پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • مبلی با شکل ستون فقرات ◄ مبلی با شکل ستون فقرات
    مبلمان قابل تنظیم الهام گرفته از ستون فقرات انسان که از چوب های چوبی به هم پیوسته ساخته شده اند را می توان به راحتی به اشکال و طرح های مختلف تبدیل کرد. مبلمان نوآورانه SPYNDI به افراد این امکان را می دهد که صندلی های منحصر به فرد خود را با اتصال تک تک چوب ها به یکدیگر، چرخش 180 درجه برای تغییر انحنا و قفل کردن در جای خود ایجاد کنند.
 • میز قهوه همراه گربه ها ◄ میز قهوه همراه گربه ها
    میز قهوه مدرن دارای خانه گربه کروی شکل با الهام از ایگلو است که برای گرم و راحت نگه داشتن حیوان خانگی مورد علاقه شما ساخته شده است. میز قهوه خانه گربه ای "Igloo" طراحی شده توسط Joao Teixeira را می توان درست در کنار تخت شما یا در اتاق نشیمن قرار داد. تخت ساخته شده از پلاستیک برای تمیز کردن آسان.
 • لیوانی شبیه هشت پا ◄ لیوانی شبیه هشت پا
    لیوان تیکی سرامیکی که برای نوشیدن کوکتل طراحی شده و به شکل اختاپوس سبز رنگی است که روی جمجمه انسان قرار گرفته است. لیوان هشت پا تیکی Cthulhu دست ساز از چینی توسط KachaktanoMugs
 • نان هایی شبیه حیوانات ◄ نان هایی شبیه حیوانات
    نان خوشمزه ای که به شکلی شبیه گربه ها، سگ ها و سایر حیوانات شایان ستایش است. حیوانات نان خوراکی تازه پخته شده طراحی شده توسط Lou Lou P’s Delights.
 • ترکیبی میوه ها و حیوانات ◄ ترکیبی میوه ها و حیوانات
    دستکاری های خلاقانه عکس توسط عکاس آمریکایی سارا دی ریمر. حیوانات مختلف با میوه ها و سبزیجات مختلف ترکیب شدند.
 • لیوانی شبیه نژاد شیبا اونو ◄ لیوانی شبیه نژاد شیبا اونو
    وان ناز طراحی شده برای خوردن نودل رامن شبیه سگ کوچک شیبا اینو است. لیوان نودل Shiba Inu Ramen دست ساز از سرامیک توسط Tetsuya Iseda.
 • خانه گربه الهام گرفته از جنگ ستارگان ◄ خانه گربه الهام گرفته از جنگ ستارگان
    خانه گربه الهام گرفته از جنگ ستارگان که شبیه AT-AT واکر چهار پا است. "CAT-CAT": خانه گربه AT-AT واکر ساخته شده از تخته سه لا توسط ویتنی فابر برای گربه خانگی اش کاپیتان جک هارکنس. پاهای AT-AT به عنوان پست های خراش استفاده می شود
 • انسان ها با سر حیوانات ◄ انسان ها با سر حیوانات
    مجموعه ای از مجسمه های رسا از حیوانات با بدن واقعی انسان در موقعیت های دنیای واقعی قرار داده شده است. مجسمه های ترکیبی حیوانات انسانی خلاقانه ساخته شده از خاک رس توسط الساندرو گالو.
 • کیف پول خلاقانه به شکل سگ ◄ کیف پول خلاقانه به شکل سگ
    کیف پول خلاقانه و غیرمعمولی که به گونه ای طراحی شده است که شبیه سر واقعی یک سگ کوچک باشد، قطعاً چشم نواز است. کیف پول سکه سگ ساخته شده از نمد پشمی و چشم های پلاستیکی که واقعی به نظر می رسد. برای افرادی با حیوانات خانگی بولداگ فرانسوی مینیاتوری ایجاد شده است.
 • سفر با دوچرخه با سگ ها ◄ سفر با دوچرخه با سگ ها
    محصولی زیبا برای صاحبان دوچرخه که دوست دارند با سگ خود سفر کنند طراحی شده است. قفسه حیوانات خانگی Fairdale بهتر از یک سبد یا یک تریلر است. سیستم نصب نوآورانه سگ (یا گربه) شما را ایمن و ایمن نگه می دارد. راه حل عالی برای اتصال سگ به دوچرخه!
12345678910بعدیآخرین
(1 - 10) / 29179    |     صفحه 1 از 2918
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,10

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری


نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

نگهداری از گکوی خط سفید (White Lined Gecko) (Gekko vittatus)

نگهداری از گکوی خط سفید (White Lined Gecko) (Gekko vittatus)


 

 

 

 

 

 

 

Resigzed Image Click this bar to view the full image.

