پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

اخبار زیست محیطی

 • قوانین ما برای ورود ◄ قوانین ما برای ورود
    مروز میخوایم یه سری حرفها بزنیم که طبق معمول به یه سری دوستان بر میخوره و ناراحت میشن و جبهه میگیرن هر مجموعه ای تشکیل شده از یک سری افراد و یک مدیر. مدیر یک سری قوانین رو برای اهداف اون مجموعه وضع میکنه که افراد موظف به رعایت اون هستند.
 • ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399 ◄ ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399
    بنا به شرایط و بیماری کرونا COVID 19 ساعت کاری پرشین پت در سال 99 به صورت نیمه وقت بود اما به در خواست شما عزیزان و احترام به خواسته شما بزرگواران ساعت کاری خود را مانند قبل کردیم .......
 • پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش ◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
    همراهان عزیز و مراجعین پرشین پت به دلیل شیوع بیماری کرونا در ایران استدعا داریم به دلیل حفظ سلامت شما عزیزان و کارکنان مجموعه حتما در زمان ورود به موارد زیر توجه داشته باشید ۱: در هنگاه ورود فقط و فقط اجازه ورود به عزیزانی داده میشود که ماسک مناسب و دستکش مناسب داشته باشند. ۲» از پذبرفتن همراهان با پت جدا معذوریم و هر پت فقط یک همراه با خود داشته باشد .
 • اطلاع از اخرید تغییرات سایت ◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
    تغییرات در جهت بهبود سایت و استفاده بهتر از امکانات در اختیار شما قرار گرفت
 • پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت ◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
    بعد از 21 سال خدمت به شما عزیزان وقت ان رسیده که باز هم تغییرات بنیادی در سایت ها و دسترسی های شما به اطلاعات را ایجاد کنیم به زودی پروژه همسان سازی سایت ها و کل دیتا در پرشین پت کلید خواهد خود
 • مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده ◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
    توله سگ ها بی نهایت جذاب هستند ولی در عین حال به مراقبت و دقت بسیاری برای نگه داری نیاز دارند. انتقال توله ها از پیش مادر و برادر و خواهرها به یک محیط جدید فرآیندی بسیار استرس زا برای آنان خواهد بود بنابراین لازم هست شرایط زندگی مناسبی برای آنان در نظر گرفت. توله ها و حتی حیوانات بالغ نیازهای بسیار فراتر از خوردن و آشامیدن و قضای حاجت دارند!!! در این مقاله سعی می کنیم حداقل مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده را یادآوری کنیم.
 • جرب در سگ ها ◄ جرب در سگ ها
    دیمودکس نام یک جربی است که روی پوست اغلب پستانداران زندگی می کند ولی در حالت عادی بیماری زا نیست. این جرب روی بدن سگ های سالم زندگی میکند ولی فقط در صورتی که سگ ها دارای ضعف سیستم ایمنی باشند یا به علت یک بیماری یا مشکل دیگری ضعیف شده باشند در آن ها ایجاد بیماری میکند. این مشکل اغلب در ارتباط با توله ها بوجود می آید. مادرانی که آلوده به دیمودکس (Demodex) هستند و به نوزادان شیر می دهند به علت تماس زیاد توله ها با مادر وارد پوست توله ها شده و آنان را مبتلا می سازند.
 • غذای سگ، راهنمای جامع و کامل ◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
    برای من و شما که صاحب سگ هستیم حتما پیش اومده که سر این دوراهی قرار بگیریم که غذای سگ خانگی رو در منزل تهیه کنیم یا از پت شاپ بخریم؟ امروز میخوایم درباره خوبی ها و معایب غذاهای خانگی و غذای خشک سگ براتون بگیم؛ اینطوری میتونین راحت تر تصمیم گیری کنین که کدوم غذا سالم تر و اقتصادی تره و سگمون رو بیشتر خوشحال میکنه. پس با مقاله غذای سگ، راهنمای جامع و کامل همراه باشین…
 • مشکلات پوستی در سگ‌ها ◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
    مشکلات پوستی و پوششی سگ‌تون یکی از موارد جدیه و می تونه در سگ های مختلف در سنین و نژادها و انواع مختلفی اتفاق بیفته. با اینکه مشکلات پوستی در مقایسه با بیماری های دیگه خیلی جدی به نظر نمیرسه به ویژه وقتی که با بیماری هایی مثل مشکلات قلبی یا سرطان مقایسه میشه، با این حال، مشکلات پوستی برای سگ‌تون خیلی ناراحت کننده، تحریک کننده و دردناکه و همچنین ممکنه یک یا چند مشکل دیگه هم به وجود بیاره.
 • تغذیه هاسکی ◄ تغذیه هاسکی
    هاسکی های سیبریایی نسبت به سایزشون مقدار کمی غذا نیاز دارن. متابولیسم خیلی بالایی دارن، یعنی با یه ذره غذا، مسافت زیادی رو روی پا می مونن. اجدادشون برای سفر با مسافت زیاد و حمل بار سبک با خوردن کمترین مقدار غذا تربیت شده بودن.
 • گندخواری در سگ‌ها ◄ گندخواری در سگ‌ها
    علاقه سگ ها به خوردن و بلعیدن مواد غیرخوراکی را پیکا می نامیم. البته مدفوع خواری یا کوپروفاژیا که مفصل درباره اش به صورت جداگانه صحبت شد هم زیر مجموعه ای از اختلال پیکا به شمار می رود ولی به خاطر حساسیت خاص نسبت به آن گاهی به صورت جداگانه بررسی می شود. در ادامه مقاله امروز پتچی به بررسی موضوع پیکا (Pica) یا گندخواری در سگ‌ها خواهیم پرداخت.
 • آیا سگ‌ها خواب می بینن؟ ◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
    تاحالا به این موضوع فکر کردین که آیا سگ‌ها خواب می بینن؟ از نظر علمی ثابت نشده که سگ ها می تونن خواب ببینن یا نه، اما سخته تصور کنیم که نمی بینن! همه مون دیدیم که سگ هامون یه سری حالت ها تو خواب دارن که شبیه حالت های بیداری‌شونه. تکون دادن دست و پاهاشون، ناله کردن، خرخر کردن، دم تکون دادن، جویدن و تکون دادن دماغ‌شون باعث میشه به این فکر کنیم که دارن چه خوابی می بی
12345678910بعدیآخرین
(1 - 12) / 28902    |     صفحه 1 از 2409
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,12

