پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

خودروهای هیبریدی و تاکسی‌های هوایی در ایران


دانش  - همزمان با «هفته پژوهش و فناوری» و حضور رییس‌جمهور در «نشست ملی علم تا عمل»، قرارداد اجرای چهار طرح کلان ملی فناوری از سوی معاونت علمی و فناوری رییس‌جمهوری با چهار وزارتخانه و سازمان به امضا رسید.

به گزارش خبرنگار فناوری ایسنا، چهار طرح کلان ملی فناوری طراحی و ساخت خودروهای هیبریدی، ساخت 50 دستگاه تجهیزات پزشکی وارداتی مورد نیاز کشور، ساخت هواگردهای کوچک و تاکسی‌های هوایی و طراحی و ساخت سامانه‌های پرتودهی گاما به ارزش قرارداد 35 میلیارد تومان بین معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و وزارتخانه‌های صنایع، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دفاع و سازمان انرژی اتمی بسته شد.

طراحی و ساخت خودروهای هیبریدی
طراحی و ساخت خودروی هیبریدی که به خوروهای دونیرو یا دورگه مشهورند، یکی از طرح‌های کلان ملی فناوری است که قرارداد آن بین معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و وزارت صنایع و معادن منعقد شده است.

در خودروی هیبریدی، بخشی از نیرو از موتور احتراق داخلی با سوخت فسیلی و بخشی دیگر از طریق سیستمی الکتریکی تامین می‌شود که از طریق باطری تعبیه شده در خودرو، تأمین و شارژ می‌شود. در حالت پیشرفته این خودرو، می‌توان باتری‌ها را از طریق برق خانگی نیز شارژ کرد».

تا زمانی که خودرو دارای بنزین باشد، از موتور احتراق داخلی استفاده خواهد کرد و پس از اتمام سوخت فسیلی و یا به تصمیم راننده، نیروی محرکه برق عمل خواهد کرد. استفاده از خودروهای هیبریدی، مصرف انرژی را کاهش داده و مانع آلودگی‌های زیست محیطی خواهد شد. هم‌چنین می‌توان در داخل شهرها از سیستم انرژی الکتریکی خودرو استفاده کرد و در مسیرهای خارج از شهر که به سرعت بیشتری نیز نیاز است، از سوخت فسیلی بهره برد.

طراحی و ساخت خودروی هیبریدی توسط مرکز تحقیقات خودرو به عنوان مجری و زیر نظر سازمان گسترش و نوسازی صنایع کشور انجام خواهد شد. البته در این طرح وزارت صنایع، ایران‌خودرو و سازمان گسترش و نوسازی صنایع مشارکت داشته‌اند.

فهرست50 دستگاه تجهیزات پزشکی وارداتی در دستور کار وزارت بهداشت
وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، فهرست 50 دستگاه و تجهیزات پزشکی مورد نیاز کشور را که در حال حاضر از خارج وارد می‌شود، استخراج کرده تا طی چند مرحله در داخل کشور ساخته شود.

در مرحله اول، 7 تا 10 دستگاه در فهرست اولیه طراحی قرار خواهند گرفت که حمایت اصلی از این طرح را معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری انجام خواهد داد. مجری کلی و عمومی این طرح وزارت بهداشت است که در مورد طراحی هر یک از تجهیزات می‌تواند با یک شرکت و سازمان توانمند به ویژه بخش‌ خصوصی قرارداد منعقد کند.

ساخت هواگردهای کوچک و تاکسی‌های هوایی
موضوع سومین طرح کلان ملی فناوری، «طراحی و ساخت هواگردهای کوچک» است. هواگردهای کوچک شامل هواپیماهای سبک و فوق‌سبکی است که بین 14 تا 19 نفر ظرفیت دارد. علاوه بر این، قرار است بالگردهایی با ظرفیت 2 تا 8 نفر نیز ساخته شود.

