پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

مقالات مشابه

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

منطقه حفاظت شده دنا به عنوان ذخيره گاه زيست کره انتخاب شد

منطقه حفاظت شده دنا به عنوان ذخيره گاه زيست کره انتخاب شد
ايرن: مدير کل محيط زيست کهگيلويه و بويراحمد گفت: منطقه حفاظت شده دنا به لحاظ تنوع زيستي در رده‌هاي بالاي کشور قرار دارد.

عطا پورشيرزاد در گفت‌وگو با (ايسنا)، منطقه کهکيلويه و بويراحمد، افزود: سازمان ملل، پروژه حفاظت از سيماي ظاهري تنوع محيط زيست زاگرس را در دست اجرا دارد که بخش اعظمي از اين پروژه در استان کهگيلويه و بويراحمد قرار دارد؛ تاکنون کارهايي انجام شده و هم اکنون با سرعت بيشتري در حال انجام است.
وي اظهار کرد: به دليل گونه‌هاي گياهي و جانوري متنوع و نادر در منطقه حفاظت شده دنا، اين منطقه از منطقه حفاظت شده به پارک ملي ارتقاء يافته است که در مرکز مراحل پاياني کار خود را مي‌گذراند.
مدير کل محيط زيست کهگيلويه و بويراحمد با بيان اين‌که منطقه حفاظت شده دنا به عنوان ذخيره گاه زيست کره انتخاب شده است، خاطرنشان کرد: در فصل تابستان و با حضور مسوولان کشوري و استاني اعتبارنامه آن از طرف سازمان ملل به مسوولان استاني اعطاء مي شود.
پور شيرزاد تصريح کرد: اکثر مناطق حفاظت شده استان به لحاظ غناي طبيعي و زيستي قابل اهميت هستند، اما منطقه حفاظت دنا از يک اهميت بالاتري برخوردار است که در همين راستا اقداماتي را براي حفاظت بهينه انجام داده و خواهيم داد.
وي، نشست با مردم، بهياران و شوراها و آموزش‌هاي تخصصي براي محيط بانان را از مهمترين اين اقدامات عنوان کرد.
مدير کل محيط زيست کهگيلويه و بويراحمد با بيان اين‌که ما از رويکرد تقابلي با مردم به رويکرد تعاملي رسيده‌ايم، عنوان کرد: متاسفانه درگذشته ناخواسته اتفاقاتي براي محيط زيست استان پيش آمد و درگيري‌هايي با متخلفان داشته‌ايم که منجر به از دست رفتن سه نفر از هم استاني‌هاي ما شد؛ تغيير رويه‌اي در نگاه مردم و حفاظت از منطقه حفاظت شده انجام شد؛ بايد طوري عمل کنيم که مردم را در کنار خود قرار دهيم.
پور شيرزاد با اشاره به مصوبه هيأت دولت به استان در خصوص بازنگري منطقه حفاظت شده دنا، تاکيد کرد: مصرانه دنبال عملي شدن اين مصوبه هستيم؛ با توجه به اين‌که مردم مشکلاتي دارند و مي‌خواهند امرار معاش داشته باشند، بايد مشکلات آنها برطرف شود تا منطقه بهتر حفاظت شود.
وي با بيان اين‌که محيط زيست، جهاني است و مرز نمي‌شناسد، ادامه داد: رويکرد محيط زيست براي حفاظت، قديمي نيست که اسلحه به دست بگيريم و بگوييم که هيچ کسي حق ورود به منطقه را ندارد بلکه منطقه متعلق به مردم استان کهگيلويه و بويراحمد بويژه حاشيه نشينان آن است.
مدير کل محيط زيست کهگيلويه و بويراحمد گفت: در صورتي‌که مردم بتوانند در قالب تعاوني‌هاي زيست محيطي با محيط زيست مشارکت داشته باشند، در جهت استفاده مردم و حفاظت بهينه، حفاظت از منطقه و بهره برداري در زمينه گردشگري به آنها واگذار مي‌شود.

 

انتهای خبر // www.iren.ir // ایرن
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


mofos