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

ده نژاد برتر سگهای نگهبان
انتخاب ده نژاد برتر سگهای نگهبان زمانی قطعی شد که 14 نفر از سرشناس ترین آموزش دهندگان سگها دور هم جمع شدند و به یک نتیجه مشترک درباره بهترین نژاد سگهای نگهبان رسیدند.
در طول این گردهمایی آنها نه تنها به خلق و خو و قدرت بدنی سگ توجه کردند بلکه شجاعت و هوشیاری و منطق و مقاومت سگ در بربر درد را نیز تحت نظر قرار دادند تا توانستند به یک نتیجه نهایی دست یابند.
بعضی از نژاد های سگها همه معیار های یاد شده را همزمان دارا هستند اما نامشان در لیست ذکر نشده است تنها به دلیل جثه کوچکشان.

Chihuahua و بیشتر نژاد های خانواده تریر و Schnauzer مینیاتوری از این گونه نژاد ها هستند که بسیار شجاع هستند اما متاسفانه به راحتی میتوانند توسط افراد مزاحم مغلوب شوند.
. Bullmastiff

Bullmastiff سگی بسیار قدرتمند است که ریشه این نژاد از مخلوط ماستیف انگلیسی و بولداگ قدیمی انگلیسی به وجود آمده که اصالتا جهت گرفتن سوژه های مشکوک پرورش یافته.

