پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

اخبار زیست محیطی

 • قوانین ما برای ورود ◄ قوانین ما برای ورود
    مروز میخوایم یه سری حرفها بزنیم که طبق معمول به یه سری دوستان بر میخوره و ناراحت میشن و جبهه میگیرن هر مجموعه ای تشکیل شده از یک سری افراد و یک مدیر. مدیر یک سری قوانین رو برای اهداف اون مجموعه وضع میکنه که افراد موظف به رعایت اون هستند.
 • ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399 ◄ ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399
    بنا به شرایط و بیماری کرونا COVID 19 ساعت کاری پرشین پت در سال 99 به صورت نیمه وقت بود اما به در خواست شما عزیزان و احترام به خواسته شما بزرگواران ساعت کاری خود را مانند قبل کردیم .......
 • پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش ◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
    همراهان عزیز و مراجعین پرشین پت به دلیل شیوع بیماری کرونا در ایران استدعا داریم به دلیل حفظ سلامت شما عزیزان و کارکنان مجموعه حتما در زمان ورود به موارد زیر توجه داشته باشید ۱: در هنگاه ورود فقط و فقط اجازه ورود به عزیزانی داده میشود که ماسک مناسب و دستکش مناسب داشته باشند. ۲» از پذبرفتن همراهان با پت جدا معذوریم و هر پت فقط یک همراه با خود داشته باشد .
 • اطلاع از اخرید تغییرات سایت ◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
    تغییرات در جهت بهبود سایت و استفاده بهتر از امکانات در اختیار شما قرار گرفت
 • پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت ◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
    بعد از 21 سال خدمت به شما عزیزان وقت ان رسیده که باز هم تغییرات بنیادی در سایت ها و دسترسی های شما به اطلاعات را ایجاد کنیم به زودی پروژه همسان سازی سایت ها و کل دیتا در پرشین پت کلید خواهد خود
 • مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده ◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
    توله سگ ها بی نهایت جذاب هستند ولی در عین حال به مراقبت و دقت بسیاری برای نگه داری نیاز دارند. انتقال توله ها از پیش مادر و برادر و خواهرها به یک محیط جدید فرآیندی بسیار استرس زا برای آنان خواهد بود بنابراین لازم هست شرایط زندگی مناسبی برای آنان در نظر گرفت. توله ها و حتی حیوانات بالغ نیازهای بسیار فراتر از خوردن و آشامیدن و قضای حاجت دارند!!! در این مقاله سعی می کنیم حداقل مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده را یادآوری کنیم.
 • جرب در سگ ها ◄ جرب در سگ ها
    دیمودکس نام یک جربی است که روی پوست اغلب پستانداران زندگی می کند ولی در حالت عادی بیماری زا نیست. این جرب روی بدن سگ های سالم زندگی میکند ولی فقط در صورتی که سگ ها دارای ضعف سیستم ایمنی باشند یا به علت یک بیماری یا مشکل دیگری ضعیف شده باشند در آن ها ایجاد بیماری میکند. این مشکل اغلب در ارتباط با توله ها بوجود می آید. مادرانی که آلوده به دیمودکس (Demodex) هستند و به نوزادان شیر می دهند به علت تماس زیاد توله ها با مادر وارد پوست توله ها شده و آنان را مبتلا می سازند.
 • غذای سگ، راهنمای جامع و کامل ◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
    برای من و شما که صاحب سگ هستیم حتما پیش اومده که سر این دوراهی قرار بگیریم که غذای سگ خانگی رو در منزل تهیه کنیم یا از پت شاپ بخریم؟ امروز میخوایم درباره خوبی ها و معایب غذاهای خانگی و غذای خشک سگ براتون بگیم؛ اینطوری میتونین راحت تر تصمیم گیری کنین که کدوم غذا سالم تر و اقتصادی تره و سگمون رو بیشتر خوشحال میکنه. پس با مقاله غذای سگ، راهنمای جامع و کامل همراه باشین…
 • مشکلات پوستی در سگ‌ها ◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
    مشکلات پوستی و پوششی سگ‌تون یکی از موارد جدیه و می تونه در سگ های مختلف در سنین و نژادها و انواع مختلفی اتفاق بیفته. با اینکه مشکلات پوستی در مقایسه با بیماری های دیگه خیلی جدی به نظر نمیرسه به ویژه وقتی که با بیماری هایی مثل مشکلات قلبی یا سرطان مقایسه میشه، با این حال، مشکلات پوستی برای سگ‌تون خیلی ناراحت کننده، تحریک کننده و دردناکه و همچنین ممکنه یک یا چند مشکل دیگه هم به وجود بیاره.
 • تغذیه هاسکی ◄ تغذیه هاسکی
    هاسکی های سیبریایی نسبت به سایزشون مقدار کمی غذا نیاز دارن. متابولیسم خیلی بالایی دارن، یعنی با یه ذره غذا، مسافت زیادی رو روی پا می مونن. اجدادشون برای سفر با مسافت زیاد و حمل بار سبک با خوردن کمترین مقدار غذا تربیت شده بودن.
 • گندخواری در سگ‌ها ◄ گندخواری در سگ‌ها
    علاقه سگ ها به خوردن و بلعیدن مواد غیرخوراکی را پیکا می نامیم. البته مدفوع خواری یا کوپروفاژیا که مفصل درباره اش به صورت جداگانه صحبت شد هم زیر مجموعه ای از اختلال پیکا به شمار می رود ولی به خاطر حساسیت خاص نسبت به آن گاهی به صورت جداگانه بررسی می شود. در ادامه مقاله امروز پتچی به بررسی موضوع پیکا (Pica) یا گندخواری در سگ‌ها خواهیم پرداخت.
 • آیا سگ‌ها خواب می بینن؟ ◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
    تاحالا به این موضوع فکر کردین که آیا سگ‌ها خواب می بینن؟ از نظر علمی ثابت نشده که سگ ها می تونن خواب ببینن یا نه، اما سخته تصور کنیم که نمی بینن! همه مون دیدیم که سگ هامون یه سری حالت ها تو خواب دارن که شبیه حالت های بیداری‌شونه. تکون دادن دست و پاهاشون، ناله کردن، خرخر کردن، دم تکون دادن، جویدن و تکون دادن دماغ‌شون باعث میشه به این فکر کنیم که دارن چه خوابی می بی
12345678910بعدیآخرین
(1 - 12) / 28902    |     صفحه 1 از 2409
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,12