 

نام علمی : Gekko vittatus
نام دیگر این حیوان، «گکوی اسکانک» (skunk gecko) است و اغلب این حیوان را به این نام میشناسند. گاهی نیز این حیوان را «گکوی خط سفید» (White Lined Gecko) (که با این نام میتواند با گونه های دیگری اشتباه گرفته شود) یا «گکوی اسکانک اندونزیایی» (Indonesian skunk gecko) مینامند.طول عمر

گکوهای خط سفید میتوانند بین 10 تا 20 سال و حتی بیشتر عمر کنند البته آنها به تازگی وارد عرصه حیوانات خانگی شده اند بنابراین اطلاعات دقیقی در خصوص طول عمر آنها وجود ندارد.
در خصوص گکوی خط سفید

این گکوها میتواند تا 23 الی 25 سانتی متر (با احتساب دم) رشد کنند. بدن آنها به رنگ قهوه ای، سبز و یا برنزی است و دو خط سفید در دو سمت سر حیوان دیده میشود که در قسمت کمر، کاملا همگرا شده و به صورت مشترک تا قسمت دم این حیوان امتداد پیدا میکند. (دم پهن است و خطوط سفید پهن میشوند.) پنجه ها و انگشتان این گکو طوری تطابق یافته اند که برای بالا رفتن از سطوح عمودی هیچ زحمتی را به این حیوان تحمیل نمیکند.
خانه سازی

یک تراریوم 20 گالنی بلند میتواند گزینه مناسبی برای زندگی یک جفت گکوی خط سفید باشد. (هرگز دو گکوی نر را در کنار یکدیگر نگهداری نکنید.) البته توجه داشته باشید با توجه به اینکه این گکوها حیواناتی بسیار فعال هستند هرچه اندازه محل زندگی آنها بزرگتر باشد برای آنها بهتر خواهد بود. گکوهای خط سفید به ارتفاع زیادی برای صعود کردن نیاز دارند. نرها کاملا قلمروطلب بوده و حتما باید به دور از یکدیگر نگهداری شوند. یک تانک با سقف مشبک یا دارای سیستم تهویه از پهلو، میتواند گزینه مناسبی برای زندگی این گونه از گکوها باشد.


ادامه دارد ...


مترجم : محمد مسعود کشوری
منبع : about.com

 

بخش دوم 

 

 

 

 

Resigzed Image Click this bar to view the full image.

 

 

 

 

 بستر

بستری که برای این گکوها استفاده میکنید حتما باید به شکلی باشد که رطوبت را درون خود حفظ کند تا رطوبت مورد نیاز گکوها در محیط زندگی شان وجود داشته باشد. این بستر میتواند فیبرهای پوست نارگیل، کود درخت سرو (cypress mulch)، خزه و یا خاک های مخصوص یا حتی دستمال کاغذی باشد.تجهیزات

گکوهای خط سفید نیاز به فضا برای بالا رفتن و صعود دارند بنابراین ترکیبی از شاخه های درختان، تکه های چوب، چوب پنبه، بامبو و شاخ و برگ درخت مو میتواند محیطی زیبا و در عین حال مناسب برای صعود را برای آنان ایجاد کند. گیاهان متنوعی از جمله گیاهان زنده (مانند dracaena و snake plant) میتوانند در این جایگاه قرار داده شوند تا محلی مناسب برای پنهان شدن گکو باشند. از مخفیگاه ها و تکه های چوب میتوان برای ایجاد مخفیگاه برای گکوها استفاده کرد. یک ظرف آب کم عمق که هر روز آب آن تعویض شود همواره باید در دسترس گکوها باشد گرچه آنها بیشتر با این آب حمام میکنند و آب آشامیدنی خود را از قطراتی که در حال چکیدن از گیاهان و محیط هستند تامین میکنند.


ادامه دارد ...


مترجم : محمد مسعود کشوری
منبع : about.com

The World Is a Dangerous Place to Live, Not Because of The People Who Are Evil, But Because of The People Who Don't

بخش سوم

 

 

 

 

 

Resigzed Image Click this bar to view the full image.