2. Doberman Pinscher


دوبرمن پینجر یا به عبارت دیگر دوبرمن که یک نژاد اهلی است در سالهای 1890 توسط شخصی به نام Karl Friedrich Louis Dobermann پرورش یافته است.
دوبرمن پینچر در میان همه نژاد ها ی حیوانات خانگی به عنوان یک نژاد محبوب و خوشنام شناخته شده است .دوبرمن به عنوان یک سگ باهوش و هوشیار و منطقی شناخته شده است.
اگر چه در قدیم روز هایی بوده است که از این سگ به عنوان سگ گارد و پلیس استفاده میکردند اما امروزه اینکار به ندرت اتفاق میافتد.
با وجودی که در بسیاری از کشور ها دوبرمن پینچر یکی از نژادهای شناخته شده است و تقریبا همه با خلق و خوی این نژاد آشنا هستند.
اما از یک طرف نقش آنها در اجتماع و از طرف دیگر توجه رسانه ها درباره خلق و خوی این نژاد باعث شده پرورش دهندگان محتاط دوبرمنی جدید پرورش دهند با خلق و خویی نسبتا متفاوت.
دوبرمن های جدید پرورش یافته سگهایی پر انرژی و سرزنده محسوب میشوند که برای ارتباط خانواده بسیار مناسب و قابل اعتماد هستند.
به تصویر دیگر میتوان گفت سگهای دوبرمن جدید سگهای مناسب خانواده محسوب میشوند.
__________________


3. Rottweiler


سگ روتوایلر از نژاد های سایز متوسط- بزرگ محسوب میشود و به قدرت بالایش شناخته شده است.
آنها اصالتا از دهکده Rottweil واقع در آلمان آمده اند و به عنوان سگهای روتوایلر قصاب شناخته شده اند.به دلیل اینکه از آنها به عنوان سگهایی برای کشیدن و حمل گاو های گله استفاده میکردند.و همینطور از آنها برای حمل گوشتهای قصابی شده و محصولات دیگر جهت بازار استفاده میشده.
همچنین از اطلاعات بازمانده قدیمی بدست آمده معلوم شده است که از روتوایلر های قدیم به عنوان شکارچی استفاده میشده.این در حالی است که روتوایلر های جدید شعور شکار کردنشان به طور طبیعی بسیار پایین است.
این نژاد بسیار صمیمی و آگاه و باهوش است.


4. Komondor

Komondor سگی با جثه بزرگ و سفید رنگ است از مجارستان است که با این پوشش موی بلند سفید جهت نگهبانی از چهارپایان استفاده میشده.
Komondor سگی است از گونه نژاد های خیلی قدیمی و بسیار قدرتمندکه به صورت طبیعی با غریزه نگهبانی خلق شده است تا از همه اموال و گله های سپرده شده به او نگهبانی کند.
در اسناد تاریخ به اولین Komondor دیده شده در سالهای 1544 در مجارستان اشاره شده است.
Komondor به عنوان یک سگ مجارستانی معرفی شده است که جهت محافظت از محیط اطراف پرورش یافته است.


5. Puli


Puli از جمله سگهای نژاد متوسط - کوچک است از مجارستان که جهت نگهبانی از گله استفاده میشده.این نژاد به دلیل موهای بلند و در هم تابیده اش شناخته شده است.
نزادی کاملا مشابه این نژاد مجاری که در سایزی بزرگتر و با موههای سفید است به نام کوموندور معروف است.

__________________


6. Schnauzer عظیم الجثهSchnauzer عظیم الجثه سگی بزرگ و بسیار قدرتمند است.
این نژاد یکی از سه نژاد Schnauzer محسوب میشود
همانند همه نژاد های بزرگ Schnauzer عظیم الجثه نیز به یک فعالیت قابل قبول و متناسب با خصوصیات خاص خودش نیازمند است.