مقالات مشابه

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

مجلسی ها، تحقیق و تفحص از سازمان حفاظت محیط زیست را بررسی می کنند

مجلسی ها، تحقیق و تفحص از سازمان حفاظت محیط زیست را بررسی می کنند

به گزارش سبزپرس، یکی از بندهای دستور کار جلسه های هفته آینده مجلس شورای اسلامی، ارائه گزارش کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی درباره تقاضای تحقیق و تفحص از سازمان حفاظت محیط زیست است. 

   این گزارش قرار است هفته آینده در صحن علمی مجلس از سوی نمایندگان عضو کمیسیون کشاورزی ارائه شود. 

   تقاضای تحقیق و تفحص از سازمان حفاظت محیط زیست، در اولین روزهای اردیبهشت ماه جاری از سوی «احمد علی مقیمی» نماینده مردم بهشهر به هیئت رئیسه مجلس تقدیم شد. او علت ارائه این طرح را ضعف علمی سازمان حفاظت محیط زیست و مخالفت این سازمان با احداث پالایشگاه بهشهر عنوان کرده بود. 

   مقیمی با انتقاد از اظهارات محمد جواد محمدی زاده، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست مبنی بر «نمایشی» خواندن مراسم کلنگ زنی مجتمع پتروشیمی بهشهر، این سازمان را متهم به «ضعف توان علمی و کارشناسی» کرده بود. 

   محمدی زاده اسفندماه گذشته در آخرین نشست مطبوعاتی خود در سال 1389، در جمع خبرنگاران و در توضیح آخرین وضعیت احداث پالایشگاه بهشهر گفته بود: کلنگی که در جریان سفر رئیس جمهوری برای احداث پالایشگاه به زمین خورد، بیشتر تبلیغات نماینده شهر در مجلس بود چون بعدازظهر همان روز، هیئت دولت مصوبه‌ای متفاوت داشت.

   این اظهارات، واکنش نماینده بهشهر را در پی داشت. مقیمی 30 فروردین ماه در گفت و گو با سبزپرس با انتقاد از اظهار نظر محمدی زاده، مسئولان سازمان حفاظت محیط زیست را به مناظره تلویزیونی دعوت کرد. 

