پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

اخبار زیست محیطی

 • تغییراتی در سایت پرشین پت ◄ تغییراتی در سایت پرشین پت
    برای راحتی شما عزیزان تغییراتی در پرشین پت ایجاد شد
 • قوانین ما برای ورود ◄ قوانین ما برای ورود
    مروز میخوایم یه سری حرفها بزنیم که طبق معمول به یه سری دوستان بر میخوره و ناراحت میشن و جبهه میگیرن هر مجموعه ای تشکیل شده از یک سری افراد و یک مدیر. مدیر یک سری قوانین رو برای اهداف اون مجموعه وضع میکنه که افراد موظف به رعایت اون هستند.
 • ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399 ◄ ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399
    بنا به شرایط و بیماری کرونا COVID 19 ساعت کاری پرشین پت در سال 99 به صورت نیمه وقت بود اما به در خواست شما عزیزان و احترام به خواسته شما بزرگواران ساعت کاری خود را مانند قبل کردیم .......
 • پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش ◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
    همراهان عزیز و مراجعین پرشین پت به دلیل شیوع بیماری کرونا در ایران استدعا داریم به دلیل حفظ سلامت شما عزیزان و کارکنان مجموعه حتما در زمان ورود به موارد زیر توجه داشته باشید ۱: در هنگاه ورود فقط و فقط اجازه ورود به عزیزانی داده میشود که ماسک مناسب و دستکش مناسب داشته باشند. ۲» از پذبرفتن همراهان با پت جدا معذوریم و هر پت فقط یک همراه با خود داشته باشد .
 • اطلاع از اخرید تغییرات سایت ◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
    تغییرات در جهت بهبود سایت و استفاده بهتر از امکانات در اختیار شما قرار گرفت
 • پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت ◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
    بعد از 21 سال خدمت به شما عزیزان وقت ان رسیده که باز هم تغییرات بنیادی در سایت ها و دسترسی های شما به اطلاعات را ایجاد کنیم به زودی پروژه همسان سازی سایت ها و کل دیتا در پرشین پت کلید خواهد خود
 • مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده ◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
    توله سگ ها بی نهایت جذاب هستند ولی در عین حال به مراقبت و دقت بسیاری برای نگه داری نیاز دارند. انتقال توله ها از پیش مادر و برادر و خواهرها به یک محیط جدید فرآیندی بسیار استرس زا برای آنان خواهد بود بنابراین لازم هست شرایط زندگی مناسبی برای آنان در نظر گرفت. توله ها و حتی حیوانات بالغ نیازهای بسیار فراتر از خوردن و آشامیدن و قضای حاجت دارند!!! در این مقاله سعی می کنیم حداقل مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده را یادآوری کنیم.
 • جرب در سگ ها ◄ جرب در سگ ها
    دیمودکس نام یک جربی است که روی پوست اغلب پستانداران زندگی می کند ولی در حالت عادی بیماری زا نیست. این جرب روی بدن سگ های سالم زندگی میکند ولی فقط در صورتی که سگ ها دارای ضعف سیستم ایمنی باشند یا به علت یک بیماری یا مشکل دیگری ضعیف شده باشند در آن ها ایجاد بیماری میکند. این مشکل اغلب در ارتباط با توله ها بوجود می آید. مادرانی که آلوده به دیمودکس (Demodex) هستند و به نوزادان شیر می دهند به علت تماس زیاد توله ها با مادر وارد پوست توله ها شده و آنان را مبتلا می سازند.
 • غذای سگ، راهنمای جامع و کامل ◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
    برای من و شما که صاحب سگ هستیم حتما پیش اومده که سر این دوراهی قرار بگیریم که غذای سگ خانگی رو در منزل تهیه کنیم یا از پت شاپ بخریم؟ امروز میخوایم درباره خوبی ها و معایب غذاهای خانگی و غذای خشک سگ براتون بگیم؛ اینطوری میتونین راحت تر تصمیم گیری کنین که کدوم غذا سالم تر و اقتصادی تره و سگمون رو بیشتر خوشحال میکنه. پس با مقاله غذای سگ، راهنمای جامع و کامل همراه باشین…
 • مشکلات پوستی در سگ‌ها ◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
    مشکلات پوستی و پوششی سگ‌تون یکی از موارد جدیه و می تونه در سگ های مختلف در سنین و نژادها و انواع مختلفی اتفاق بیفته. با اینکه مشکلات پوستی در مقایسه با بیماری های دیگه خیلی جدی به نظر نمیرسه به ویژه وقتی که با بیماری هایی مثل مشکلات قلبی یا سرطان مقایسه میشه، با این حال، مشکلات پوستی برای سگ‌تون خیلی ناراحت کننده، تحریک کننده و دردناکه و همچنین ممکنه یک یا چند مشکل دیگه هم به وجود بیاره.
 • تغذیه هاسکی ◄ تغذیه هاسکی
    هاسکی های سیبریایی نسبت به سایزشون مقدار کمی غذا نیاز دارن. متابولیسم خیلی بالایی دارن، یعنی با یه ذره غذا، مسافت زیادی رو روی پا می مونن. اجدادشون برای سفر با مسافت زیاد و حمل بار سبک با خوردن کمترین مقدار غذا تربیت شده بودن.
 • گندخواری در سگ‌ها ◄ گندخواری در سگ‌ها
    علاقه سگ ها به خوردن و بلعیدن مواد غیرخوراکی را پیکا می نامیم. البته مدفوع خواری یا کوپروفاژیا که مفصل درباره اش به صورت جداگانه صحبت شد هم زیر مجموعه ای از اختلال پیکا به شمار می رود ولی به خاطر حساسیت خاص نسبت به آن گاهی به صورت جداگانه بررسی می شود. در ادامه مقاله امروز پتچی به بررسی موضوع پیکا (Pica) یا گندخواری در سگ‌ها خواهیم پرداخت.
12345678910بعدیآخرین
(1 - 12) / 28903    |     صفحه 1 از 2409
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,12

