پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

اخبار زیست محیطی

 • تغییراتی در سایت پرشین پت ◄ تغییراتی در سایت پرشین پت
    برای راحتی شما عزیزان تغییراتی در پرشین پت ایجاد شد
 • قوانین ما برای ورود ◄ قوانین ما برای ورود
    مروز میخوایم یه سری حرفها بزنیم که طبق معمول به یه سری دوستان بر میخوره و ناراحت میشن و جبهه میگیرن هر مجموعه ای تشکیل شده از یک سری افراد و یک مدیر. مدیر یک سری قوانین رو برای اهداف اون مجموعه وضع میکنه که افراد موظف به رعایت اون هستند.
 • ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399 ◄ ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399
    بنا به شرایط و بیماری کرونا COVID 19 ساعت کاری پرشین پت در سال 99 به صورت نیمه وقت بود اما به در خواست شما عزیزان و احترام به خواسته شما بزرگواران ساعت کاری خود را مانند قبل کردیم .......
 • پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش ◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
    همراهان عزیز و مراجعین پرشین پت به دلیل شیوع بیماری کرونا در ایران استدعا داریم به دلیل حفظ سلامت شما عزیزان و کارکنان مجموعه حتما در زمان ورود به موارد زیر توجه داشته باشید ۱: در هنگاه ورود فقط و فقط اجازه ورود به عزیزانی داده میشود که ماسک مناسب و دستکش مناسب داشته باشند. ۲» از پذبرفتن همراهان با پت جدا معذوریم و هر پت فقط یک همراه با خود داشته باشد .
 • اطلاع از اخرید تغییرات سایت ◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
    تغییرات در جهت بهبود سایت و استفاده بهتر از امکانات در اختیار شما قرار گرفت
 • پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت ◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
    بعد از 21 سال خدمت به شما عزیزان وقت ان رسیده که باز هم تغییرات بنیادی در سایت ها و دسترسی های شما به اطلاعات را ایجاد کنیم به زودی پروژه همسان سازی سایت ها و کل دیتا در پرشین پت کلید خواهد خود
 • مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده ◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
    توله سگ ها بی نهایت جذاب هستند ولی در عین حال به مراقبت و دقت بسیاری برای نگه داری نیاز دارند. انتقال توله ها از پیش مادر و برادر و خواهرها به یک محیط جدید فرآیندی بسیار استرس زا برای آنان خواهد بود بنابراین لازم هست شرایط زندگی مناسبی برای آنان در نظر گرفت. توله ها و حتی حیوانات بالغ نیازهای بسیار فراتر از خوردن و آشامیدن و قضای حاجت دارند!!! در این مقاله سعی می کنیم حداقل مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده را یادآوری کنیم.
 • جرب در سگ ها ◄ جرب در سگ ها
    دیمودکس نام یک جربی است که روی پوست اغلب پستانداران زندگی می کند ولی در حالت عادی بیماری زا نیست. این جرب روی بدن سگ های سالم زندگی میکند ولی فقط در صورتی که سگ ها دارای ضعف سیستم ایمنی باشند یا به علت یک بیماری یا مشکل دیگری ضعیف شده باشند در آن ها ایجاد بیماری میکند. این مشکل اغلب در ارتباط با توله ها بوجود می آید. مادرانی که آلوده به دیمودکس (Demodex) هستند و به نوزادان شیر می دهند به علت تماس زیاد توله ها با مادر وارد پوست توله ها شده و آنان را مبتلا می سازند.
 • غذای سگ، راهنمای جامع و کامل ◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
    برای من و شما که صاحب سگ هستیم حتما پیش اومده که سر این دوراهی قرار بگیریم که غذای سگ خانگی رو در منزل تهیه کنیم یا از پت شاپ بخریم؟ امروز میخوایم درباره خوبی ها و معایب غذاهای خانگی و غذای خشک سگ براتون بگیم؛ اینطوری میتونین راحت تر تصمیم گیری کنین که کدوم غذا سالم تر و اقتصادی تره و سگمون رو بیشتر خوشحال میکنه. پس با مقاله غذای سگ، راهنمای جامع و کامل همراه باشین…
 • مشکلات پوستی در سگ‌ها ◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
    مشکلات پوستی و پوششی سگ‌تون یکی از موارد جدیه و می تونه در سگ های مختلف در سنین و نژادها و انواع مختلفی اتفاق بیفته. با اینکه مشکلات پوستی در مقایسه با بیماری های دیگه خیلی جدی به نظر نمیرسه به ویژه وقتی که با بیماری هایی مثل مشکلات قلبی یا سرطان مقایسه میشه، با این حال، مشکلات پوستی برای سگ‌تون خیلی ناراحت کننده، تحریک کننده و دردناکه و همچنین ممکنه یک یا چند مشکل دیگه هم به وجود بیاره.
 • تغذیه هاسکی ◄ تغذیه هاسکی
    هاسکی های سیبریایی نسبت به سایزشون مقدار کمی غذا نیاز دارن. متابولیسم خیلی بالایی دارن، یعنی با یه ذره غذا، مسافت زیادی رو روی پا می مونن. اجدادشون برای سفر با مسافت زیاد و حمل بار سبک با خوردن کمترین مقدار غذا تربیت شده بودن.
 • گندخواری در سگ‌ها ◄ گندخواری در سگ‌ها
    علاقه سگ ها به خوردن و بلعیدن مواد غیرخوراکی را پیکا می نامیم. البته مدفوع خواری یا کوپروفاژیا که مفصل درباره اش به صورت جداگانه صحبت شد هم زیر مجموعه ای از اختلال پیکا به شمار می رود ولی به خاطر حساسیت خاص نسبت به آن گاهی به صورت جداگانه بررسی می شود. در ادامه مقاله امروز پتچی به بررسی موضوع پیکا (Pica) یا گندخواری در سگ‌ها خواهیم پرداخت.
12345678910بعدیآخرین
(1 - 12) / 28903    |     صفحه 1 از 2409
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,12