7. German Shepherd

سگ نژاد ژرمن شپرد سگی از سایز سگهای متوسط است که اصالتا متعلق با کشور آلمان است.
ژرمن شپرد نژادی جدید است که نسبتی با گونه قدیمی آن دارد که به سال 1899 باز میگردد.
از گونه سگهای گله محسوب میشود.
ژرمن شپرد سگ کاری به شمار میرود که به صورت تخصصی برای نگه داری از گله های گوسفند پرورش یافته است.
این سگ به دلیل قدرت بالا هوشیاری زیادش و توانایی های بسیار خوبش و فرمانبرداری در تعلیماتش اغلب اوقات در کارهایی از جمله پلیس و ارتش و نیروهای ملی مختلفی در دنیا به کار گرفته شده است .
با توجه به منطقی بودن و طبیعت نگهبانی این نزاد باعث شده ژرمن شپرد بالاترین آمار ثبت شده در دنیا را دارا باشد.


__________________8. Rhodesian Ridgeback


Rhodesian Ridgeback نژادی است که در آفریقای جنوبی به جهت شکار شیر های بزرگ پرورش یافته است.
و این تنها دلیلی است که این سگ به عنوان شجاع ترین سگ در بین انواع نژاد ها شهرت پیدا کرده است.
این سگ از بازمانده گونه پوینتر های قدیمی اروپایی در زمان استعمار آفریقای جنوبی است .
در آن زمان نزاد پوینتر اروپایی را با سگهای نیمه اهلی بومی Khoikhoi مخلوط کردند که Rhodesian Ridgeback کنونی به وجود آمده است.

__________________

9. Kuvasz

Kuvasz سگی است اصالتا از مجارستان قدیم
از این نژاد در متون قدیمی یافته شده در تاریخ مجارستان نام برده شده است.
سگ در طول تاریخ جهت نگهبانی و مراقبت از رمه ها استفاده میشده است.
البته در طول 70 سال گذشته آمار استفاده از این نژاد به عنوان حیوان خانگی به طرز عجیبی بالا رفته است و این نژار سر از خانه های مردم بیرون آورده است.

__________________
10. Staffordshire Terrier

Staffordshire Bull Terrier سگی با بدنی سایز متوسط و پوشش مویی کوتاه است که در زمانهای قدیم جهت مراقبت
از گاو های نر ( bull ) پرورش داده میشده .
در اوایل قرن بیست و یک این نژاد از احترام خاصی برخوردار شد و توانست در کلوپ های سگ در انگلستان مورد قبول واقع شود.و از آن زمان به عنوان Staffordshire Bull Terrier نام گذاری شد.
این نژاد انگلیسی است و از خانواده bull terrier میباشد.بسیار شبیه American Staffordshire terrier و American pit bull terrier است اما با جثه ایی کوچکتر.
نظرات کاربران
 • 265
  به نظر من بهترین و قوی ترین نژاد سگ دوبرمن است.

