پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

قابل توجه والدین: ضرورت آشنایی نوجوانان با رایانه

۸۹/۱۰/۰۲

دسته‌بندی: آرشیو خبر، فن آوری اطلاعات
نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

طی چند سال آینده تمامی کارها در ایران و سایر نقاط جهان صرفا با رایانه انجام خواهد شد؛ به عبارتی سیستم اتوماسیون اداری و کاری فراگیر خواهد شد.


طی چند سال آینده تمامی کارها در ایران و سایر نقاط جهان صرفا با رایانه انجام خواهد شد؛ به عبارتی سیستم اتوماسیون اداری و کاری فراگیر خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات برسام و به نقل از همشهری آنلاین، این در شرایطی است که هم‌اکنون در نظام آموزشی ایران توجه چندانی به آموزش مبانی و علوم رایانه‌ای جهت تربیت نسلی کاملا آشنا با این مفاهیم جدید نمی‌شود و همچنان به‌ویژه در بسیاری از مدارس شیوه آموزشی طبق روال مرسوم انجام می‌گیرد و دروس مرتبط با رایانه و نحوه استفاده از اینترنت در برنامه درسی دانش‌آموزان جایی ندارد.

البته در برخی از مدارس غیرانتفاعی که با دریافت شهریه‌های کلان به پذیرش دانش‌آموز اقدام می‌کنند ساعاتی نیز به آموزش رایانه و فناوری‌های نوین اختصاص داده شده است. با این حال همچنان در بسیاری از مدارس کشور مسئله آموزش رایانه و استفاده از فناوری رایانه‌ای در اولویت قرار ندارد، این در حالی است که بنا بر پیش‌بینی‌های موجود تا چند سال آینده تمام کارهای اداری و کارهای فرهنگی در بسیاری از ادارات دولتی و مؤسسات و شرکت‌های خصوصی تنها به وسیله رایانه انجام خواهد گرفت و استفاده از کاغذ و خودکار که امروزه در بسیاری از ادارات کاربرد دارد منسوخ خواهد شد.

این به آن معناست که در آینده‌ای نه چندان دور افرادی که آشنایی با رایانه و فناوری‌های نوین نداشته باشند از بازار کار کنار گذاشته خواهند شد. حتی برخی از پیش‌بینی‌های کارشناسان حکایت از آن دارد که در آینده افراد دارای هر مدرک تحصیلی که آشنایی با رایانه و فناوری رایانه‌ای نداشته باشند بی‌سواد تلقی خواهند شد. یونسکو نیز در سال‌های واپسین قرن بیستم اعلام کرده بود که در دهه اول قرن بیست‌ویکم هر کس کار با رایانه را بلد نباشد، بی‌سواد تلقی می‌شود. آن روزها از اینترنت و شبکه‌های مختلف و پیچیده رایانه خبری نبود ولی امروزه بیشتر کارها در جهان از طریق اینترنت صورت می‌پذیرد، هزاران ای‌میل در یک لحظه فرستاده می‌شود و در سریع‌ترین زمان از یک سوی دنیا به آن سوی دنیا می‌رسد.

اما پیشرفت در استفاده از علوم رایانه‌ای با تکمیل فرایند دورکاری در کشورها به اوج خود خواهد رسید و در آینده بسیاری از کارمندان قادر خواهند بود از خانه خود و از طریق رایانه و در فضای مجازی به کار بپردازند. در چنین شرایطی لزوم آموزش پایه‌ای علوم رایانه‌ای بیش از پیش آشکار می‌شود.در واقع نسل بعدی باید با فناوری‌های روز و کار در محیط بدون کاغذ و خودکار یا به‌اصطلاح خارجی آن Paperless آشنا باشند.این درحالی است که هم اکنون تنها، در شهرهای بزرگ ایران آن هم در مناطق بیشتر مرفه‌نشین شهرها استفاده از رایانه رایج است.

در سایر مناطق به میزان بسیار کمتر از رایانه استفاده می‌شود و حتی بسیاری از افراد همچنان با نحوه استفاده و کارکردهای با رایانه و اینترنت یا آشنایی ندارند و یا تنها اسم این تکنولوژی‌ها به گوششان خورده است. در واقع بر پایه آمارها تنها ۱۸میلیون نفر در ایران از رایانه و اینترنت استفاده می‌کنند، این در حالی است که همچنان برنامه جامع و مدونی برای آموزش علوم رایانه‌ای در ایران وجود ندارد.

