پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

اخبار زیست محیطی

 • تغییراتی در سایت پرشین پت ◄ تغییراتی در سایت پرشین پت
    برای راحتی شما عزیزان تغییراتی در پرشین پت ایجاد شد
 • قوانین ما برای ورود ◄ قوانین ما برای ورود
    مروز میخوایم یه سری حرفها بزنیم که طبق معمول به یه سری دوستان بر میخوره و ناراحت میشن و جبهه میگیرن هر مجموعه ای تشکیل شده از یک سری افراد و یک مدیر. مدیر یک سری قوانین رو برای اهداف اون مجموعه وضع میکنه که افراد موظف به رعایت اون هستند.
 • ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399 ◄ ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399
    بنا به شرایط و بیماری کرونا COVID 19 ساعت کاری پرشین پت در سال 99 به صورت نیمه وقت بود اما به در خواست شما عزیزان و احترام به خواسته شما بزرگواران ساعت کاری خود را مانند قبل کردیم .......
 • پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش ◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
    همراهان عزیز و مراجعین پرشین پت به دلیل شیوع بیماری کرونا در ایران استدعا داریم به دلیل حفظ سلامت شما عزیزان و کارکنان مجموعه حتما در زمان ورود به موارد زیر توجه داشته باشید ۱: در هنگاه ورود فقط و فقط اجازه ورود به عزیزانی داده میشود که ماسک مناسب و دستکش مناسب داشته باشند. ۲» از پذبرفتن همراهان با پت جدا معذوریم و هر پت فقط یک همراه با خود داشته باشد .
 • اطلاع از اخرید تغییرات سایت ◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
    تغییرات در جهت بهبود سایت و استفاده بهتر از امکانات در اختیار شما قرار گرفت
 • پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت ◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
    بعد از 21 سال خدمت به شما عزیزان وقت ان رسیده که باز هم تغییرات بنیادی در سایت ها و دسترسی های شما به اطلاعات را ایجاد کنیم به زودی پروژه همسان سازی سایت ها و کل دیتا در پرشین پت کلید خواهد خود
 • مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده ◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
    توله سگ ها بی نهایت جذاب هستند ولی در عین حال به مراقبت و دقت بسیاری برای نگه داری نیاز دارند. انتقال توله ها از پیش مادر و برادر و خواهرها به یک محیط جدید فرآیندی بسیار استرس زا برای آنان خواهد بود بنابراین لازم هست شرایط زندگی مناسبی برای آنان در نظر گرفت. توله ها و حتی حیوانات بالغ نیازهای بسیار فراتر از خوردن و آشامیدن و قضای حاجت دارند!!! در این مقاله سعی می کنیم حداقل مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده را یادآوری کنیم.
 • جرب در سگ ها ◄ جرب در سگ ها
    دیمودکس نام یک جربی است که روی پوست اغلب پستانداران زندگی می کند ولی در حالت عادی بیماری زا نیست. این جرب روی بدن سگ های سالم زندگی میکند ولی فقط در صورتی که سگ ها دارای ضعف سیستم ایمنی باشند یا به علت یک بیماری یا مشکل دیگری ضعیف شده باشند در آن ها ایجاد بیماری میکند. این مشکل اغلب در ارتباط با توله ها بوجود می آید. مادرانی که آلوده به دیمودکس (Demodex) هستند و به نوزادان شیر می دهند به علت تماس زیاد توله ها با مادر وارد پوست توله ها شده و آنان را مبتلا می سازند.
 • غذای سگ، راهنمای جامع و کامل ◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
    برای من و شما که صاحب سگ هستیم حتما پیش اومده که سر این دوراهی قرار بگیریم که غذای سگ خانگی رو در منزل تهیه کنیم یا از پت شاپ بخریم؟ امروز میخوایم درباره خوبی ها و معایب غذاهای خانگی و غذای خشک سگ براتون بگیم؛ اینطوری میتونین راحت تر تصمیم گیری کنین که کدوم غذا سالم تر و اقتصادی تره و سگمون رو بیشتر خوشحال میکنه. پس با مقاله غذای سگ، راهنمای جامع و کامل همراه باشین…
 • مشکلات پوستی در سگ‌ها ◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
    مشکلات پوستی و پوششی سگ‌تون یکی از موارد جدیه و می تونه در سگ های مختلف در سنین و نژادها و انواع مختلفی اتفاق بیفته. با اینکه مشکلات پوستی در مقایسه با بیماری های دیگه خیلی جدی به نظر نمیرسه به ویژه وقتی که با بیماری هایی مثل مشکلات قلبی یا سرطان مقایسه میشه، با این حال، مشکلات پوستی برای سگ‌تون خیلی ناراحت کننده، تحریک کننده و دردناکه و همچنین ممکنه یک یا چند مشکل دیگه هم به وجود بیاره.
 • تغذیه هاسکی ◄ تغذیه هاسکی
    هاسکی های سیبریایی نسبت به سایزشون مقدار کمی غذا نیاز دارن. متابولیسم خیلی بالایی دارن، یعنی با یه ذره غذا، مسافت زیادی رو روی پا می مونن. اجدادشون برای سفر با مسافت زیاد و حمل بار سبک با خوردن کمترین مقدار غذا تربیت شده بودن.
 • گندخواری در سگ‌ها ◄ گندخواری در سگ‌ها
    علاقه سگ ها به خوردن و بلعیدن مواد غیرخوراکی را پیکا می نامیم. البته مدفوع خواری یا کوپروفاژیا که مفصل درباره اش به صورت جداگانه صحبت شد هم زیر مجموعه ای از اختلال پیکا به شمار می رود ولی به خاطر حساسیت خاص نسبت به آن گاهی به صورت جداگانه بررسی می شود. در ادامه مقاله امروز پتچی به بررسی موضوع پیکا (Pica) یا گندخواری در سگ‌ها خواهیم پرداخت.
12345678910بعدیآخرین
(1 - 12) / 28903    |     صفحه 1 از 2409
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,12