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

چنارهای چندصدساله روستای خبر در آستانه نابودی درختان با هدف مهار سیل قطع می شوند!

سول خوارزمی در گفت و گو با خبرنگار سبزپرس، با بیان این که این طرح با هدف مهار سیل توسط اداره آبخیزداری اداره منابع طبیعی استان اجرا می شود، توضیح داد: در این طرح با استفاده از سیمان و سنگ، سازه هایی در دو سمت رودخانه ایجاد می شود و برای ساخت این دیواره سیمانی چنارهای چندصد ساله دو سوی رودخانه از بین می روند.

 

   وی افزود:اجرای فاز اول این طرح در 500 متر از مسیر رودخانه، تاکنون نابودی  حداقل 8 درخت کهنسال را به دنبال داشته است.

 

درختان با هدف مهار سیل قطع می شوند!  

   وی با بیان این که اجرای این طرح در 3 کیلومتر از مسیر رودخانه بخش زیادی از چنارهای حاشیه رودخانه را از بین خواهد برد، افزود: این در حالیست که برخی از این درختان قدمتی 250 ساله دارند و قطر تنه برخی از آنها به 2 متر می رسد.

 

   خوارزمی با بیان این که رسالت آبخیزداری حفظ آب و خاک و تثبیت پوشش گیاهی است، افزود: در کجای دنیا برای مهار سیل درختان کهنسال و پوشش گیاهی را حذف میکنند؟

 

   وی ادامه داد: درختان مانع مناسبی دربرابر سیل هستند و مجریان این طرح به شیوه ی بسیار غیرکارشناسانه در حال جایگزینی این سد طبیعی، با دیواره های ناکارآمد هستند که نابودی شان به دنبال بروز نخستین سیل قطعی است.

 

   وی افزود: نکته ای که بیش از هر چیز باعث تعجب می شود این است که کارشناسان اداره آبخیزداری اصرار دارند که حتما در اجرای این طرح، درخت ها قطع شوند!

 

 

 

   این کارشناس محیط زیست گفت: سنگ بستر منطقه از نفوذپذیری کمی برخوردار است و وقوع سیل هر چند سال یک بار در این منطقه امری عادیست. اما مشخصا ساخت دیواره حفاظتی اقدامی نیست که بتواند در مهار سیل موثر باشد.

   

   وی با اشاره به این که روستای خبر به دلیل برخورداری از طبیعت بکر در نزدیکی شهرهای خشکی مثل کرمان و هرمزگان به عنوان روستای هدف گردشگری معرفی شده است، افزود: با انجام این اقدامات تنها دارایی روستای خبر در حال نابودی است و قطعا چنین اقداماتی به سود چشم انداز گردشگری منطقه نخواهد بود.

 

    وی با اشاره به این که طبیعت خبر به واسطه انجام اقدامات نابخردانه و سودجویانه به شدت در حال تخریب و نابودی است، به نابودی تعدادی زیادی از درختان روستا به بهانه ساخت 700 واحد مسکن مهراشاره کرد و گفت: برای ساخت هر یک از این واحدهای مسکونی، حداقل 4 تا 5 درخت تناور از بین رفت و این اتفاق در حالی رخ داد که کل جمعیت روستای خبر بیشتر از 450 خانوار نیست!

 

   خوارزمی ادامه داد: بعد از اجرای چنین طرح هایی آن چه از طبیعت خبر و درختان کهنسال آن بر جای مانده است، در غالب اجرای طرح آبخیزداری در حال نابودی است.

 

   وی گفت: روستاییان هنوز کانالهای مناسب برای آبیاری باغات ندارند و جوی های آب این روستا بدلیل مناسب نبودن کانال کشی بیش از نیمی از آب دریافتی را از دست می دهند تا به مقصد برسند.

 

   این فعال محیط زسیت ادامه داد: اگر مسئولان به فکر مردم هستند بهتر است به جای تخریب چشم انداز رودخانه و از ریشه درآوردن درختها، انجام کارهای اصولی و کارشناسانه را در دستورکار خود قرار دهند.

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


10 خبر اخر سایت

◄ تغییراتی در سایت پرشین پت
◄ قوانین ما برای ورود
◄ ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399
◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
بعدی 1 قبلی