پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29010    |     صفحه 1 از 1612
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

نقش‌ سگ‌ های ‌جنگی ‌در ارتش ‌آمریکا و حمله ‌به ‌خانه ‌بن‌لادن + تصاویر جالب

دادنا:هر چند جزییات دقیق این عملیات منتشر نشده است اما پنتاگون اعلام کرده که یکی از دلایل موفقیت ارتش آمریکا در این عملیات و ماموریت های مشابه استفاده از نیروی ذهنی و بویایی سگها بوده است. این سگها در ارتش دارای رتبه و درجه نظامی نیز هستند و با توجه به میزان موفقیت شان در عملیات ها تشویق می شوند و ارتقای درجه می شوند. نشریه فارین پالیسی گزارشی تهیه کرده درباره کارکرد این سگها در عملیات نظامی آمریکا.استفاده از سگ در ارتش آمریکا سابقه ای یکصد ساله دارد و در جنگ های داخلی و جنگ جهانی اول از آنان استفاده شده است اما تا سال 1942 استفاده از سگ ها در ارتش به طور رسمی اعلام نشد. امروزه تنها در عراق و افغانستان 2800 سگ به همراه ارتش آمریکا در عملیات ها شرکت دارند و امروزه سگهای دست آموز ارتش تبدیل به یکی از بخش های جدایی ناپذیر ارتشها شده اند. سگها قادرند از چتر نجات استفاده کنند و مسافت زیادی را در آب شنا کنند. عکس بالا سگی را در حال پرش از هلیکوپتر نظامی در آبهای خلیج مکزیکوست نشان می دهد.

 


 

سگها نقش ویژه ای در نیروهای هوابرد ارتش دارند و از سال 1930 استفاده از آنها در عملیات هوایی آغاز شد. اخیرا رکورد پریدن سگ ارتش از هواپیمای نظامی آمریکا با چتر و در فاصله 31 هزار چایی زمین شکسته شد. این سگ متعلق به نیروی های ویژه Navy Seals است که عملیات کشتن بن لادن را اجرا کردند.


 

سگها در نیروی نظامی آمریکا مستقر در عراق نقش ویژه ای در عملیات های ردیابی دارند و مهمترین کاربرد آنها به خاطر حس قوی بویایی شان است. سگها دارای 225 میلیون گیرنده بویایی در بینی شان هستند و مرکز دریافت بو در مغز سگها 40 برابر بزرگتر از این مرکز در انسان است. در عملیات جستجو برای یافتن صدام حسین در عراق سگها کمک بزرگی در یافتن محل اختفای او داشتند. سگها می توانند از طریق بینی شان ببینند! 


 


در عملیات های تعقیب و گریز در مکانهای شهری با شبه نظامیانی که از آپارتمانها برای جنگ چریکی استفاده می کنند، این سگها با قابلیت ردیابی و فرار و مخفی شدن به موقع از دید دشمنان می توانند نقش ستون پنجم و نفوذی را در نیروهای متخاصم ایفا کنند. در این عکس سگی برای فیلم برداری و تعیین موقعیت مکانی دشمن که داخل آپارتمانی پناه گرفته اند دیده می شود. وی با ردیابی بو به سمت دشمن می رود و با دوربینی که به پشت وی نصب شده نیروهای ارتش را از آنچه در ساختمان می گذرد آگاه می کند.


 

این سگها ارزش فراوان دارند. عکس سگی که در بالا می بینید یکی از بهترین سگهای دست آموز ارتش آمریکاست و حدود 86 هزار دلار ارزش دارد. هرچند طبق قانون فروش آنها ممنوع است و باید تا آخر عمرشان در ارتش باشند. در عکس فوق این سگ در حالی که به او جلیقه ضد گلوله پوشانده اند در حال اجرای عملیات نظامی در عراق است.