دما

دما در طول روز باید به شکل یک طیف گرمایی بین 27 تا 29.5 درجه سانتیگراد و در طول شب تا حدی پایین تر و در یک طیف گرمایی بین 21 تا 24 درجه سانتیگراد باشد. لامپ گرمایی یا یک بخاری سرامیکی میتواند این گرما را تامین کند و در طول شب نیز یک لامپ قرمز به همراه بخاری سرامیکی تامین کننده مناسبی برای دما هستند. پد گرمایی مخصوص زیر تانک نیز گزینه مناسبی به شمار میرود. هرگز منبع حرارتی را به حالت رها شده در قسمت بالای تانک نگذارید زیرا گکوهای خط سفید به راحتی از محفظه بالا رفته و میتوانند در برخورد با منبع حرارتی، بدن خود را بسوزانند.نوردهی

گکوهای خط سفید حیواناتی شب فعال هستند بنابراین نیاز به تابش UV خاصی ندارند. گرچه برخی از متخصصان نگهداری از خزندگان اینگونه عنوان میکنند که تابش UVB برای سلامت کلی این گکوها امری ضروری است.شما میتوانید برای اطمینان از سلامت خزنده تان از نور UVb استفاده کنید و محیط را به شکلی ایجاد کنید که گکو بتواند در صورت نیاز، به مخفیگاه رفته و از معرض نور خارج شود. استفاده از لامپ قرمز در طول شب نیز میتواند برای مشاهده گکو در طول شب و مشاهده میزان فعالیت این حیوان مفید باشد.


ادامه دارد ...


مترجم : محمد مسعود کشوری
منبع : about.com

 

بخش چهارم

 

 

 

 

Resigzed Image Click this bar to view the full image.


رطوبت

گکوهای خط سفید نیاز به رطوبتی متوسط تا نسبتا زیاد دارند و باید سطح رطوبت در محل زندگی آنها بین 65 تا 75 % باشد. (برای اطمینان از میزان رطوبت، باید از یک دستگاه رطوبت سنج در درون محفظه استفاده کنید.) این رطوبت را با استفاده از اسپری کردن آب به درون محفظه ایجاد کنید، البته گکوها قطرات آبی را که در حال چکیدن باشند مینوشند. بسته به نوع تنظیماتی که درون جایگاه انجام میدهید باید روزی چند بار عمل اسپری کردن آب را انجام دهید و مطمئن شوید که رطوبت محفظه در طول شب کاملا مهیا باشد زیرا زمان بیشترین فعالیت گکوهای خط سفید است.غذا

گکوهای خط سفید را باید با یک رژیم غذایی که بیشتر شامل جیرجیرک باشد تغذیه کنید. حشرات دیگر نیز برای تنوع میبایست به این رژیم افزوده شوند : سوسک ها، ملخ ها و کرم های ابریشم (کرم های خوراکی و کرم های روغنی فقط گهگاهی مورد استفاده قرار گیرند.)
اندازه طعمه تقریبا باید به اندازه فاصله بین دو چشم گکو باشد و حتما پیش از اینکه در اختیار گکو قرار بگیرد کاملا شکم پر و مغذی (Gut Loaded) شده باشد. این طعمه ها باید هفته ای 2 الی 3 بار به پودر مکمل کلسیم و هفته ای یک بار به مکمل مولتی ویتامین آغشته شوند. غذا را در هنگام عصر در اختیار خزنده قرار دهید. جوانترها هر روز نیاز به غذا خوردن دارند اما گکوهای بالغ لازم نیست هر روز غذا بخورند. (به عنوان مثال، یک روز در میان) فقط به میزانی به گکو غذا دهید که در همان لحظه بخورد و هیچگاه طعمه ای را که توسط گکو خورده نشده در تانک رها نکنید.


تذکرات

گکوهای خط سفید نسبت به اقوام نزدیکشان یعنی گکوهای توکای، حالت تهاجمی بسیار کمتری دارند. آنها بسیار سریع، حساس و شکننده هستند و در صورتی که ترسیده باشند میتوانند به سرعت گاز بگیرند بنابراین در لمس کردن آنها کاملا دقیق باشید.مترجم : محمد مسعود کشوری
منبع : about.com

 