آینده از آن نسلی است که بتواند از طریق رایانه به کار و تبادل اطلاعات بپردازد یا به بیانی کلی‌تر تنها افرادی در آینده موفق خواهند بود که رایانه و فناوری‌های نوین را مبنای کار و زندگی خود قرار دهند.نسل کنونی زمانی متولد شد که استفاده از رایانه در میان افراد جوامع هنوز رایج نشده و نیازی هم به یادگیری کار با یارانه از همان سنین کودکی نبود، اما وضعیت در واقع برای نسل‌های آینده کاملا با نسل‌های امروزی متفاوت است و نسل‌های جدید زمانی به سنین نوجوانی می‌رسند که رایانه و استفاده از آن به صور مختلف در جوامع فراگیر شده و به تعبیری دیگر رایانه با زندگی عجین شده است.

طی ۲دهه اخیر و به‌ویژه با گسترش استفاده از رایانه در دانشگاه‌های کشور رشته مهندسی رایانه تدریس می‌شود اما تا کنون توجه خاصی به آموزش این فناوری در مقاطع تحصیلی پایین‌تر نشده است، البته تاکنون اقداماتی در زمینه تالیف کتب آشنایی با مبانی رایانه انجام گرفته اما هیچ گونه تلاش سراسری و هماهنگی در راستای آموزش رایانه در ایران صورت نپذیرفته و همچنان بخش عمده‌ای از دانش‌آموزان مدارس پس از پایان دوره تحصیلی خود آشنایی چندانی با رایانه ندارند و اگر هم آشنایی دارند به واسطه دوستان خود است. به منظور رفع این نقیصه، ایجاد هماهنگی جهت تالیف کتاب‌های معتبر در زمینه علوم کامپیوتری و فراهم کردن امکانات لازم جهت اختصاص ساعاتی از ساعات درسی دانش‌آموزان مدارس به یادگیری و کار کردن با رایانه از سوی مسئولان امری ضروری است.

