پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

بدترین خزندگان خانگی برای مبتدیان

بدترین خزندگان خانگی برای مبتدیان


تعداد زیادی از خزندگان در سراسر دنیا به عنوان حیوان خانگی به فروش میرسند که برخی از آنها به اشتباه به عنوان حیوانات خانگی مناسب برای علاقه مندان مبتدی شناخته میشوند. فراموش نکنید که همیشه ارزان ترین خزندگان نمیتوانند بهترین گزینه برای آشنایی و شروع کار با این حیوانات باشند. بسیاری از این حیوانات به عنوان یک حیوان خانگی مناسب برای تازه کاران به فروش میرسند حال آنکه به هیچ وجه گزینه مناسبی نیستند و باید تنها به وسیله افراد خبره نگهداری شوند.


Resigzed Image Click this bar to view the full image.
چه چیزی یک خزنده را به گزینه نامناسبی تبدیل میکند؟


برای انتخاب خزندگان خانگی، پارامترهای زیادی وجود دارند که یک خزنده را تبدیل به یکی از بدترین گزینه ها میکنند. خزندگان مهاجم نباید به عنوان حیوان خانگی توسط مبتدیان نگهداری شوند. لمس کردن این دسته از خزندگان دشوار است و آنها میتوانند آسیب های جدی به صاحب بی تجربه خود بزنند. خزندگانی که احتمال مبتلا شدن آنها به انگل ها بیشتر از گونه های دیگر باشد، که غالبا خزندگان صادراتی این خصوصیت را بیشتر از سایرین دارند، گزینه مناسبی برای افراد تازه کار نیستند زیرا فراهم کردن شرایط مناسب زندگی آنها نسبت به سایر خزندگان دشوارتر است. نگهداری از گونه های بزرگی که توانایی و پتانسیل ایجاد خطرهای جدی برای صاحبان خود را دارند و گونه هایی که نیاز به غذا یا فضای زیادی دارند باید به افراد خبره واگذار شوند. خزندگانی که برطرف کردن نیازها و شرایط زندگی آنها دشوار است و گونه هایی که در محیط اسارت به سرعت دچار ترس و اضطراب میشوند نیز نه تنها برای مبتدیان، بلکه برای هیچکس گزینه مناسبی نیستند. متاسفانه فهرست خزندگانی که نگهداری از آنها برای افراد غیر حرفه ای توصیه نمیشود در واقع فهرست بلند بالایی است که باید به آن توجه شود.

پیتون بارمس (Burmese Python)
پیتون شطرنجی (Reticulated Python)
پیتون صخره ای آفریقایی (African Rock Python)


تقریبا تمام این مارها در زمان خروج از تخم، ظاهر بسیار جذابی دارند اما سرعت رشد شگفت انگیز و خیره کننده آنها بسیار سریع است و هیچ ارتباطی با اندازه ویواریومی که برای آنها فراهم کرده اید ندارد. البته باید توجه داشت که پیتون بارمس برخلاف پیتون های شطرنجی و صخره ای آفریقایی میتوانند بسیار دست آموز شوند. یک مار بسیار بزرگ که حالت تهاجمی زیادی داشته باشد مسلما برای یک فرد تازه کار جذابیتی نخواهد داشت. متاسفانه این گونه از مارها دارای قوای تکثیر و تولید مثل بسیار قدرتمندی هستند و هر ساله تعداد بسیار زیادی از آنها در اسارت تکثیر شده و فروخته میشوند. مشکل دیگر این است که قیمت این خزندگان در هنگام خروج از تخم بسیار ارزان است و همین امر سبب میشود که بسیاری از علاقه مندان تازه کار، آنها را به عنوان حیوان خانگی خریداری کنند. ضمنا بسیاری از پیتون های شطرنجی و صخره ای آفریقایی که در معرض فروش قرار میگیرند صادراتی بوده و میتوانند بیماری های فراوانی را به صاحبان خود منتقل کنند. مارهایی که صادراتی بوده و از طبیعت اسیر شده باشند غالبا ظاهری لاغر، بی آب (Dehydrated) داشته و حامل کنه (Tick)، جرب (Mite) و انواع بیماری ها هستند و میتوانند به سادگی آنها را به صاحبانشان منتقل کنند. ضمن اینکه نمونه های بالغ این مارها نیاز به فضایی و حجم زیادی از غذا دارند.

