پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

اخبار زیست محیطی

 • تغییراتی در سایت پرشین پت ◄ تغییراتی در سایت پرشین پت
    برای راحتی شما عزیزان تغییراتی در پرشین پت ایجاد شد
 • قوانین ما برای ورود ◄ قوانین ما برای ورود
    مروز میخوایم یه سری حرفها بزنیم که طبق معمول به یه سری دوستان بر میخوره و ناراحت میشن و جبهه میگیرن هر مجموعه ای تشکیل شده از یک سری افراد و یک مدیر. مدیر یک سری قوانین رو برای اهداف اون مجموعه وضع میکنه که افراد موظف به رعایت اون هستند.
 • ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399 ◄ ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399
    بنا به شرایط و بیماری کرونا COVID 19 ساعت کاری پرشین پت در سال 99 به صورت نیمه وقت بود اما به در خواست شما عزیزان و احترام به خواسته شما بزرگواران ساعت کاری خود را مانند قبل کردیم .......
 • پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش ◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
    همراهان عزیز و مراجعین پرشین پت به دلیل شیوع بیماری کرونا در ایران استدعا داریم به دلیل حفظ سلامت شما عزیزان و کارکنان مجموعه حتما در زمان ورود به موارد زیر توجه داشته باشید ۱: در هنگاه ورود فقط و فقط اجازه ورود به عزیزانی داده میشود که ماسک مناسب و دستکش مناسب داشته باشند. ۲» از پذبرفتن همراهان با پت جدا معذوریم و هر پت فقط یک همراه با خود داشته باشد .
 • اطلاع از اخرید تغییرات سایت ◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
    تغییرات در جهت بهبود سایت و استفاده بهتر از امکانات در اختیار شما قرار گرفت
 • پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت ◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
    بعد از 21 سال خدمت به شما عزیزان وقت ان رسیده که باز هم تغییرات بنیادی در سایت ها و دسترسی های شما به اطلاعات را ایجاد کنیم به زودی پروژه همسان سازی سایت ها و کل دیتا در پرشین پت کلید خواهد خود
 • مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده ◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
    توله سگ ها بی نهایت جذاب هستند ولی در عین حال به مراقبت و دقت بسیاری برای نگه داری نیاز دارند. انتقال توله ها از پیش مادر و برادر و خواهرها به یک محیط جدید فرآیندی بسیار استرس زا برای آنان خواهد بود بنابراین لازم هست شرایط زندگی مناسبی برای آنان در نظر گرفت. توله ها و حتی حیوانات بالغ نیازهای بسیار فراتر از خوردن و آشامیدن و قضای حاجت دارند!!! در این مقاله سعی می کنیم حداقل مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده را یادآوری کنیم.
 • جرب در سگ ها ◄ جرب در سگ ها
    دیمودکس نام یک جربی است که روی پوست اغلب پستانداران زندگی می کند ولی در حالت عادی بیماری زا نیست. این جرب روی بدن سگ های سالم زندگی میکند ولی فقط در صورتی که سگ ها دارای ضعف سیستم ایمنی باشند یا به علت یک بیماری یا مشکل دیگری ضعیف شده باشند در آن ها ایجاد بیماری میکند. این مشکل اغلب در ارتباط با توله ها بوجود می آید. مادرانی که آلوده به دیمودکس (Demodex) هستند و به نوزادان شیر می دهند به علت تماس زیاد توله ها با مادر وارد پوست توله ها شده و آنان را مبتلا می سازند.
 • غذای سگ، راهنمای جامع و کامل ◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
    برای من و شما که صاحب سگ هستیم حتما پیش اومده که سر این دوراهی قرار بگیریم که غذای سگ خانگی رو در منزل تهیه کنیم یا از پت شاپ بخریم؟ امروز میخوایم درباره خوبی ها و معایب غذاهای خانگی و غذای خشک سگ براتون بگیم؛ اینطوری میتونین راحت تر تصمیم گیری کنین که کدوم غذا سالم تر و اقتصادی تره و سگمون رو بیشتر خوشحال میکنه. پس با مقاله غذای سگ، راهنمای جامع و کامل همراه باشین…
 • مشکلات پوستی در سگ‌ها ◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
    مشکلات پوستی و پوششی سگ‌تون یکی از موارد جدیه و می تونه در سگ های مختلف در سنین و نژادها و انواع مختلفی اتفاق بیفته. با اینکه مشکلات پوستی در مقایسه با بیماری های دیگه خیلی جدی به نظر نمیرسه به ویژه وقتی که با بیماری هایی مثل مشکلات قلبی یا سرطان مقایسه میشه، با این حال، مشکلات پوستی برای سگ‌تون خیلی ناراحت کننده، تحریک کننده و دردناکه و همچنین ممکنه یک یا چند مشکل دیگه هم به وجود بیاره.
 • تغذیه هاسکی ◄ تغذیه هاسکی
    هاسکی های سیبریایی نسبت به سایزشون مقدار کمی غذا نیاز دارن. متابولیسم خیلی بالایی دارن، یعنی با یه ذره غذا، مسافت زیادی رو روی پا می مونن. اجدادشون برای سفر با مسافت زیاد و حمل بار سبک با خوردن کمترین مقدار غذا تربیت شده بودن.
 • گندخواری در سگ‌ها ◄ گندخواری در سگ‌ها
    علاقه سگ ها به خوردن و بلعیدن مواد غیرخوراکی را پیکا می نامیم. البته مدفوع خواری یا کوپروفاژیا که مفصل درباره اش به صورت جداگانه صحبت شد هم زیر مجموعه ای از اختلال پیکا به شمار می رود ولی به خاطر حساسیت خاص نسبت به آن گاهی به صورت جداگانه بررسی می شود. در ادامه مقاله امروز پتچی به بررسی موضوع پیکا (Pica) یا گندخواری در سگ‌ها خواهیم پرداخت.
12345678910بعدیآخرین
(1 - 12) / 28903    |     صفحه 1 از 2409
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,12