 

این سگها تنها برای عملیات ردیابی و کشتن دشمن تربیت نمی شوند بلکه در برخی موارد ارتش نیاز دارد تا دشمن را زنده دستگیر کند و به همین دلیل برخی از سگها تنها برای دستگیری مظنونین به کار می روند و آموخته اند که آسیب زیادی به نیروی دشمن نزنند. این سگها بیشتر از نژاد آلمانی "ژرمن شپرد"  هستند که فکشان قادر است 400 تا 700 پوند فشار وارد کند. در عکس فوق مربی تربیت سگ در حال آموزش این سگها در قندهار افغانستان است.


 

سگهای ارتش با مربی‌شان ارتباط بسیار خوبی دارند و این امر برای اطاعت پذیری و کسب آموزشهای نظامی لازم است. نیروهای طالبان در افغانستان بسیار در پی آن هستند که اول این سگها را بکشند و این امر به دلیل کارایی بالای این سگها است. از این سگها همچنین برای یافتن بمب های کنار جاده ای و بمب هایی که در کنار ریل ها کار گذاشته می شود استفاده می کنند.


 

 

برخی از سگهای ارتش فقط به منظور یافتن بمب آموزش می بینند. در سفر باراک اوباما رییس جمهور آمریکا به آسیا تنها 30 سگ یابنده بمب به همراه اوباما به آسیا سفر کردند و در هتلهای پنج ستاره اسکان یافتند. این سگها حتی توانسته اند شخصی را که به خود بمب بسته و آماده عملیات انتحاری بوده را در چندین مورد قبل از اینکه شخص بمب گذار موفق به اجرای عملیات انتحاری شود پیدا کنند. این سگ در حال یافتن بمبهای کار گذاشته در دیوار در قندهار افغانستان است.


 

بعد از ورود سگ به عملیات نظامی ارتش آمریکا در افغانستان، سخنگوی ارتش اعلام کرد که میزان موفقیت ارتش علیه طالبان افزایش یافته است. پنتاگون در سال 2009 اعلام کرد که بعد از شش سال و صرف هزینه 19 میلیارد دلاری برای یافتن تکنولوژی مناسب برای یافتن بمب، هنوز سگها مطمئن ترین وسیله برای یافتن بمبها هستند.


 از دو سال پیش به این سو تعداد سگهای ارتش در افغانستان و عراق توسط ارتش آمریکا افزایش چشمگیری یافته و این افزایش بدون تلفات نیز نبوده است. تابحال 170 سگ در عملیات های نظامی کشته شده اند. سگهایی که کمترین ارزش برآورده شده آنها 20 هزار دلار است. تنها در افغانستان اخیرا 35 میلیون دلار دیگر برای پرورش این سگها در افغانستان به بودجه نظامی ارتش آمریکا در افغانستان افزوده شده است.

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
◄ حیوانات ساخته روزنامه
◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
◄ حیوانات با طرح جنگل
◄ حیوانات وقتی روی شال گردن میایند
◄ حیوانات ساخته شده با سیم
◄ دوست داری در این ظرف ها غذا بخوری
◄ بادکنک هایی با طرح حیوانات
◄ طرحی جالب برای میز حلوی صندلی
◄ حیوانات شیشه ای
◄ حیوانات مد رو ز
◄ جای کیسه ای با طرح حیوانات
◄ اگر حیوانات یوگار کار میشدند
◄ ترکیب حیوانات و میوه ها
◄ طرح ها کلدان با ایده از حیوانات
◄ حیواناتی با براده های چوب
◄ Animal X-Rays
◄ حیوانات ساخته شده با گل
◄ سلفی حیوانات
◄ ماسک هایی با طرح حیواتات
◄ انگشتر با طرح حیوانات
◄ حیوانات در لباس انسان ها
◄ اگر گربه ها در قالب هنر بودند
◄ حمایت از حیوانات در قالب تبلیغات
◄ ایده های خلاف با موضوعیت حیوانات 2
◄ باغ وحش شب ها باز است
◄ ایده های خلاق برای تبلیغات با موضوع حیوانات
بعدی 1 قبلی