پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

سازمان محيط زيست و حكم دادگاه در پرداخت خسارت

 
شاورز نمونه در گفت‌وگو با خبرگزاري فارس: سازمان محيط زيست حكم دادگاه در پرداخت خسارت را اجرا نكرد
خبرگزاري فارس: يك كشاورز نمونه كشوري گفت: با وجود اينكه دادگاه استان آذربايجان شرقي در سال 83 حكم به محكوميت محيط زيست استان مبني بر عدم مقابله با حيوانات وحشي گراز و خسارت به كشاورزان داد، اما بعد از 5 سال اين خسارت پرداخت نشده است.

علي اصلان فرهادي در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادي خبرگزاري فارس، افزود: در سال هشتاد و دو 100 هكتار زمين به ارزش 40 ميليون تومان در روستاي توولي بخش خدا‌ آفرين اجاره كردم كه 60 هكتار آن زير كشت گندم و 40 هكتار ذرت دانه‌اي كاشتم. بعد از برف سنگين در 16 تا 19 فروردين 83 خسارت قابل توجهي به گندم و غلات كه در مرحله شيري قرار داشت، وارد شد و با توجه به تحت پوشش بيمه كشاورزي قرار داشتن مزرعه، موضوع را به بانك كشاورزي گزارش كردم.
فرهادي افزود: با وجود اينكه بيش از 40 ميليون تومان فقط هزينه اجاره زمين و ساير هزينه‌هاي كاشت، داشت و بذر انجام دادم، اما صندوق بيمه كشاورزي فقط 13 ميليون تومان غرامت پرداخت كرد و بقيه محصول به دليل سرمازدگي به وسيله تراكتور شخم زده و زير خاك قرار گرفت.
اين كشاورز نمونه پنبه كشوري در سال 84 افزود: بعد از اين واقعه، كل زمين را به زير كشت ذرت دانه‌اي بردم، اما بار دوم در مرحله دانه بندي مزرعه گراز‌هاي وحشي به دليل گرسنگي از بيابان به زمين هجوم برده و محصول ذرت آن را از بين بردند.
فرهادي افزود: بعد از خسارت گراز به مزرعه كه در اجاره بنده و دو نفر ديگر قرار داشت، به دادگاه استان آذربايجان شرقي از دست سازمان محيط زيست مبني بر تعلل در مهار حيوانات وحشي و خسارت به مزرعه شكايت برديم و با وجود اينكه كارشناس رسمي دادگستري 100 ميليون تومان برآورد خسارت در مزرعه انجام داد، دادگاه در نهايت حكم قطعي داد كه محيط زيست بايد 50 ميليون تومان به سه نفر كشاورز صاحب محصول بپردازد.
وي گفت: اما بعد از صدور حكم دادگستري مديرعامل وقت سازمان محيط زيست استان آذربايجان شرقي مي‌گفت، اعتبار لازم براي پرداخت خسارت ندارم. او دوباره نامه‌اي به سازمان مديريت و برنامه ريزي وقت كشور نوشت كه هنوز نتيجه‌اي از آن حاصل نشده است و همچنان پرداخت 50 ميليون خسارت از جانب سازمان محيط زيست استان بلاتكليف مانده است.
اين كشاورز نمونه با بيان اينكه در همان سال 83 با وجود سه نفر شريك 110 ميليون تومان هزينه براي كاشت ذرت، گندم و كلزا انجام شده بود و همچنين 40 ميليون تومان از بانك كشاورز ي خدا آفرين تسهيلات دريافت كرده بوديم به دليل خسارت گراز‌هاي وحشي و سرمازدگي سال قبل هيچ درآمدي نداشتيم و توان پرداخت اقساط بانك كشاورزي وجود نداشت.
اين كشاورز نمونه كشوري افزود: براي بازپرداخت اقساط بانك مجبور به دريافت پول دستي از مردم به روش بهره شديم كه تا بتوانيم قسط بانك را بپردازيم و در حال حاضر بيش از 50 ميليون تومان بر اثر ديركرد اقساط به بانك كشاورزي بدهكاريم، اما پرداخت بدهي به مردم را از طريق فروش دو دستگاه تراكتور 6 سيلندر با ادوات كشاورزي مانند بيل ، كودپاش و ساير ادوات پرداخت كرديم، اما همچنان بيش از 50 ميليون تومان به بانك بدهكاريم.
اين كشاورز نمونه افزود: سال 84 كه به عنوان نمونه ملي در توليد پنبه معرفي شدم، نامه‌اي به مدير عامل وقت بانك كشاورزي، وزير جهاد كشاورزي، رئيس جمهور، استاندار آذربايجان شرقي و رئيس سازمان جهاد كشاورزي استان نوشتم، اما با گذشت بيش از 4 سال دريغ از يك خط جواب و يا يك قدم اقدام عملي.!
فرهادي افزود: آن سالها به دليل بدهي به بانك كشاورزي و مردم از يك طرف و خشكسالي و حمله گرازهاي وحشي به مزرعه وضع مالي بسيار نامناسبي داشتم به گونه‌اي كه 5 فرزند من يعني سه پسر و دو دخترم به دليل نداشتن امكانات مالي توان ادامه تحصيل پيدا نكردند و حتي نتوانستند ديپلم بگيرند.
وي افزود: درخواست من در حال حاضر اين است كه سازمان محيط زيست استان آذربايجان شرقي حكم قطعي دادگاه را بعد از 5 سال اجرا كند و غرامت وارد شده به مزرعه را از حمله گرازهاي وحشي بپردازد تا بتوانم دوباره با خريد ادوات كشاورزي به توليد بپردازم.
فرهادي افزود: بنده به عنوان كشاورز نمونه ملي اگر مشكلات خود را به رسانه‌هاي بيگانه و سازمان‌هاي بين‌المللي عرضه كنم، براي مديران استان مشكلاتي ايجاد مي‌شود، ولي صبر كردم تا از طريق رساندن مشكل خود به گوش مسئولان كشور راه حلي پيدا شود.
اين كشاورز نمونه كشوري افزود: از وزير جهاد كشاورزي و رئيس جمهور درخواست مي‌كنم حداقل 50 ميليون تومان وام بلاعوض و يا بلند مدت با سود كمتر در اختيارم قرار دهند تا مانند گذشته به توليد و كشاورزي بپردازم.
__________________
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


mofos