  پاسخ ها

  • سگ گریت دین بهترینه
  • ﺳﮓ ﻫﻤﻪ ﺟﻮﺭﺵ ﻋﺎﻟﻴﻪ ﻫﻤﻪ ﻧﮋﺍﺩﺍﺵ ﻫﻢ ﺣﺮﻑ ﻧﺪﺍﺭﻥ ﻓﻘﻂ ﮐﺎﺭﺑﺮﺩ ﺧﻮﺩﺷﻮﻥ ﻧﮕﻬﺒﺎﻥ ﺩﻭﺑﺮﻣﻦ ﺣﺮﻑ ﻧﺪﺍﺭﻩ ﺑﺮﺍ ﺷﮑﺎﺭﻡ ﺩﺭ ﻣﻮﺭﺩ ﻧﮋﺍﺩﺵ ﭼﻴﺰﯼ ﻧﻤﻴﺪﻭﻧﻢ ﺩﺭ ﺍﻳﯽ ک ﺑﺶ ﻣﻴﮕﯽ ﺗﺮﮐﯽ
 • 51
  عالی.
 • 285
  به نظر من بهترین نژاد دوبرمن است
 • 50
  به نظر من بهترين نژاد ژرمن است
 • 120
  به نظر من دوبرمن و ژرمن یکی از زیباترین و قویترین سگهای دنیا هستند نا گفته نماند از سگ سرابی هم نمی توان گذشت .
 • 122
  به نظر من دوبرمن و ژرمن یکی از زیباترین و قویترین سگهای دنیا هستند نا گفته نماند از سگ سرابی هم نمی توان گذشت .
 • 354
  فقط عکس هاش قشنگ بود
 • 80
  بهترین نژاد ژرمن شیپرد می باشد
 • 118
  فقط سرابي سلطانه
 • 45
  هم ژرمن و هم دوبرمن زیبا هستن اما ژرمن نازو ملوسن اما دبرمنا با کیس شوخی ندارن از لحاظ ظاهری گفتم وگرنه جفتشون باوفاهستن
 • 12
  من تو کار سگ دوبرمن هستم از نظر من بهترین سگ دوبرمنه هر کس توله دوبرمن .سرابی .گریت دین داشت خریدارم09308528605
 • 66
  من 6 تا شپرت دارم.از لحاظ هوش و قدرت و سرعت معرکه هستن.غذاشون رو هم که براشون بریزم هر چقدر هم که زیاد باشه زیر خاک نگه میدارن.وقتایی که نیستم غذای یه هفتشون رو براشون میذارم.دوبرمن هم عالیه و شپرت یه چیز دیگس.
 • 48
  کامل ترین سگ های دنیا از هر لحاظ دوبرمن و جرمن شپردن که هردو بسیار قوی و باهوشن ولی دوبرمن از همه سگا درنده تره و همچنین بسیار قوی.
 • 33
  از سگ سرابی اطلاعات بذارید,از همه اینا سرتره.
 • 11
  بدترین نژاد هم دله سگ هست
  تو گیلان زیاده
 • 10
  به نظر من ژرمن از دوبرمن با وفا تره.
 • 15
  german
 • 368
  فقط کرمانشاه
 • 234
  به نظر من بهترین سگ نگهبان گریت دینه که اینجا نزاشتن