با تحقق این طرح، شرکت‌هایی در کشور راه‌اندازی می‌شوند که خدمات هوایی به مردم ارائه خواهند داد. در بخشی از این طرح، تاکسی‌های هوایی ظرف دو سال آینده در کشور راه‌اندازی شده و خدمات خود را ارائه خواهند داد. به موازات طراحی و ساخت هواگردهای کوچک، زمینه راه‌اندازی تاکسی‌های هوایی در کشور نیز فراهم خواهد شد تا خانواده‌ها برای مسافرت‌های گروهی از این خدمات بهره‌مند شوند.

طراحی و ساخت سامانه‌های پرتودهی گاما
چهارمین طرح کلان ملی تحت عنوان طراحی و ساخت سامانه‌های پرتودهی گاما توسط سازمان انرژی اتمی اجرا می‌شود و هدف آن، افزایش طول عمر محصولات غذایی و استرلیزه تجهیزات پزشکی است که در مقیاس صنتی تعریف شده‌اند. هر یک از این سامانه‌ها می‌توانند در سال 100هزار متر مکعب را پرتودهی کنند و قرار است در سه نقطه مختلف کشور راه‌اندازی شوند.

در تمامی قراردادهای طرح‌های کلان ملی فناوری تاکید شده است که از تمامی توانمندی کشور استفاده شود و دستگاه‌های مجری باید ظرفیت‌های کشور را شناخته و در جهت بهره‌برداری از این طرح‌ها استفاده کنند.
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