پیتون بارمس (Burmese Python)
پیتون شطرنجی (Reticulated Python)
پیتون صخره ای آفریقایی (African Rock Python)


تقریبا تمام این مارها در زمان خروج از تخم، ظاهر بسیار جذابی دارند اما سرعت رشد شگفت انگیز و خیره کننده آنها بسیار سریع است و هیچ ارتباطی با اندازه ویواریومی که برای آنها فراهم کرده اید ندارد. البته باید توجه داشت که پیتون بارمس برخلاف پیتون های شطرنجی و صخره ای آفریقایی میتوانند بسیار دست آموز شوند. یک مار بسیار بزرگ که حالت تهاجمی زیادی داشته باشد مسلما برای یک فرد تازه کار جذابیتی نخواهد داشت. متاسفانه این گونه از مارها دارای قوای تکثیر و تولید مثل بسیار قدرتمندی هستند و هر ساله تعداد بسیار زیادی از آنها در اسارت تکثیر شده و فروخته میشوند. مشکل دیگر این است که قیمت این خزندگان در هنگام خروج از تخم بسیار ارزان است و همین امر سبب میشود که بسیاری از علاقه مندان تازه کار، آنها را به عنوان حیوان خانگی خریداری کنند. ضمنا بسیاری از پیتون های شطرنجی و صخره ای آفریقایی که در معرض فروش قرار میگیرند صادراتی بوده و میتوانند بیماری های فراوانی را به صاحبان خود منتقل کنند. مارهایی که صادراتی بوده و از طبیعت اسیر شده باشند غالبا ظاهری لاغر، بی آب (Dehydrated) داشته و حامل کنه (Tick)، جرب (Mite) و انواع بیماری ها هستند و میتوانند به سادگی آنها را به صاحبانشان منتقل کنند. ضمن اینکه نمونه های بالغ این مارها نیاز به فضایی و حجم زیادی از غذا دارند.ایگوانای سبز (Green Iguana)

میتوان گفت که این سوسمارها، معمولی ترین خزندگان در فروشگاه های خزندگان در سراسر جهان هستند. متاسفانه به دلایل زیادی این خزندگان به هیچ وجه گزینه مناسبی برای افراد مبتدی نیستند. ایگواناها خزندگان بزرگی هستند و میتوانند نزدیک به 2 متر طول داشته باشند. آنها نیاز به فضای بزرگی برای زندگی دارند که بتوانند زندگی راحت و مطلوبی در آن داشته باشند. به جرات میتوان گفت تقریبا در هیچ مرکز فروش حیوانات خانگی نمیتوانید یک تانک آکواریوم با ابعادی را بیابید که برای زندگی یک ایگوانای سبز بالغ کاملا مناسب باشد. با وجود اینکه بسیاری از ایگواناها میتوانند بسیار دست آموز و اهلی شوند اما بسیاری از آنها نیز خلاف این گفته را اثبات کرده اند و برخی از آنها همیشه حالت تهاجمی را در خود حفظ کرده اند، که این مورد خصوصا در ایگواناهای نر بیشتر اتفاق می افتد. نگهداری از ایگواناهای سبز رژیم غذایی خاص و شرایط محیط ویژه ای را میطلبد و بر همین مبنا هرگز حیوانات خانگی مناسبی برای کودکان نیستند. آنها یکی از ارزان ترین خزندگان خانگی به شمار میروند اما هرگز اجازه ندهید که قیمت پایین آنها، شما را به اشتباه بیندازد زیرا نگهداری از آنها بسیار دشوار و طاقت فرساست.

لاک پشت جعبه ای (Box Turtle)

این لاک پشت ها به عنوان «حیوانات خانگی ساده» و «یک حیوان خانگی ایده آل برای کودکان» به فروش میرسند. هیچ یک از دو عبارت عنوان شده صحیح نیستند. بیشتر افرادی که این لاک پشت ها را خریداری میکنند میخواهند در حدود یک سال از آنها نگهداری کنند. مشکلات زیادی در این خصوص وجود دارد. لاک پشت های جعبه ای نیاز به فضای نسبتا بزرگی دارند و حداقل میزان فضای مورد نیاز برای آنها یک تانک با حجم 30 گالن است. بیشتر لاک پشت های جعبه ای بالغی که برای فروش یافت میشوند از طبیعت اسیر شده اند و حامل انگل های فراوانی هستند. این لاک پشت های نیز، همانند ایگواناهای سبز، نیازهای تغذیه ای و فضای زندگی خاصی دارند که آنها را از «یک حیوان خانگی ایده آل» بسیار دور میکند. اگر شخصی به دنبال یک نمونه از این لاک پشت ها که در اسارت تکثیر شده باشند بگردد، چنین لاک پشتی میتواند گزینه مناسبی برای او باشد. متاسفانه این اتفاق به ندرت رخ میدهد و بیشتر لاک پشت های جعبه ای که در اسارت تکثیر میشوند پیش از رسیدن به بازار خرید و فروش، میمیرند.ادامه دارد ...