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

اصول نگهداری عنکبوت ها به عنوان پت (ترجمه)
عنکبوت ها میتوانند پت های فوق العاده ای باشند.اینجا مراحل تهیه و نگهداری یک عنکبوت برای شما قرار داده شده است تا شما را با نحوه ی نگهداری این جانور آشنا کند.
قدم اول : گرفتن یک عنکبوت
عنکبوت ها همه جا در اطراف ما هستند.داخل یا خارج خانه.پس پیدا کردن آنها خیلی سخت نیست.برخی گونه ها گاز میگیرند و برخی هم سمی هستند، پس قبل از شروع جست و جو درباره ی عنکبوت های خطرناک محلیتان اطلاعات کسب کنید.گرفتن یک عنکبوت به صورت امن به کمک یک شیشه ی مربا کار ساده ایست.خیلی آرام حیوان را با گیره به داخل شیشه بفرستیدو سپس درش را ببندید.عنکبوت ها همنوع خوار هستند، پس در هر شیشه فقط یک عنکبوت نگهداری کنید.

قدم دوم : آماده کردن یک قفس
عنکبوت های درشت در آکواریوم های پلاستیکی که از پت شاپ ها قابل تهیه اند بخوبی زندگی میکنند.گونه های کوچکتر هم میتوانند در شیشه های مربا و یا محفظه های پلاستیکی در صورتی که سوراخ های هوا تعبیه شده باشند زندگی کنند.مراقب باشید که سوراخ ها به اندازه کافی کوچک باشند که مانع فرار کردن حیوان شوند.
خاک باغچه بستر مناسبی برای کف محفظه محسوب میشود.چوبها،برگهای خشک و درختچه های پلاستیکی موارد خوبی برای ایجاد مکانهای پنهان شدن،بالارفتن و تاردوزی حیوان هستند.

قدم سوم : آب
بسته به سایز عنکبوت،هر چیزی از یک در نوشابه تا ظروف خیلی کم عمق میتوانند به عنوان جای آب استفاده شوند.عنکبوت ها از آبهایی که روی تارهایشان پاشیده میشود هم مصرف میکنند، ولی شما نباید اجازه بدهید که محفظه خیلی مرطوب و نمناک شود.

قدم چهارم : تغذیه
به عنکبوتتان یک یا دوبار در هفته حشره ای به عنوان غذا بدهید.شما میتوانید از پت شاپ محلیتان جیرجیرک تهیه کنید، یا میتوانید حشرات را از محیط بیرون در صورتی که سم پاشی نشده باشند تهیه کنید.

قدم پنجم : تماشا
هنگام تماشای عنکبوتتان از رفتارش نت برداری کنید.شما تا زمانی که به چشم خودتان نبینید باور نمیکنید که چه اتفاقات خارق العاده ای در یک تار عنکبوت می افتد.

عنکبوت های پیشنهادی
تمام عنکبوت ها رفتار خوبی در اسارت ندارند.عنکبوتهایی که شکارچیان فعالی هستند گزینه های بهتری نسبت به آنهایی به شمار می آیند که تار میتنند.اینجا اسامی تعدادی عنکبوت که پت های خوبی خواهند بود آورده شده است:

رطیل ها : برخی گونه های طولی معادل 10 اینچ دارند.تا کنون رطیل ها محبوب ترین عنکبوت ها به عنوان پت به شمار می آیند و قابل تهیه از پت شاپ ها هستند.(برای اطلاعات بیشتر به این ترجمه مراجعه کنید.)

عنکبوت های گرگی : برخی از عنکبوت های گرگی طولی بیش از 3 اینچ دارند.گونه های بزرگتر رفتار خوبی در تراریوم هایی با فضای کف زیاد دارند.

عنکبوت های جهنده : اگر چه اندازه ی کوچکی دارند و اغلب در حدود نیم اینج هستند، قابلیت پرششان حیرت انگیز است.برخی گونه ها رنگارنگ هستند و براحتی در یک شیشه ی مربا قابل نگهداری هستند.
عنکبوت های ماهیگیر : در اسارت، این عنکبوت های بزرگ نیازمند تکه های بزرگی از پوست درختان برای بالارفتن هستند.آنها بسیار سریعند، پس هنگام گرفتن آنها دقت کنید.

عنکبوت های علفی : این عنکبوت ها تارهای تونلیشان را در علفها،بوته ها و روی ساختمان ها میسازند.در اسارت، آنها تارهای بزرگی در محفظه شان میتنند.

منبع
ترجمه شده توسط : علیرضا ز.
برای پرشین پت
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


10 خبر اخر سایت

◄ تغییراتی در سایت پرشین پت
◄ قوانین ما برای ورود
◄ ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399
◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
بعدی 1 قبلی