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها ◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
    اضافه شدن یک دوست جدید پشمالو، یک رویداد هیجان انگیز در زندگیه. ورود حیوان خانگی جدید، با مسئولیتی بزرگ روی دوش شما و مقدار زیادی وسایل همراه می شه. آماده سازی، کلیدی برای موفقیت است – تهیه برخی از وسایل و مواردی که می دانید احتیاج میشه نگهداری از کوچولوتون رو بسیار راحت تر میکنه! نگهداری از این حیوانات دوست داشتنی نیازمند فراهم آوردن وسایلی است که راحتی را هم برای شما و هم برای این حیوانات آسان تر میکنه در ادامه وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها را به شما همراهان همیشگی معرفی می کنیم.
 • چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟ ◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
    برای آوردن بچه گربه به خونتون، باید خونتون رو برای حضور اون آماده کنین. گربه هایی که همه وسایل مورد نیازشون رو داشته باشن، شادترن و زندگی براشون زیبا تره، پس قبل از اینکه بچه گربه به خونتون بیاد، چک لیست نیازهای گربه رو بررسی کنید و آماده باشین.این وسایل باعث می شود تا برای نگهداری گربه خود راحت تر باشید.در ادامه برای شما توضیح خواهیم داد که چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟ همراه ما باشید.
12345678910بعدیآخرین
(1 - 12) / 28898    |     صفحه 1 از 2409
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,12
mofos