  پاسخ ها

  • پس معلوم میشه کلا سگ نمیشناسی
 • 69
  بهترین سگ گریت دینه
 • 58
  یه نوع سگه خیلی قویه اگه گیرتون بیاد نژاد کردی اسمش هم هوشاره سگ خیلی خوبیه مثل شیر میمونه
 • 137
  از نظر نگهبانی
  1روتوایلر2زرمن3دوبرمن4قفقازی5سرابی6 تایبادی
 • 116
  سلام.به نظر من بهترین نژاد سگ از نظر قدرت سگ ترکمن هستش هر سگی و که بخواین بیارین همه رو شکست میده
 • 50
  سگهای شش انگشتی از چه نژادی هستن هیکل درشتی دارند
 • 42
  سگهای شش انگشتی از چه نژادی هستن هیکل درشتی دارند
 • 203
  گرت دین اگه بفهمه که شما صاحبشی اگه کسی به شما کوجک ترین اهانتی کنه تکه تیکش میکنه ولی اگه دزد بیاد تو خونه خودش کمکش میکنه
 • 254
  خاک توی سرتون باز یک گریت دین میزاشتین یه چیزی میشد بازم سگ ها تون بد نیست تا پیغام بعدی بای
 • 38
  واقعا شجاعترین نژاد شماره 8 من یه ماده دارم این نژاد بیش از حد باهوش و کاملا کمیاب من کسی رو ندیدم اطلاعات راجب این سگ داشته باشه بسیار حرف گوش کن یه جنگجوی واقعی
 • 110
  شپرد المان سگی بهتر از اونم مگه میشه پیدا کرد ؟
 • 119
  چه سگ خوبی
 • 150
  به نظر من سراب بهترین سگ هستش بعدش دوبرمن و بعدش ژرمن خوبه
 • 13
  كسي ميدونه اكه سك دوبرمن با سك زينتي جفت كيري كنه تولش جي در مياد لطفا اكر اطلاعات دارين بكين
 • 0
  سلام.من یه سگ واسه خونه باغ میخوام باوفاوازنژادی که کمترین مریضی رومیگیرن.لطفاراهنمایی کنیدباتشکر
 • 106
  به نظر من بهترین نژاد سگ گارد مالینویز ه . جهشو سرعت مالینویزو ژرمن نداره .به همین دلیله تو نیروهای پلیس امریکا و همه جای ایران استفاده میشه ...
 • 194
  سلام
  من خیلی سگ دوست دارم. بنابراین میخوام یک سگ هیکلی بخرم .
  یه نفر گریت دین را پیشنهاد کرد نظر شما چیه.
  و چکار کنم که مداوم پاهام را لیس بزنه
  ممنون
 • 185
  سلام
  من خیلی سگ دوست دارم. بنابراین میخوام یک سگ هیکلی بخرم .
  یه نفر گریت دین را پیشنهاد کرد نظر شما چیه.
  و چکار کنم که مداوم پاهام را لیس
  بزنه.
  ممنون
 • 16
  نژاد دوبرمن نژاد بسیار قوی برای نگهبانی است . من با وجود اینکه خودمون تربیتش کرده بودیم اما هر باری که پیشش میرفتم هنوز حس ترس داشتم . سعی کنید خوب از چند هفتگی توسط یک یا حداکثر 2 نفر تربیت شود . دست چند نفر نباشد . غذا سعی کنید طوری بهش بدید که مقدار بیشتری داخلش خون باشه (مثلا جگر و کلیه یا بافتهای خونی ) تا خوی وحشی گریش بیشتر بشه . سعی کنید وقتی مهمون دارید اصلا ریسک نکنید که قلاده اش باز بشه . فقط یک لحظه ممکنه اصلا صداتونو انگار نشنوه تا پدر مهمونتون در بیاد . فوق العاده مناسب نگهبانیه
 • 23
  سگ فقط روتوایلر
 • 33
  مشخص شد کارشناسهای این مقاله مال کدام کشور هستن طبق معمول انگلیسی های شیاد و دروغگو, بهترین نژادهای سگ جهان سگهای گله هستن سگهای بومی ایران و آناتولی و گانگال و... اما بنظر من بهترین سگ دنیا ژرمن شپهرت و بعداز آن همون سگ شماره هشت این مجموعه مربوط به آفریقای جنوبیه که واقعا اندام ورزیده ای هم داره.
 • 83
  دیوانه ترین سگ از لحاظ شجاعتوبرابری قدرت باسایرسگهای نژادبرترپیت بول هستش ک اینجابخاطرجسه کوچیکش...ولی هیچی ژرمنشپردنمیشه.
 • 0
  دیوانه ترین سگ از لحاظ شجاعتوبرابری قدرت باسایرسگهای نژادبرترپیت بول هستش ک اینجابخاطرجسه کوچیکش...ولی هیچی ژرمنشپردنمیشه.
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
کاربران با این تگها این مقاله را پیدا کرده اند :