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


اخبار زیست محیطی

 • پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش ◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
    همراهان عزیز و مراجعین پرشین پت به دلیل شیوع بیماری کرونا در ایران استدعا داریم به دلیل حفظ سلامت شما عزیزان و کارکنان مجموعه حتما در زمان ورود به موارد زیر توجه داشته باشید ۱: در هنگاه ورود فقط و فقط اجازه ورود به عزیزانی داده میشود که ماسک مناسب و دستکش مناسب داشته باشند. ۲» از پذبرفتن همراهان با پت جدا معذوریم و هر پت فقط یک همراه با خود داشته باشد .
 • اطلاع از اخرید تغییرات سایت ◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
    تغییرات در جهت بهبود سایت و استفاده بهتر از امکانات در اختیار شما قرار گرفت
 • پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت ◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
    بعد از 21 سال خدمت به شما عزیزان وقت ان رسیده که باز هم تغییرات بنیادی در سایت ها و دسترسی های شما به اطلاعات را ایجاد کنیم به زودی پروژه همسان سازی سایت ها و کل دیتا در پرشین پت کلید خواهد خود
 • مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده ◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
    توله سگ ها بی نهایت جذاب هستند ولی در عین حال به مراقبت و دقت بسیاری برای نگه داری نیاز دارند. انتقال توله ها از پیش مادر و برادر و خواهرها به یک محیط جدید فرآیندی بسیار استرس زا برای آنان خواهد بود بنابراین لازم هست شرایط زندگی مناسبی برای آنان در نظر گرفت. توله ها و حتی حیوانات بالغ نیازهای بسیار فراتر از خوردن و آشامیدن و قضای حاجت دارند!!! در این مقاله سعی می کنیم حداقل مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده را یادآوری کنیم.
 • جرب در سگ ها ◄ جرب در سگ ها
    دیمودکس نام یک جربی است که روی پوست اغلب پستانداران زندگی می کند ولی در حالت عادی بیماری زا نیست. این جرب روی بدن سگ های سالم زندگی میکند ولی فقط در صورتی که سگ ها دارای ضعف سیستم ایمنی باشند یا به علت یک بیماری یا مشکل دیگری ضعیف شده باشند در آن ها ایجاد بیماری میکند. این مشکل اغلب در ارتباط با توله ها بوجود می آید. مادرانی که آلوده به دیمودکس (Demodex) هستند و به نوزادان شیر می دهند به علت تماس زیاد توله ها با مادر وارد پوست توله ها شده و آنان را مبتلا می سازند.
 • غذای سگ، راهنمای جامع و کامل ◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
    برای من و شما که صاحب سگ هستیم حتما پیش اومده که سر این دوراهی قرار بگیریم که غذای سگ خانگی رو در منزل تهیه کنیم یا از پت شاپ بخریم؟ امروز میخوایم درباره خوبی ها و معایب غذاهای خانگی و غذای خشک سگ براتون بگیم؛ اینطوری میتونین راحت تر تصمیم گیری کنین که کدوم غذا سالم تر و اقتصادی تره و سگمون رو بیشتر خوشحال میکنه. پس با مقاله غذای سگ، راهنمای جامع و کامل همراه باشین…
 • مشکلات پوستی در سگ‌ها ◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
    مشکلات پوستی و پوششی سگ‌تون یکی از موارد جدیه و می تونه در سگ های مختلف در سنین و نژادها و انواع مختلفی اتفاق بیفته. با اینکه مشکلات پوستی در مقایسه با بیماری های دیگه خیلی جدی به نظر نمیرسه به ویژه وقتی که با بیماری هایی مثل مشکلات قلبی یا سرطان مقایسه میشه، با این حال، مشکلات پوستی برای سگ‌تون خیلی ناراحت کننده، تحریک کننده و دردناکه و همچنین ممکنه یک یا چند مشکل دیگه هم به وجود بیاره.
 • تغذیه هاسکی ◄ تغذیه هاسکی
    هاسکی های سیبریایی نسبت به سایزشون مقدار کمی غذا نیاز دارن. متابولیسم خیلی بالایی دارن، یعنی با یه ذره غذا، مسافت زیادی رو روی پا می مونن. اجدادشون برای سفر با مسافت زیاد و حمل بار سبک با خوردن کمترین مقدار غذا تربیت شده بودن.
 • گندخواری در سگ‌ها ◄ گندخواری در سگ‌ها
    علاقه سگ ها به خوردن و بلعیدن مواد غیرخوراکی را پیکا می نامیم. البته مدفوع خواری یا کوپروفاژیا که مفصل درباره اش به صورت جداگانه صحبت شد هم زیر مجموعه ای از اختلال پیکا به شمار می رود ولی به خاطر حساسیت خاص نسبت به آن گاهی به صورت جداگانه بررسی می شود. در ادامه مقاله امروز پتچی به بررسی موضوع پیکا (Pica) یا گندخواری در سگ‌ها خواهیم پرداخت.
 • آیا سگ‌ها خواب می بینن؟ ◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
    تاحالا به این موضوع فکر کردین که آیا سگ‌ها خواب می بینن؟ از نظر علمی ثابت نشده که سگ ها می تونن خواب ببینن یا نه، اما سخته تصور کنیم که نمی بینن! همه مون دیدیم که سگ هامون یه سری حالت ها تو خواب دارن که شبیه حالت های بیداری‌شونه. تکون دادن دست و پاهاشون، ناله کردن، خرخر کردن، دم تکون دادن، جویدن و تکون دادن دماغ‌شون باعث میشه به این فکر کنیم که دارن چه خوابی می بی
 • خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه! ◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
    خیلی از ما سگ ها و گربه ها رو به خاطر زیباییشون دوست داریم. شاید براتون جالب باشه که خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه رو بشناسیم و بدونیم بهترین نژاد ها توی جهان کدوماست؟ حالا در این مقاله می خوایم همین موضوع رو بفهمیم. با پتچی همراه باشید.
 • محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی ◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
    سگ و گربه ها حیواناتی هستن که خیلی از مردم به دلایل مختلف مثل تنها نموندن، حیوان دوستی، امنیت بیشتر و… دوست دارن از اون ها در خونه خودشون نگهداری کنن. امروزه در شهرهای بزرگ تعداد کسانی که در آپارتمان زندگی می‌کنن به‌مراتب بیشتر از تعداد کسانی هست که خانه حیاط‌دار و ویلایی دارن و به همین دلیل حیوانات‌ خانگی باید بتونن خودشون رو با آپارتمان‌نشینی مطابقت بدن.
12345678910بعدیآخرین
(1 - 12) / 28900    |     صفحه 1 از 2409
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,12
mofos