   مقیمی گفته بود: «این روند در سازمان محیط زیست قابل قبول نیست به خاطر همین طرح تحقیق و تفحص از سازمان حفاظت محیط زیست را تنظیم کرده ایم و سه شنبه (30 فروردین ماه) به هیئت رئیسه مجلس تقدیم خواهم کرد.» 

   با اینحال او در گفت و گویی دیگر با سبزپرس، زمان تقدیم طرح تحقیق و تفحص از سازمان حفاظت محیط زیست را ششم اردیبهشت اعلام کرده بود و بدون ذکر نامی از امضا کنندگان این طرح «جمعی از نمایندگان سه استان شمالی کشور» را به عنوان حامیان این طرح اعلام کرده بود. 

پیگیری احداث پالایشگاه در آستانه انتخابات مجلس

   هر چند که مقیمی طرح تحقیق و تفحص از سازمان حفاظت محیط زیست را به صحن بهارستان برد و در ظاهر از اظهارات رئیس سازمان حفاظت محیط زیست انتقاد کرد، اما به نظر می رسد انتقادهای شدید اللحن نماینده بهشهر، یکی از معاونان پردیسان را نیز هدف قرار داده است. 

   «علی محمد شاعری»، قائم مقام و معاون محیط انسانی سازمان حفاظت محیط زیست، دیگر مقامی است که نماینده بهشهر بارها در گفت و گوهای خود از او نام برده است. 

   شاعری خود از اهالی بهشهر است و مخالفت رسمی سازمان حفاظت محیط زیست با احداث پالایشگاه میانکاله از سوی معاونت انسانی این سازمان که تحت مدیریت او است، اعلام شده است. 

   برخی زمزمه ها حکایت از ارتباط جنجال پالایشگاه بهشهر با انتخابات آینده مجلس شورای اسلامی دارد. گفته می شود، مقیمی از طرفی سعی دارد تا پیش از انتخابات، احداث پالایشگاه را عملی کند و از سوی دیگر خود را در رقابتی انتخاباتی با علی محمد شاعری می داند. چرا که شنیده ها حکایت از آن دارند که شاعری، قصد نامزدی دوره نهم انتخابات مجلس شورای اسلامی را دارد. 

   هر چند که علی محمد شاعری در پاسخ به این سوال که «آیا شما قصد شرکت در انتخابات را دارید» به خبرنگار سبزپرس گفت: «این موضوعات هیچ ارتباطی به هم ندارد. اگر من با این موضوع موافقت کنم، مردم بهشهر بیشتر طرفدار من خواهند شد. اگر من با پالایشگاه موافقت کنم، بیشتر به نفع من است. اما من حیثیت 31 سال سابقه مدیریتی را به خاطر مسایل شخصی زیر سوال نخواهم برد.»

   او همچنین گفته بود که «سازمان (حفاظت محیط زیست) کار فنی خودش را در هر شرایطی انجام می دهد».

   اظهارات نماینده مردم بهشهر در حالی است که بسیاری از کارشناسان و فعالان محیط زیست از زمان روی کار آمدن دولت نهم تا کنون با احداث پالایشگاه در نزدیکی بهشهر مخالفت کرده اند. 

   موضوع احداث این پالایشگاه از اوایل دهه 1380 مطرح شد اما با مصوبه دولت مبنی بر ممنوعیت استقرار صنایع شیمیایی در سه استان شمالی، دیگر پیگیری نشد تا اینکه در دولت نهم و در زمان ریاست «فاطمه واعظ جوادی» بر سازمان حفاظت محیط زیست بار دیگر موضوع احداث این پالایشگاه بر سر زبان ها افتاد. دولت نهم در مصوبه ای دیگر، این ممنوعیت را لغو کرد با این حال تا کنون پالایشگاه بهشهر با مخالفت فعالان محیط زیست و کارشناسان سازمان حفاظت محیط زیست احداث نشده است.

   در فهرست مصوبات سومین سفر استانی هیئت دولت به مازندران و در هشتمین بند زیر عنوان مصوبات بخش «سرمایه گذاری و اشتغال» نیز جمله «کلنگ زنی احداث پالایشگاه‌های نفتِ حسین آبادِ بهشهر و کیاسَر با سرمایه گذاری بخش غیر دولتی» آمده است اما در این بند تنها از «کلنگ زنی» صحبت به میان آمده و برای احداث پالایشگاه، حتی زمانی در نظر گرفته نشده است./ح.م

 

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


10 خبر اخر سایت

◄ قوانین ما برای ورود
◄ ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399
◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
بعدی 1 قبلی