گربه

سگ

قابل

تربيت

تربیت

طریقه

قلاده

ماده

آموزش

خارجی

بيماري

چيست

كدامند

نام

ماهی

آبی

شکار

حفاظت

حیوانات

مورد

زیبا

سگها

فیلم

بویایی

اهلی

خطر

برترین

باشه

عکس

سال

ایرانی

مینی

نژادها

پلیس

2

همه

افراد

چیز

نژادهای

نگهداری

باره

حیوان

خانگی

پرورش

پینچر

اسب

شیتزو

گاو

بیماری

تریر

Terrier

گوسفندان

بازی

جديد

بزرگترين

باغ

وحش

مانند

انسان

توسط

Pug

انگلیسی

محیط

تاریخ

ایران

ی

چین

فروش

Puli

عشق

بول

Bull

جهان

تمام

زبان

دنيا

هاسکی

گونه

كشور

Dog

دابرمن

German

Shepherd

گریت

دین

بزرگ

خرگوش

دانستنی

آمریکایی

Rottweiler

انواع

مشترک

بین

پرشين

اولین

6

افغان

خصوصیات

محبوبترين

نژادهاي

نژاد

150

.

American

مخصوص

نقش

خانگي

شير

مناسب

وحشي

پوینتر

اروپا

بين

خون

باشد

کتاب

تهران

توله

سگي

سیاه

دام

معرفی

قدرت

آلمانی

کوچک

ايراني

اسباب

مراقبت

خیلی

میتوانند

فيلمي

محافظ

ايران

سگهای

اخلاق

تولید

خريد

يافته

کدام

ساله

تنها

راه

نجات

ترین

چند

دوبر

برابر

دکتر

هومن

آشنایی

بچه

جنگ

میشوند

غذا

سایت

مشخصات

د

تغذیه

نوع

روز

كوچك

اهلي

؟

مهربان

جانور

دنیای

فروشگاه

پرشین

باهوش

آدرس

کار

شرکت

دست

شماره

5

شهر

راجع

سايت

بهتر

زینتی

لیست

آپارتمانی

زمان

آپارتمان

منزل

ماهه

شناختن

روش

بگیر

خانه

تصاویر

رنگ

وحشی

کشور

هاسكي

هوش

ترين

شرایط

سایز

دیگر

خرید

بالغ

تصاویری

دنیا

شجاع

سفید

گرگ

شبیه

بهترین

انتخاب

فهرست

اندازه

اموزش

نحوه

هفت

عنوان

سرعت

ایا

مینیاتور

خوار

تصویر

چیه

نژد

گرد

لیس

توانایی

یادگیری

کلیه

پاهای

آلمان

رفتاری

طبیعت

آفریقا

بسیار

بزرگترین

خطرناک

برتر

خانواده

مثل

تازه

ریز

کاملا

گله

خصوص

بالا

سگ‌های

جنوبی

قوي

شناخت

معرفي

نگهداري

بلند

ترکمنی

خاص

ایجاد

مسابقات

ریشه

شیر

توليد

گیاهی

کوچولو

آمریکا

دارم

کنم

سینه

جذاب

جهت

مراقب

زیادی

ویژگی

داخل

بهمراه

نمایش

علت

بولداگ

همراه

شكار

امریکا

تعداد

خصوصيات

میشود

شکاری

عظیم

الجثه

جرمن

ژرمن

مختلف

صلیبی

کامل

اسم

داگ

داری

کجا

حمل

ليست

نسل

بومی

عکسهای

ايرانى

کشورها

گوسفند

مدل

شناخته

خریدن

مبارزه

کارگاه

آموزشی

سگ‌ها

زیبای

شکاري

جثه

محافظت

متفاوت

پليس

ارزان

خروس

هلندی

زیبایی

آفريقايي

تصاوير

مشابه

ي

درجهان

جستجوی

زيبا

سرما

میشه

عكسهايي

بزرگتر

شناسایی

پنج

خوب

گران

پوشش

کارشناسان

بان

مقاومت

بانان

متوسط

گذاری

موی

رود

اروپایی

دانستني

محبوب

امريكا

اطلاعات

هار

مهربانترین

دلیل

عکسهایی

گارد

هايي

شكاري

قدیمی

جفت

پیوند