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

گزارش تصویری: کشف جمجمه 10هزار ساله انسان در کاوش‌های اقیانوسی

جمجمه‌ای باستانی از انسان که در اعماق غار Hoyo Negro در نزدیکی دریای کارائیب کشف شده، می‌تواند ‌قدیمی‌ترین اثر بازمانده از سرخپوستان پاله‌او باشد. بالا آمدن آب دریا و ورود آن به این غار، این جمجمه 10هزار ساله و دیگر بقایای باقی‌مانده از زندگی و شکار سرخپوستان را برای قرن‌ها محفوظ نگه داشته است.


جمجمه یک سرخپوست 10هزار ساله

بخشی از این عکس که غواص تلاش می‌کند به کمک یک نشانگر به بیننده نشان دهد، جمجمه‌ای باستانی از انسان را نشان می‌دهد که در اعماق غاری در نزدیکی دریای کارائیب کشف شده است. با توجه به مکان کشف این جمجمه و قدمت آن، می‌توان حاصل این کاوش را، کشف قدیمی‌ترین بقایای مربوط به سرخپوستان پاله‌او دانست.

Resigzed Image Click this bar to view the full image.


به گفته دیرین‌شناسان و اعضای گروه غواصی، این جمجمه و بقایای دیگری که در اطراف آن کشف شده‌اند، نزدیک به 10هزار سال قدمت دارند و متعلق به اولین سرخپوستانی هستند که به جایی نزدیک به مکزیک امروزی مهاجرت کرده‌اند. بالا آمدن آب دریا و پوشیده‌شدن سطح غار از آب، باعث شده این استخوان‌ها و دیگر بقایای باقی‌مانده از زندگی و شکار سرخپوستان برای قرن‌ها محفوظ بمانند.
به گزارش نشنال‌جئوگرافی، در کنار این جمجمه، استخوان‌های دیگری که به یک ماستادون -پستانداری شبیه به ماموت - و دیگر حیوانات ماقبل تاریخ مربوط می‌شود، یافته شده است.بقایای ماستادون‌ها

غواصان بقایای یک ماستادون را در فاصله 6 متری این جمجمه انسان کشف کرده‌اند و استخوان‌های دیگری که می‌تواند به یک خرس ماقبل‌تاریخ تعلق داشته باشد نیز در اطراف این غار که Hoyo Negro - این لغت اسپانیایی به معنای سیاه‌چاله است - نام دارد، کشف شده است.

Resigzed Image Click this bar to view the full image.


این بخش از غار آن‌قدر بزرگ نیست که یک ماستادون بالغ بتواند در آن زندگی کند یا حتی وارد آن شود، به همین دلیل دیرین‌شناسان احتمال می‌دهند سرخپوستان این حیوان را شکار کرده و بقایای آنرا با خود به غار آورده باشند. شواهد تاریخی و بقایایی که در سرزمین‌های دیگری از شکار ماستادون‌ها توسط انسان کشف شده، این فرضیه را تأیید می‌کند.سیاه‌چاله‌ای در اعماق دریا

غار Hoyo Negro طی کاوش‌های اقیانوسی در سال 2007 کشف شده است. ناوا یکی از غواصانی که اولین‌بار وارد این غار شده‌اند، می‌گوید: «زمانی که وارد این غار شدیم، احساس کردیم به تاریکی مطلق پا گذاشته‌ایم و این غار دارد تمامی شعاع‌های نور اطراف را جذب می‌کند».

Resigzed Image Click this bar to view the full image.


او ادامه می‌دهد: «برای بسیاری از مردم ورود به غارها تجربه‌ای ترسناک است اما برای ما ورود به این غار زیبا و عریض با مجموعه‌ای از استالاکتیت‌ها که از سقف آن آویزان بودند و آبی کاملا شفاف، تجربه‌ای بسیاردلپذیر بود».یک سفر طولانی

غواصان برای گذر از 1200 متر گذرگاه‌های آبی پرپیچ‌و‌خم تا رسیدن به محل استخوان‌های کشف شده از ابزارهای موتوری‌یی استفاده کرده‌اند که حرکت آنها رو جلو را شتاب می‌دهد.

Resigzed Image Click this bar to view the full image.


اعضای تیم غواصی می‌گویند این غار که 60 متر ارتفاع دارد و عرض دهانه آن 36 متر است، می‌توانسته پیش از ورود آب دریا به آن منبع آب شیرین ساکنان منطقه بوده باشد.
راهی طولانی در پیش است

آلکس آلوارز، یکی از اعضای گروه غواصی دارد به سمت جمجمه کشف شده انسان شنا می‌کند. بررسی‌های علمی و تشخیص شکل این جمجمه می‌تواند به محققان برای کشف زادگاه پیشین اولین مهاجران به قاره آمریکا کمک کند. نتایج این تحقیق به درک بهتر زندگی و مهاجرت در قرن‌های گذشته کمک خواهد کرد. با این وجود، این جمجمه هنوز در همان حالت ابتدایی و به صورت وارونه قرار گرفته است و تا زمانی که برنامه دقیقی برای ادامه کاوش‌ها اعلام نشود، نمونه‌برداری نخواهد شد.

Resigzed Image Click this bar to view the full image.نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


10 خبر اخر سایت

◄ تغییراتی در سایت پرشین پت
◄ قوانین ما برای ورود
◄ ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399
◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
بعدی 1 قبلی