پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

مدیرکل دامپزشکی اردبیل : جمعیت سگ‎ها قبل از زاد و ولد باید از بین برود

1389
منبع : فارس
!

حکیم مهر - مدیر‌کل دامپزشکی استان اردبیل گفت: در سال جاری بیش از 8 هزار نفر در استان اردبیل به ویژه در روستاها واکسن هاری دریافت کردند.

سبحانعلی علوی در جلسه شورای سلامت استان اردبیل و در مورد بحث هلاک شدن سگ‌های ولگرد اظهار داشت: علاوه بر بیماری هاری 50 نوع بیماری دیگر از طریق سگ قابل انتقال به انسان است.
وی گفت: نباید تنها ذهنیت‌ها را معطوف به بیماری هاری کنیم بلکه سگ‌ها با ورود به مزارع سبزی در حاشیه شهرها سبب آلودگی و انتقال برخی از بیماری‌ها می‌شوند که در این زمینه باید به هوش بود.
مدیر‌کل دامپزشکی استان اردبیل با بیان اینکه سگ به عنوان یک حیوان ناقل بیماری‌های مختلف در سال دوبار آبستن می‌شود و هر بار نیز بیش از 13 توله به دنیا می‌آورد، خاطرنشان کرد: با توجه به این افزایش جمعیت باید برنامه‌ریزی برای از بین بردن سگ به سرعت و دامنه‌دار انجام شود تا جمعیت سگ‌ها قبل از زاد و ولد از بین برود.
علوی با یادآوری اینکه بیش از 50 هزار سگ صاحب‌دار اما ولگرد در سطح روستاها وجود دارد، خاطرنشان کرد: بیشترین سگ‌گزیدگی را در روستاها شاهد هستیم به طوری که برای از بین بردن این سگ‌ها نیز باید برنامه داشته باشیم.
وی با هشدار به حضور گربه‌های ولگرد در سطح خیابان‌ها و کوچه‌های شهر اردبیل نیز گفت: ما امروز به وفور گربه‌ها را در معابر عمومی شاهد هستیم که افزایش آنها در کنار موش‌ها خود بزرگ‌ترین معضل و مشکل می‌تواند پدید آورد.
مدیر‌کل دامپزشکی استان اردبیل یادآور شد؛ اگر برای مقابله با آنها نیز برنامه‌ای نداشته باشیم وجود آنها نیز خود عامل و منتقل کننده بیماری‌هاست.
علوی با بیان اینکه با سیاست شورای سلامت هلاک سگ‌های ولگرد باید از شهرستان‌ها آغاز شود، گفت: باید به فرمانداران و شهرداران در مقابله و مبارزه جدی با این معضل کمک کنیم.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به دفع بهداشتی پسماندها و مناسب‌سازی کشتارگاه‌ها در سطح شهرها با کمک شهرداری‌ها افزود: بیش از 3 میلیارد تومان اعتبار ملی برای این امر با همکاری مدیریت شهری استانداری گرفته‌ایم.
مدیر‌کل دامپزشکی استان اردبیل از تعطیلی تمام کشتارگاه‌های سنتی استان ظرف ماه‌های آینده خبر داد و گفت: در بسیاری از شهرهای استان اردبیل کشتارگاه‌های سنتی تعطیل شده و یا در مرحله پلمپ هستند.
علوی گفت: کشتارگاه صنعتی استان پاسخگوی نیازهاست و در این زمینه هیچ مشکلی وجود ندارد.

نظرات کاربران
  • 0
    پزشکان پیش ازورود به عرصه پزشکی ابتداقسم میخورند برای نجات جان انسانها کارکنندشمادامپزشکان مگرپزشک حیوانات نیستید؟؟؟ جای بسی تاسف
  • 0
    جناب سبحان علي با ارزوي انقراض نسلت وپاك شدن كشور از مسئولين أحمقي همچون جناب عالي
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


mofos