پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

گزارش تصویری: کشف جمجمه 10هزار ساله انسان در کاوش‌های اقیانوسی

جمجمه‌ای باستانی از انسان که در اعماق غار Hoyo Negro در نزدیکی دریای کارائیب کشف شده، می‌تواند ‌قدیمی‌ترین اثر بازمانده از سرخپوستان پاله‌او باشد. بالا آمدن آب دریا و ورود آن به این غار، این جمجمه 10هزار ساله و دیگر بقایای باقی‌مانده از زندگی و شکار سرخپوستان را برای قرن‌ها محفوظ نگه داشته است.


جمجمه یک سرخپوست 10هزار ساله

بخشی از این عکس که غواص تلاش می‌کند به کمک یک نشانگر به بیننده نشان دهد، جمجمه‌ای باستانی از انسان را نشان می‌دهد که در اعماق غاری در نزدیکی دریای کارائیب کشف شده است. با توجه به مکان کشف این جمجمه و قدمت آن، می‌توان حاصل این کاوش را، کشف قدیمی‌ترین بقایای مربوط به سرخپوستان پاله‌او دانست.

Resigzed Image Click this bar to view the full image.


به گفته دیرین‌شناسان و اعضای گروه غواصی، این جمجمه و بقایای دیگری که در اطراف آن کشف شده‌اند، نزدیک به 10هزار سال قدمت دارند و متعلق به اولین سرخپوستانی هستند که به جایی نزدیک به مکزیک امروزی مهاجرت کرده‌اند. بالا آمدن آب دریا و پوشیده‌شدن سطح غار از آب، باعث شده این استخوان‌ها و دیگر بقایای باقی‌مانده از زندگی و شکار سرخپوستان برای قرن‌ها محفوظ بمانند.
به گزارش نشنال‌جئوگرافی، در کنار این جمجمه، استخوان‌های دیگری که به یک ماستادون -پستانداری شبیه به ماموت - و دیگر حیوانات ماقبل تاریخ مربوط می‌شود، یافته شده است.بقایای ماستادون‌ها

غواصان بقایای یک ماستادون را در فاصله 6 متری این جمجمه انسان کشف کرده‌اند و استخوان‌های دیگری که می‌تواند به یک خرس ماقبل‌تاریخ تعلق داشته باشد نیز در اطراف این غار که Hoyo Negro - این لغت اسپانیایی به معنای سیاه‌چاله است - نام دارد، کشف شده است.

Resigzed Image Click this bar to view the full image.


این بخش از غار آن‌قدر بزرگ نیست که یک ماستادون بالغ بتواند در آن زندگی کند یا حتی وارد آن شود، به همین دلیل دیرین‌شناسان احتمال می‌دهند سرخپوستان این حیوان را شکار کرده و بقایای آنرا با خود به غار آورده باشند. شواهد تاریخی و بقایایی که در سرزمین‌های دیگری از شکار ماستادون‌ها توسط انسان کشف شده، این فرضیه را تأیید می‌کند.سیاه‌چاله‌ای در اعماق دریا

غار Hoyo Negro طی کاوش‌های اقیانوسی در سال 2007 کشف شده است. ناوا یکی از غواصانی که اولین‌بار وارد این غار شده‌اند، می‌گوید: «زمانی که وارد این غار شدیم، احساس کردیم به تاریکی مطلق پا گذاشته‌ایم و این غار دارد تمامی شعاع‌های نور اطراف را جذب می‌کند».

Resigzed Image Click this bar to view the full image.


او ادامه می‌دهد: «برای بسیاری از مردم ورود به غارها تجربه‌ای ترسناک است اما برای ما ورود به این غار زیبا و عریض با مجموعه‌ای از استالاکتیت‌ها که از سقف آن آویزان بودند و آبی کاملا شفاف، تجربه‌ای بسیاردلپذیر بود».یک سفر طولانی

غواصان برای گذر از 1200 متر گذرگاه‌های آبی پرپیچ‌و‌خم تا رسیدن به محل استخوان‌های کشف شده از ابزارهای موتوری‌یی استفاده کرده‌اند که حرکت آنها رو جلو را شتاب می‌دهد.

Resigzed Image Click this bar to view the full image.


اعضای تیم غواصی می‌گویند این غار که 60 متر ارتفاع دارد و عرض دهانه آن 36 متر است، می‌توانسته پیش از ورود آب دریا به آن منبع آب شیرین ساکنان منطقه بوده باشد.
راهی طولانی در پیش است

آلکس آلوارز، یکی از اعضای گروه غواصی دارد به سمت جمجمه کشف شده انسان شنا می‌کند. بررسی‌های علمی و تشخیص شکل این جمجمه می‌تواند به محققان برای کشف زادگاه پیشین اولین مهاجران به قاره آمریکا کمک کند. نتایج این تحقیق به درک بهتر زندگی و مهاجرت در قرن‌های گذشته کمک خواهد کرد. با این وجود، این جمجمه هنوز در همان حالت ابتدایی و به صورت وارونه قرار گرفته است و تا زمانی که برنامه دقیقی برای ادامه کاوش‌ها اعلام نشود، نمونه‌برداری نخواهد شد.

Resigzed Image Click this bar to view the full image.نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


mofos