اخبار زیست محیطی

 • پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش ◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
    همراهان عزیز و مراجعین پرشین پت به دلیل شیوع بیماری کرونا در ایران استدعا داریم به دلیل حفظ سلامت شما عزیزان و کارکنان مجموعه حتما در زمان ورود به موارد زیر توجه داشته باشید ۱: در هنگاه ورود فقط و فقط اجازه ورود به عزیزانی داده میشود که ماسک مناسب و دستکش مناسب داشته باشند. ۲» از پذبرفتن همراهان با پت جدا معذوریم و هر پت فقط یک همراه با خود داشته باشد .
 • اطلاع از اخرید تغییرات سایت ◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
    تغییرات در جهت بهبود سایت و استفاده بهتر از امکانات در اختیار شما قرار گرفت
 • پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت ◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
    بعد از 21 سال خدمت به شما عزیزان وقت ان رسیده که باز هم تغییرات بنیادی در سایت ها و دسترسی های شما به اطلاعات را ایجاد کنیم به زودی پروژه همسان سازی سایت ها و کل دیتا در پرشین پت کلید خواهد خود
 • مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده ◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
    توله سگ ها بی نهایت جذاب هستند ولی در عین حال به مراقبت و دقت بسیاری برای نگه داری نیاز دارند. انتقال توله ها از پیش مادر و برادر و خواهرها به یک محیط جدید فرآیندی بسیار استرس زا برای آنان خواهد بود بنابراین لازم هست شرایط زندگی مناسبی برای آنان در نظر گرفت. توله ها و حتی حیوانات بالغ نیازهای بسیار فراتر از خوردن و آشامیدن و قضای حاجت دارند!!! در این مقاله سعی می کنیم حداقل مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده را یادآوری کنیم.
 • جرب در سگ ها ◄ جرب در سگ ها
    دیمودکس نام یک جربی است که روی پوست اغلب پستانداران زندگی می کند ولی در حالت عادی بیماری زا نیست. این جرب روی بدن سگ های سالم زندگی میکند ولی فقط در صورتی که سگ ها دارای ضعف سیستم ایمنی باشند یا به علت یک بیماری یا مشکل دیگری ضعیف شده باشند در آن ها ایجاد بیماری میکند. این مشکل اغلب در ارتباط با توله ها بوجود می آید. مادرانی که آلوده به دیمودکس (Demodex) هستند و به نوزادان شیر می دهند به علت تماس زیاد توله ها با مادر وارد پوست توله ها شده و آنان را مبتلا می سازند.
 • غذای سگ، راهنمای جامع و کامل ◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
    برای من و شما که صاحب سگ هستیم حتما پیش اومده که سر این دوراهی قرار بگیریم که غذای سگ خانگی رو در منزل تهیه کنیم یا از پت شاپ بخریم؟ امروز میخوایم درباره خوبی ها و معایب غذاهای خانگی و غذای خشک سگ براتون بگیم؛ اینطوری میتونین راحت تر تصمیم گیری کنین که کدوم غذا سالم تر و اقتصادی تره و سگمون رو بیشتر خوشحال میکنه. پس با مقاله غذای سگ، راهنمای جامع و کامل همراه باشین…
 • مشکلات پوستی در سگ‌ها ◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
    مشکلات پوستی و پوششی سگ‌تون یکی از موارد جدیه و می تونه در سگ های مختلف در سنین و نژادها و انواع مختلفی اتفاق بیفته. با اینکه مشکلات پوستی در مقایسه با بیماری های دیگه خیلی جدی به نظر نمیرسه به ویژه وقتی که با بیماری هایی مثل مشکلات قلبی یا سرطان مقایسه میشه، با این حال، مشکلات پوستی برای سگ‌تون خیلی ناراحت کننده، تحریک کننده و دردناکه و همچنین ممکنه یک یا چند مشکل دیگه هم به وجود بیاره.
 • تغذیه هاسکی ◄ تغذیه هاسکی
    هاسکی های سیبریایی نسبت به سایزشون مقدار کمی غذا نیاز دارن. متابولیسم خیلی بالایی دارن، یعنی با یه ذره غذا، مسافت زیادی رو روی پا می مونن. اجدادشون برای سفر با مسافت زیاد و حمل بار سبک با خوردن کمترین مقدار غذا تربیت شده بودن.
 • گندخواری در سگ‌ها ◄ گندخواری در سگ‌ها
    علاقه سگ ها به خوردن و بلعیدن مواد غیرخوراکی را پیکا می نامیم. البته مدفوع خواری یا کوپروفاژیا که مفصل درباره اش به صورت جداگانه صحبت شد هم زیر مجموعه ای از اختلال پیکا به شمار می رود ولی به خاطر حساسیت خاص نسبت به آن گاهی به صورت جداگانه بررسی می شود. در ادامه مقاله امروز پتچی به بررسی موضوع پیکا (Pica) یا گندخواری در سگ‌ها خواهیم پرداخت.
 • آیا سگ‌ها خواب می بینن؟ ◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
    تاحالا به این موضوع فکر کردین که آیا سگ‌ها خواب می بینن؟ از نظر علمی ثابت نشده که سگ ها می تونن خواب ببینن یا نه، اما سخته تصور کنیم که نمی بینن! همه مون دیدیم که سگ هامون یه سری حالت ها تو خواب دارن که شبیه حالت های بیداری‌شونه. تکون دادن دست و پاهاشون، ناله کردن، خرخر کردن، دم تکون دادن، جویدن و تکون دادن دماغ‌شون باعث میشه به این فکر کنیم که دارن چه خوابی می بی
 • خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه! ◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
    خیلی از ما سگ ها و گربه ها رو به خاطر زیباییشون دوست داریم. شاید براتون جالب باشه که خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه رو بشناسیم و بدونیم بهترین نژاد ها توی جهان کدوماست؟ حالا در این مقاله می خوایم همین موضوع رو بفهمیم. با پتچی همراه باشید.
 • محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی ◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
    سگ و گربه ها حیواناتی هستن که خیلی از مردم به دلایل مختلف مثل تنها نموندن، حیوان دوستی، امنیت بیشتر و… دوست دارن از اون ها در خونه خودشون نگهداری کنن. امروزه در شهرهای بزرگ تعداد کسانی که در آپارتمان زندگی می‌کنن به‌مراتب بیشتر از تعداد کسانی هست که خانه حیاط‌دار و ویلایی دارن و به همین دلیل حیوانات‌ خانگی باید بتونن خودشون رو با آپارتمان‌نشینی مطابقت بدن.
12345678910بعدیآخرین
(1 - 12) / 28900    |     صفحه 1 از 2409
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,12
mofos