محصولات فروشگاه مرتبط با این مقاله
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
کاربران با این تگها این مقاله را پیدا کرده اند :
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ مبلی با شکل ستون فقرات
◄ میز قهوه همراه گربه ها
◄ لیوانی شبیه هشت پا
◄ نان هایی شبیه حیوانات
◄ ترکیبی میوه ها و حیوانات
◄ لیوانی شبیه نژاد شیبا اونو
◄ خانه گربه الهام گرفته از جنگ ستارگان
◄ انسان ها با سر حیوانات
◄ کیف پول خلاقانه به شکل سگ
◄ سفر با دوچرخه با سگ ها
◄ راه پله ای برای سگ ها
◄ پله هایی برای گربه ها
◄ تخت خواب برای گربه ها
◄ کیف حمل سگ خلاقانه
◄ پنجره گنبدی شفاف
◄ چند تا ایده دیگه برای باکس حمل سگ و گربه
◄ چای کیسه ای زیبا و خلاقانه
◄ جلیقه سگ چشم نواز با چراغ های LED
◄ بزار ماهی ها هم یه جور دیگه ببیند
◄ بند سگ قابل جمع شدن برای دوندگان
◄ یه مقدار حای خواب خوشگل بینید برای سگ ها
◄ ای مک برای گربه ها
◄ تخت خواب کلاسیک برای سگ
◄ حای خواب سک ها برای انسان ها
◄ خانه ای بازیافتی برای پرنده ها
◄ خانه ای برای گربه ها
◄ لامپ اختاپوس
◄ قاشق با طرحی قو شگل
◄ کلاه ایمنی موتورسیکلت با گوش های گربه ای
◄ کلاه ایمنی برای گربه ها
بعدی 1 قبلی

جدیدترین مقالات

◄ گدایی کردن در حیوان شما
◄ عقیم سازی
◄ جوش در سگ ها
◄ ورزش دادن گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ کتامین
◄ كتاب(7)
◄ چه مواد غذایی برای سگ مفید است؟
◄ چگونگي نصب برنامه و ورود به برنامه
◄ فيبر ها
◄ انتخاب اسم برای سگ نر
◄ حالا من چی کار کنم ؟
◄ گربه های ناز نازی
◄ German Shorthaired Pointer
◄ فروش گربه پرشین کت
◄ فصل چهارم
◄ گربه و نازایی ! توهم یا واقعیت؟
◄ مهناز افشار و دلفین
◄ British Shorthairs
◄ ماهي و ماهي خور
◄ شباهت حيوانات
◄ مبلی با شکل ستون فقرات
◄ Dog Fashion
◄ دکتر هومن و جراید
◄ انگل های داخلی در سگ ها
◄ معرفی دکتر شیری
◄ iهیولا ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ پرورش لارو آناباتوئیدها (ترجمه)
◄ Metynnis Fasciatus
◄ شارک دم قرمز - Red Tailed Shark
◄ اپیلاتی دهان آتشی - firemouth epiplaty
◄ اطلاعات عمومی خانواده سیکلیده ها 2
◄ دراگون – Dragon
◄ مارماهی الکتریکی - electrophorus electricus
◄ سیچلاید های افریقایی
◄ اسب دریایی - Hippocampus
◄ جلبک ها اکواریوم های اب شیرین
◄ بخاری آکواریوم - Aquarium Heater
◄ انجماد اسپرم - How To Glaciation spermatozoon
◄ رفتار درماني براي سگها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ تغذیه ایگوانا
◄ قیمت روز خودرو
◄ سگ پیتبول
◄ شی هوا هوا
◄ Belgian Sheepdog
◄ پیشینه سالوکی (تازی)
◄ رژیم غذایی مناسب برای مقابله با سوءهاضمه در اسب (ترجمه)
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از سگ
◄ آموزش استفاده از جعبه خاک به خرگوش
◄ ایورمکتین در سگ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ تراریوم برای خزندگان
◄ غدای بچه گربه
◄ یازده سال اسارت سگ
◄ حقوق حیوانات از ۱۴ قرن قبل در اسلام مطرح شده است
◄ سگ در ایران باستان
◄ رفتار شناسي در حيوانات
◄ مردی که سگ همسایه اش را خورد+عکس
◄ Z
◄ بیضه ها
◄ انگل ژيارديا (اين تک سلولي خطرناک)
◄ "وگانیسم"
◄ عمر حیوانات چقدر است
◄ نگهداری از رتیل اوسامبارا بابون
◄ یوزپلنگ
◄ خرگوش به عنوان حیوان خانگی
◄ درماتوفیتوز (Dermatophytosis)
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ انواع مسمومیت های شیمیایی و غذایی در سگ
◄ حیوانات در برف
◄ زشت‌ترین سگ دنیا»
◄ پیراهنی برای عاشقان گربه
◄ نی نی های بامزه در لباس حیوانات
◄ پرشین پت نماینده انحصاری فربیلا در ایران
◄ چرا سگ ها به دنیال دم خود میگردند
◄ | German Wirehaired Pointer
◄ Redbone Coonhound
◄ Chinook
dram film izle