شکارچی

کارخانه

وفادار

عكس

گاوهای

خلق

معروف

قوی

هیکل

100

زیباترین

گرانترین

ذکر

قیمت

تصويري

ابی

قيمت

کرمانشاه

زيباترين

شهرستان

چیست

كامل

امریکن

گرفته

فروشنده

تحقیق

هاى

يادگيري

گوگل

زيبايي

جند

خارجي

آ

زیاد

طرف

میخوام

بشناسیم

نگهبان

تصویری

تصوير

کاربران

بهترين

بدنی

سگی

قصاب

ویژگیهای

کندو

کیلو

شخصی

آفریقایی

برترين

یزد

خطرناك

راهنمای

قدیم

منازل

باني

عكسهاي

احشام

دیده

شیوه

شهوت

اشنایی

درمورد

ابزار

مشکی

انگشتی

دعوای

آفریقای

معنی

پرطرفدار

برترینهای

یاب

چنگ

دورگه

درتهران

نوعی

نامهای

باغبانی

تصاويري

تمیزترین

بدترین

نیمه

کرج

انگلیس

اطلاعاتی

برس

قدر

جنس

زیباتر

آپارتماني

مخلوط

آمريكايي

افریقایی

خالص

خونه

هست

توضیحات

لحاظ

هوشی

نژادي

نامگذاری

مینیاتوری

موهای

كدام

فیلمهای

سايز

شخص

کليه

قدرتمندترین

خطرناکترین

رمان

نظر

ميان

فروشی

بومي

تری

حقایق

سوپر

شگفتی

خوبی

توضیح

کدوم

نظرات

اشتباهات

امریکایی

دزدی

بیست

نامش

گیرنده

رضا

سرا

ویلای

شپهرد

سنجی

بهتري

عظيم

دله

برا

جدول

شجاعت

مهدی

تبریز

مال

ليگ

عالي

بزرگی

سراب

وفا

باهوشی

روتوایلر

بلندترین

جوری

جیبی

قشنگ

خوشکل

فيلم

ن

نیا

سگهاي

رویت

دهندگان

ویلا

سگهایی

نژادی

دين

دعوا

نبرد

نگهبانی

ماله

گرگی

معروفترین

اخلاقی

اسامی

همچنین

براى

بالاترین

گردهمایی

درنده

گاوداری

جنگی

هوشیاری

پلیسی

امده

فهرستی

حمید

عالی

سرشناس

دوبرمن

کوچکی

راتوایلر

سرعتی

ریختن

مجارستانی

دارا

توضیحاتی

چهل

زور

رکس

مند

خوشگل

کلیپ

google

فروشي

خالی

شعور

نامهاي

قویتر

افریقای

م

گالری

هیبرید

هاش

~

مدلهای

Facebook

محبوبترین

قدرتمند

طرفدار

س

پرطرفدارترین

عکسها

komondor

۱۰۰

جنگیدن

جنگي

پاداش

شما

عکسای

سرابی

ویتامینه

شپرد

المانی

شفرد

۶

tabid

هیکلی

بهتری

اپارتمان

انگیسی

آنان

روت

وایلر

نژا

عکسه

کلوپ

سایتهای

باهوشترین

لیستی

مجارستان

هایش

معرفى

معروفترين

شجاعترین

گيرنده

وفاداری

search

مصور

درشت

Louis

فرمانبردار

کدامند

قویترین

احمدی

بانی

تمامی

استفاده

تمامي

قیمتی

درایران

گرانترين

هستش

ترکمن

رتوایلر

هــــا

بـا

هـم

مـو

ـتر

یکــــــ

بـه

توضيحات

اسمش

پر

شش

10

سر

نر

است

پت

ده

حسابداری

تایباد

جا

من

سگه

خفن

قیم

دار

مریکا

باوفاترین

معرف

سیرجان

14

سک

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


10 خبر اخر سایت

◄ قوانین ما برای ورود
◄ ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399
◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
بعدی 1 قبلی
mofos