مترجم : محمد مسعود کشوری
منبع : kingsnake.com

انول سبز (Green Anole)

نگهداری از این خزندگان بسیار دشوارتر از چیزی است که بسیاری از مردم تصور میکنند. بسیاری از مردم انول ها را فقط به دلیل قیمت ارزان آنها برای بچه های خود خریداری میکنند. درواقع موردی که هرگز این افراد از آن مطلع نیستند یا هرگز به آنها گفته نمیشود تجهیزات و شرایط مناسب نگهداری از انول هاست. البته تجهیزات مورد نیاز آنها نیز هزینه چندانی ندارد و با احتساب تمام این مخارج باز هم از ارزان قیمت ترین خزندگان به شمار میروند و مشکلات اصلی نگهداری از آنها، موارد دیگری است. بیشتر انول هایی که در معرض فروش قرار میگیرند از طبیعت اسیر شده اند و حامل انگل هستند. حتی گاهی اوقات یک انول به ظاهر سالم، میتواند حامل انگل هایی باشد که به محض شروع عملکرد آنها میتوانند به سرعت منجر به مرگ شوند. انول ها هرگز لمس شدن و در دست بودن را تحمل نمیکنند. انول ها در طبیعت بسیار محتاط و هوشیار هستند (زیرا شکارچیان زیادی در کمین آنها هستند) بنابراین بر اثر به سرعت مضطرب میشوند. شرایط محیطی مورد نیاز انول ها به شکلی است که میتواند نمای بسیار زیبایی از نظر طبیعی ایجاد کند اما برای نگهداری توسط بچه ها و تازه کارها به هیچ وجه مناسب نیست.ادامه دارد ...


مترجم : محمد مسعود کشوری
منبع : kingsnake.comنظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
کاربران با این تگها این مقاله را پیدا کرده اند :

