پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

در غیاب مسئولان سازمان محیط زیست کشور؛ پرورش ماهی تیلاپیا در استان یزد رونمایی شد

سبزپرس – گروه محیط زیست دریایی : پرورش ماهی تیلاپیای تک جنسی شده (Oreochromis niloticus ) در استان یزد در 21 خرداد در غیاب نماینده ای از سازمان محیط زیست رونمایی شد.

 

 

به گزارش سبزپرس در اين مراسم  رییس سازمان جهاد کشاورزی استان یزد، معاون وزیر و رییس سازمان شیلات ایران، رییس موسسه تحقیقات شیلات ایران و نماینده مردم شهرستان بافق و نایب رییس کمیسیون کشاورزی در مجلس شورای اسلامی و كارشناسان و محققان ذيربط حضور داشتند.

در این مراسم احمد بیطرف رییس ایستگاه تحقیقاتی ماهیان آب شور داخلی- بافق ضمن ارایه گزارشی در مورد ایستگاه بافق ، پیشینه و فعالیتهای پژوهشی به ویژه در زمینه پروژه های اجراء شده در خصوص تیلاپیا و نتایج کسب شده طی دو سال و نیم ورود این گونه ارایه داد.

رییس موسسه تحقیقات شیلات ایران با اعلام این مطلب كه علاوه بر یزد، مطالعات زیست محیطی برای پرورش گونه تیلاپیا در پنج نقطه کشور نیز آغاز شده است گفت:  استانهای جنوبی از جمله کرمان برای پرورش تیلاپیا مستعد هستند،  گونه های تک جنسی شده تیلاپیا به مقدار انبوه توسط موسسه تحقیقات شیلات کشور آماده شده و در مزارع پرورشی که امکان رشد آنها وجود دارد، با توجه به نظر متقاضیان به آنها اعطا می شود.

عباسعلی مطلبی خاطرنشان کرد: به تدریج که ساختارهای لازم در زمینه پرورش این گونه جدید فراهم شود، تکثیر آن نیز به بخش خصوصی واگذار می شود.

وی در ادامه گفت: موسسه تحقیقات شیلات کشور، پتانسیهای لازم برای تولید بیش از 300 هزار بچه ماهی در وزن بالای 10 گرم را دارد و پایلوت استان یزد قابل توسعه به بیش از این مقدار نیز هست.

مطلبی یادآور شد: در شروع 10 هزار بچه ماهی تک جنسی شده در وزنهای 10 و 50 گرمی با حضور مسیولان شیلاتی در استان یزد و در استخرهای پرورشی رهاسازی می شود.

وی اظهار داشت: افزایش ظرفیت تعداد قطعات بچه ماهی بستگی به سیاستهای سازمان شیلات دارد.

رییس موسسه تحقیقات شیلات ايران با بيان اينكه ماهی تیلاپیا دارای ارزش اقتصادی بسیار بالایی است، ياد آور شد: اين گونه طی گذشت سه تا چهار ماه دارای وزنی معادل 300 تا 350 گرم خواهد شد که با توجه به کشش بازار می توان اوزان دیگری را نیز انتظار داشت.

وی در پايان تصريح كرد : در قالب طرحی جامع، ارزش غذایی تیلاپیا و تولید فرآورده های ناشی از آن در دست اجرا است.

در این برنامه شرکت کنندگان از آزمایشگاهها و سالنهای پرورش و تکثیر بازدید کرده و با روند اجرای پروژه ها آشنا شدند.


 
در بخشی از این مراسم رونمایی، از ورود تیلاپیا به استخرهای خاکی در ایستگاه تحقیقاتی ماهیان آب شور داخلی بافق که با دو تیپ تیلاپیا قرمز و آبی ماهی دار شده بود بازدید شد و در مزرعه رنگین کمان متعلق به بخش خصوصی مراسم رها سازی تیلاپیا در استخر خاکی مردمی انجام شد.


همچنین جلسه تخصصی با حضور کارشناسان و مسیولین در ایستگاه بافق تشکیل و در این مورد و بررسی مسایل و مشکلات ایستگاه بحث و تبادل نظر شد

 در خاتمه مراسمی برای طبخ تیلاپیا در شهرستان بافق از سوی شیلات سازمان جهاد کشاورزی استان برگزار شد.

در این برنامه ابرقویی رییس سازمان جهاد کشاورزی استان یزد ،  تقوی معاون وزیر و ریاست سازمان شیلات ایران و فرهمند نماینده مردم شهرستان بافق و نایب رییس کمیسیون کشاورزی در مجلس شورای اسلامی به ایراد سخنرانی پرداخته و ضمن اجر نهادن به فعالیت های پژوهشی و دستاوردهای کسب شده به وسیله محققین و پرسنل ایستگاه بافق نسبت به اهمیت و نقش این گونه در آینده آبزی پروری ایران تاکید كردند

با وجود حساسیت این موضوع و اینکه سازمان محیط زیست در مورد ورود گونه های مهاجم به آبهای ایران  بارها هشدار داده بود، ضمن اینکه تکثیر این ماهی را تنها در شرایطی مجاز دانسته بود که هیچ گونه امکان وارد شدن آن به آبهای کشور وجود نداشته باشد، هیچ نماینده ای از این سازمان در مراسم رو نمایی حضور نداشت.

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


mofos