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

تجارت غیر قانونی پرندگان به عنوان حیوانات خانگی

تجارت غیر قانونی پرندگان به عنوان حیوانات خانگی

تجارت غیر قانونی پرندگان به عنوان حیوانات خانگی

 

Resigzed Image Click this bar to view the full image.

هر ساله در حدود 350 میلیون حیوان و گیاه در سطح بین المللی خرید و فروش میشوند که در این میان در حدود 5 میلیون عدد از آنها را پرندگان تشکیل میدهند. این تجارت بیش از 11.8 میلیون پوند (در حدود 20 میلیون دلار) درآمد به همراه دارد که بخش عظیمی از آن، مربوط به تجارت غیر قانونی است. در این مدت تجارت غیر قانونی پرندگان، در حال رشد و توسعه روز افزونی بوده است. پس از نابودی زیستگاه های طبیعی، تجارت غیر قانونی حیوانات، دومین عامل در قرار گرفتن آنها در معرض خطر انقراض است، به طوری که 66 گونه از پرندگانی که امروزه در معرض خطر انقراض قرار دارند همچنان در چرخه خرید و فروش بوده و معامله میشوند.

تقریبا هیچ راهی برای اطمینان حاصل کردن از این نکته وجود ندارد که پرنده ای که در فروشگاه حیوانات خانگی میبینید در اسارت تکثیر شده یا اینکه از طبیعت اسیر شده است. حتی اگر از پرسنل آن فروشگاه سوال کنید نیز آنها غالبا پاسخ سوال شما را نمیدانند و یا دروغ میگویند یا از پاسخ دادن طفره میروند. پرندگان وارداتی که از طبیعت اسیر شده اند غالبا قیمت ارزان تری دارند و به همین دلیل نیز افراد بیشتری اقدام به خرید آنها میکنند.

88 % از طوطی ها، پاراکیت ها (parakeets)، طوطی های برزیلی (lovebirds) و منقار کج هایی (hookbills) که در فاصله سال های 1995 تا 2000 به کشور انگلستان وارد شدند از طبیعت شکار شده بودند، که این حدودا 23920 عدد پرنده را شامل میشود. مطابق با آخرین گزارش WWF، کمیت و تعداد واردات این پرندگان به بریتانیا، بیش از تعداد کل مربوط به دیگر کشورهای قاره اروپا است. بیشتر مردم از این نحوه معامله پرندگان اطلاع نداشته و یا اهمیتی به این موضوع نمیدهند و حتی اغلب نمیدانند که این نحوه تجارت، در برگیرنده حجم عظیمی از خشونت، مرگ و میر و قرار گرفتن پرندگان زیادی در معرض خطر انقراض است.

آژانس تحقیق و تجسس محیطی (Environmental Investigation Agency) تخمین میزند که به ازای هر یک عدد پرنده که از طبیعت اسیر شده و به فروشگاه های حیوانات خانگی میرسد، حداقل 3 عدد پرنده در طول دوره شکار شدن، نگهداری و حمل و نقل میمیرند. این پرندگان پس از اسیر شدن، به کیسه ها، بسته ها و یا سبدهای کوچکی منتقل شده و به سمت منزل جدیدشان هدایت میشوند. آنها ممکن است برای روزها و حتی هفته ها تا زمان رسیدن به دست دلالان، درون این بسته های کوچک باقی بمانند. میزان مرگ و میر پرندگان در این مراحل حدودا 50 % از کل تعداد آنهاست.

گزارشاتی از نگهداری پرندگان حتی تا 8 ماه در درون این کیسه ها وجود داشته است تا بتوانند سرانجام به مقصد نهایی سفر خود برسند.
بررسی ها نشان داده است که شرایط نگهداری پرندگان در این مرحله بسیار اسفناک بوده و در ازدحام زیاد، اضطراب فراوان و فقدان آب، غذا و نور است. علائمی که نشانگر اضطراب و شرایط نامساعد این مرحله است شامل پرکنی، بال و پر ژولیده، وجود زخم و خستگی و کسالت پرنده میشود. شرایط نامساعد و عدم رعایت بهداشت، ازدحام بیش از حد، دمای به شدت بالا و زخم های ایجاد شده، این پرندگان را به شدت مستعد دچار شدن به انواع و اقسام بیماری ها میکند.


مترجم : محمد مسعود کشوری
منبع :
tailfeathersnetwork.com

 


نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


10 خبر اخر سایت

◄ تغییراتی در سایت پرشین پت
◄ قوانین ما برای ورود
◄ ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399
◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
بعدی 1 قبلی