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


اخبار زیست محیطی

 • پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش ◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
    همراهان عزیز و مراجعین پرشین پت به دلیل شیوع بیماری کرونا در ایران استدعا داریم به دلیل حفظ سلامت شما عزیزان و کارکنان مجموعه حتما در زمان ورود به موارد زیر توجه داشته باشید ۱: در هنگاه ورود فقط و فقط اجازه ورود به عزیزانی داده میشود که ماسک مناسب و دستکش مناسب داشته باشند. ۲» از پذبرفتن همراهان با پت جدا معذوریم و هر پت فقط یک همراه با خود داشته باشد .
 • اطلاع از اخرید تغییرات سایت ◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
    تغییرات در جهت بهبود سایت و استفاده بهتر از امکانات در اختیار شما قرار گرفت
 • پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت ◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
    بعد از 21 سال خدمت به شما عزیزان وقت ان رسیده که باز هم تغییرات بنیادی در سایت ها و دسترسی های شما به اطلاعات را ایجاد کنیم به زودی پروژه همسان سازی سایت ها و کل دیتا در پرشین پت کلید خواهد خود
 • مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده ◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
    توله سگ ها بی نهایت جذاب هستند ولی در عین حال به مراقبت و دقت بسیاری برای نگه داری نیاز دارند. انتقال توله ها از پیش مادر و برادر و خواهرها به یک محیط جدید فرآیندی بسیار استرس زا برای آنان خواهد بود بنابراین لازم هست شرایط زندگی مناسبی برای آنان در نظر گرفت. توله ها و حتی حیوانات بالغ نیازهای بسیار فراتر از خوردن و آشامیدن و قضای حاجت دارند!!! در این مقاله سعی می کنیم حداقل مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده را یادآوری کنیم.
 • جرب در سگ ها ◄ جرب در سگ ها
    دیمودکس نام یک جربی است که روی پوست اغلب پستانداران زندگی می کند ولی در حالت عادی بیماری زا نیست. این جرب روی بدن سگ های سالم زندگی میکند ولی فقط در صورتی که سگ ها دارای ضعف سیستم ایمنی باشند یا به علت یک بیماری یا مشکل دیگری ضعیف شده باشند در آن ها ایجاد بیماری میکند. این مشکل اغلب در ارتباط با توله ها بوجود می آید. مادرانی که آلوده به دیمودکس (Demodex) هستند و به نوزادان شیر می دهند به علت تماس زیاد توله ها با مادر وارد پوست توله ها شده و آنان را مبتلا می سازند.
 • غذای سگ، راهنمای جامع و کامل ◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
    برای من و شما که صاحب سگ هستیم حتما پیش اومده که سر این دوراهی قرار بگیریم که غذای سگ خانگی رو در منزل تهیه کنیم یا از پت شاپ بخریم؟ امروز میخوایم درباره خوبی ها و معایب غذاهای خانگی و غذای خشک سگ براتون بگیم؛ اینطوری میتونین راحت تر تصمیم گیری کنین که کدوم غذا سالم تر و اقتصادی تره و سگمون رو بیشتر خوشحال میکنه. پس با مقاله غذای سگ، راهنمای جامع و کامل همراه باشین…
 • مشکلات پوستی در سگ‌ها ◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
    مشکلات پوستی و پوششی سگ‌تون یکی از موارد جدیه و می تونه در سگ های مختلف در سنین و نژادها و انواع مختلفی اتفاق بیفته. با اینکه مشکلات پوستی در مقایسه با بیماری های دیگه خیلی جدی به نظر نمیرسه به ویژه وقتی که با بیماری هایی مثل مشکلات قلبی یا سرطان مقایسه میشه، با این حال، مشکلات پوستی برای سگ‌تون خیلی ناراحت کننده، تحریک کننده و دردناکه و همچنین ممکنه یک یا چند مشکل دیگه هم به وجود بیاره.
 • تغذیه هاسکی ◄ تغذیه هاسکی
    هاسکی های سیبریایی نسبت به سایزشون مقدار کمی غذا نیاز دارن. متابولیسم خیلی بالایی دارن، یعنی با یه ذره غذا، مسافت زیادی رو روی پا می مونن. اجدادشون برای سفر با مسافت زیاد و حمل بار سبک با خوردن کمترین مقدار غذا تربیت شده بودن.
 • گندخواری در سگ‌ها ◄ گندخواری در سگ‌ها
    علاقه سگ ها به خوردن و بلعیدن مواد غیرخوراکی را پیکا می نامیم. البته مدفوع خواری یا کوپروفاژیا که مفصل درباره اش به صورت جداگانه صحبت شد هم زیر مجموعه ای از اختلال پیکا به شمار می رود ولی به خاطر حساسیت خاص نسبت به آن گاهی به صورت جداگانه بررسی می شود. در ادامه مقاله امروز پتچی به بررسی موضوع پیکا (Pica) یا گندخواری در سگ‌ها خواهیم پرداخت.
 • آیا سگ‌ها خواب می بینن؟ ◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
    تاحالا به این موضوع فکر کردین که آیا سگ‌ها خواب می بینن؟ از نظر علمی ثابت نشده که سگ ها می تونن خواب ببینن یا نه، اما سخته تصور کنیم که نمی بینن! همه مون دیدیم که سگ هامون یه سری حالت ها تو خواب دارن که شبیه حالت های بیداری‌شونه. تکون دادن دست و پاهاشون، ناله کردن، خرخر کردن، دم تکون دادن، جویدن و تکون دادن دماغ‌شون باعث میشه به این فکر کنیم که دارن چه خوابی می بی
 • خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه! ◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
    خیلی از ما سگ ها و گربه ها رو به خاطر زیباییشون دوست داریم. شاید براتون جالب باشه که خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه رو بشناسیم و بدونیم بهترین نژاد ها توی جهان کدوماست؟ حالا در این مقاله می خوایم همین موضوع رو بفهمیم. با پتچی همراه باشید.
 • محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی ◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
    سگ و گربه ها حیواناتی هستن که خیلی از مردم به دلایل مختلف مثل تنها نموندن، حیوان دوستی، امنیت بیشتر و… دوست دارن از اون ها در خونه خودشون نگهداری کنن. امروزه در شهرهای بزرگ تعداد کسانی که در آپارتمان زندگی می‌کنن به‌مراتب بیشتر از تعداد کسانی هست که خانه حیاط‌دار و ویلایی دارن و به همین دلیل حیوانات‌ خانگی باید بتونن خودشون رو با آپارتمان‌نشینی مطابقت بدن.
12345678910بعدیآخرین
(1 - 12) / 28900    |     صفحه 1 از 2409
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,12
mofos